Final Fantasy XII - POMOC cz.2

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Expuj, expuj, expuj. 2x po serii quickeningów sprawnie odpalonych też powinna pomóc. Nie bój się expu, serio.
Oray80 pisze:uderzenie wieksze niz 9999
Fajnie, że Cię to podnieca, ale to trochę mało, ya know.

Wystawianie expera na takiego hunta, to też bardzo kiepski pomysł, sam się przekonałeś.
Oray80 pisze:Gambity mam chyba denerwujaco ustawione gdyz gdy on mnie walnie to zamiast widziec attack to cala druzyna wali cura.
Nie możesz sobie ustawić jednego (2óch na obie trójki) healera, żeby po prostu stał, leczył etc.? :roll:
Jak nie, to jest przecież coś takiego jak "HP mniejsze niż 70%" etc...

Gudas coś psioczył na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=f3URMOkY ... re=related

Możesz poczekać z huntami lol.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

W koncu dorwalem - ffxii zodiac job system po angielsku ( no powiedzmy 98% textow jest w jezyku angielskim ) , no i zamierzam grac w to od poczatku aby lip nie robic ( np w mojej normalnej grze ffxii moge juz zapomniec o zs ;( ) , anyway czy procz zmian w systemie LP sa w grze jakies roznice?? W fabule , questach itd?? Wie ktos??
www.ttadvance.ca - let's play
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

sa zmiany w ekwipunku,doszly nowe bronie,zbroje,itemy i w zawartosci skrzynek np.mozna o wiele szybciej zdobyc Diamond Armlet.wszystko jest w necie,tylko trzeba poszukac
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

taki off-top , wiec jednak wole zwykle ff12 , jakie bylo moje zdziwienie kiedy odkryla sie mozliwosc licencji i .... musialem wybrac jeden licence board ktoreo pozniej nie bede mogl zmienic. Wychodzi na to ze jesli kogos wybiore na np warriowa to przez cala gre bede szkolil tylko tego joba.... bez sensu... Trial jest fajny , sprobowalem reksem , wygralem ze szczurami , pozniej z wilkami a pozniej dostalem baty... Anyway ogolnie fajne to nawet ale jak juz wspomnialem wczesniej wole zwykle ff12..

Marylith pokonany , hahaha okazalo sie ze gdy zrobilem tylko jednego healera , to postacie atakowaly i marylith padl.... Dzieki za pomoc!!! Niedlugo znow pewnie bede mial jakies glupie problemy :)
www.ttadvance.ca - let's play
siewca112
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: ndz 20 gru, 2009 13:55

Post autor: siewca112 »

Słodka gołąbeczko, go go yubari, ogolnie to jesteś bardzo atrakcyjną i piękną kobietą, o gładkiej pięknej i aksamitnej skórze, która zasługuje na prawdziwego faceta (którym ja nie jestem) i znakomicie orientuje się w dziedzinie final fantasy.

A wszystkim życzę wesołych świąt! hahahaaha
Ostatnio zmieniony pn 28 gru, 2009 16:24 przez siewca112, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Znów mam problemy , tym razem z Exodus'em ... Walczylem z nim juz wiele razy i jakoś go wykończyć nie mogę. Chodzi o to że gdy uodparnia się on na ataki fizyczne normalnie glupieje i nie wiem co mam robić. Nie nadążam za odpalaniem w kółko Dispel, i najcześciej wychodzi że sam się zabijam. Czy ten jego status jest wieczny?? Jestem w stanie nawalać w niego Dispel gdyż zauważyłem że gdy on jest bez statusu reflect to wogóle nie używa czarów tylko cały czas wrzuca sobie reflect i czasami atakuje mnie fizycznie ( dosyć lekko więc nie stanowi to dla mnie zagrożenia ) . HEEEELP..

PS. Hmmm mam 2 głupie pytania

1) Mam zodiac spear z lokacji.... Nadubis czy jakoś i mimo ataku 150 zadaje góra 3000 obrażeń i to z bravery... Level Penelo 39 , dlaczego??

2) Zodiac spear ... No właśnie w solucji napisaliście że nie mogę brać tych 16 skrzynek z lokacji na P ( nie pamiętam jak sie nazywa dokładnie ) - wszystko fajnie ale ZS już mam. No i nie wiem czy znów coś odwaliłem czy ZS się jeszcze później pojawi ( a jeśli tak to gdzie??? )

Pozdro!
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Nie możesz fizycznie, to nawalaj magią. A jak ma Reflect, to odbijaj od siebie.
Oray80 pisze:Zodiac spear ... No właśnie w solucji napisaliście że nie mogę brać tych 16 skrzynek z lokacji na P ( nie pamiętam jak sie nazywa dokładnie ) - wszystko fajnie ale ZS już mam. No i nie wiem czy znów coś odwaliłem czy ZS się jeszcze później pojawi ( a jeśli tak to gdzie??? )
Jak masz ZS to możesz już otwierać co chcesz. O ile te skrzynki nie znikają, nie sprawdzałem.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

ZS bedzie zadawal wieksze obrazenia z czasem jak podbijesz levele.skoro juz go masz to mozesz otwierac wszystkie skrzynki jakie Ci sie podoba.jak chcesz zdobyc wiecej to po zdobyciu 10 esperow bedziesz mogl otworzyc dalsza czesc Henne Mines.10% ze skrzynka sie pojawi,10% ze bedzie item i 10% ze bedzie to ZS...a Exodus coz...trudna sprawa jesli jestes na 39 levelu.zakladam,ze nie masz jeszcze najmocniejszych czarow z Black Magic...bo wtedy wlasnie musisz go nawalac czarami.albo po prostu rozwalic go zanim wrzuci Pailing.ale to wymaga zadawania dosc duzych obrazen.chyba,ze masz juz Zeromusa to wtedy mam na niego doskonala taktyke.chociaz pewnie bedzie to dluzej trwalo na nizszym levelu
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Hmm , wiec staram sie expowac w necrohol of nadubis i mam pytanko , korzystam z mapy na gamefaqs i tam na koncu jest przejscie do 'nabreus deadlands' i .... W tej lokacji save crystala nie ma a w tych deadlands?? Nie wiem co mam zrobic , czy wracac czy brnąć do przodu.

I jeszcze jedno , gdzies przeczytalem ze w tej lokacji znajde jakies mocne czary które będę mógł kupić , no ale nie wiem gdzie , znalazłem jakiegoś chyba tajnego kupca ale on sprzedaje tylko ethery...

Gdy dojde do jakiegos sensownego lv jeszcze raz wystartuje do exodusa.
www.ttadvance.ca - let's play
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

Save Crystal jest w Nabreus Deadlands,ale najpierw musisz pokonac Crystalbuga z ktorym pewnie walczyles w Stilshrine of Miriam.tylko ten jest silniejszy od tamtego.
co do czarow to wszystkie mocne czary sa dopiero dostepne po przejsciu Pharos czyli w samej koncowce gry,a w Necroholu jest najmocniejszy z nich czyli Scathe
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Znow problem ... Mianowicie :
Old Archades

Udaj się na wschód. Spróbuj wejść do górnego miasta. Nie uda się, ale spotkasz Julesa, który za drobną opłatą może ci pomóc. Da ci informację którą musisz dostarczyć do kogoś w poprzedniej lokacji. Jak już to zrobisz, wróć do Julesa. Będziesz mógł/mogła wejść do głównej części miasta.
Heh , cytat z poradnika krypty , wszystko fajnie tylko że jak załatwiłem to ganianie z informacjami i wróciłem na miejsce to Julesa nie ma !! Przeszedłem całe Old Archades , gadałem z każdym i nic. Gdzieś się podział , jak kamień w wodę... Do dalszej części miasta jak nie miałem dostępu to nie mam... Gdzie się podział Jules???
Awatar użytkownika
lena163
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: śr 02 wrz, 2009 10:05
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: lena163 »

U mnie on siedział na beczce nieopodal wyjścia z Old Archades, ale nie musiałam go długo szukać raczej.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

No znalazł się , już wszystko ok. Ale mam kolejne pytanie :

Jak najłatwiej skołować Teleport stone ??? Wyszło że jak chciałem kupić nowy sprzęt , czary i resztę to brakło mi na kilka rzeczy , więc musiałem na pieszo iść do deadlands aby dobre looty kołować. Teraz muszę na piechtę wrócić bo teleportów nie mam , a wszystkie hunty na chwile obecną mam załatwione. A na pieszo do Montblanca po jakieś bonusy iść mi się nie chce... Może ktoś inny zna jakiś inny sposób. W fabule jestem w Archades.
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Jeżeli dobrze pamiętam, to Teleport Stone'y są do kupienia na dowolnym Airshipie - nie skipuj podróży, będąc na pokładzie podejdź do jednego z kontuarów - kupisz tam tak poszukiwane przez Ciebie kamyczki. Dostępne są też u Clan Provisionera, po uzyskaniu rangi Vanguard.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

no ok , teraz to:

Szukałem wszędzie , na gamefaqs ,ff12maps i innych stronach i wszędzie mi piszą że aby deathscyle sie pojawił przynajmniej 2 osoby z drużyny muszą mieć poniżej 20% HP gdy wchodzę do lokacji. No właśnie nawet 3 osoby miały po 100 HP i .... nic hunta nie ma , co jest?? Nie wiem co jest czy trzeba wejść do Nadubis z takim zdrowiem czy do pomieszczenia z huntem. Próbowałem chyba wszystkiego. HELP!!!
www.ttadvance.ca - let's play
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”