Final Fantasy XII - POMOC cz.2

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Oray80 pisze:CO NIE ZMIENIA FAKTU ŻE KTOŚ MOGLBY NAPISAĆ ISTRUKCJE PO POLSKU
polecam wujka google to się znajdzie a na pewno jest :P :), Final Fantasy to popularne hasło i wyskakuje również dużo badziewiastych stron, trzeba się już troszkę namęczyć by znaleźć.
zitek pisze:Mam jeszcze jeden problem, chciałem kupić Diamond Armlet w Dalmasca Estersand niestety nie ma go tam w lokacji tchitauplands nie ma tej skrzyni z której może wypaść. Wie ktoś może czemu ?? Dodam że mam już Treaty-Blade.
o ile pamiętam to pojawiał się dopiero po przejściu Giruvegan
zitek pisze:Znalazłem kolejny problem, lokacja Necrohol of Nabudis nie mam sklepu... w tym ukrytym pomieszczeniu robię wszystko tak jak jest napisane w poradniku i nie ma tego gościa...
Może wcześniej z kimś pogadać żeby on się pojawił ?
A na pewno jesteś w właściwym pomieszczeniu? pamiętaj że to pomieszczenie nie jest zaznaczone na mapie, po wejściu podchodzisz do lewego rogu na wprost (patrząc się od wejścia do pomieszczenia) do filara i powinna pojawić ci się ikonka że coś tam jest. tu również wszystkie przedmioty na sprzedaż pojawiały się po przejściu Giruvegan ale shop był cały czas dostępny.
zitek
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: sob 05 cze, 2010 21:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zitek »

Dokładnie w fabule jestem przed odlotem na Bahamut, mam 10 esperów hunty praktycznie wszystkie mam zaliczone. No i teraz chciałem zdobyć Ribbona a do tego potrzebny jest Diamond Armlet.
Znalazłem kolejny problem, lokacja Necrohol of Nabudis nie mam sklepu... w tym ukrytym pomieszczeniu robię wszystko tak jak jest napisane w poradniku i nie ma tego gościa...
Może wcześniej z kimś pogadać żeby on się pojawił ??

Ogólnie w wersji Zodiac Job System nie ma tyle skrzyń ze skarbami co w tym opisie itp...

[ Dodano: Pon 07 Cze, 2010 14:28 ]
Tak na 100% wchodzę do tego właściwego pomieszczenia, podchodzę do słupa ale nic się nie pojawia że coś tam jest... Na środku pomieszczenia jest tylko fałszywa skrzynia.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

zitek pisze:Tak na 100% wchodzę do tego właściwego pomieszczenia, podchodzę do słupa ale nic się nie pojawia że coś tam jest... Na środku pomieszczenia jest tylko fałszywa skrzynia.
no to obejrzyj screeny, zrobiłem przed chwilą, jestem przed końcem gry, ale szło zdecydowanie dość do shopu prędzej, bo pamiętam że podszedłem do sprzedawcy i nie miał jeszcze praktycznie nic dobrego na sprzedaż, bo pojawiają sie przedmioty dopiero w pewnym etapie gry, pamiętam tylko że wszystkie były dostępne po Giruvega :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
zitek pisze:Ogólnie w wersji Zodiac Job System nie ma tyle skrzyń ze skarbami co w tym opisie itp...
no to nie wiem, możesz ewentualnie spróbować by ci Mom Bomb w Great Crystal wydropił Diamond Armlet
zitek
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: sob 05 cze, 2010 21:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zitek »

Miejsce
Mapa

Tutaj dwa moje jak sam widzisz nic nie ma :sad:
Trzeba zaliczyć Giruvega te wyższe piętro gdzie ultima i omega jest ??
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

zitek pisze:Tutaj dwa moje jak sam widzisz nic nie ma
Trzeba zaliczyć Giruvega te wyższe piętro gdzie ultima i omega jest ??
to naprawdę dziwne, skoro jesteś przed statkiem Bahamut to na bank powinno być, jak już wspominałem prędzej, dostęp do shopu był już wcześniej dostępny, po Giruvegan jedynie przybyło itemków do kupienia. Raczej nie było żadnego warunku by sprzedawca się tam pojawił.
zitek
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: sob 05 cze, 2010 21:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zitek »

No szkoda, bo przydał by się ten sprzęt który tam jest.
To jeszcze prosiłbym o poradę, gdzie najszybciej i najprzyjemniej nabiję exp po za Negalmuurem (posty mam na 73 poziomie)
bastek66
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 09 cze, 2009 19:04

Post autor: bastek66 »

zitek, Polecam tą stronę z poradami (Bardzo przepraszam)
Ostatnio zmieniony wt 08 cze, 2010 12:14 przez bastek66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

zitek pisze:To jeszcze prosiłbym o poradę, gdzie najszybciej i najprzyjemniej nabiję exp po za Negalmuurem (posty mam na 73 poziomie)
to już dosyć wysoki poziom i nabijanie może być żmudne, ja by nabić prędzej poziom wybrałem do drużyny tylko jedną postać, wtedy dostawała expx3 + branzoletka podwajająca expa. biegałem po polanie z wiatrakami (nie pamiętam nazwy), to ta przed miastem portowym. dodam że nie warto wybijać tam niektóre stwory dla expa, bo walka z niektórymi się ciągnie. ale pewnie są jeszcze inne dobre miejsca jak mina co prowadzi Zodiarka, Henne Mines (druga część), tam masz również dosyć mocne stworki, zdażyło mi się że po 1h expienia mnine nietoperze ubiły, to było niezbyt miłe doświadczenie..
bastek66 pisze:zitek, Polecam tą stronę z poradami http://
Fajna stronka, ale polecam też tą http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.php?t=448
szczególnie punkt 4 :P ;)
zitek
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: sob 05 cze, 2010 21:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zitek »

bastek66 kolega stronę wcześniej, podał mi tą stronkę, jest bardzo dobra ale ja na angielskim, znam się tyle co kot napłakał, dla tego też zapytałem.

Andchaos Pewnie chodzi Ci o Cerobi Steppe, chętnie bym się tam wybrał jednym postem, tylko że nie dam rady, w drużynie posiadam tylko jednego helera, reszta jeżeli grała by bez helera potrzebowała by potek, jak sam wiesz uzdrawianie przez potki, to ciężka sprawa szczególnie że tego HP nie odnawia dużo a przy 5,4 k hp to już masakra. Wybiorę się tam dwoma postami, to już spokojnie dam radę.
Na Henne Mines chodziłem, ale tam jest za ciężko jak na mój team, szczególnie przez te zjawy, które tam są lubią powodować wszystkie negatywne statusy a to jest najgorsze, bo drużyna wybija się nawzajem... Dla tego też chciałem wytrenować jeszcze mój team w jakimś mnie śmiertelnym miejscu :)
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Możesz spróbować expić w Nabreus Deadlands/Overlooking Eternity. Jest tam całe mnóstwo szkieletów, które dają sporo exp. Jakbyś nie wiedział gdzie to jest, to jest to miejsce gdzie był hunt Roblon, tu filmik jak tam dojść http://www.youtube.com/watch?v=kJdf6exSucM
zitek
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: sob 05 cze, 2010 21:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zitek »

Tak pamiętam to miejsce, dzięki za wskazówkę.

Pobiegałem 2 godziny na szkielety z duble time i heler 92 level, tank 85, pomocnik 85
super miejsce do exp. Nabiłem max Chain
Teraz jeszcze chciałem wiedzieć ma ktoś ten duży miecz Tournesol ?? wiem że trzeba się sporo namęczyć by zdobyć odpowiednie Looty a nie wiem czy warto ?? Ja mam Ulitima Blade więc myślę by się pofatygować i zdobyć potrzebne rzeczy.
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Warto, nie warto. Miecz sam w sobie jest niezły, ale są i lepsze (posiadana przez Ciebie Ultima, Masamune). W końcu i tak będziesz chciał skompletować cały ekwipunek, więc prędzej czy później wpadnie Ci do inwentarza. Może przekona Cię fakt, ze kozik ten całkiem nieźle wygląda (takie połączenie Blood Reavera z słoneczkiem Polsatu).
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
zitek
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: sob 05 cze, 2010 21:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zitek »

Zastanawiam się czy kompletować ekwipunek, tylko że przeraża mnie wizja, kilkunastu godzin sprzędzonych na szukaniu odpowiednich lootów....
Ultima wydaję mi się bardzo wolna, Masamune mam, plus komplet Genji.
Ogólnie gram Knightem, samurajem i white mag. Na samuraja mam już, wydaję mi się, najlepszy ekwipunek, jedynie na knighta brakuje paru rzeczy.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Po jakimś czasie postanowiłem sobie skompletować wszelaką broń. Zabrałem się więc za kompletowanie lootów do broni ' Scorpion Tail ' . Scorpio gem oraz Wyrm Bone skompletowałem odrazu , ale niestety ' Charged Glizzard " nie mam nawet sztuki. Dzięki ff12maps wiem kto to ma , ile trzeba chainować itd. Thunder bug bo o tego przeciwnika chodzi , podobno jest w henne mines , niestety ... Przeszedłem chyba całą lokację i nie znalazłem nawet sztuki . Więc pytanko , może ktoś wie gdzie go dokładnie znaleźdź??

PS. Mam go w bestiary więc kilku na 100% już pokonałem , ale teraz wsiąkł jak kamień w wodę.

THX 4 help...
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

http://www.gamefaqs.com/ps2/459841-fina ... faqs/48585

Lokacja przed Save Crystalem. Ponoć najszybszy sposób, to resetowanie gry jeśli nie uda ci się zdobyć przedmiotu, bo zoning może być zbyt długi :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”