Final Fantasy XII - POMOC cz.2

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

sephiroth17 pisze: [ Dodano: Pią 22 Paź, 2010 10:42 ]
Ja mam pytanie względem mini gierki w estersands.
Odkryłem upstream i nie moge dalej odryć nie wiem co zrobić.Wykonałem quest barheim key i oddałem kaktusa na drugim brzegu rzeki.
następny jest - Hidden Shoals
wymaga zdobycie w Upstream Cactoid Compact, do tego jest potrzebne konieczne posiadanie Matamune
sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

A jak to wogóle zdobyć??
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Witam. Chciałem zdobyć Masamune, do tego potrzeba 3x orichalcum. Zdobyłem 1 sztuke w Pharos of Ridorana z Deidar, i teraz nie ma już tych mobów, są tylko te które tworzyły nam przejścia dalej ale są spertryfikowane i generalnie nic się z nimi nie da zrobić. Ktoś wie czy można to zdobyć inaczej? (orichalcum)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

sephiroth17 pisze:A jak to wogóle zdobyć??
musisz wyłowić 5 butelek o różnych kolorach, każda butelka ma wskazówkę, dotarcie do miejsca wskazówki podaje ci kolejną lokację, przy każdej lokacji jedna z butelek się niszczy, pod koniec dostawało się matamune (legendarna wędka). trzeba się troszkę pobawić w łowienie by dostać butelki.
Siber pisze:Ktoś wie czy można to zdobyć inaczej? (orichalcum)
Nie pamiętam by mi brakowało moba na jakieś przedmioty, a jeśli chodzi o Masamune to można było dostać za jakiegoś hunta.
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Aaa.. właśnie sprawdziłem na krypcie. Za Gilgamesha ( właśnie mam go na liście ) dostaje się owa broń +wykradnięcie od niego genji sprzętu. Dzięki za info :P i sory za kłopot.

[ Dodano: Sob 23 Paź, 2010 13:26 ]
Czy w tej części Finala można wymaksować statystyki? Jeśli tak, to jak to zrobić?
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

nie mozna
Dalen

Post autor: Dalen »

Cześć wszystkim. Mam parę pytań. Grzebie w internecie i cięzko jest mi znaleśc konkretne odpowiedzi. Dlatego mam nadzieję, że ktoś mi tutaj pomoże.
1. Chcę zdobyć Barheim Key. Byłam u żony Dalana dała mi Bundle of needles wyszłam z wieoski i wróciłam. Na krypcie jest napisane ze ona poprosi mnie o zebranie jakiejś rzeczy na brzegu rzeki. Ja popłynęłam z chłopcem na drugą stronę i tam była scenka z kaktusami. Chodziłam po brzegu i żadnych świecących punkcików nie było. I nie mam pojęcia co teraz robić.
2.Chcę zabić mark hunta w Garamsythe Waterway White Mouse. I mam tylko jedno wejście od strony tego miejsca w kształcie litery D skąd nie ma innego wyjścia. Drugie wejście jest zamknięte i nie wiem jak je mam otworzyć. Może ktoś wie?
3. Jestem już w trzeciej części gry po tym jak zginął Reddas. I wzięłam się za Marki oraz Espery. Na krypcie często wspominane jest, że bardzo przydatne jest Bravery i Bubble. Musiałam to przeoczyć na początku gry (nie łapałam jeszcze o co w tym wszystkim chodzi) i nie kupiłam tego. I teraz nie wiem czy jest jeszcze taka możliwość. Na innej stronie przeczytałam że jest dostępne na Muthru Bazaar. Ale nie znalazłam sprzedawcy. Wie ktoś czy mam jeszcze szansę to kupić, bardzo by mi się przydało.
4. I to juz ostatnie pytanie (jak narazie ;p) Jak wejść do sekretnej części Henne Mines? Od feywood nie mogę.


Trochę tego jest. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Dalen pisze: I nie mam pojęcia co teraz robić.
Wrócić łódką i przejść się mega krótkim brzegiem w wiosce żony....
Ciężko zapewne na to wpaść.
Dalen pisze:Może ktoś wie?
Czy Ty w ogóle czytasz nasze poradniki? -_-

http://www.k-ff.com/Finalf12/index.php?n=8
-> "Udaj się do Waterway. Z pomieszczenia z kryształem wyjdź górną zachodnią drogą. Przeciwnicy tu są silni, ale teraz powinieneś/powinnaś sobie z nimi poradzić. Najlepiej dać Cura pod gambity i lać ile wlezie z najlepszych broni, ewentualnie uderzać z dystansu jeśli są w dole. Idź koło przejść. Przed ostatnim trochę oddalonym skręć w prawo, następnie za literą "D" w lewo, a później na południe do West Sluice Control. Tam na niższym poziomie znajdziesz wroga."

i -> http://www.k-ff.com/Finalf12/index.php?n=17 tak na zapas.
Dalen pisze:po tym jak zginął Reddas
No ku*wa. Wielkie dzięki! -_- OZNACZAJ SPOILERY. Na litość boską.

Bubble jest u kolesia na bazarze w Rabanastre. Bravery chyba też. (jak można ich nie mieć na tym etapie....)

Co do Henne Minnes - na pewno cos było o 10 posiadaniu 10 esperów.
Dalen

Post autor: Dalen »

Go Go Yubari pisze: Wrócić łódką i przejść się mega krótkim brzegiem w wiosce żony....
Ciężko zapewne na to wpaść.
Tak właśnie robię i za cho*erę nic nie mogę znaleść.

Go Go Yubari pisze:Bubble jest u kolesia na bazarze w Rabanastre. Bravery chyba też. (jak można ich nie mieć na tym etapie....)
Wiem przeczytałam na innej stronie ale gdy po pytałam wszystkich od nikogo nie dostałam tych rzeczy dlatego pytam czy jest jeszcze możliwość zakupu na tym etapie. A nie mam dlatego, że wcześniej przeoczyłam ten fakt! i dalej przechodziłam grę.
Awatar użytkownika
Rikkux33
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: śr 28 lip, 2010 10:23

Post autor: Rikkux33 »

Wróć na brzeg i POGADAJ Z ŻONĄ DALANA!! Wtedy ona powie Ci żebyś nazbierał tego czegoś.

Byłaś w klanie centurio? To taki budynek na północy Rabanastre po przeciwnej stronie Gambit Shopu. Pogadaj z gościem i wejdz do środka i pogadaj z Montblanciem. . I voila! Teraz co Rangę na muthru bazar będą nowe itemki. Od 14 huntów pamiętam że jest bubble, od 18 bravery i bubble belt(POLECAM!!)

A co do Henne, to musisz mieć 3 hunty dot. Jahary, popatrz na stronie <lol2>. I wtedy idziesz do 'mędrca' w Jaharze i gadasz z nim. On Ci wtedy otworzy ukryte wejście w Henne.
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

trzeba zdobyc 10 esperow i zaliczyc hunt Mindflayer,zeby wejsc do dalszych Henne Mines
renatka

Post autor: renatka »

Witam maniaków ff.
Staram się grać bez opisu, ale już kilka razy bardzo mi pomógł. Niestety zaciąłem się The Ancient City/Castle of Giruvegan
a mianowicie przeszedłem przez lokację crystal gdzie nie ma mapy, ubiłem espera Shemhazai i w opisie napisane: 'Bo bitwie otrzymasz kolejnego Espera. Idź dalej na południe i dotknij urządzenia. Po filmiku zrób to ponownie.'
Zrobiłem i wróciłem do początku tej lokacji, a nie wiem czy tak miało być gdyż w opisie następną lokacją jest Balfhoneim. Wiem że tam już byłem ale nie pamiętam jak tam trafić :sad:
Proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

renatka pisze:Zrobiłem i wróciłem do początku tej lokacji, a nie wiem czy tak miało być gdyż w opisie następną lokacją jest Balfhoneim. Wiem że tam już byłem ale nie pamiętam jak tam trafić
W inventory masz opcję World map, tam możesz zobaczyć gdzie leży Balfhoneim Port, możesz się tam dostsać latającym statkiem, przebiegając przez Cerobi Steppe, lub najprościej użyć Teleport Stone przy Save Poincie
sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

Wczoraj wyłowiłem 5 butelek z rzeki w estersands i już odgadłem 3 z nich pozostało mi jeszcze RED bottle"Foothills rise in mountaind shadow" i Literówka "nhJiQsTUrEe"
Męczę się cały dzień i za boga nie wiem co z tym zrobić.

Została mi także Yellow bottle.dowiedziałem się że chodzi w niej o wiatraki z cerobbi steppe ale nie wiem o które dokładnie są tylko liczby 12--5-7-9-
czy chodzi w niej o liczby pomiędzy tymi wypisanymi np.3,4,6,8,10. czy o te wiatraki które są wypisane w zagadce HELP!!!!
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Czerwona butelka - idź do Mosphoran Highwaste, a konkretnie do Babbling Vale (północno-zachodnia część lokacji).

Żółta butelka - dobrze się domyślasz, chodzi o wiatraki na Cerrobi. Musisz uruchomić te wymienione na kartce, a powyłączać te, które są oznaczone myślnikami. Numer wiatraka masz przy próbie włączenia/wyłączenia. Ze wszystkimi wskazówkami udaj się do Barheim Passage, a dokładnie do Zeviah Span, tej sekcji, do której można się dostać jedynie przez West Annex. Co się tam zdarzy - odkryj sam:).
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”