Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

dante001

Post autor: dante001 »

Siema.
Wyjąłem w Great Crystal Upper Layer miecz EXCALIBUR.
Chciałbym wiedzieć czy ten miecz można wyjąć kilka razy czy tylko raz.
OPrócz tego chciałbym wiedzieć gdzie znajdują sie mocniejsze miecze od Excalibura bo w licencji jest jeszcze droższy miecz.Jeśli ktoś wie to byłbym wdzieczny. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

dante001 pisze:Wyjąłem w Great Crystal Upper Layer miecz EXCALIBUR.
Chciałbym wiedzieć czy ten miecz można wyjąć kilka razy czy tylko raz.
Chyba tylko raz.
dante001 pisze:OPrócz tego chciałbym wiedzieć gdzie znajdują sie mocniejsze miecze od Excalibura bo w licencji jest jeszcze droższy miecz.Jeśli ktoś wie to byłbym wdzieczny.
Tournesol > Cofnij się kilka stron w tym temacie i będziesz wiedział skąd go można mieć.
dante001

Post autor: dante001 »

Kurde za dużo szukania.................... :sad:
Czy ktoś może być tak dobry i wkleić mi notatke jak zdobyć miecz TOURNESOL???
Z góry dzięki!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

dante001 pisze:Kurde za dużo szukania
Kurczę masz racje aż 5 minut szukałem. Cytuję samego siebie:
soniq17 pisze:---------------------------
Tournesol
---------------------------
LP:225
Attack:140
Added Effect:--
Evasion:25
Cost:600,000
Location:--
Bazaar:Sell Gemsteel x3, Empyreal Soul x3, Serpentarius x3

Loot Locations:

Gemsteel:Bazaar->Hell-Gate Flame(2) + Scarletite(1) + Damascus Steel(2)
Hell-Gate Flame:Drops from Cerberus(Feywood)
Scarletite:Drops from Emeralditan(Nabreus Dreadlands)
Steal from Rare Game;Aspidochelon(Cerobi Steppe)
Damascus Steel:Drops/Steal from Bune(Pharos)
Steal from Rare Game;Vishno,Anchag,Bluesang

Empyreal Soul:Bazaar->High Arcana(1) + Soul Powder(1) + Wargod's Band(2)
High Arcana*:Drops from lots of monsters after you get Canopic Jar
Bazaar->Arcana(10) + Soul of Themasa(1) + Feystone(1)
Soul Powder:Drops from Etem(Henne Mines)
Steal from Rare Game;Vorres(Necrohol of Nabudis)
Wargod's Band:Drops from Leynir(Nabreus Dreadlands)
Steal from Rare Game;Victanir(Nam-Yensa Sandsea)

Serpentarius:Clan Reward for getting all 13 Espers
Steal from Zodiarc(Henne Mines)
Bazaar->High Arcana(1) + Snake Skin(4) + Serpent Eye(2)
High Arcana->Above
Snake Skin:Drop/Steal from Wildsnake(Giza Plains)
Drops from Rare Game;Grey Molter(Mosphoran Highwaste)
Drops from Rare Game;Midgardsormr(Golmore Jungle)
Serpent Eye:Drop from Basilisks(Feywood)

*Arcana:Drops from all monsters after obtaining Canopic Jar
Soul of Themasa:Drop from Oversoul(Necrohol of Nabudis)
Hunt Reward;Dead City Watch(Rank VI)
Steal from Rare Game;Ishteen(Barheim Passage)
Feystone:Drop/Steal from Entites monsters
Ciddus12
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: ndz 04 lut, 2007 08:44

Post autor: Ciddus12 »

Pamiętacie może jaki kolor miał ten altar w pfaros at ridoranna second ascention, który wyłączał minimapę. Potrzebne jest mi to wyżej a nie pamiętam jaki ten kolor był.
dante001

Post autor: dante001 »

Siema!!!! Mam do was pare pytań odnośnie esperów.
Na początku chciałbym sie dowiedziec jak dojść do espera ZODIARK w Henne Mines??? Od strony Henne Mines i Feywood jest zablowowane........więc co mam zrobić?
Następnie esper CUCHULAINN w Garamsythe Waterway.... tam koło save są takie "lampy" do których potrzebny jest jakiś klucz.... Mozecie mi napisać gdzie go zdobyc,byłbym wdzieczny.
Kolejny to Zelera w Barheim Passage.....gdzie wogóle jest te miejsce??????
Ostatnie pytanie dotyczy espera CHAOS w Necrohol Of Nabudis-wiem że trzeba zdobyć 3 medaliony......jestem przy OF COURAGE który jest podzielony na 4 części...jedeną już mam od Dalana a drugą ...no własnie...niby mam pogadać z jakąś kobietą... niewiedziałem z która więć pogadałem ze wszystkimi i niby potem miałem iść do opuszczonego apartamentu w którym znajduje się list...tylko dlaczego on ciągle jest zamknięty?????
To juz koniec :) Prosze o szybką pomoc.
Z góry dzięki!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Pon 26 Lut, 2007 11:35 ]
Acha jeszcze jedno....w ARCHADI jest jakaś winda a przy niej jakaś babka która nie chce mnie wpuśćić :sad:
Możecie mi napisać dokąd ona jedzie i co musze zrobić żeby nią jechac?

[ Dodano: Pon 26 Lut, 2007 11:43 ]
To juz naprawde ostatnie pytanie.
Gdzie moge zdobyć lub kupić Bubble Belt?
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

dante001 pisze:Na początku chciałbym sie dowiedziec jak dojść do espera ZODIARK w Henne Mines??? Od strony Henne Mines i Feywood jest zablowowane........więc co mam zrobić?
Że tak się spytam, esperów zdobytych masz już powyżej 10? Gadałeś z gościem z Jahary? On ci powie skąd można wejść.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
dante001

Post autor: dante001 »

mam 7..
A co do medalionów????
Yamada

Post autor: Yamada »

dante001 pisze:Siema!!!! Mam do was pare pytań odnośnie esperów.
Na początku chciałbym sie dowiedziec jak dojść do espera ZODIARK w Henne Mines??? Od strony Henne Mines i Feywood jest zablowowane........więc co mam zrobić?
Następnie esper CUCHULAINN w Garamsythe Waterway.... tam koło save są takie "lampy" do których potrzebny jest jakiś klucz.... Mozecie mi napisać gdzie go zdobyc,byłbym wdzieczny.
Kolejny to Zelera w Barheim Passage.....gdzie wogóle jest te miejsce??????
Ostatnie pytanie dotyczy espera CHAOS w Necrohol Of Nabudis-wiem że trzeba zdobyć 3 medaliony......jestem przy OF COURAGE który jest podzielony na 4 części...jedeną już mam od Dalana a drugą ...no własnie...niby mam pogadać z jakąś kobietą... niewiedziałem z która więć pogadałem ze wszystkimi i niby potem miałem iść do opuszczonego apartamentu w którym znajduje się list...tylko dlaczego on ciągle jest zamknięty?????
To juz koniec :) Prosze o szybką pomoc.
Z góry dzięki!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Pon 26 Lut, 2007 11:35 ]
Acha jeszcze jedno....w ARCHADI jest jakaś winda a przy niej jakaś babka która nie chce mnie wpuśćić :sad:
Możecie mi napisać dokąd ona jedzie i co musze zrobić żeby nią jechac?

[ Dodano: Pon 26 Lut, 2007 11:43 ]
To juz naprawde ostatnie pytanie.
Gdzie moge zdobyć lub kupić Bubble Belt?
ad Zodiarka - musisz wykonać hunta Mindflyier dla garif i mieć 10 esperów - wtedy rozmawiasz z geomancerem w Jaharze i odblokowuje przejście.

ad Espera w kanałach - potrzebujesz Sluice Gate key którego dostaniesz za wykonanie hunta White Mousse

ad Zalery - musisz wykonać questa aby odzyskać Barheim Key - jak go bedziesz miał to w lokacji ponizej savepointu w Barheim Pasage idź w lewo - będzie tam odblokowane przejście.

ad Medaliony:
jeden kawałek znajdziesz w kanałach - musisz odpowiednio operować Sluice Gate'ami (w jakiej kolejnosci to robić masz napisane w liście który znajdziesz w priwate residence w lowtown)

drugi kawałek dostaniesz od kobiety(Filo) platajacej się przy fontannie (straciła pamięć), pogadaj z nią, idź na bazaar i wypytuj sprzedawcow o szczegóły, potem idź do magick shopu i pogadaj z klęczącym imperialem, wróć sie do klientki i wydarzenia potoczą sie dalej

kolejny i ostatni fragment dostaniesz za hunta Orthos.

kombinacja Sluice gates aby dostać czesc medalionu to chyba...zamknac 11 i 4, otworzyć 11, zamknac 3 i otworzyć 4.

Pozdro;]
Saruman

Post autor: Saruman »

Mam pytanie dotyczace quickeningow i zadawanych ciosow :
1. Jak to jest ze czasem niektore osoby zadaja wiecej ciosow niz jeden ? Czego to jest przyczyna?
2. O co chodzi w tych quickeningach i niech mi to ktos wytlumaczy o co chodzi z tym shuffle itd. bo sie polapac nie umiem :)
Yamada

Post autor: Yamada »

Saruman pisze:Mam pytanie dotyczace quickeningow i zadawanych ciosow :
1. Jak to jest ze czasem niektore osoby zadaja wiecej ciosow niz jeden ? Czego to jest przyczyna?
2. O co chodzi w tych quickeningach i niech mi to ktos wytlumaczy o co chodzi z tym shuffle itd. bo sie polapac nie umiem :)
No ilosć zadanych hitów zależna jest od:
-twojego oka i palców (jak szybko reagujesz na pojawiające sie na ekranie speciale)
-czasu (wiadomo)
-farta (niestety).

Quickenings układasz w comba, w taki morderczy łańcuszek. Shuffle służy "przewijaniu slotów" jak ja to nazywam - czyli np masz sytuację ze, zaden z trójki bohaterów nie ma w danym momencie możliwosci odpalenia speciala - wciskasz R2 i następuje losowanie - jak masz farta to wylosuje ci się, jak nie to trudno:P. Tutaj też często trzeba mieć szybkie oko i palce, aby przypadkowo "nie przeklikac" speciala.

Niestety Misty to w 100% random - nie masz nigdy gwarancji ze twoje combo bedzie długie. Podobnie z obrażeniami - są niestety randomowe.
Saruman

Post autor: Saruman »

A co do pierwszego bo drugie juz rozumiem to jakie pojawiajace sie speciale masz na mysli?
Yamada

Post autor: Yamada »

Włącz grę, odpal Quickeninga w oponenta i rób to co napisalem:). tak najszybciej zrozumiesz:)
dante001

Post autor: dante001 »

Siema mam pytanko.
Wsumie mam już przeszło 100 godz grania i jestem już na koncu gry przed lokacją Bahamut.
Narazie tam nie ide bo zbieram espery :)
YAMADA mi odpisał że nie ZODIAKA i Espera w kanałach zdobęde poprzez wykonanie Hunta.Szczerze to przez całą gre nie wykonałem ani jednego....... :shock:
Możecie mi napisać gdzie mam iść żeby wykonywać te hunty???
Gdzie mam iść żeby wykonać hunta MINDFLYER dla GARIF? i huta WHITE MOUSSE?
I gdzie mam wykonać questa żeby zdobyć klucz BARHEIM KEY.Ok to wszysto czego narazie potrzebuje.
Z góry dzięki! Pozdro :) :) :)

[ Dodano: Wto 27 Lut, 2007 09:54 ]
Jeszcze coś....
Gdzie mam iśc żeby wykonać hunta ORTHOS?
I dlaczego mam ciągle zamknięte drzwi w lowtown w private residence?
Ostatnio zmieniony wt 27 lut, 2007 16:24 przez dante001, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ana
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: śr 05 lip, 2006 10:31

Post autor: Ana »

Hunty sa na tablicach w Sandsea (Rabanastre, ta restauracja), w Balfonheim Port na tablicy w restauracji ("plansza" z sklepem z bornia) i ogolnie w "Innach" na tablicach, no kurde poszukaj...

Orthos-> Garamsythe Waterway, ale wymaga druzyny zlozonej tylko z kobiet
White Moose-> tak jak wyzej, ale druzyna jaka chcesz

Klucz do Barheim, mi sie nie chce pisac, zerknij na gamefaqs lub ktos inny moze sie zlituje
Ostatnio zmieniony wt 27 lut, 2007 14:01 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
People have many things pent up inside of themselves. So many things they can never forget.
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”