Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

papaj000
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007 17:43

Post autor: papaj000 »

Winko pisze:Mam jeszcze jedno pytanko :) gdzie moge znalezc tego calego yiazmat'a czy jakos tak????
Aby pojawił się musisz najpierw zabić Hell Wyrm w Sochen Cave Palace, dopiero wtedy przujmujesz hunt z Yiazmatem i lecisz do The Ridorana Cataract (Colosseum).
Awatar użytkownika
Winko
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: czw 28 cze, 2007 13:58
Lokalizacja: KnW

Post autor: Winko »

aha dzieki :) helka zabilem i lece po yiazmata :P
kontrat

Post autor: kontrat »

1. Jak zdobyc Zodiac Spear (wiem tylko tyle ze nie moge otworzyc skrzynek w Phon Coast :) (zeby potem nie bylo: uzylem opcji szukaj ale nie znalazlem wyjasnienia)

2. Czy Zalera w Barheim Passage jest podatny tylko na holy ? pytam bo holy jeszcze nie posiadam a cala reszte juz prawie na nim wyprobowalem

3. Czy posiadanie kilku quickeningow przez jedna postac daje lepsze rezultaty niz tylko 1 quickening ? Czy mozna w ten sposob laczac z quickeningami innych postaci wklepac wiekszy damage ? Czy ilosc raczje nie ma znaczenia ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Kupo!
Kupo!
Posty: 80
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek »

kontrat pisze:1. Jak zdobyc Zodiac Spear (wiem tylko tyle ze nie moge otworzyc skrzynek w Phon Coast :) (zeby potem nie bylo: uzylem opcji szukaj ale nie znalazlem wyjasnienia)
Strona 99.
Aka: yaqub

Jak zdobyć Zodiac Spear
nie wolno zebrać:
Treasure chest in front of Dalan House , Lowtown Rabanastre
Chests in Rabanastre palace; South east corner of the cellars
Cests inside Nalbina Dungeon in the room where you get your inventory back
16 chests in the south east area of Phon Coast
(i tylko te warunki trzeba spełnić, to wystarczy, sprawdzone w 100% przeze mnie)
kontrat pisze:3. Czy posiadanie kilku quickeningow przez jedna postac daje lepsze rezultaty niz tylko 1 quickening ? Czy mozna w ten sposob laczac z quickeningami innych postaci wklepac wiekszy damage ? Czy ilosc raczje nie ma znaczenia ?
Posiadanie więcej niż jednego quickening'a, zwiększa ilość posiadanego przez postać MP, pozwala też na większe nabicie damage (chociaż to i tak w dużej mierze zależy od szczęścia) w czasie wykonywania quickening'a, pozwoli też na większą możliwość łączenia ich ze sobą.

------------------------------------------------------
Concurrence - Quickening Level - Amount -
------------------------------------------------------
Inferno - Level 1 - 3 Times -
Cataclysm - Level 1 - 8 Times -
Torrent - Level 2 - 3 Times -
Wind Burst - Level 2 - 6 Times -
Whiteout - Level 3 - 5 Times -
*Ark Blast - Level 1/2/3 - 2 Times Each-
*Luminescence - Level 1/2/3 - 3 Times Each-
*Black Hole - Level 1/2/3 - 4 Times Each-
------------------------------------------------------
"Kto dba o pierwszą w historii, intuicyjną prawą gałkę analogową oraz realistyczne odczucia płynące z poruszania nią? Twój kciuk. Ponieważ twój kciuk je psuje."
kontrat

Post autor: kontrat »

no to juz moge sobie odpuscic ta bron bo na bank otworzylem ktoras z tych skrzynek, blacha dla cymbala ze Square-Enix ktory to wymyslil, na pewno nie mam juz szans mimo otwarcia ktorejs ze skrzynek ? Tych z Phon Coast jeszcze nie ruszalem.


I jeszcze jedno pytanie: Na dole Zertinan Caverns zauwazylem urnę z mapa i chyba jakies skrzynki; jest jakis sposob zeby sie tam dostac ? bo odkrylem juz cala mape i nie ma zaznaczonego zejscia na dol
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

kontrat pisze:no to juz moge sobie odpuscic ta bron bo na bank otworzylem ktoras z tych skrzynek, blacha dla cymbala ze Square-Enix ktory to wymyslil, na pewno nie mam juz szans mimo otwarcia ktorejs ze skrzynek ? Tych z Phon Coast jeszcze nie ruszalem.
Nie masz szans.
I jeszcze jedno pytanie: Na dole Zertinan Caverns zauwazylem urnę z mapa i chyba jakies skrzynki; jest jakis sposob zeby sie tam dostac ? bo odkrylem juz cala mape i nie ma zaznaczonego zejscia na dol
Najwyraźniej nie odkryłeś jednak całej mapy. :roll:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Piotrek
Kupo!
Kupo!
Posty: 80
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek »

kontrat pisze:I jeszcze jedno pytanie: Na dole Zertinan Caverns zauwazylem urnę z mapa i chyba jakies skrzynki; jest jakis sposob zeby sie tam dostac ? bo odkrylem juz cala mape i nie ma zaznaczonego zejscia na dol
Może faktycznie gdzieś jeszcze nie byłeś.
Luknij: http://img440.imageshack.us/img440/3093 ... allhr9.jpg
"Kto dba o pierwszą w historii, intuicyjną prawą gałkę analogową oraz realistyczne odczucia płynące z poruszania nią? Twój kciuk. Ponieważ twój kciuk je psuje."
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Teraz moje pytanie. Jak działa czar Vanish? Wiem, że chodzi tu o niewidzialność ale potwory i tak mnie atakują.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:19 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
papaj000
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007 17:43

Post autor: papaj000 »

Jest jeszcze szansa na zdobycie Zodiac Speara, ale bardzo bardzo mała. W Henne Mines jest
skrzynka w której znajduje się Zodiac Spear.
Zobacz tutaj: http://www.gamefaqs.com/console/ps2/file/459841/44213
JaBlam
Kupo!
Kupo!
Posty: 35
Rejestracja: wt 07 lis, 2006 13:08
Lokalizacja: Krak
Kontakt:

Post autor: JaBlam »

Szukalem ale moze zle szukalem. Mam postaci po okolo 40 lev. kazda, po 3 Quickeningi kazda, wykonalem quest z kluczem no i udalem sie w rzeczone kopalnie. Czy jest jakas mapka do tego? Powinien byc esper i potwor z Hunt ale dosyc szybko gine (glownie przez te "macki' ktore zadaja druzynie rozne obrazenia (oil, disease, sap itd). Nie chce otwierac wszystkich skrzynek w subie zalezy mi na huncie i na esperze. Jak najszybciej sie do nich dostac?
kontrat

Post autor: kontrat »

Jak działa czar Vanish? Wiem, że chodzi tu o niewidzialność ale potwory i tak mnie atakują.
Ze swego dosiwiadzenia powiem ci tylk otyle ze nie widza cie poki ich nie zaatakujesz, nie wiem jak ma sie sprawa z uzywaniem leczenia w stanie vanish bo teog nie probowalem ale jesli wtedy tez cie nie widza to taki patent ulatwi w duzym stopniu battle
Awatar użytkownika
Winko
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: czw 28 cze, 2007 13:58
Lokalizacja: KnW

Post autor: Winko »

kontrat pisze:
Jak działa czar Vanish? Wiem, że chodzi tu o niewidzialność ale potwory i tak mnie atakują.
Ze swego dosiwiadzenia powiem ci tylk otyle ze nie widza cie poki ich nie zaatakujesz, nie wiem jak ma sie sprawa z uzywaniem leczenia w stanie vanish bo teog nie probowalem ale jesli wtedy tez cie nie widza to taki patent ulatwi w duzym stopniu battle
ja mam ten sam problem gdy rzuce na siebie czar vanishga to potwory i tak mnie widza nawet gdy ich nie atakuje :/
kontrat

Post autor: kontrat »

faktycznie, brakuje jednej lokacjim tej po lewej ale mam drugi problem w Zertinan Caverns: nie spotkalem Marilitha w miejscu w ktorym powinien byc, wchodzilem i wychodzilem kilka razy, nadal go nie ma, co musze zrobic ?
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

kontrat pisze:w Zertinan Caverns: nie spotkalem Marilitha w miejscu w ktorym powinien byc, wchodzilem i wychodzilem kilka razy, nadal go nie ma, co musze zrobic ?
o ile dobrze pamiętam nie trzebabyło nic robić.
stajesz w miejscu gdzie ma się pojawić i czekasz jakieś 5-10 minut aż się pojawi, ja tak zrobiłem i po jakimś czasie czekania mi się pojawił
Awatar użytkownika
Piotrek
Kupo!
Kupo!
Posty: 80
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek »

mati90 pisze:Teraz moje pytanie. Jak działa czar Vanish? Wiem, że chodzi tu o niewidzialność ale potwory i tak mnie atakują.
Ten czar działa jak sie ucieka (FLEEING) tylko wtedy jest się niewidocznym dla potworów. Przynajmniej tak mi się wydaje :P
kontrat pisze:mam drugi problem w Zertinan Caverns: nie spotkalem Marilitha w miejscu w ktorym powinien byc, wchodzilem i wychodzilem kilka razy, nadal go nie ma, co musze zrobic ?
Słyszałem różne wersje na trafienie tego Hunta:

1- Trzeba wejść do tej lokacji od strony Dalmasca Westersand, nic nie zabijać podejść do miejsca oświetlonego promieniami słońca (miejsce jego pojawienia się) poczekać minute, następnie zacząć biegać po lokacji zabijając wszystkie potwory, po czym wrócić do miejsca gdzie się powinien pojawić. A będzie już czekał.

2- Wejść do lokacji od strony Dalmasca Westersand, zabić wszystkie potwory podejść do miejsca pojawienia się hunta poczekać parę sekund, przejść do lokacji obok i cofnąć sie z powrotem a hunt już powinien czekać.

3- Iść do miejsca gdzie się ma pojawić i po prostu czekać (około 7minut)
"Kto dba o pierwszą w historii, intuicyjną prawą gałkę analogową oraz realistyczne odczucia płynące z poruszania nią? Twój kciuk. Ponieważ twój kciuk je psuje."
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”