Final Fantasy XII - POMOC cz.2

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

pejot
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 28 gru, 2011 07:15

Post autor: pejot »

Go Go Yubari pisze:Giza Plains w porze deszczowej :roll: Całe. Solo lub w duecie (jeśli jeszcze postacie są zbyt słabe na solówki).
No właśnie wcześniej widziałem że polecałaś Giza Plans w porze deszczowej, tyle tylko że nie zgadza mi się ilość EXP po zabiciu Hyen.....u mnie jest około 170 a u Ciebie było dużo więcej. Czy ma na to wpływ jakiś przedmiot w ekwipunku?

Co z tymi LP?
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Na LP najlepiej iść szarpać się z Werewolfami na Ozmone Plains, zakładasz każdej postaci Golden Amulet i viola! Każdy Werewolf daje Ci cztery LP:). Jeśli nie zależy Ci na exp, walcz wszystkimi trzema (czterema, jeżeli fabuła Ci na to pozwala) postaciami, a w kilka godzin odblokujesz całego License Boarda dla każdej postaci.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

pejot pisze:tyle tylko że nie zgadza mi się ilość EXP po zabiciu Hyen
Może masz wyższy lvl niż ja wtedy miałam. Poza tym ja chodziłam tylko jedną postacią. Lvl i zmiana...
Awatar użytkownika
Bartez6891
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: czw 19 lut, 2009 01:32
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Bartez6891 »

Ja obecnie chodzę sobie Ashe na 36-tym poziomie po Paramina Rift i za jednego przeciwnika dostaję około 1000 EXP a co do LP:ja w lokacji Dagan Flats w Ozmone Plains wypełniłem całą górną tablicę (wchodząc i wychodząc do Field of Fallen Wings i Field of Light Winds)
"Zginęła w niepokoju wielkich miast, osnuta huraganem durnych spraw maleńka tajemnica bycia w ciszy lub po prostu bycia"
Fiflakoo

Post autor: Fiflakoo »

Siemanko. Otóż problem mam taki (od_razu mowie, ze znalazlem na forum podobne, ale nie takie) - nie moge przeplynac na drugi koniec rzeki i nie wiem dlaczego? ;|
Zrobilem wszystkie hunty, mam 50lvl i juz poswiecilem prawie 20h na to, zeby tam przeplynac. Przeszedlem caly odkryty przeze mnie swiat i rozmawialem chyba ze wszystkimi...
Jedyne co mi zostalo, to zabic to Judge Bergan, ktorego nie ma tam, gdzie ma byc (to nawet nie jest ?hunt?). Moze to jakis blad?
I need some help.
(zanim bylem w Stilshrine of Miriam, zabilem white musse, a z tego co widzialem, to mialem go zabic pozniej)
Z gory dziekuję. :)

Przy następnym takim poście - warn.
Ostatnio zmieniony pn 05 mar, 2012 18:12 przez Fiflakoo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Możesz dostać się na drugi brzeg rzeki naokoło, przez Westersand. Pokonujesz Earth Tyranta (patrz tu) i jesteś w drugiej części Estersand. Można też się tam dostać przez Mosphoran Highwaste, ale do tego trzeba pokonać Bergana. Jeśli jeszcze go nie ma, to musiałeś nie skończyć Stillshrine of Mirian, White Mousse nie ma tu nic do rzeczy.

Przyłączam się do prośby o popracowanie nad jakością wypowiedzi :)
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Homegirl

Post autor: Homegirl »

Witam.
Mam problem, ponieważ gram od jakiegoś krótkiego czasu (co ma piernik do kosiarki?). Mam 9lv sprzedaję różne rzeczy na bazarze, zaznaczam licencje, a jednak w żadnym sklepie nie mogę kupić ani broni, ani magii. Jak na(spacja)razie mam tylko fire, blizzard i nie(spacja)wiem czy dobrze napisze tchunder <No na litość boską - THUNDER> i nic poza tym. Jestem na etapie po<wywalić>załatwiania spraw z dantre <chyba tak mu było> i przed zejściem do dantego i podziemi(bez drugiego i)<Miałaś na mysli Dalana, nieprawdaż?>. Sorki, napisałam może bez ładu i składu, ale szału dostaje, bo niby powinnam mieć i poison i haste. Pozaznaczane licencje mam, a czaru jak nie było, tak nie ma ... Pozdrawiam All :)
Ostatnio zmieniony ndz 25 mar, 2012 04:27 przez Homegirl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Przypominam tylko, że na forum obowiązują pewne minimalne zasady interpunkcji i pisowni i posty wywołujące ból zęba przy czytaniu raczej nie są mile widziane. Żeby nie było, że bez ostrzeżenia :roll:

Jeśli cokolwiek z tego zrozumiałem, to chodzi o to, że kupiłaś licencje, ale nie możesz kupić czarów? Czary kupujesz w sklepie zaznaczonym bodajże na fioletowo na mapie miasta, jednak kolejne czary pojawiają się tam wraz z postępem fabuły, tak więc na początku znajdziesz tylko podstawowe zaklęcia, niezależnie od ilości wykupionych licencji.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Homegirl

Post autor: Homegirl »

Przypominam tylko, że na forum obowiązują pewne minimalne zasady interpunkcji i pisowni i posty wywołujące ból zęba przy czytaniu raczej nie są mile widziane
Jeśli to się tyczy mojego poprzedniego posta to przeprosiłam, że napisałam bez ładu i składu. Po prostu napisałam, że może się to komuś wydać niezrozumiałe i tyle. :sad:
Wiem, gdzie można kupić czary, bronie, gdzie coś sprzedać. Chodziło mi o to, że z opisu powinnam mieć także inną magię, broń czy zbroję, której jak na(spacja)razie nie posiadam. I nie sądzę, że mój poprzedni post wywołał ból zęba lub popełniłam w nim tak karygodny błąd interpunkcyjny...

GGY: Nie? Pozwól, że poświecę część swej bezsennej nocy, aby poduczyć Cię, drogie dziecko <nie, nie wierzę w Twoje 29 lat. To by było zbyt przerażające. brrr>, podstaw języka, który jest Twym ojczystym.
Ostatnio zmieniony ndz 25 mar, 2012 04:19 przez Homegirl, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Droga kobieto, w której wiek nie uwierzę, póki nie dostanę namacalnego dowodu.

Trudno cokolwiek zrozumieć z Twojej paplaniny (pomijam Twój oczywisty spór z interpunkcją), wiec postaram się odpowiedzieć na to, co zrozumiałam.

Wykupienie licencji oznacza JEDYNIE, iż postać może nauczyć się danego czaru, tudzież umiejętności. To nie tak, ze masz licencje i fruuuu. Czary mary jest fajnie, umiemy. Trzeba te czary kupić. Taaak, umiejętności i całą resztę także. Czary i spółka, pojawiają się w sklepie z upływem czasu. Każdy sklep masz oznaczony na mapie. Wiesz, ze masz mapę, prawda? Miodzio.

Możesz grę trochę oszukać i wybrać się do Nalbina Fortress na zakupy, bo oczywiście wykupiłaś wszystkie mapy.

Jak się dostać do Nalbiny? Wychodzisz z Rabanastre przez Eastgate i...
Obrazek
Tadam! Fanfary dla Google. Pamiętaj, aby pobawić się z t-rexem.

Chcesz też expować dużo, aby nie mieć problemów w przyszłości.

PS: Chcesz też pogodzić się z interpunkcja, gdyż nie będę się wahała wlepiać Ci kolejnych ostrzeżeń. Nie wstyd Ci? :roll:
Homegirl

Post autor: Homegirl »

Ok, macie racje, popełniłam błędy, przyznaje. Kiedy pisałam wcześniejsze posty, myślałam tylko o tym, że prawdopodobnie gra w moim przypadku nie rozwija się tak jak u i innych i tyle, dlatego za brak ładu i składu przeprosiłam. W każdym razie, nie skreślajcie mnie za poprzednie posty, bo dołączyłam żeby uzyskać pomoc od Was, a nie żeby mnie palić na stosie :grin: :razz:

Wiem, gdzie mogę kupić czary, wiem, że mam dostęp do map, chodziło mi o to że jak na razie, na ten etap gry kręcę się, zabijam przeciwników, wracam sprzedaję rzeczy zostawione przez nich, wykupuje licencję a nadal nic poza podstawowymi rzeczami jak magia czy zbroje nie są mi dostępne :roll:
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

No to idź dalej z fabułą, pojawi Ci się wtedy dużo więcej bajerów w sklepach.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Kolekcjoner
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: wt 01 lut, 2011 14:10
Lokalizacja: Nieszawa

Post autor: Kolekcjoner »

Witam. Mam pewien problem. Otóż chodzi o Mage's Monograph. Według porad (tu cytuję) " Porozmawiaj z jakimkolwiek
sprzedawcą magii więcej niż 25 razy." A więc rozmawiam i rozmawiam i niestety nic, a pozostałe już posiadam. Jestem przed wydarzeniami w laboratorium. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
Bartez6891
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: czw 19 lut, 2009 01:32
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Bartez6891 »

Dziwne...spróbuj trochę później, być może dopiero po konkretnych wydarzeniach w fabule pojawi Ci się na bazarze. U mnie było ok jak grałem, po 25 rozmowach automatycznie pojawił się na bazarze :566:
"Zginęła w niepokoju wielkich miast, osnuta huraganem durnych spraw maleńka tajemnica bycia w ciszy lub po prostu bycia"
siemien
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 16 cze, 2010 22:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: siemien »

Witam. Rozruszajmy ten temat na nowo. Wziąłem się pierwszy raz za FF 12, obecnie jestem przed Elder Wyrm, a moje postaci po 22-24. Do bicia LP używamy metody, którą przedstawił "qfas", ale mam pytanie co do EXP, ponieważ próbowałem już zabić Elder Wyrm, ale moje postaci są niestety za słabe. Co polecacie na tym etapie gry?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”