Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Wube

Post autor: Wube »

dzięki panowie ... trzasnąłem 200 z hakiem na lewiatanie ..
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Boni pisze:Jest ich nieograniczona ilość w lokacji, gdzie odradzają się szkielety. Jest to gdzieś za Feywood na bagnach. Nie pamiętam dokładnej nazwy lokacji... jest tam jakiś piedestał.
Jest ich w cholerę dużo, ale w końcu się kończą - jakieś 5-6 sztuk wychodzi z jednego punktu respawnu, dobiłem do 170 i w końcu mi się skończyły ^^" Dokładnie to Nabreus Deadlands - Overlooking Eternity.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Wube

Post autor: Wube »

hej a jak chain zostanie przerwany to co wtedy ?
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Nabijasz go od nowa :roll:
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

Proszę o pomoc szybko bo wyjdę z siebie

Post autor: demoskinos »

Siema gram już trochę czasu w ff i nie raz natrafiałem na problemy ale tym razem wychodzę z siebie. Sprawa prezentuje się tak:
Po zdobyciu mateusa w Stilshrine of Miriam i pokonaniu z ogromna łatwością sędziów w Mt Bur-Omisace zebrałem od postaci stojącej na przed pałącem czy co to nie było nie pamiętam Stone of Condamner. I tu zaczyna się mój problem powinienem teraz udać się do Stilshrine of Miriam po kolejnego espera. Ale aby tam dojść trzeba pierwsze dostać się do Mosphoran Highwaste. Czyli pierwsze przejśc przez Nalbina fortrest. I tu zaczynają się moje schodki. Teleportować się do nalbiny nie mogę. Barheim passage jest zawalone a jedyny gość który ma klucz do drugiego wejścia siedzi zasypany w kopalni. w aerodromi jak kupie bilet do nalibiny to nie mogę przejść przez bramkę bo stoją strażnicy. I nie mam już pomysłów jak to przejść. PROSZĘ O POMOC JAK NAJSZYBCIEJ!!

[ Dodano: Sob 29 Mar, 2008 14:48 ]
W podróży piechota przez dalmasca estersand przeszkadza mi gigantyczne jezioro i brak łodzi którą mógłbym przepłynąć z kolei w dalmasca wetersand w jedynej części mapy która na zdrowy rozum mogła by prowadzić do celu mojej podróży panuje burza piaskowa której nie da się sforsować.

[ Dodano: Sob 29 Mar, 2008 14:49 ]
Tak więc wyczerpałem swoje pomysły i czuję się bezradny!!!!
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Przede wszystkim nie jeżeli wydaje ci się, że możesz wygrać walkę z Zeromusem na tym etapie gry to jesteś w błędzie. Ja jestem przy samej końcówce gry i nadal mam problemy. Do tej walki potrzebujesz postać na 50 poziomie bądź wyższym. Poza tym nie przypominam sobie, żeby droga do Stillshrine of Miriam prowadziła przez Nalbina Fortress Oo'. Jeżeli już koniecznie chcesz tam iść to idź drogą jaką poszedłeś przed zdobyciem Mateusa ...

Co do przejścia przez duże jezioro. Musisz zacząć quest z kluczem do Barheim Passage. Żeby to zrobić musisz wykonać hunt'a z potworkiem "Flowering Cactoid". Szerszy opis tego questu znajdziesz na tej stronie: http://www.ff12sector.com/
Podpowiem tylko, że aby łódź się pojawiła musisz wyjść z wioski i wejść do niej z powrotem po wykonaniu pierwszej części tego questu ... tak przynajmniej pamiętam, że ja zrobiłem xD.
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

Post autor: demoskinos »

chciałem napisać jasno a zamieszałem sorry. Zdobyłem mateusa i jestem na etapie gry gdzie powinienem iśc do cytuję co śmiga na banerze pod mapą: musisz podążać na północ od nalbiny przez mosphoran highwaste i salikwood. Problem jest taki że zrobiłem wszystko co trzeba a nie mogę się dostać do nalbiny. Żadno przejście nie jest otwarte a w filmiku była mowa że samolotem nie da rady tylko trzeba z buta

[ Dodano: Sob 29 Mar, 2008 15:17 ]
ok teleportowałem się z powrotem do Mt. Bur-Omisace. I jak patrzę na mapkę to jest porządny kawał drogi do nalbiny- piechotą . Ale jeśli wy tak mówicie to pewnie macie racje. pójdę z tamtą d przez paramina rift, golmore jungle, ozmone plain ,giza plains i dojdę do rabanastre. trochę to dziwne bo właśnie z rabanastre dalej iść nie mogę.

[ Dodano: Sob 29 Mar, 2008 15:23 ]
Hmmm.., podążając fabułą byłem już gdzieś na początku gry w Barheim Passage. I po tym jak przeszedłem kopalnia się zawaliła. Więc możecie mi powiedziec coś o tym kueście bo chce w końcu przepłynąć ten staw. Mam gości na 35-40 lvl i są żądni krwi!!

[ Dodano: Sob 29 Mar, 2008 15:24 ]
Hmmm.., podążając fabułą byłem już gdzieś na początku gry w Barheim Passage. I po tym jak przeszedłem kopalnia się zawaliła. Więc możecie mi powiedziec coś o tym kueście bo chce w końcu przepłynąć ten staw. Mam gości na 35-40 lvl i są żądni krwi!!


[ Dodano: Sob 29 Mar, 2008 15:28 ]
Mam znalazłem w końcu heheh http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=62 ... 360&PAGE=1 Dzięki chłopaki za poświecony czas. nienawidzę korzystać z poradników wolę wszystko sam rozkminiać ale tym razem się nie obeszło. Jeszcze raz dzięki pomoc

[ Dodano: Sob 29 Mar, 2008 17:02 ]
Mam jeszcze pytanko odnośnie quickeningów. Primo- co to jest concurence i jak je wykonywać. Secondo- czy jest jakiś sposób na te quickeningi tak aby zadawały jak największe obrażenia np: czy jak zaczynam quickheninga czy zaczynać od tego najsłabszego za 1 pasek?
a i zauważyłem jeszcze że jak robie np Vanem 2 razy pod rząd czy jakoś tak red spiral to czasami sam zrobi White Whorl. Dlaczego i naczym to polega?
Ostatnio zmieniony ndz 30 mar, 2008 18:42 przez demoskinos, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

demoskinos pisze:Po zdobyciu mateusa w Stilshrine of Miriam i pokonaniu z ogromna łatwością sędziów w Mt Bur-Omisace zebrałem od postaci stojącej na przed pałącem czy co to nie było nie pamiętam Stone of Condamner. I tu zaczyna się mój problem powinienem teraz udać się do Stilshrine of Miriam po kolejnego espera.
Przecież przed Stillshrine Of Miriam jest Teleport Crystal... Jeżeli nie użyłeś, to teleportuj się na Mt. Bur-Omisace i stamtąd idź pieszo przez lokacje do swojego celu - inaczej się nie da, niż tymi dwoma drogami.
demoskinos pisze:chciałem napisać jasno a zamieszałem sorry. Zdobyłem mateusa i jestem na etapie gry gdzie powinienem iśc do cytuję co śmiga na banerze pod mapą: musisz podążać na północ od nalbiny przez mosphoran highwaste i salikwood. Problem jest taki że zrobiłem wszystko co trzeba a nie mogę się dostać do nalbiny. Żadno przejście nie jest otwarte a w filmiku była mowa że samolotem nie da rady tylko trzeba z buta
No to z buta - do góry mapy idź przez kolejne lokacje... Przy czym tak jak mówi Haichi musisz iść przez wioskę i przeprawić się przez prom, do czego właśnie może być potrzebny quest z Barheim Passage (nie wiem dokładnie, bo wypełniłem go tak szybko jak się tylko dało i miałem odblokowane już kiedy było trzeba). Przy czym w Barheim Passage też możesz zdobyć Espera - Zalerę. Da radę go ubić koło 30 poziomu już, zrobiłem tak kombinując z Quickeningami.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

Witam , mam pewien problem ze zdobyciem zodiac escutcheon w great crystal , według tej mapy : http://www.ff12maps.com/#map:greatcrystal/181/1427/2/ znajduje sie ona w ostatnim pomieszczeniu do kturego otwozylismy przejście przez aktywowanie Taurus 2.
Za pierwszym razem kiedy tam dodarłem była owa skrzynka i po otwożeniu jej dostałem
Brave suit , więc wruciłem sie do seve i zapisałem stan gry myslac ze jak sie jeszcze raz tam wruce dostane zodiac escutcheon ale niestety skrzynka sie niepojawiła a prubowałem wiele razy , więc odpuściłem sobie i wczytałem wcześniejszy save przed aktywowaniem innych przejsc i w tym taurus 2 , po ponownej zabawie z otwieraniem przejsc :P dotarłem tam odnowa , lecz skrzynki nadal nie było ??
:( prubowałem jeszcze kilkanascie razy dochodzic do tego pomieszczenia ale naderemnie
więc stąd moje pytanie :
1. w czym popełniłem bład że skrzynka nie chce się pojawic skoro powinna tam być , czy to jest jakieś bardzo małe prawdopodobienstwo pojawienia i za pierwszym razem poprostu miałem fuksa ??
2. czy po wyciągniecu z tej skrzynki Brave suit jest mozliwosc zdobycia z niej zodiac escutcheon czy znika ona na zawsze ??? jak sie da to co muszę zrobić ??

Bardzo proszę o odpawiedz i , z góry dziekuje :)
Ostatnio zmieniony ndz 30 mar, 2008 13:52 przez Bryanfury, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

Quickenings

Post autor: demoskinos »

Siema dziś jest kolejny nowy piękny dzień którego można spędzić przy ffXI więc rodzi mi się kolejne nurtujące mnie pytanie. Gdy robie quickeninga i wyczerpią mi się mist charge przyciskam szybko R2 az któraś postać się podświetli tak? BO całkiem niedawno na jakimś forum wyczytałem że ładuje kółkiem i stąd moje pytanie. A i pytanie odnośnie CHAIN czy wielkość tego wskaźnika ma jakieś znaczenie dla dropów? ataków moich postaci i quickeningów?[/u]
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Bryanfury pisze:1. w czym popełniłem bład że skrzynka nie chce się pojawic skoro powinna tam być , czy to jest jakieś bardzo małe prawdopodobienstwo pojawienia i za pierwszym razem poprostu miałem fuksa ??
No według tej mapy to jest 20% szans na pojawienie się skrzynki, widocznie masz pecha, próbuj dalej :)

demoskinos pisze:Gdy robie quickeninga i wyczerpią mi się mist charge przyciskam szybko R2 az któraś postać się podświetli tak?
No tak.

A i pytanie odnośnie CHAIN czy wielkość tego wskaźnika ma jakieś znaczenie dla dropów? ataków moich postaci i quickeningów?
Ma wpływ tylko na dropy. Na wyższych chainach jest ich więcej w 1 woreczku i mogą nawet uleczać postacie lub założyć Protect.
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

Post autor: demoskinos »

dzięki serdeczne

[ Dodano: Nie 30 Mar, 2008 19:41 ]
siema jak otworzyć drzwi Ascetic’s Door w Sochen Cave Palace
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

mati90 pisze: No według tej mapy to jest 20% szans na pojawienie się skrzynki, widocznie masz pecha, próbuj dalej :)
A jeżeli zdobyłem z tej skrzynki Brave suit i zapisałem gre to czy jest jakas szansa na ponowne jej pojawienie sie z zodiac escutcheon ?? czy ktos zdobył obydwie rzeczy z tej skrzynki ??
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

skrzynka pojawia sie tylko raz.jak juz z niej wyjales Brave Suit to mozesz sie udac do Barheim po ZE,inaczej nie da rady
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

demoskinos pisze:[ Dodano: Nie 30 Mar, 2008 19:41 ]
siema jak otworzyć drzwi Ascetic’s Door w Sochen Cave Palace
Ascetic door otworzysz , wchodzac na obszar na tym screnie : Obrazek i obiegniesz go tak jak jest pokazane .
Zodiark pokonany w 58 sekund :)
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”