Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

demoskinos pisze:mam pytanko. sprawa jest dosyć dziwna. Jestem już na końcu gry i postanowiłem zdobyć wszystko co sie da. Zająłem się właśnie robieniem questów i robie hunta rank II Enkelados. Który powinien być w tym obszarze a go nie ma... ma ktoś jakiś pomysł? http://www.gry-online.pl/...PART=870&PAGE=1
Wejdź na ten teren i zabij wszystkie Wu (wielkie, opancerzone, dwunożne ptaki), wyjdź z obszaru do tego którym tu przyszedłeś i wejdź z powrotem. Enkelados będzie czekał.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
koper_

Post autor: koper_ »

witam wszystkich pisze tego posta moze juz troszke po czasie z tego co widze ;) ale mam nadzieje ze ktos mi pomoze w kilku sprawach z wiazanych z przejscem ff, gre mam juz od ponad roku ale od niedawna zaczolem grac intensywnie, doszedlem do Giruvegan i postanowilem zrobic wszystko co sie da lecz cos mi nie wychodzi :) oto kilka problemow:
1. chcialbym zrobic wszystkie hunty wiec zaczolem od mark monster: thextera czyli jeden z pierwszych ale nie moge go nigdzie znalezc wchodze do lokacji gdzie ma niby byc i nic niewiem dlaczego moze juz sie nie da tego zrobic???
2. podobne pytanko czy mozna sie cofnac i pokonac wszystkich esper bossow???
3. moze dosyc dziwne ale nadal nie mam bravery i buble chociaz jak sprawdzam po sklepach to wszystko mam kupione licencje tez wykupilem i wciaz nie mam tych umiejetnosci moze ominolem gdzies jakis sklep ale wydawalo mi sie ze w nastepnym sklepie bedzie mozna wczesniej ominiete rzeczy z powodu braku pieniedzy dokupic czy to prawda???
4. chcialem dorobic sobie znacza ilosc gili udajac sie do miriam ale nie poradzilem sobie z zaromusem :( z tad pytanko gdzie moge znalezc najlepsze bronie dla moich bohaterow, jaki gatunek brooni powinna uzywac dana postac zeby najlepiej wymiatala???

jak narazie to tyle dziekuje za pomoc i czekam na rychla odpowiedz. pozdro!
devil666

Post autor: devil666 »

witam wszystkich pisze tego posta moze juz troszke po czasie z tego co widze ;) ale mam nadzieje ze ktos mi pomoze w kilku sprawach z wiazanych z przejscem ff, gre mam juz od ponad roku ale od niedawna zaczolem grac intensywnie, doszedlem do Giruvegan i postanowilem zrobic wszystko co sie da lecz cos mi nie wychodzi :) oto kilka problemow:
1. chcialbym zrobic wszystkie hunty wiec zaczolem od mark monster: thextera czyli jeden z pierwszych ale nie moge go nigdzie znalezc wchodze do lokacji gdzie ma niby byc i nic niewiem dlaczego moze juz sie nie da tego zrobic???
2. podobne pytanko czy mozna sie cofnac i pokonac wszystkich esper bossow???
3. moze dosyc dziwne ale nadal nie mam bravery i buble chociaz jak sprawdzam po sklepach to wszystko mam kupione licencje tez wykupilem i wciaz nie mam tych umiejetnosci moze ominolem gdzies jakis sklep ale wydawalo mi sie ze w nastepnym sklepie bedzie mozna wczesniej ominiete rzeczy z powodu braku pieniedzy dokupic czy to prawda???
4. chcialem dorobic sobie znacza ilosc gili udajac sie do miriam ale nie poradzilem sobie z zaromusem :( z tad pytanko gdzie moge znalezc najlepsze bronie dla moich bohaterow, jaki gatunek brooni powinna uzywac dana postac zeby najlepiej wymiatala???

1. najpierw pozabijaj tam wszystkie potworki wyjdź i wejdź jeszcze raz tam i powinien już być
2.cofnąć sie nie można ale jeżeli grę raz przejdziesz to będziesz mógł grać od nowa tylko będziesz miał stare wyposażenie ale każdego espera do sie pokonać bez cofania
3.jak dobrze pamiętam to bravery i buble dostaniesz u klanowego sprzedawcy na bazarze w Rabanastre
4. kase najlepiej mi nabija sie w Stilshrine of Miriam ale zabijając zombiaków (uzbieraj łańcóch ok.150 [możesz zabijac tylko zombi, zombi warior i ghoul]to bedziesz dostawal takie rzeczy jak Icebrand i Enchanter’s Habit)
a dobry armor można kupić w Necrohol of Nabudis w ukrytym sklepie a bronie w Balfonheim Port i w Dalmasca Westersand

OTO LINK DO MAPY Necrohol of Nabudis

http://i25.tinypic.com/5jz71l.png
koper_

Post autor: koper_ »

dzieki bardzo za pomoc teraz napewno sobie poradze,
co do esper bossow to nie moge sobie poradzic z jednym tylko mianowicie z exodusem nie mam sposobu na bydlaka :/

a co do huntow i mark monster to zabijam wszystkie potwory z tej lokacji wchodze z powrotem i nie ma tam tego na kogo poluje co za lol rece opadaja :/

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 00:12 ]
gdzie moge kupic bravery i buble bo podpowiedz kolegi jest bledna????
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

^ Nie jest błędna, musisz po prostu zdobyć odpowiednią rangę w huntuch żeby te czary były dostępne u klanowego kupca. Nie pamiętam jednak jak wysoka musi ta ranga być.

Naprawdę polecam stronkę FFXII SECTOR. Tam znajdziesz mapy, opisy huntów i taktyki pokonania esperów. Sam z niej korzystam i jeszcze nie było w grze rzeczy z którą bym miał problem a nie byłoby rozwiązania go na tej stronie.
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

Wie ktoś w jaki sposób chainować Larva Eater żeby zdobyć Danjuro ?? po zabiciu 256 necrophobe pojawia mi sie przy waystone XIII , zabijam go i niepojawia sie kolejny raz nawet po cofnięciu sie i wruceniu z powrotem .
A i jeszcze jedno pytanko , co musze zrobić żeby spotkać Lv99 Red Chocobo
Zodiark pokonany w 58 sekund :)
devil666

Post autor: devil666 »

^^^Nie jestem pewny ale zeby u klanowego sprzedawcy były te czary musisz mieć rangę Riskbreaker(16 huntów) lub Paragon of Jusice(24 hunty)

a co do exodusa spróbuj z tym:

Przed walką wyposaż maga leczącego i maga ofensywnego(atakującego magia) w Opal Ring ponieważ Exodus często używa reflect. Na postać która ma najwięcej życia i obrony i obrony magicznej załóż Bubble Belt(podwaja życie) i rzucaj na niego Lure!!

Na każdego (nie tylko te postacie którymi chodzisz także te które masz na zmianę) rzuć wszystkie bufki jakie masz!!

Po śmierci odrazu wskrzeszaj starą drożynę(Arise wskrzesza z pełnym życiem).

PS. w grze na początku pokazuje ze jest 7 czy 8 esperów a jest tak na prawde 12 ( Belias, Hashmal, Shemhazai, Mateus, Adrammelech, Zalera, Cúchulainn, Exodus, Zeromus, Chaos, Ultima, Zodiark)
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=62 ... 110&PAGE=1
tutaj masz mi.n jak znaleźć, a następnie pokonać poszczególne espery

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 17:16 ]
koper_ pisze:4. chcialem dorobic sobie znacza ilosc gili udajac sie do miriam ale nie poradzilem sobie z zaromusem z tad pytanko gdzie moge znalezc najlepsze bronie dla moich bohaterow, jaki gatunek brooni powinna uzywac dana postac zeby najlepiej wymiatala???
co do broni, która "wymiata" oto opis zdobycia tournsola, drugiej co do siły ataku broni z gry.
Rusty pisze:podam najprostrzy sposób, czyli poprzez okradanie rare game (wymaga zaczęcia questu z trophy monsterami na phon coast)

3xgemsteel:
-scarletine - kradzież aspidochelon 3% na kradzież i tylko ten przedmiot ma, więc prędzej czy później będziesz miał, okradnij 4-6 razy, zależy czy masz 1 gemsteel (stwór pojawia się na cerobi stepe, zamiast jednego z adamencośtam)

-damascus steel - bluesang pojawiający się miedzy dwoma wiatrakami na crossfield, również cerobi stepe, znowu 3% na steal, okradaj ile chcesz - 2 lokacje do tyłu i powrót a będzie(40%) nowy.

-hell gate's flame - w feywood cerberusy rzucają - musisz mieć monograph, olej chainowanie, ponieważ zawsze jest 5% na dropa. 4-6 potrzebne.

3xempyreal soul:
-wargods band - leynir rzuca, 5% bo to monograph drop, koniki pojawiają się na nebres deadlands, lokacje nad gate crystal, zabij wszystkich(rzuć phoenix down a padnie) i 2 lokacje do tylu. 6 styknie

-soul powder - vorres w nekropolii, 3% szansy na kradzież, żeby się pojawił musi cie gonic dark element do drzwi prowadzacych do fury. okradasz i powtarzasz ile chcesz, jak zabijesz, to tak jak w przeciwnych przypadkach - stracisz możliwość na łatwe zdobywanie tych sprzetów, bo to trophy.

-high arcana - nie będę pisał o tym że h. arcane się robi na bazarze, za dużo to trwa, po prostu załatw canopic jar i zabijaj rare game's - np. dustie (dustia trick działa wzorowo), masz high arcan ile chcesz.

3xserpentarius
- snake skin - wild snake rzuca, zrób najwyższego chaina byle jakiego monstera, idź na giza plains/toam hills, tam pojawi się wężyk, po czym okradnij go (thiefs cuffs ftw!), a następnie użyj czaru break, poczekaj aż się zamieni w kamień, zbierz dużą monete i pojawi się znowu wężyk... 12x potrzebujesz

serpent eye - basilisk w feywood, monograph drop więc nie ma co ich chainować, 5-6 potrzeba.

high arcana - jak tam wyżej.

Ok. to tylko loot, gdzie i jak, nie piszę ile, jak i kiedy trzeba sprzedać, bo nie pamiętam, generalnie lepiej mieć więcej niż mniej. Jeżeli pozabijałeś trophy monstery, to na mnie nie licz - aktualnie robię solo, zmierzam do cida, następnie do giruvegan i już zbieram loot, więc opisałem w taki sposób(kurde, basilisk gdyby były przed bosem w feywood, to cid dostałby z tournesola, a tak tylko z zodiaca...).
czasem warto użyć opcji szukaj, niektóre tematy były już wałkowane kilka razy na forum. np wyżej wymieniony opis był odpowiedzią rustiego na podobne pytnie
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

metalrevan pisze:http://www.gry-online.pl/...ART=1110&PAGE=1
tutaj masz mi.n jak znaleźć, a następnie pokonać poszczególne espery
http://www.szpanerskastronakrzycha.repu ... ii/esp.doc
Tutaj też masz masz mi.n jak znaleźć, a następnie pokonać poszczególne espery :>
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

Według mnie jak sie ma postacie na 99 lvl to takie bronie jak Turnesol czy Zodiak spear są niczym szczególnym , a natrudzić sie trzeba w ich zdobyciu . Na 99 lvl z podniesionym strenth do 9x to Ultima Blade co nie jest trudna do zdobycia sadzi 9999 więc liczą sie tylko szybkie bronie i wieksza tendencją do combo np. masamune.
Czy znajdzie się ktoś kto zna odpowiedz na moje pytanie wyżej :roll:
Zodiark pokonany w 58 sekund :)
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Bryanfury pisze:Według mnie jak sie ma postacie na 99 lvl to takie bronie jak Turnesol czy Zodiak spear są niczym szczególnym , a natrudzić sie trzeba w ich zdobyciu
jaki masz problem ze zdobyciem z.spear? wystarczy nie otwierać skrzynek i cała filozofia. Ja teraz gram drugi raz i zdobyłem ją bez najmniejszego problemu, byłem w necrohol zaraz po tomb of raithwal na 20 lvl. Znalazłem tą broń bez żadnych koplikacji. Tournesol-gdzie tu widzisz jakieś problemy to też nie rozumiem. Trzeba po prostu posiedzieć trochę przed konsolą, aż wypadnie potrzeby Ci loot
Bryanfury pisze:Czy znajdzie się ktoś kto zna odpowiedz na moje pytanie wyżej
http://www.gry-online.pl/s024.asp?ID=62 ... 050&PAGE=1
pozycja nr 65 lub
http://pl.youtube.com/watch?v=o-YTgQa5UmY tutaj masz filmik :D
Bryanfury pisze:A i jeszcze jedno pytanko , co musze zrobić żeby spotkać Lv99 Red Chocobo
Ja to zrobiłem jakoś tak: na ozmone plain, w lokacji w której jest wejście biegają sobie zwykłe chocobo. Przed wejściem i trochę dalej. Zabijasz wszystkie i cofasz się w głąb ozmone plain dwie lokacje, a następnie wracasz na miejsce, w którym były kurczaki. Nie zabijaj ich, lecz użyj czaru sllepga, a następnie break(zamień je w kamień). Gdy "licznik" będzie zbliżać się do zera oddal się od nich i skieruj się do następnej grupy chocobo. Postąp z nimi tak samo. Wróć w miejsce, w którym poprzednio spetryfikowałeś kurczaki. Jeśli wszystko wykonałeś dobrze to jest baaaardzo mała szansa, że wśród tych chocobo(powinny się "odrodzić") będzie lvl 99 red chocobo. Od razu go poznasz, jest znacznie większy od reszty. Jeśli mimo wszystko go tam nie będzie(co jest wielce prawdopodobne), to próbuj do skutku. Mi zajęło to 3h więc życze Ci powodzenia i cierpliwości :grin:
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

metalrevan pisze:
Bryanfury pisze:Według mnie jak sie ma postacie na 99 lvl to takie bronie jak Turnesol czy Zodiak spear są niczym szczególnym , a natrudzić sie trzeba w ich zdobyciu
jaki masz problem ze zdobyciem z.spear? wystarczy nie otwierać skrzynek i cała filozofia. Ja teraz gram drugi raz i zdobyłem ją bez najmniejszego problemu, byłem w necrohol zaraz po tomb of raithwal na 20 lvl. Znalazłem tą broń bez żadnych koplikacji. Tournesol-gdzie tu widzisz jakieś problemy to też nie rozumiem. Trzeba po prostu posiedzieć trochę przed konsolą, aż wypadnie potrzeby Ci loot

Mi chodziło o to że te bronie są dobre na niskich lewelach , bo co to za różnica jak na 99lvl ładuje z Ultima blade co ma atak 110 czy z z.spear co ma 150 jak i tak oba sadzą po 9999 .
ten Z.sper w necrohol jest łatwy do zdobycia o ile sie przechodzi gre z poradnikiem :P bo z kąd inaczej mozna wiedzieć o nieotwieraniu tych skrzynek , a przy znalezieniu speara w hene mines w skrzynce trzeba nieco przysiedzieć .
Na tym filmiku gosc zabija Larva eater i wyskakuje mu 24 czain a jak do tego doszło to niepokazał :P
A sposób z chocobo lvl99 wyprubuje , ogulnie dzienki za pomoc.
Zodiark pokonany w 58 sekund :)
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Bryanfury pisze:Na tym filmiku gosc zabija Larva eater i wyskakuje mu 24 czain a jak do tego doszło to niepokazał
spróbuj sam poszukać czegoś na youtubie :D wpisujesz np how to get danjuro, czy jakieś inne chain larva eater i wyskakują ci różne filmiki. Oglądzasz pokolei aż znajdziesz odpowiedni. Jeśli będziesz mieć problem ze znalezieniem lvl99 red kurczak :grin: to również poszukaj na youtubie. Tam jest wszystko
ps. nie każdemu chce się nabijać 99lvl u wszystkich postaci no chyba, że zna się trick z henne mines... levele lecą bardzo szybko
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

Z LVL99 kurczakiem odpuszczam narazie :P petryfikowałem przez 2 godziny chocobosy ale bez skutku , potem nawet uklepałem 250 chain i tez nic :mrgreen: głuwnie to chciałem go ubić żeby zdobyć gemesteel do drugiej Masamune , ale widze że szybciej będzie jak uzbieram Lot i kupie na bazarze .

W jaki sposub mam zacząć Questa z trophy monsterami na Phon Coast ?? bo bez jego zaczecia nie pojawią sie niektóre Rare game .
Zodiark pokonany w 58 sekund :)
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

ultima blad

Post autor: demoskinos »

siema!
pytanko: w pharos/ umbra żeby zdobyć ultima blade jak daleko trzeba się cofać od pomieszczenia aby podejść do niego na nowo i jakie są szanse na trafienie skrzynki?
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”