Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

ok ok już zdobyłem ten łuk. Wyżynałem te ptaki z godzinę aż w końcu wypadł :D
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Stoprocent

Post autor: Stoprocent »

nie ma tematu o Revenant Wings wiec sie spytam tutaj :P
Zna ktos jakas dobra taktyke na ostatniego bossa? mam 100% misji dzieki czemu boss ma 99 lvl :P btw. ja mam kolo 65lvla ;)
Awatar użytkownika
FantasyFiend
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 17:48

Post autor: FantasyFiend »

Ja znam zawsze skuteczna taktyke. Dopakuj postacie ;P
michal1001
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008 12:26

Post autor: michal1001 »

Czeswc wszystkim.Niewiem czy w dobrym miejscu pisze.Jak sie uzywa tych quickendsow?bo ja jak z nich cisne to mało energii zabieram.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

ja zgadnijcie gdzie pisze: Mist Charge

Żeby zacząć zabawę, musimy nauczyć postacie ich Quickeningów. W tym celu włączamy Licence Board , wybieramy interesującą nas postać, i znajdujemy pola z Quickeningami. Jest ich w sumie 18. Gdy jedną postacią wykorzystamy któreś z nich, znika ono z LB pozostałych postaci. Gdy daną postacią nauczymy się wszystkich jej Quickeningów (3) pozostałe pola znikają z jej LB. Nie ma znaczenia, które trzy pola wybierzemy. Każda taka operacja kosztuje 50 LP. Kiedy już nauczymy jakąś postać przynajmniej jednego Quickeninga, a ma ona maksymalną ilość MP, pasek MP zaświeci się na żółto. Oznacza to, że mamy 1 Mist Charge do wykorzystania. Wtedy możemy użyć Quickeninga I poziomu (tego, którego uczymy się na początku). Będzie to kosztować całe MP tej postaci. Gdy nauczymy się drugiego Quickeninga, maksymalne MP postaci podwoi się (co samo w sobie jest bardzo przydatne). Teraz pasek podzieli się na dwie części. Gdy mamy połowę maksymalnego MP – czyli wcześniejszą wartość maksymalną (1 Mist Charge) możemy użyć Quickeninga I poziomu, a gdy mamy całość (2 Mist Charges) możemy użyć Quickeninga II poziomu, i zużyć całe MP, bądź I poziomu, i stracić tylko połowę. Analogiczna sytuacja występuje przy 3 Quickeningach – maksymalne MP potraja się, i możemy uzyskać 3 Mist Charges.

Używanie Quickeningów

Abyśmy mogli użyć Quickenigów, przynajmniej jedna postać musi mieć 1 Mist Charge gotowy do użycia. Wtedy wybieramy tą postacią komendę Mist -> Quickening i wybieramy ruch, od którego chcemy rozpocząć nasze combo. Pamiętajmy, że niektóre z nich atakują mocą żywiołów, więc mogą uleczyć potwory zamiast im zaszkodzić. Ponieważ jeden atak dużo nam nie da, a tylko zje ogromne ilości MP, musimy nauczyć się łączyć nasze ataki. W tym celu wszystkie 3 postacie powinny mieć przynajmniej 1 MC. Podczas gdy pierwsza postać atakuje wroga, patrzymy w prawy dolny ruch ekranu, i patrzymy, które postacie są gotowe do ataku. Natychmiast naciskamy odpowiadający jej przycisk, aby stracić jak najmniej czasu. Tak samo postępujemy przy kolejnych ciosach, aż skończy się czas. Jeśli żadna postać nie jest dostępna, wybieramy komendę „Shuffle” i liczymy na nasze szczęście. Jeżeli w całym combosie udało nam się uzyskać odpowiednią ilość ciosów na odpowiednich poziomach, uzyskamy dodatkowy atak, bardzo mocny, i w przeciwieństwie do zwykłych Quickeningów atakujący wszystkich wrogów w polu rażenia. Jeżeli uzyskamy kilka z nich, wykonany zostanie najsilniejszy.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
asipp
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 07:46

Post autor: asipp »

macie jakies pomysły jak najszybciej rozwalić Cid'a na 90 piętrze bo się z nim dość długo męczę.Proszę o odpowiedź
MaKiPL

Post autor: MaKiPL »

Witam nie jest to problem a pytanie... a dokładniej 2 pytania

otóż na bazarze pojawiła się do kupienia coś takiego za 25,000 gil zbieram na to kasę ale nie chce się oszukać bo wydam kupe kasy a będzie to coś głupiego a więc co to jest ?
nazwa to : Forgotten Grimoire

Teraz drugie pytanie czy looty z potworów są do czegoś używane czy tylko do sprzedania na gil ... ?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

MaKiPL pisze:Teraz drugie pytanie czy looty z potworów są do czegoś używane czy tylko do sprzedania na gil ... ?
to + odpowiednia kombinacja sprzedanych przedmiotów owocuje pojawieniem się na Bazarze specjalnych przedmiotów.
Lista? -> Tu.
MaKiPL pisze:Forgotten Grimoire
To będzie jakiś Monograph -> Tu znajdziesz dokładne informacje...
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

wykonaj quest z uratan eater'em(tak chyba sie to pisze), ktory aktywujesz gdy zobaczysz uratana rozmawiającego z moglem. Dostaniesz roślinke, którą jak rzucisz na garude, to będzie b. słaba. Poza tym to ptak podatny jest na dark, więc niech każdy ma ten czar, rzuć na siebie reflect i namierzaj darkiem w siebie - 9 ciosów w kilka sekund.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Kup łuki. Na tym levelu to wystarczy.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Na tym etapie niemal wszystkich bossów wykańczałem quickeningami, zwłaszcza, że w tym miejscu kryształy zapisu są blisko i nic nie będzie kosztowało odnowienie many. Jeden średni łańcuszek na garudę wystarczał.
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

DarkM pisze:Audion a gdzie można dostać Quickeningam bo ja jeszcze nie mam ani jednego. Sora że takie głupie pytanie ale niedawno zaczołem swoja przygode z FFXII
na license board. Czyli tam gdzie odblikowujesz wszytskie bonusy itp. Musisz sobie poszukać różnych, tam pisze nazwa i koszt. Jeden zawsze kusztuje 50pkt

"Mam jeszcze jeden problem Vaan ma Silince gdy chce użyć antidotum lub Aox to pisze miss pomóżcie. Z góry dziękuję"


Pewnie masz założone dawn shard albo manufacted netecite (nie pamiętam jak to się pisze). :D
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
DarkM
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarkM »

i ostatnie pytanie jak używa się Quickeningi mam już parę i nie wiem jak go zrobić pomocy. :cry:
Ginę by powstać!
Powstaję by walczyć!!
Walczę by zwyciężać!!!
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Jesteś niedorozwinięty? Sprawdź po kolei każdą komendę w menu pojawiającym się po naciśnięciu X podczas walki to sobie sam znajdziesz <?> :roll: Myślenie NIE BOLI >.>'
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

DarkM pisze:i ostatnie pytanie jak używa się Quickeningi mam już parę i nie wiem jak go zrobić pomocy. :cry:
Parę postów wyżej masz wstawiony przez Dark_Ravena opis, wystarczy spojrzeć zanim się zada pytanie. Tu nawet nie trzeba było używać opcji szukaj.
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”