Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

kontrat

Post autor: kontrat »

1 za ile mnie wiecej sprzedam peeble i bone fragment ? (moze to jednak dobry interes bo defenderow w dlugich korytarzach kopalni jest kilka na raz i szybko nazbieram dosc duzo loot'a)

2 w jakiej lokacji sa Ancient Bones ? (bo jeszcze do nich ine dotarlem)

3. A co powiesz na loot z zombie w Raithwall King's Tomb ? Moze wyrzuca cos lepszego ? Bo przeciez tez sa undead.

4. Kiedy konczy sie pora deszczowa na Giza Plains i czy wogole taka pora wraca jeszcze pozniej w grze ? Poki co nie dam rady jeszcze zabic Gil Snapper'a (musze zdobyc Curaje albo Curagę zeby leczyc clan membera) a nie chce go przeoczyc w huntach, a jest dostepny tylk ow porze deszczowej.
JaBlam
Kupo!
Kupo!
Posty: 35
Rejestracja: wt 07 lis, 2006 13:08
Lokalizacja: Krak
Kontakt:

Post autor: JaBlam »

kontrat pisze:
4. Kiedy konczy sie pora deszczowa na Giza Plains i czy wogole taka pora wraca jeszcze pozniej w grze ? Poki co nie dam rady jeszcze zabic Gil Snapper'a (musze zdobyc Curaje albo Curagę zeby leczyc clan membera) a nie chce go przeoczyc w huntach, a jest dostepny tylk ow porze deszczowej.

Ja mialem pore dzeszczowa, pozabijalem tam co trzeba a potem kontynuowalem watek fabularny. Teraz jestem u Elder Wyrm i cofnalem sie zeby podpakowac postaci i poszukac magii. Widze ze juz Giza Plain jest Dry
Awatar użytkownika
Piotrek
Kupo!
Kupo!
Posty: 80
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek »

kontrat pisze:2 w jakiej lokacji sa Ancient Bones ?
Neberus Dedlands w lokacji Overlooking Eternity.
"Kto dba o pierwszą w historii, intuicyjną prawą gałkę analogową oraz realistyczne odczucia płynące z poruszania nią? Twój kciuk. Ponieważ twój kciuk je psuje."
kontrat

Post autor: kontrat »

ten loot z kopalni nawet z monographem jest nic nie wart, tak samo za zombie w Raitwall's Tomb, dobrze ze po kupnie nie zasave'wowalem. Moze zrobie tak jak mowiisz kiedy bede w tej lokazji ale znalazlem troche szybszy sposob: idziesz do Tracks of the beast, 1 postacia POACHujesz z tych zwyklych zolwi (Silicon Turtle) loot - wtedy za kazdym razem dostaniesz aged turtle shell warta 1075 gil


PS Zniszczylem w koncu Gil Snapper'a ale bez Larsy nie wiem czy dalbym rade, razem z czlonkiem klanu bylo nas 5 :D
final987

Post autor: final987 »

Chej mam problem w Stilshrine of Miriam tam gdzie sie zdobywa 2 espera chodzi i posagi Jak trzeba je obrucic zeby dzwi sie otwarły robiłem według opisu i nic sie niedzieje Prosze o podanie ustawien posągów np: 1 na północ 2 na wschód a 3 na połódnie to jest tylko przykład Dzieki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt 19 cze, 2007 17:18 przez final987, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

final987 pisze:Chej mam problem w Stilshrine of Miriam tam gdzie sie zdobywa 2 espera chodzi i posagi Jak trzeba je obrucic zeby dzwi sie otwarły robiłem według opisu i nic sie niedzieje Prosze o podanie ustawien posągów np: 1 na północ 2 na wschód a 3 na połódnie to jest tylko przykład Dzieki i pozdrawiam
Musisz obrócić posągi tak, aby na mapie były strzałkami skierowane do środka mapy.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:16 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczena

Post autor: Szczena »

Czy ktoś może mi wytłumaczyć krok po kroku jak zdobyć tego Excalibura i Tournesola ?
kontrat

Post autor: kontrat »

Jak dostac sie do Henne Mines na chocobo ? Probowalem przeskoczyc nim wyrwę w The Shred na Ozmone Plains ale nic z tego ...
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

kontrat pisze:Jak dostac sie do Henne Mines na chocobo ? Probowalem przeskoczyc nim wyrwę w The Shred na Ozmone Plains ale nic z tego ...
Chocobo umożliwia ci przejście przez krzaki. znajdują się one przy wyjściu z Ozmone Plain, Idąc w kierunku wyjścia z ozmone plain skrecaż w prawo przy samym wyjściu nim się zaczyna skała o ile dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
Piotrek
Kupo!
Kupo!
Posty: 80
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek »

Szczena pisze:Czy ktoś może mi wytłumaczyć krok po kroku jak zdobyć tego Excalibura i Tournesola ?
---------------------------
Tournesol
---------------------------
LP:225
Attack:140
Added Effect:--
Evasion:25
Cost:600,000
Location:--
Bazaar:Sell Gemsteel x3, Empyreal Soul x3, Serpentarius x3

Loot Locations:

Gemsteel:Bazaar->Hell-Gate Flame(2) + Scarletite(1) + Damascus Steel(2)
Hell-Gate Flame:Drops from Cerberus(Feywood)
Scarletite:Drops from Emeralditan(Nabreus Dreadlands)
Steal from Rare Game;Aspidochelon(Cerobi Steppe)
Damascus Steel:Drops/Steal from Bune(Pharos)
Steal from Rare Game;Vishno,Anchag,Bluesang

Empyreal Soul:Bazaar->High Arcana(1) + Soul Powder(1) + Wargod's Band(2)
High Arcana*:Drops from lots of monsters after you get Canopic Jar
Bazaar->Arcana(10) + Soul of Themasa(1) + Feystone(1)
Soul Powder:Drops from Etem(Henne Mines)
Steal from Rare Game;Vorres(Necrohol of Nabudis)
Wargod's Band:Drops from Leynir(Nabreus Dreadlands)
Steal from Rare Game;Victanir(Nam-Yensa Sandsea)

Serpentarius:Clan Reward for getting all 13 Espers
Steal from Zodiarc(Henne Mines)
Bazaar->High Arcana(1) + Snake Skin(4) + Serpent Eye(2)
High Arcana->Above
Snake Skin:Drop/Steal from Wildsnake(Giza Plains)
Drops from Rare Game;Grey Molter(Mosphoran Highwaste)
Drops from Rare Game;Midgardsormr(Golmore Jungle)
Serpent Eye:Drop from Basilisks(Feywood)

*Arcana:Drops from all monsters after obtaining Canopic Jar
Soul of Themasa:Drop from Oversoul(Necrohol of Nabudis)
Hunt Reward;Dead City Watch(Rank VI)
Steal from Rare Game;Ishteen(Barheim Passage)
Feystone:Drop/Steal from Entites monsters

Excalibur: http://www.gamefaqs.com/console/ps2/file/459841/46722
"Kto dba o pierwszą w historii, intuicyjną prawą gałkę analogową oraz realistyczne odczucia płynące z poruszania nią? Twój kciuk. Ponieważ twój kciuk je psuje."
ziober666

Post autor: ziober666 »

Mam pytanie! Bylem w tym calym krysztale po excalibura i dupa. Nie ma. Czy jezeli wyjde z tej lokacji do giruvegan zrobie save'a i wróce to znów pojawią sie skrzynki w których moge znalezc to czego szukam?
Senir

Post autor: Senir »

wystarczy że oddalisz sie o dwie lokacje dalej i wrócisz a skrzynka znów się pojawi :P
ziober666

Post autor: ziober666 »

ok ;-) juz mam ekskalibura i wlasnie ustrzelilem Ultime ;-) ciezko bylo, jak narazie najtrudniejsza walka chyba ;-) gorzej niz z ostatnim bosem mi szlo ale ostatecznie ledwo ledwo dalem rade ;]

acha i ejszcze pytanie, czy mozna miec np 2 ekskalibury?
Maciek22

Post autor: Maciek22 »

Witam.
Czy jest możliwość dobycia Zodiac Spear mimo że otworzyłem zakazane skrzynie?
Awatar użytkownika
Piotrek
Kupo!
Kupo!
Posty: 80
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek »

ziober666 pisze:acha i ejszcze pytanie, czy mozna miec np 2 ekskalibury?
Yyy... Nie :P
Maciek22 pisze:Czy jest możliwość dobycia Zodiac Spear mimo że otworzyłem zakazane skrzynie?


Jest ale bardzo, bardzo mała. W Hanne Mines/Phase 2 Dig.
Mapka do pomocy: http://www.gamefaqs.com/console/ps2/file/459841/44213
"Kto dba o pierwszą w historii, intuicyjną prawą gałkę analogową oraz realistyczne odczucia płynące z poruszania nią? Twój kciuk. Ponieważ twój kciuk je psuje."
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”