Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Wiziu

Post autor: Wiziu »

Moj pierwszy post witam wszystkim. Gram w dwunastke od paru dni, wlasnie udalo mi sie zdobyc beliasa ktory strasznie ulatwilem mi walke z wyvern kingiem, tylko mam jeden problem. Summony w Finalu X mialy ovedrivy jak postacie, jak uzyc cos takiego esperem w dwunastce?
ziober666

Post autor: ziober666 »

Wiziu pisze:Moj pierwszy post witam wszystkim. Gram w dwunastke od paru dni, wlasnie udalo mi sie zdobyc beliasa ktory strasznie ulatwilem mi walke z wyvern kingiem, tylko mam jeden problem. Summony w Finalu X mialy ovedrivy jak postacie, jak uzyc cos takiego esperem w dwunastce?

zanim wpisales ten post trzeba bylo po 1 sie zapoznac z zasadami forum a po 2 uzyj funkcji "SZUKAJ" ...
Wiziu

Post autor: Wiziu »

Wielkie dzieki mogles nic nie pisac, albo troche przyjaźniej. Dobra znalazłem i esper mi nie odpalil niczego w ciagu 10 sekund przed zniknieciem, czy zeby uderzyc esper musi walczyc w tym czasie z jakimis potworami, nie wystarczy zeby byly w poblizu?
Ostatnio zmieniony śr 11 lip, 2007 20:18 przez Wiziu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Winko
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: czw 28 cze, 2007 13:58
Lokalizacja: KnW

Post autor: Winko »

ale jak juz pytasz to i odpowiem :) po kilku kolejkach (kazdy esper ma inna ilosc) sam robi overdriva :)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Każdy Esper ma swój najpotężniejszy atak. Jednak wybierając ataki, Espery posługują się gambitami, których nie można zmieniać. Jeden używa "overdriva" automatycznie, gdy kończy się czas przywołania, inny potrzebuje specjalnych okoliczności.

http://finalfantasy.wikia.com/wiki/Espe ... asy_XII%29 tu zajrzyj, są tu wszystkie gambity esperów
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Wiziu

Post autor: Wiziu »

Dzieki wielkia za bardziej przyjazna postawe. Esper oprocz spelnionego warunku musi tez miec namierzona potwora, nie moze stac obok nie walczac, zeby odpalic atak?
Awatar użytkownika
Winko
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: czw 28 cze, 2007 13:58
Lokalizacja: KnW

Post autor: Winko »

Wiziu pisze:Dzieki wielkia za bardziej przyjazna postawe. Esper oprocz spelnionego warunku musi tez miec namierzona potwora, nie moze stac obok nie walczac, zeby odpalic atak?
oczywiscie ze musi uczesniczyc w walce, pamietaj aby obserwowac jego pasek hp gdyz trzeba go leczyc gdy ma malo hp :)
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

adee pisze: 1. Zodiac spear - naleze do tych pechowcow, ktorzy otworzyli zakazane skrzynki (swoja droga co to za pomysl tworcow gier, zeby ktos, kto przechodzi gre bez opisu pod reka, byl tak ukarany :/). Chce sprobowac swoich sil w Henne Mines, gdzie jest 1/1000 szansy - i tutaj mam pytanie - czy kiedy otworze skrzynke, a tam nie bedzie tego co szukam, to mam resetowac konsole i od nowa, czy po prostu wyjsc z lokacji i wrocic ponownie?
Reset albo wyjscie z krainy (rozumiem przez to opuszczeniem Henne Mines).
papaj000
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007 17:43

Post autor: papaj000 »

Jeśli się ma czar Bubble to można też rzucić na espera i podwoi mu się hp.
kontrat

Post autor: kontrat »

Co do medalionow:
Otwórz dwoje z trzech dostępnych drzwi. Za każdymi czai się Boss.

Czy dam rade pokonac kazdego z tych bossow z postaciami na 48 lv i 3 bubble belt'ami ?
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

kontrat pisze:Cytat:
Otwórz dwoje z trzech dostępnych drzwi. Za każdymi czai się Boss.




Czy dam rade pokonac kazdego z tych bossow z postaciami na 48 lv i 3 bubble belt'ami ?
sproboj to sie dowiesz....
mozna ich pokonac nawet na 3 lv.. ludzie troche samodzielnosci
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
JaBlam
Kupo!
Kupo!
Posty: 35
Rejestracja: wt 07 lis, 2006 13:08
Lokalizacja: Krak
Kontakt:

Post autor: JaBlam »

Mam 3 pytania. Jestem obecnie na etapie po SHemhezai (Esper) wiec troche levela juz mam i troche zbroi. Ale nie o tym:

1. Co daja chains? w tej chwili powrocilem na chwile do Mines, i jak zabilem 8 nietoperzy czu 12 to dostalem taki komunikat jakby wyroznienie ze zabilem pod rzad 12 tych samych. Cos oprocz tego z tych Chains sie dostaje? teraz polazilem sobie w kolko i zabilem 152 nietoperze (152 chains) ale jakos specjalnie nie odczuwam zeby zostawialy lepszy sprzet czy co innego. (jedynie to co zostawiaja to juz nie sakiewki tylko takie zlote medaliony.

2. Nie moge znalezc Huntow Goliath i Deadscythe. Nie wiem co to za lokacje sa gdzie sie one znajduja Necrohol of Nabudis. Czy ktos mi pomoze gdzie jest ta lokacja?

3. CO to jest Forgotten Grimoire? W tej chwili zakupilem 2 (na Phon Coast) tani i ten drozszy (zostal jeszcze jeden na liscie)

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

1. Co daja chains? w tej chwili powrocilem na chwile do Mines, i jak zabilem 8 nietoperzy czu 12 to dostalem taki komunikat jakby wyroznienie ze zabilem pod rzad 12 tych samych. Cos oprocz tego z tych Chains sie dostaje? teraz polazilem sobie w kolko i zabilem 152 nietoperze (152 chains) ale jakos specjalnie nie odczuwam zeby zostawialy lepszy sprzet czy co innego. (jedynie to co zostawiaja to juz nie sakiewki tylko takie zlote medaliony.
Chainowane potwory zostawiają lepszy loot, i w większej ilości. Nawet jeśli tego nie zauważasz.
JaBlam pisze:2. Nie moge znalezc Huntow Goliath i Deadscythe. Nie wiem co to za lokacje sa gdzie sie one znajduja Necrohol of Nabudis. Czy ktos mi pomoze gdzie jest ta lokacja?
Goliath - przy wyjściu do Nabreus Deadlands
Deathscythe - gdzieś w środkowych częściach Nabudis. Żeby się pojawił musisz mieć krytyczny poziom HP.
JaBlam pisze:3. CO to jest Forgotten Grimoire? W tej chwili zakupilem 2 (na Phon Coast) tani i ten drozszy (zostal jeszcze jeden na liscie)
Powodują, że potwory danego gatunku (n.p. nieumarli, elementale) zostawiają lepsze przedmioty.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
JaBlam
Kupo!
Kupo!
Posty: 35
Rejestracja: wt 07 lis, 2006 13:08
Lokalizacja: Krak
Kontakt:

Post autor: JaBlam »

Dzieki za odpowiedz... to ide realizowac Hunt zamowienia:)
kontrat

Post autor: kontrat »

Nie moge isc dalej niz do konca Tchita Uplands, na koncu drogi jest save point i koels ktory mowi, ze dalej sa Cerobi Steppe, nie moge przejsc przez skale obok niego a nie znalazlem innej drogi pomimo tego, ze odkrylem cala mape Tchita Uplands, czyzby znowu instnialo jakies niewidoczne przejscie o ktorym nie wiem ?
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”