Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Demon
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: ndz 19 lis, 2006 17:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Demon »

Dzięki @IzzY zaraz poszukam :P

Pozdrawiam
Arfeus

Post autor: Arfeus »

witam
szukam pomocy przy zdobycu espera chaosa bo niemoge
przejśc questu z medalionami utknełem i niewiem jak zabrac 4 czesci amuletu
choc mam juz 2
jeden dostałem za pokonanie marka
a 2 za gadanie z wieloma osobami
ale jeszcze 2 są potrzebne

proszę o pomoc
seraphit

Post autor: seraphit »

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Gil Snappera gdz go zabije musze wrocic do nanau ale jej tam nie ma tylko zostawila list ze udala sie gdzies z innymi i nie wiem gdie jest z gotz dzieki
ps gdyby ktos wiedział niech pisze na gg 473129 jak chce
Riken

Post autor: Riken »

Nanu jest w tej samej lokacji.Najpierw stała obok save'a a po zabiciu Gill snappera przeniosła sie do wioski.Tylko teraz masz do niej iśc jak jest pustynia i nie pada(chyba,już nie pamiętam)

No właśnie,mógłby ktoś DOKŁADANE napisać jak zrobić quest z medalionami :!:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hunkPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: sob 18 mar, 2006 22:23

Post autor: hunkPL »

Witam mam problem w Waterway z tymi przełącznikami. Pisze mi, ze moge nimi operować jak bede miał SLUICE GATE KEY . SKĄD go wziąć ?? Prosze o pomoc.
Ostatnio zmieniony sob 02 gru, 2006 13:12 przez hunkPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Opis IzzY'ego do Chaosa pisze: Pierwsze co musisz zrobić to pogadać z McReio (rasy nu’mou) na Nabreus Deadlands. Teraz czeka cię zbieranie medalionów. Potrzebne są trzy: Medalion of Love, of Courage i of Power. Zacznijmy od Love, gdyż zdobycie tego jest najprostsze. Udaj się do miasta Archades i poszukaj pewnego Nu’Mou o nazwie Rokkenmou (lub Rokknemou, nie pamiętam który jest który). Znajdziesz go w górnej części jednego z tamtejszych sklepów. Poszukuje on pewnego medalionu. Udaj się teraz do Old Archades, do tej części przy mieście. Tam poszukaj pary zakochanych siedzących na murku. Pogadaj z nimi, a dostaniesz zaginiony medalion. Pojawi się Rokkenmou, oddaj mu medalion. Teraz ten gorszy, of Courage. Podzielony został na 4 części. Jedną ma staruszek Dalan. Drugą dostaniesz w lowtown po wykonaniu jednego z marksów od jednej kobiety. W opuszczonym apartamencie, również w Lowtown, znajduje się list. Są tam wypisane kierunki: East Southeast East Southwest Southeast. Dokładnie w takiej kolejności majstruj przy przełącznikach w Lowtown. W tej samej lokacji pojawi się świecący punkt, to kolejna część medalionu. Teraz trzecia. Zacznij od pogadania z Filo kawałek na północny-wschód od Dalan’s House. Następny cel to Curious Woman przy głównej fontannie. Kolej na wizytę na Muthruu Bazaar. Tam powyciągaj informacje od kupców. Teraz w sklepie z magią zagadaj do Sotted Imperial i powiedz o kobiecie z fontanny. Dalej do Kytes przy zejściu do Waterway. Następnie do Filo (2x 1 odpowiedź) i dostaniesz brakujący kawałek medalionu. Oddaj wszystkie do Nu’Mou z Dalan’s House. Mając już oba udaj się do miejsca na Nabreus Deadland w którym był McReio. Teraz dostań się do ukrytej części bagien (był tam jeden Mark Monster) szukając przejścia wzdłuż północnego brzegu The Slumbermead i do kapliczki na końcu drogi. Dostaniesz wszystkie 3 medaliony, z tym że Power nie ma jeszcze mocy. Już możesz udać się do Necrohol Nabudis. Otwórz dwoje z trzech dostępnych drzwi. Za każdymi czai się Boss.
Po ich pokonaniu trzeci medalion odzyska moc i będziesz mógł otworzyć trzecie drzwi gdie czeka Esper.
Sluice Gate Key dostaniesz za pokonanie White Moussa, udaj się do zleceniodawcy.
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
Riken

Post autor: Riken »

Oł maj gat, ładne pomieszanie z poplątaniem :!: ale dzięki, postaram sie to zrobić ;)
I jeszcze sprawa Hunts:co musz zrobić aby na mapie pojawił sie Fafnir :?: Bo ma być tam gdzie jest zima i go nima :cry:
Riken

Post autor: Riken »

Żeby się tam dostać musisz iśc do Ogir jensa-sandensa i z tamtąd (środek lokacji) dostać sie do Zerwatin Caverns,następnie z tej jaskini dostaniesz sie do centralnej części lokacji i tam będzie hunt ;)
Czyli, nie masz iść z NamYensa sandesea do jaskini,tylko z jaskini do centralnej okacji :!:
Pozdro.
Arfeus

Post autor: Arfeus »

witam
potrzebuje pomocy w znalezieniu EXCALIBURA
wziołem tą skrzynie z diamond armlet i nic
powtarzałem tą prube z 10 razy i nic
Help!!
seraphit

Post autor: seraphit »

wie ktos jak dostać barheim key (chyba tak się to pisze) bo nie moge wejść do barheim passage jeden z gości przy zasypanym wejściu mówi że szef został w środku i że on ma klucz
Arfeus

Post autor: Arfeus »

IZZY ty mi dałeś te opis a ja go teraz wstawie na forum

A to już bardziej skomplikowana sprawa. Quest z Dantro zaczyna się już w zasadzie po pokonaniu Flower Cactoida. Żona Dantro potrzebuje pewnych przedmiotów do sporządzenia mikstury. Pierwszy z nich to pozostałość po tym potworze. Drugiego potrzebnego (pomiędzy nimi ona może chcieć coś mężowi zanieść) przedmiotu szukaj wzdłuż plaży przy południowej części wioski (szukaj świecącego punktu). Po następny musisz wrócić do Dantro (Outpust). Po rozmowie z nim przeszukaj skrzynki. Ostatni przedmiot znajdziesz na klifie na północy, poszukaj kwiatka. Wróć do żony D. Teraz przejdź się kawałek (gdziekolwiek) i wróć. Chory powinien już wyzdrowieć. Porozmawiaj z nim za domkiem kobiety. Dostaniesz Barheim Key. Teraz wyjź na południe i dalej podążaj w tym kierunku trzymając się wschodnich skał. Korzystając z nowo zdobytego klucza wejdź do Barheim Passage
seraphit

Post autor: seraphit »

w barheim jak juz ma sie klucz to co trzeba zrobic bo nie wiem zwiedziłem całą lokację i nic a drzwi do pomieszczenia z bosem (tym poprzednim na początku gry) sa zamknięte z góry dzieki
Riken

Post autor: Riken »

Jak już masz ten klucz to w Dalmasca estersand jest taka mała lokacja i z niej wchodzisz do podziemi.W podziemiach idziesz na pólnoc i na drógim albo na trzecim terenie idziesz w lewo :!: Ja też od razu nie zauwarzyłem że jest tam droga ;)

PYTANIE:Co zrobić aby na mie pojawił sie Catoblepas(Hunts), ma być w Zertitan Caverns ale jakoś sie nie pojawia :cry:
PYTANIE 2:Gdzie moge kupić, ew.zdobyć Diamond armlet(chyba tak sie nazywa), ten co zwiększa łupy po wygranej walce :?:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Demon
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: ndz 19 lis, 2006 17:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Demon »

Żeby walczyć z Catoblepas'em nic nie musisz robić, musisz isc sekretnym przejściem jest ono kolo save pointa i on tam będzie :)

CO mam zrobić żeby dostać Site 11 Key. Byłem tam gdzie powinien leżeć, ale go tam nie ma :(

Pozdrawiam
Riken

Post autor: Riken »

Klucz jest w Phon coast za zachód o save'a obok dwóch kolesi(jeden z nich ma na imię chyba Fallen Bujehrban)i jest dokładnie po Jego lewej stronie(mały swiecący punkt).A jesli go nie ma to chyba musisz isć do Bujehrby do domku(priwate house)i pogadać z dzieciakami w nim.
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”