Final Fantasy XII - POMOC cz.2

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Kaimi
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: sob 11 lip, 2009 17:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kaimi »

Właśnie , gdy czytałem na angielskiej Wiki Final Fantasy to mnie zaciekawiły te 2 "nowe" tryby [New Game+] i z tego powody własnie się pytałem. Myśle, że pytanie zostało odpowiedziane. Dziekuję.
pablo6dr
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 21:37

Post autor: pablo6dr »

ciekawe tematy piszecie
ale przeczytałem prawie całe forum prawie całe 180 stron dotyczącego FFXII i niczego czego nie wiedziałem się nie dowiedziałem choć kilka ciekawych rzeczy wyczytałem ale nie dowiedziałem się np.
jak zdobyć ribbon choć w tej części jest mało wręcz bardzo mało przydatny
nawet jak na walkie z carrotem
a na cerobi steppe próbowałem już go zdobyć i nic przez ponad pól godziny
a chciałem go miec tylko dla satysfakcji
w dziesiątce to było trzeba się na mordować żeby go mieć a tu penance i wogule nie przydatny
wojciech260

Post autor: wojciech260 »

Mam pewien problem, Nie mogę zdobyc pewnych czarów:
- ardor - do zdobycia w Barheim Passage - przeszedłem całą lokację ale nic nie znalazłem. Żadnej skrzynki, sprzedawcy itp.
- scathe - wiem, że powinny by do kupienia w Necrohol of Nabulis - znalazlem ukryty sklep ale nie ma tego czaru "w ofercie"
- shock, scourge, flare - podobno do kupienia w Balfonheim ale...gdzie? Nikt ich nie sprzedaje.

Byc może częśc z tych czarów będzie dostępna dopiero na dalszym etapie gry (właśnie dostałem statek - Strahl) albo może coś źle zrobiłem?
Awatar użytkownika
lena163
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: śr 02 wrz, 2009 10:05
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: lena163 »

wojciech260 pisze:Mam pewien problem, Nie mogę zdobyc pewnych czarów:
- ardor - do zdobycia w Barheim Passage - przeszedłem całą lokację ale nic nie znalazłem. Żadnej skrzynki, sprzedawcy itp.
- scathe - wiem, że powinny by do kupienia w Necrohol of Nabulis - znalazlem ukryty sklep ale nie ma tego czaru "w ofercie"
- shock, scourge, flare - podobno do kupienia w Balfonheim ale...gdzie? Nikt ich nie sprzedaje.

Byc może częśc z tych czarów będzie dostępna dopiero na dalszym etapie gry (właśnie dostałem statek - Strahl) albo może coś źle zrobiłem?
co do ardora to nie pamiętam ale pozostałe są dostęne dopiero w epilogu czyli przed udaniem się na Bahamuta.
Dodatkowo hastega jest do kupienia w tylko Dalmaska estersad (przynajmiej tak mi sie wydaje).
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Wszystkie te czary stają się dostępne dopiero pod sam koniec gry. A sprzedawca w Barheim Passage jest w sali na jego północnym krańcu.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Yiazmat94
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: ndz 25 paź, 2009 12:32

Post autor: Yiazmat94 »

A ja mam takie małe pytanie. Doszedłem do Stilshrine of Miriam i nie dałem rady pokonać Mateus więć poszedłem troche leveli nawbijać i wpadłem na pomysł dojścia do Archades jeszcze przed walką z Mateus. Wbiłem więc aż do Salikawood, ale brama na Phon Coast jest zamknięta. Wie ktoś może czy musze najpierw zakończyć Stilshrine of Miriam, czy jest szansa że otworzy sie wcześniej? Byłbym wdzięczny za info.
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

najpierw Stilshrine
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Tak, brama otworzy się później po Stilshrine, więc nie martw się.
Awatar użytkownika
Yiazmat94
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: ndz 25 paź, 2009 12:32

Post autor: Yiazmat94 »

Aha. Dzięki. Znalazłem sposób na Mateus, zdobywszy najpierw Zelerę. To dziwne ale miałem postacie dopiero na 30 Lv... Nic... Dzieki...
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Witam.
Po uzyskaniu clan rank riskbreaker miałem możliwość kupienia w klanowym sklepie Bubble Belt... ale jakość tak mi się złożyło, że oddawałem hunta w tej krainie przed Salikawood i poszedłem tam przy okazji już ubic Carrota. Problem polega na tym, że po zabiciu tego malborasa wskoczyła mi następna ranga - paragon of justice - i nie mam bubble belt w spisie przedmiotow do kupienia :P
Wczytałbym grę... ale po Carrocie połaziłem sobie po Salikawood i trafiłem na ruiny Nabudis które sobie zwiedziłem wzdłuż i w szerz (jakieś 3 h grania).
Będę jeszcze miał możliwość zdobycia Bubble??? Czy musze wczytać gre? ;/
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

beda jak zdobedziesz nastepny ranking
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Supcio! Dzięki bardzo, kupo! :P
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Hmm procz ffx ktore przeszedlem juz praktycznie w 100% gram takze w ff12. I mam kilka pytan jestem przy huncie nidhogga ( czy jak mu tam ten waz ) i mam pytanie. Moja druzyna ma 20lv do teo duzo na licence boardzie pol mam juz wypelnionych a i tak z nim przegrywam, Wedlug opisu ze strony glownej powinien on byc latwiejszy od tego wielkiego cocatrice a tu lipa. moze jakas pomoc??

I jeszcze jedno pytanie , kiedy bede mogl kupic/zdobyc gambita ally-ko ( czy cos w podobie chodzi mi o cos takiego jak auto-phoenix w ffx ) ??
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

a) Zrób nam prezent na Gwiazdkę i popracuj nad swoją polszczyzną. Inaczej dostaniesz od nas świątecznego warninga. (jakby nie patrzeć, mamy w naszym boskim języku takie litery jak: ą, ę etc.)

b) Podstawowa zasada - expuj, expuj, expuj. Zwłaszcza, że w FFXII to czysta przyjemność.
Albo banalnie - quickeningi 1wszą 3ką bohaterów, potem ich wymieniasz na pozostałą 3kę i znów quickeningi. Ja tam go rozwaliłam 1wszą seria bez problemów :roll:
Expowanie na trupach ftw.
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

@Oray80
Nie trzeba kupować Ally : status=KO, żeby ustawić im Phoenix Down, do tego wystarczy Ally : Any i ustawić np. raise
Go Go Yubari pisze:
Expowanie na trupach ftw.
O tak, ja na nich wbiłem 200 chain :twisted:
A poza tym to ja też mam pytanie:
Gdzie najlepiej expić postaci z 20 lvl'em? Jestem już po Leviatanie i mam spory zapas czarów, technik i broni, ale nie mam miejsca, w którym łatwo wbijać exp, no może poza Lhusu Mines i Skletonami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”