Final Fantasy XII - POMOC cz.2

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Deimos Clay (nagroda za hunt Trickster), Horakhty's Flame (nagroda za hunt Orthros) oraz Phobos Glaze (nagroda za hunt Gil Snapper).
Nie musisz ich sprzedawać naraz, wiec nie martw się, że coś zepsujesz ;)
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Mam pytanie, jak to właściwie jest z tym lootem zdobywanym z mobów i przez hunty? Bo gdzieś wyczytałem że z jednych przedmiotów robi się inne ( tj przedmiot X+ przedmiot Y= przedmiot Z ) i nie wiem właściwie co z tym robić, tzn mam sobie zostawiać po 1/2 sztukach każdego przedmiotu czy po prostu to sprzedawać i te `mixy` z lootu będą dostępne w dziale `bazzar` u kupców?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Siber pisze:czy po prostu to sprzedawać i te `mixy` z lootu będą dostępne w dziale `bazzar` u kupców?
tak
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

wczoraj zdarzyło mi się pujść do phon coast i przyjąłem rare game od huntmastera. poszedłem na wzgórze i się pojawił z wraz z nim na plaży 15 skrzyń.
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Z tego co czytałem skrzyń jest chyba 16-choć tu akurat mogę się mylić. Ale jednej z tych skrzyń nie można otworzyć, jeśli chcesz Zodiac Spear z Nabudis.
sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

ok dzięki
a i jeszce jedno.
Chciałem zdobyć excalibur i nie wiem czy dobrze to robie.
Ide do great crystal i trafiam na tą skrzynie.otwieram ją i wracam do way stone, potem znów po skrzynie i powinien być tam excalibur??
czy w pierwszej musi być sage ring??
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Tak, w pierwszej jest Sage's Ring, czyli dobra lokacja. Jak zbierzesz tą skrzynkę, to od razu na jej miejscu powinna pojawić się skrzynka z Excaliburem (nie zawsze się pojawia ta skrzynia, ale jest 100% szans, że w niej będzie Excalibur). Ale nie musisz wracać aż do Way Stone, wystarczy odejść 2 lokacje dalej aby respawnować skrzynki.
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Słuchajcie, gdzie można dobrze poexpić postacie? Obecnie mam 46. ( Equip : Zodiac Spear, Platinum Set, Embroidered Tippet ). I oczywiście exp solo. po jednej postaci na raz.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Nabreus Deadlands, ukryte części Great Crystal, Pharos Subterra - wszędzie gdzie są mocniejsze potwory. I po co to solo, tylko się czas wydłuża.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

najprościej w tchita uplands.
na malboro king i serpentach bo z nich 3k expa i padają na hita.
od 46 lvl do 65 lvl spokojnie w 2 godz wbijesz i jeszcze do tego radziłbym ci chainować malboro bo niezły loot leci i na serpentach też.tam zarobiłem około 350k.wystarczy odejśc ba 2 lokacje dalej i się rezpawnią.

a w odniesieniu do excalibura wczoraj go zdobyłem(po chyba 6 razach pójścia po skrzynie).
fajnie się wali w giuvegan po 9999 z excalibura.
lvl same lecą :D

[ Dodano: Czw 14 Paź, 2010 13:46 ]
A i jeszcze jedno.
Co będe miał z tego że oddaje rare game do tych kolesi w phon coast??
Jakieś itemy czy sklepik mi się otworzy bo czytałem że za oddanie 25 rare game dostane ultima blade(oddając je kolesiowi który nazywa się atak)??
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

A ja mam pytanie co do Giza Plains, można jeszcze raz `wywołać` porę deszczową? Bo już jestem już `po` niej fabularnie, a chciałem powrócić i zaliczyć elite hunta który się pokazuje tylko podczas pory deszczowej ( Gil Snapper )
sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

I jeszcze wczoraj niespodziewanie znalazłem grand bolts(dopiero teraz się dowiedziałem że najlepsze bolty w grze) w cerobi steppe. Szukałem rare game by zdobyć jeden z lootów do tournesola.

[ Dodano: Czw 14 Paź, 2010 14:01 ]
No oczywiście wystarczy się teleportować i wracać lub przechodzić przez brame w rabanastre.Zależy od szczęścia.Ja go dzisiaj rano wykonałem.Niezbyt trudny ale mi rank podwyższył.
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

Siber pisze:A ja mam pytanie co do Giza Plains, można jeszcze raz `wywołać` porę deszczową? Bo już jestem już `po` niej fabularnie, a chciałem powrócić i zaliczyć elite hunta który się pokazuje tylko podczas pory deszczowej ( Gil Snapper )
Pora deszczowa i pora sucha zmieniaja sie co 1 i 2 godz gry (na 2 godz suchej przypada 1 deszczowej), takze trzeba pilnowac licznika podczas grania.
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

A skąd mam wiedzieć czy 2h pory suchej się dopiero zaczynają, czy np mam 1h 55min pory suchej, i za chwile będzie mokra?:P
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

A to ma jakies znaczenie? Zobaczysz, ze jest np 42:01 godzina gry, to idziesz na giza i sprawdzasz.

Jest co prawda jeden gosc zaraz przy przejsciu z Rabanastre i cos tam gada, ale nie pamietam co dokladnie i poradzilem sobie bez tego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”