Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

JaBlam
Kupo!
Kupo!
Posty: 35
Rejestracja: wt 07 lis, 2006 13:08
Lokalizacja: Krak
Kontakt:

Post autor: JaBlam »

kontrat pisze:faktycznie, brakuje jednej lokacjim tej po lewej ale mam drugi problem w Zertinan Caverns: nie spotkalem Marilitha w miejscu w ktorym powinien byc, wchodzilem i wychodzilem kilka razy, nadal go nie ma, co musze zrobic ?
poniewaz mialem problem z samym zabiciem ale u mnie wygladalo to tak (za kazdym razem dzialalo) . Wchodzilem do lokacji, spadaly zelki ktore zabijalem, potem na prawo w slepej odnodze zabijalem ropuchopodoba (czesto byl tam item w skrzynce) , szedlem w strone lokacji gdzie powinien byc Marilith. po drodze byla jedna pulapka zaraz kolo niej ponownie spadal zielony zelek . Po zabiciu zelka w lokacji w ktorej jest Marylith siedza 2 ropuchodoby , zabijam je, podchodze do oswietlonego miejsca i Marylith natychmiast sie pojawia. Poniewaz za KAZDYM razem bylo tak samo A probowalem dobre 10 razy) mysle ze mozesz tego sprobowac (w sumie zabilem 5 monsterow - 2 zelki i 3 ropuchodoby - jesli oczywiscie nie licze przypadku DIVIDE u zelkow)
kontrat

Post autor: kontrat »

Ten czar działa jak sie ucieka (FLEEING) tylko wtedy jest się niewidocznym dla potworów. Przynajmniej tak mi się wydaje


Chyba znalazlem wyjasnienie, ktore tylko potwierdza ze to prawie bezuzyteczny czar: (z http://www.ff12-europe.com)

Vanishga 60 MP Cloaks/Hides allies within an area chyba juz wszystko jasne - wyjdziesz poza okrąg dzialania czaru i juz cie widza


Co do Marilitha to poczekam w jego lokacji

Czy huntujac Carrot'a moge od razu po przyjeciu zelcenia w Nalbina udac sie do Salikawood i panienka z clanu bedziejuz tam na mnie czekac ?
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Na Marilitha wlasnie trzeba poczekac. 2 razy go zabijalem i za kazdym musialem chwile poczekac zanim sie pojawil.
papaj000
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007 17:43

Post autor: papaj000 »

kontrat pisze:Czy huntujac Carrot'a moge od razu po przyjeciu zelcenia w Nalbina udac sie do Salikawood i panienka z clanu bedziejuz tam na mnie czekac ?
Powinna tam być, nie jestem do końca pewien, ale wiem jedno: jak huntujesz Carrot'a nie możesz zabić żadnego potwora w Salikawood.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

papaj000 pisze:kontrat napisał/a:
Czy huntujac Carrot'a moge od razu po przyjeciu zelcenia w Nalbina udac sie do Salikawood i panienka z clanu bedziejuz tam na mnie czekac ?

Powinna tam być, nie jestem do końca pewien, ale wiem jedno: jak huntujesz Carrot'a nie możesz zabić żadnego potwora w Salikawood.
Dodam jeszcze, że będzie w lokacji, gdzie same "króliki" biegają :) .
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:20 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
kontrat

Post autor: kontrat »

probowalem nie zabijac krolikow, wychodzic i wchodzic kilka razy do lokacji z carrotem ale nie ma go ;/ nie moge zabijac samych krolikow czy wogole potworow w Salikawood ?
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

w ogole nic nie zabijaj dopoki nie wejdziesz do lokacji gdzie ma byc Carrot.wtedy pozabijaj najpierw wszystkich,bo w walce beda leczyc Carrota jak sie z nim szybko nie rozprawisz.a latwy nie jest
papaj000
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007 17:43

Post autor: papaj000 »

Łatwy jest dopóki nie da double level i wtedy zaczyna się jazda.
Awatar użytkownika
Winko
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: czw 28 cze, 2007 13:58
Lokalizacja: KnW

Post autor: Winko »

zalezy na którym levelu wykonujesz tego hunta :) ja za hunty wzialem sie dopiero na 99 lvl :P wiec dla mnie byl latwy :D
kontrat

Post autor: kontrat »

OK

1. Czy panienka z klanu powie mi, ze carrot jest juz w tej lokacji (tak jak to bylo z Tricksterem) ? Czy raczej musze chodzic dopoki go nie spotkam ?

2. Jak dostac sie na 2 male oddzielone od reszty obszarow wysepki po lewej w Nabreus Deadlands ? Koles przy save poincie bredzi cos ze spotkam jego 2 wyslannikow ale odkrylem cala lokację (lacznie z 90% obszaru Nekrohol of Nabudis) i ich nie spotkalem co nie zmienia faktu ze nadal nie moge dostac sie na te wysepki

3. Znalazlem kilknascie skrzynek w Nekrohol i drzwi ktorych nie moge otworzyc, otwieranie skrzynek w kolejnosci cos zmieni czy moge sobie wszystkie sprawdzic ?
papaj000
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007 17:43

Post autor: papaj000 »

3. Znalazlem kilknascie skrzynek w Nekrohol i drzwi ktorych nie moge otworzyc, otwieranie skrzynek w kolejnosci cos zmieni czy moge sobie wszystkie sprawdzic ?
Żeby otworzyć drzwi musisz mieć wszystkie medaliony , które są opisane na stronie 99.
Jeśli otworzyłeś jakąś z tych skrzynek:
Treasure chest in front of Dalan House , Lowtown Rabanastre
Chests in Rabanastre palace; South east corner of the cellars
Cests inside Nalbina Dungeon in the room where you get your inventory back
16 chests in the south east area of Phon Coast
to możesz te skrzynki otwierać, ale w skrzynkach będą same Knot of rust.
kontrat pisze:2. Jak dostac sie na 2 male oddzielone od reszty obszarow wysepki po lewej w Nabreus Deadlands ? Koles przy save poincie bredzi cos ze spotkam jego 2 wyslannikow ale odkrylem cala lokację (lacznie z 90% obszaru Nekrohol of Nabudis) i ich nie spotkalem co nie zmienia faktu ze nadal nie moge dostac sie na te wysepki
W lokacji The Slumbermead na północy jest ukryte przejście.
kontrat

Post autor: kontrat »

Jeśli otworzyłeś jakąś z tych skrzynek:
to znaczy ze oprocz zodiac spear medalion tez moge sobie odpuscic ?
Awatar użytkownika
Winko
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: czw 28 cze, 2007 13:58
Lokalizacja: KnW

Post autor: Winko »

nie, tylko ze spearem mozesz sie pozegnac :)

Medaliony
Pierwsze co musisz zrobić to pogadać z McReio (rasy nu’mou) na Nabreus Deadlands. Teraz czeka cię zbieranie medalionów. Potrzebne są trzy: Medalion of Love, of Courage i of Power.
Zacznijmy od Love,
gdyż zdobycie tego jest najprostsze. Udaj się do miasta Archades i poszukaj pewnego Nu’Mou o nazwie Rokkenmou (lub Rokknemou, nie pamiętam który jest który). Znajdziesz go w górnej części jednego z tamtejszych sklepów. Poszukuje on pewnego medalionu. Udaj się teraz do Old Archades, do tej części przy mieście. Tam poszukaj pary zakochanych siedzących na murku. Pogadaj z nimi, a dostaniesz zaginiony medalion. Pojawi się Rokkenmou, oddaj mu medalion.
Teraz ten gorszy, of Courage.
Podzielony został na 4 części. Jedną ma staruszek Dalan. Drugą dostaniesz w lowtown po wykonaniu jednego z marksów od jednej kobiety. W opuszczonym apartamencie, również w Lowtown, znajduje się list. Są tam wypisane kierunki: East Southeast East Southwest Southeast. Dokładnie w takiej kolejności majstruj przy przełącznikach w Lowtown (zamknac 11 i 4, otworzyć 11, zamknac 3 i otworzyć 4). W tej samej lokacji pojawi się świecący punkt, to kolejna część medalionu. Teraz trzecia. Zacznij od pogadania z Filo kawałek na północny-wschód od Dalan’s House. Następny cel to Curious Woman przy głównej fontannie. Kolej na wizytę na Muthruu Bazaar. Tam powyciągaj informacje od kupców. Teraz w sklepie z magią zagadaj do Sotted Imperial i powiedz o kobiecie z fontanny. Dalej do Kytes przy zejściu do Waterway. Następnie do Filo (2x 1 odpowiedź) i dostaniesz brakujący kawałek medalionu. Oddaj wszystkie do Nu’Mou z Dalan’s House.
Mając już oba udaj się do miejsca na Nabreus Deadland w którym był McReio. Teraz dostań się do ukrytej części bagien (był tam jeden Mark Monster) szukając przejścia wzdłuż północnego brzegu The Slumbermead i do kapliczki na końcu drogi. Dostaniesz wszystkie 3 medaliony, z tym że Power nie ma jeszcze mocy. Już możesz udać się do Necrohol Nabudis. Otwórz dwoje z trzech dostępnych drzwi. Za każdymi czai się Boss.
adee

Post autor: adee »

Witam :)

Juz raz korzystalam z Waszej pomocy i wiedzac, ze mam do czynienia z fachowcami, musze sie zwrocic drugi raz :D

Mam 3 pytania, na ktore nie moglam znalezc odpowiedzi:

1. Zodiac spear - naleze do tych pechowcow, ktorzy otworzyli zakazane skrzynki (swoja droga co to za pomysl tworcow gier, zeby ktos, kto przechodzi gre bez opisu pod reka, byl tak ukarany :/). Chce sprobowac swoich sil w Henne Mines, gdzie jest 1/1000 szansy - i tutaj mam pytanie - czy kiedy otworze skrzynke, a tam nie bedzie tego co szukam, to mam resetowac konsole i od nowa, czy po prostu wyjsc z lokacji i wrocic ponownie?

2. W Final Fantasy X bardzo mi sie podobal pomysl kina, gdzie mozna wszystkie filmiki z gry odtworzyc. Czy w FFXII jest takie miejsce?

3. Mam problem z Hunter’s Monograph - na jednej stronie znalazlam, ze "Appears in shop after you have defeated Thextera". Zabilam Thextere juz bardzo dawno temu, a Hunter's Monographa nie ma. Mam za to pozostale monography. Kilkakrotnie sprawdzalam juz bazar i nie mam tam niczego, co sie tak nazywa, albo kosztuje 18 000. Co robic? A moze ktos wie, gdzie sie znajduje Gatsly (ktory daje to zlecenie), bo on mowi, ze zaprasza do swojego sklepu i znika z The Sandsea.

Z gory dziekuje za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

adee pisze:2. W Final Fantasy X bardzo mi sie podobal pomysl kina, gdzie mozna wszystkie filmiki z gry odtworzyc. Czy w FFXII jest takie miejsce?
nie ma, z resztą o czymś takim w FFXII nie słyszałem
adee pisze:3. Mam problem z Hunter’s Monograph - na jednej stronie znalazlam, ze "Appears in shop after you have defeated Thextera". Zabilam Thextere juz bardzo dawno temu, a Hunter's Monographa nie ma. Mam za to pozostale monography. Kilkakrotnie sprawdzalam juz bazar i nie mam tam niczego, co sie tak nazywa, albo kosztuje 18 000. Co robic? A moze ktos wie, gdzie sie znajduje Gatsly (ktory daje to zlecenie), bo on mowi, ze zaprasza do swojego sklepu i znika z The Sandsea.
O ile dobrze pamiętam to należało porozmawiać na bazarze klanowym w Rabanastre z gościem który powie by sprawdzić bazar a się pojawi, gość stoi po zachodniej stronie kawałek na północ od sklepu klanowego, po rozmowie z nim Hunter;s Monograph powinien się pojawić
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”