FF XI POMOC

Szukasz pomocy przy FF XI? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

a co to subligar
takie coś sexy na nogi, że widać tylko dwa cienkie paski a całe nózki są odkryte [Hab zawsze nosi subligary :> ]
czekam aż ciebie w końcu spotkam
no i musiałeś wybrać Bastok, miejsce którego unikam jak tylko mogę ><
Jeszcze ktoś mi o tym powie, to...
Hehe.. mi wszyscy mówia żebym sobie zmieniła sub na ninja a i tak mam ich gdzieś
Czy to takie dziwne, że złodziej paraduje z mieczem?
po prostu THF może miec znacznie wyzszy dagger skill niz sword skill, zresztą atutem tego joba jest szybkosc, a ze sztyletem atakuje szybciej, no i później jak bedziesz chciał SATA to razem z Viper Bite - good combo >.> (nie wiem czy z WS miecza da rade robic sata)... no i są jeszcze SC (póki nie osiagnełam 30 lv też sobie levelowałam miecz na zmianę ze sztyletem =)
[przyjdzie Krzysiek to ci to napewno lepiej wytłumaczy ;]
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Wzywaliście, więc oto jestem :D

Zacznijmy od broni dla THFa:

Do 30 levelu polecany jest miecz (nieporównywalnie większy damage). Od 30 - 32 powinno się zamienić broń na Daggery. Tłumaczę dlaczego. Miecz u THFa ma niższy skill ale ogólnie ma większy DMG (damage). Siła ataku zwykłego bronią zależy od: skilla broni, STR (siła) postaci i wartości DMG broni. Do 30 levelu po przekształceniu powyższych wartości miecz wypada mimo niższego skilla lepiej niż dagger z wyższym skillem. Około 30-32 levelu wartość ataku mieczem i nożem się wyrównują, a że bodajże na 32 lub 33 levelu THF z daggerem dostaje Viper Bite dlatego wtedy polecana jest ogólna zamiana broni na Dagger. Taka moja rada - narazie na niskim skillu walcz z ciężkimi przeciwnikami mieczem a na słabszych skilluj (rozwijaj) Dagger. Czyli jeżeli wiesz, że walczysz w party z mobkiem IT to walcz mieczem a jeżeli z T lub VT to raczej nożem a w wypadku problemów z mobkiem szybko zmień na miecz.

IT - Incredibly Though
VT - Very Though
T - Though

Powinieneś wiedzieć jak się sprawdza siłę mobka (nakierowywujesz kursor na mobka i w menu gdzie masz attack na dole jest check lub wystukujesz /check)

SATA można wykonać każdą bronią ale WS musi być niemagiczny (ale może zadawać dodatkowe magiczne obrażenia), czyli zarówno Viper Bite (dodatkowo jak pamiętam zadaje obrażenia Poison) z Daggera jak i Burning Blade (Fire) od Sworda jest dobrym WSem do SATA ale Fast Blade jednak lepszy. Ale Viper Bite to bodajże 32 lub33 level więc spoko.

Aha podstawowa rzecz. SATA będziesz mógł wykonywać na 30 levelu. Na 15 dostaniesz SA (Sneak Attack) a na 30 TA (Trick Attack). Ładując SA i TA przed atakiem broni zaatakujesz ze sporą siłą atakiem SATA.
Obydwa ataki wykonuje się za plecami przeciwnika ale SA generuje hate, więc musisz być pewny, że tank ma gotowe Provoke bo jeżeli nie to zginiesz marnie. Wygląda to tak:
Tank> <Mobek<THF.
TA (lub lepiej SATA+WS np. właśnie Viper Bite) wykonuje się za plecami przeciwnika i dodatkowo za plecami kompana. Wygląda to tak:
Tank><Mobek<Drugi Tank(WAR lub SAM)<THF
Dziubek oznacza kierunek patrzenia się: < - w lewo, > - w prawo, >< - patrzą na siebie


Zbieraj przedmioty o nazwie Beastmen Seal. Możesz je otrzymywać już od mobków EP ale tych bojowych: Qadavy, Orclishe, Yagudo, Gobliny. Ale chyba koło miast nie dostaniesz Seali. Napewno dostawałem Seale na Diunach (32 level minimum dla THFa) i Konshtat Highlands (bodajże 15-16 level).


Kairi -> NIN sub u THFa daje mu:
1. Na 24 levelu THFa masz Utsusemi: Ichi - THF jest ogólnie bardzo słaby w walce solo. Na 35 levelu zabijają mnie niektóre mobki EP (Sauromouge Skunk koło Jeuno)!!!
2. Daje DEX i AGI - potrzebne do SATA.

Erelen -> najlepszym jobem dla Elvaana jest Monk (i WAR na subie). Ale THF to must have do farmowania, tak więc minimum 15 level THFa i tak powinieneś mieć (na 15 levelu THF dostaje specjalny skill Treasure Hunter 1 - zwiększa szansę, ilość i jakość dropu). Chociaż niektórzy farmują bez zdolności THFa ale lepiej go mieć. Elvaany nadają się też do bycia WHM chociaż mam na LS Elvaankę co robi wszystkie magiczne joby (prócz SMNa).
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

IT - Incredibly Though
VT - Very Though
T - Though
Krzysiek, to to chyba każdy zna :)
Powinieneś wiedzieć jak się sprawdza siłę mobka (nakierowywujesz kursor na mobka i w menu gdzie masz attack na dole jest check lub wystukujesz /check)
Ekchem, czytało się poradnik na mmorpg z 10 razy to się wie ^^
Zbieraj przedmioty o nazwie Beastmen Seal. Możesz je otrzymywać już od mobków EP ale tych bojowych: Qadavy, Orclishe, Yagudo, Gobliny. Ale chyba koło miast nie dostaniesz Seali. Napewno dostawałem Seale na Diunach (32 level minimum dla THFa) i Konshtat Highlands (bodajże 15-16 level).
Dostaje się je także koło Bastok :) Ale tak naprawdę to po co mi one? Bo mam już ich sporo ^^ No i Krzysiek, jak zawsze mnóstwo rzetelnych i potrzebnych informacji. Dzięki :)
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Seale możesz w Jeuno wymienić na Orby. Orb jest potrzebny do wejścia do lokacji gdzie są BCNMy. Gościu co daje Orby mówi jaki Orb za ile Seali dostaniesz. Na .Mystery Tour masz opis BCNMów (Database: BCNM): jest bodajże 5 lokacji gdzie są BCNMy. Orby się trade'uje na wejściu. Pierwsze BCNMy są już na 20 level - Cloudy Orb (za 20 Seali). Następne są za 30, 40, 50, 60 i 70 Seali (analogicznie 30 - 70 level). Po wejściu do BCNMa dostaje się tzw. Level Cap czyli Twój level na czas walki spada do levelu BCNMa (czyli jak dajesz Cloudy Orba to masz Cap 20). Wtedy jeżeli masz jakiś sprzęt na level wyższy niż 20 to niemożesz tego sprzętu urzywać. Po walce wszystko odzyskujesz. Na BCNMach można dużo zarobić (po wygranej walce i wypadnięciu dobrych przedmiotów) lub wiele stracić (wypadły słabe przedmioty lub co gorsza przegrasz walkę). Prostym i opłacalnym BCNMem na 20 level jest Charming Trio w Balga's Dais - wchodzi się z Giddeus. Drop gwarantowany to Mannequin Hands, które na Ramuhu chodziły nawet po 800.000 gil. Obecnie jak ktoś sprzeda za 300k to już jest super.

Są jeszcze Kindred Seale ale to już około 40 level minimum a może i więcej.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Mam pytanie (wiem, że głupie, ale jestem noobem :D): Czy można kogoś usunąć z listy przyjaciół i jeśli tak to w jaki sposób?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Możliwe, że z braku laku wezme się w wakacje za FF11 i byłabym wdzięczna, gdyby mi ktoś DOKŁADNIE (SZCZEGÓŁOWO) napisał: co, gdzie, jak, dlaczego, kiedy etc. Chodzi o kupno, płacenie i "z czym to się je". Bo szczerze, to nie chce mi się grzebać i szukać ilustam odpowiedzi. Jedna, zwiezła odpowiedź najlepiej ^^'
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Mam nadzięję, że się nie pogniewacie, ale tutaj masz praktycznie wszystko opisnae: http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=10011
Przepraszam za link, ale to jest takie małe kompedium, w dodatku tylko o FF XI, więc nie jest konkurencją dla Krypty :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gdzie się podłącza (jak) pada do kompa? :lol: :roll: Od razu spytam tutaj. A i dziękuję za linka Erelen :*
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Eeeee.... pada do kompa :roll: To tak się da :D Ja gram na klawiaturze i bardzo dobrze idzie :) Ale na to pytanie (jak i wszystkie inne moje i twoje) jak zawsze odpowie Krzysiek :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Niewiele tu jest: jak nabyc kartę do płacenia internetową etc. Nigdy nie korzystałam ze zwykłej karty kredytowej ^^''
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Hmmm... to nie jest zwykła, zazwyczaj możesz nią tylko płacić przez net i wypłacać pieniądze z bankomatu :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Erelen_Galakar pisze:Hmmm... to nie jest zwykła, zazwyczaj możesz nią tylko płacić przez net i wypłacać pieniądze z bankomatu n
Wiem, ze nie jest zwykła i własnie o to mi chodzi. T_T Ktoś mi wyjasni jak taka sobie sprawić, jak płacic za FF11 przez net, etc? Krzysiuuuu O.o :twisted:
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Jak taką sprawić: http://www.inteligo.pl/infosite/ skłądasz o Visę Electron i można płacić :) Dobre oprocentowanie i w dodatku nei trzeba regularnie wpłacać :) A wszystko przywożą ci do domu. Możesz także dostać powiadomienie o wydatkach na komórkę (ja chcę, ale zapomniałem jak :D).
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Bosko, tylko jak ja sie tu mam poruszać? Ja jestem debilem, a zwłaszcza jeżeli chodzi o takie rzeczy T_T. No, ale to nie temat od tego. Poprosze tatusia ^_^ Koniec OT i dziękuje Erelen :*
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Erelen_Galakar pisze:Mam pytanie (wiem, że głupie, ale jestem noobem :D): Czy można kogoś usunąć z listy przyjaciół i jeśli tak to w jaki sposób?
Jak można kogoś dodać to i można usunąć. Powiem Ci jak wrócę do gry. Czekam aż dostanę wypłatę (czyli do piątku powinienem mieć kasę na koncie).
Go-Go-Yubari pisze:Gdzie się podłącza (jak) pada do kompa? Od razu spytam tutaj. A i dziękuję za linka Erelen :*
To zależy czy masz pada do kompa czy do pleja. Jak masz do kompa to podłącza się go pod USB. Jak masz do pleja to musisz sprawić sobie przejściówkę (też USB) ale np. w Szczecinie nigdzie takowej nie znalazłem ale mój kolo gdzieś taką kupił (normalnie w jakimś sklepie).
Go-Go-Yubari pisze:Możliwe, że z braku laku wezme się w wakacje za FF11 i byłabym wdzięczna, gdyby mi ktoś DOKŁADNIE (SZCZEGÓŁOWO) napisał: co, gdzie, jak, dlaczego, kiedy etc. Chodzi o kupno, płacenie i "z czym to się je". Bo szczerze, to nie chce mi się grzebać i szukać ilustam odpowiedzi. Jedna, zwiezła odpowiedź najlepiej ^^'
Eh. Jeszcze raz dla potomności: każda postać to jeden Content ID. Pierwszy Content ID (pierwsza postać) to 12,95 USD. Każdy kolejny to 0,95 USD. Można mieć max 16 postaci na jednym koncie POL (zakładamy je po zainstalowaniu gry - podajemy tam nasze dane osobowe, nr karty, maila...). Miesiąc zaczyna się od 2-go każdego miesiąca. Najlepiej do tego dnia (włącznie) mieć kasę na koncie i dokonać przedłużenia ważności Content ID w tym miejscu.

Co do karty to działają VISA Classic, MastreCard i Inteligo VISA Electron. Są też karty do opłat wyłącznie internetowych ale podobno niektóre niedziałają. Ja mam Inteligo i jest gucio. Jak sprawić tą do opłat netówych to niestety niewiem. Też jestem zielony z tego działu.



Chyba o niczym nie zapomniałem.

P.S. Gokulo chyba odpuścił jak zobaczył co ja tu robię :P[/quote]
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”