Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Konsola pisze:W czyimś poście, nie pamiętam nick'a, był opis jak zdobyć Lu Shang’s Badge.
a co to jest ten "Lu Shang’s Badge"? bo ja nie znam takiego przedmiotu a zkatalogowałem sobie wszystkie przedmioty które znalazłem w grze. jeśli chodzi o łowienie to jedyne cenne co można zdobyć to "Taikou Chest" .
Konsola pisze:Autor wymyślił sobie te 4/5 razy i odblokowanie następnego obszaru i z moim szczęściem to będzie 20/30 perfektów...?
raczej nie wymyślił tylko tak jest, ale 5 perfektami zdobywasz tylko Midstream i Upstream. Na pozostałe trzeba posiadać matamune i łowić kaktusy :).

A dokładniej może zajżyj TUTAJ

Tam opisałem jak ja przechodziłem przez łowienie w FFXII

PS: mam nadzieje że tym linkiem nie złamałem regulaminu krypty, ale ogólnie na krypcie nie ma takich informacji a stronka nie bazuje tylko na final fantasy tylko ogólnie o RPG
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

co do perfów i awansowaniu w łowieniu - na ostatni jest bodajze 10% szansy przy perfekcie... albo to było 5%? zobaczymy jak dojdę do tego momentu, czyli +- 50h gry :).

andchaos - nie wiem jaką masz wersję, ale w mojej pal lu shang’s badge to przedmiot potrzebny do zrobienia wyrmhero blade, taikou to chyba w japońskiej wersji. anyway to to samo.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Rusty pisze:andchaos - nie wiem jaką masz wersję, ale w mojej pal lu shang’s badge to przedmiot potrzebny do zrobienia wyrmhero blade, taikou to chyba w japońskiej wersji. anyway to to samo.
rzeczywiscie, sam siebie wprowadziłem w błąd, w mojej grze też jest "Lu Shang’s Badge", zapomniałem jak przedmiot się nazywał a w necie znalazłem tą nazwę :P
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Witam.

Mam pytanie odnośnie Zodiac Spear.

Zapewne widzieliście filmik, gdzie koleś pokazywał sposób na uzyskanie większej ilości Zodiac Spearów.

Udokumentował to wprawdzie pokazując na inventory, ale czy ktoś z Was to sprawdzał?

Na końcu ładne wyliczenie, że mamy okrągłe 0,001% na drugiego [i więcej] ZS.

Jeśli ktoś nie wie o który filmik chodzi, to mogę zrobić edit.
Jeśli nikt tego jeszcze nie rozkminił, to też piszcie, spróbuję się sam w to pobawić. [uwzględniając po przecinku oczywiście jeszcze z 2 zera, znając moje szczęście]
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Konsola pisze:Witam.

Mam pytanie odnośnie Zodiac Spear.

Zapewne widzieliście filmik, gdzie koleś pokazywał sposób na uzyskanie większej ilości Zodiac Spearów.

Udokumentował to wprawdzie pokazując na inventory, ale czy ktoś z Was to sprawdzał?
Tak, jest to udokumentowane przez wiele osób, GameFaq's bodaj oferuje savy, gdzie zdobyto w ten sposób dodatkowe sztuki. Ponadto widziałem to u kumpla naocznie, dwie sztuki, zdobyte właśnie w ten sposób. Ale jak masz ochotę dwa tygodnie bawić się w otwieranie jednej skrzyni...
Konsola pisze: Jeśli ktoś nie wie o który filmik chodzi, to mogę zrobić edit.
Jeśli nikt tego jeszcze nie rozkminił, to też piszcie, spróbuję się sam w to pobawić. [uwzględniając po przecinku oczywiście jeszcze z 2 zera, znając moje szczęście]
Jest to 10% szansy, że w skrzyni coś będzie, 10% że będzie to broń i 10%, że to będzie Zodiac Spear, obliczyć łatwo ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Do dzieła...

Obiecuję, że zrobię filmik.

Btw. można mieć 2 i więcej?

Diamond Armlet coś pomoże? Nie ma tak, że im więcej postaci z tym Armletem, tym więszky % na rare item w "skrzyni"?
Jeśli chodzę postacią X, a postać Y ma Diamond Armlet oraz nie jest w party, to działanie DA i tak jest takie samo, jakby postać którą się poruszam, albo ta która jest w party by go miała?

Na filmiku pokazane, żeby robić load game po nieudanej próbie, czyli cofanie się o 2 zone'y odpada albo dotknięcie Save Crystalu, czy wychodzi na to samo?
Ostatnio zmieniony śr 21 maja, 2008 12:38 przez Konsola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Konsola pisze:Btw. można mieć 2 i więcej?
Można mieć nawet 99. Jedyna granica to ilość czasu jaką chcesz poświęcić, no-life'rstwo ma maksymalnym poziomie i cierpliwość istoty niebiańskiej.
Konsola pisze:Diamond Armlet coś pomoże?
Ma być zdjęte w tym przypadku, bo dostaniesz coś gorszego.
Konsola pisze:Na filmiku pokazane, żeby robić load game po nieudanej próbie, czyli cofanie się o 2 zone'y odpada albo dotknięcie Save Crystalu, czy wychodzi na to samo?
Wychodzi na jedno i to samo - to skrzynka wielorazowego użycia, a poradniki polecają cofanie się o dwa, lub lepiej trzy obszary po każdej próbie.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

I powiem, że lipa.

Na filmiku, gdzie koleś pokazał na końcu całą ekipę z Dragon Spear'ami napisał:
"It is required to be equipped with Diamond Bracelet".
http://pl.youtube.com/watch?v=tFjaDXgSc9U - 2:15.

Sam teraz nie wiem co robić.

Odnośnie: "Wychodzi na jedno i to samo".

Chyba niebardzo. Ponad minutę biegnę do tej skrzynki, robiąc od razu load, [pojawienie się w save point'cie zajmuje około 30 sekund] sprawi, że na dłuższą metę, coś co by trwało 10 dni [bieganie w dwie strony] może trwać 5.

+Nie ma tak, że im więcej postaci z tym Armletem, tym więszky % na rare item w "skrzyni"?
Jeśli chodzę postacią X, a postać Y ma Diamond Armlet oraz nie jest w party, to działanie DA i tak jest takie samo, jakby postać którą się poruszam, albo ta która jest w party by go miała?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Gveir pisze:Ma być zdjęte w tym przypadku, bo dostaniesz coś gorszego.
Konsola pisze: Na filmiku, gdzie koleś pokazał na końcu całą ekipę z Dragon Spear'ami napisał:
"It is required to be equipped with Diamond Bracelet".
DA ma być ubrane - Gveir się pomylił po prostu. :)
Konsola pisze:+Nie ma tak, że im więcej postaci z tym Armletem, tym więszky % na rare item w "skrzyni"?
Jeśli chodzę postacią X, a postać Y ma Diamond Armlet oraz nie jest w party, to działanie DA i tak jest takie samo, jakby postać którą się poruszam, albo ta która jest w party by go miała?
Nie - liczy się tylko DA u lidera...
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Tylko u lidera?
Tzn. tego, który otwiera skrzynkę?
Jak ktoś z party [kto normalnie chodzi za mną] będzie miał, to już zonk?

Btw. zdobyłeś w taki sposób Zodiac Spear/y?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Konsola pisze:Tylko u lidera?
Tzn. tego, który otwiera skrzynkę?
<__<' to chyba logiczne, prawda?
Konsola pisze:Jak ktoś z party [kto normalnie chodzi za mną] będzie miał, to już zonk?
Tak - ZONK!
Konsola pisze:Btw. zdobyłeś w taki sposób Zodiac Spear/y?
A czy wyglądam Ci na kogoś komu się aż tak nudzi? :lol: Są mi absolutnie zbędne do codziennej egzystencji...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kwazi pisze:DA ma być ubrane - Gveir się pomylił po prostu. :)
Pomyszkowałem - fakt, musi być ^^"
Konsola pisze:Tzn. tego, który otwiera skrzynkę?
Tak, liczy się tylko u lidera, przy KAŻDEJ skrzynce, którą planujesz otworzyć z DA, aby zdobyć coś ciekawego. Lider to ten, którego krokami sam sterujesz, pierwsza postać w drużynie, ten na przedzie itp.
Konsola pisze:Chyba niebardzo. Ponad minutę biegnę do tej skrzynki, robiąc od razu load, [pojawienie się w save point'cie zajmuje około 30 sekund] sprawi, że na dłuższą metę, coś co by trwało 10 dni [bieganie w dwie strony] może trwać 5.
Na jedno i to samo - bo 5 dni wolałem poświecić na dopakowanie ekipy na 99 poziom, zamiast na bieganie za bronią, która jest w sumie nieprzydatna na wysokich poziomach, są znacznie lepsze bronie, które w parze z 99 lv. dają sumarycznie znacznie większe obrażenia (np. Masamune podczas walki z Yiazmat'em - nawet Genji Gloves nie są potrzebne, bo i tak ostro dają combo, a ciągłe obrażenia powodują, że postać w kółko łapie się na wysoką ilość hitów, co sprawia, że znacznie, znacznie szybciej zada ok 100000 obrażeń tą bronią, niż Zodiac Spear - nie wspominając o tym, że np. Fafnir może paść w dosłownie minutę dzięki tej broni) - stawmy czoła faktowi: Zodiac Spear jest dobry tylko na niskich poziomach, przy przypakowanych postaciach inne bronie pokazują olbrzymi potencjał, który zjada ZS na śniadanie. No i wolę mieć czas na życie :P
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Też bym nie miał na to zajawki, ale:

1)Nie mam żadnego ZS, nie robiłem tego "questa" z nie otwieraniem skrzynek.

2)Cała ekipa na 99lvl.

3)Mam już 3 Masamune.

4)Bardzo mnie to ciekawki, nie jest to niezbędne do mojej codziennej egzystencji.

To nie chodzi o to, żeby zabijać nią każdego, bo jest taka pro.
Po co zdobywaliście [antycypacja] Wyrmhero Blade, skoro ta broń jest mało użyteczna po tym, jak się już ją zdobędzie? Chodzi o to, że nie pozostaje nikt "godny" jej użycia.
Czysta satysfakcja po zdobyciu jej, o ile tak się stanie.

Pytam dokładnie o tego lidera i DA, ponieważ nie mam zamiaru mieć paruset/tysięcy prób w plecy, a skoro jedna osoba napisała, że DA ma być, a druga nie, to zaczynałem mieć wątpliwości.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

3 masamune eh... chciałbym mieć też, 2 max jednak

wyrmhero blade przyda się do zabijania zodiarka, ixiona i seera :)(żartuje, nie przyda się)

nie wprowadzajcie nikogo w błąd - jeden diamond armlet na aktywnej postaci a nie jakiś podział leader, nie-leader. załóż jednej postaci i leć nią, no chyba nie lecisz całą drużyną i oczyszczasz all? :).

ZS zjadany przez inne bronie? Excalibur, Tournesol, Ragnarok, Danjuro reszta się nie liczy w walce z normalnymi mobami, a masamune, mamy okazję skorzystać przy kilku bosach wartych uwagi i kilku mark hunts.
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Mhm, 1 Masamune z hunta, 2 z bazaru i brakuje mi jednego Gemsteel'a, żeby mieć 3 = napisałem, że 3.
Sprzedając item'y na trzeciego zastanę zonk?
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”