FF XI POMOC

Szukasz pomocy przy FF XI? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

RNG to niewiem bo nie mam jeszcze tego joba ale THFem używam Squid Sushi dla DEX (wysokie DEX = mocniejszy Trick Attack, AGI = Sneak Attack, SATA + Viper Bite = potęga).
Z wywalaniem za brak foodów to była taka historia, że pewien gościu DD melee miał kiepską broń. Lider zapytał się czy chociaż fooda do STR używa (Meat Mithkabob) a ten DD na to: "po co mi food". /kick i tak się skończyło jego expowanie.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Znowu wam zawracam 4 litery (jak ja to lubię :D). Mam pytanie, który level jest potrzebny by wykonać pierwszą misję w Bastok z tymi kopalniami? Bo mnie już dwa razy głupi Flan zabił ^^
PS. Kairi wpdanij kiedyś do Bastok :)

[ Dodano: Pon 25 Kwi, 2005 ]
PS1. Dobra w końcu kolesia znalazłem ^^ Chodziłem nie do tego miejsca ^^
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Daj spokój narazie z misjami. Rób questy. Na początek zrób te:
1. Bastok Market
- A Flash in the Pan
- Stamp Hunt
- Brygid, the Stylist
- The Bare Bones
- The Elvaan Goldsmith
2. Bastok Port
- The Wisdom of Elders
- The Quadav's Curse
- A Foreman's Best Friend
- Welcome to Bastok
- Forever to Hold
- A Lady's Heart - ten quest zrób jako pierwszy. Bardzo się przydaje.

Inne wersje opisów w/w questów znajdziesz tutaj: questy

Większość przedmiotów można zdobyć bijąc mobki na South Gustaberg. Na 9 levelu powinieneś już niemieć problemu ze zdobyciem itemów do questów (np. Dog Collar wypada prawie za każdym razem).

Erelen pamiętaj - ZAWSZE BIERZ SYGNET.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Gdzie mogę kupić Amaryllis poza aukcją (tam kosztuje ponad 1000, a nie chcę pozbywać się wszystkich oszczędności). A nie mogę znaleźć tego Upper Jueno. Gdzie jest ten sklep?

[ Dodano: Sro 27 Kwi, 2005 ]
Dobra, w końcu kupiłem dość okazjonalnie. Ale jak mam jej dać tą rożę? Gadam z nią i nic :(
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Opcja Trade z menu. Najeżdżasz kursorem na moogla -> naciskacz przycisk od menu -> wybierasz opcje trade -> pojawia Ci się okienko z 8 komórkami i zawartością plecaka -> klikasz na komórkę, automatycznie wchodzisz do plecaka i wybierasz Amaryllis z plecaka -> jak kwiatek pojawi się w komórce wybierasz ok o Trade gotowe. Po oknie Trade poruszasz się kursorami.

Jeuno to stolica Vanadiel. Na początku cieżko jest tam się dostać.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Acha wielkie dzięki :)
PS. Dzięki za stronę Alakchazamu, dowiedziałem się z tamtąd więcej niż z instrukcji.
PS1. już używałem opcj trade, ale z innymi graczami a nie BN-ami :)
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Robiąc questy czy niektóre misje tak samo dajesz itemy (opcją trade). Niema innego sposobu. Chyba, że dostaje się keyitem to wtedy wystraczy jego posiadanie (keyitemów niemożna trade'nać).

Aha postacie w grze kontrolowane przez ludzi to PC a kontrolowane przez program gry to NPC.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Ja tam jestem bardziej przyzwyczajony do terminologi z RPG czyli BG i BN. Ale dzięki za wiadomość n

Dobra, mam pewne pytanko:
1) Na którym levelu opłaca się poszukać party?
2) Jak najlepiej zarobić sporo kasy?
3) Jak cokolwiek złowić? Mam wędkę, ale wszystkie ryby mi się zrywają :(
4) Na czym polega party? Czy tak jak w Ragnaroku, jest to grupka, która razem Expuje i jest w miarę stała, czy po prostu tworzymy małą grupę na jedno zadanie i reszty nigdy już nie spotykamy?
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

ad.1. Od 10 levelu jest sens iść na Valkurm Dunes i wystawić tzw. flagę (Seek Party). Ale na 10 levelu można fajnie expować na robakach na Konshtat Highlands, więc polecam wybrać się na 11 levelu. Ja jak robiłem Ninje to poszedłem na Diuny na 12 levelu (Ninja dostaje wtedy tzw. cienie - Utsusemi: Ichi) a jak robiłem Thiefa to dopiero na 15.

ad.2. Hm jest sporo sposobów ale na starcie polecam Mining w Zeruhn Mines (wejście z Bastok Mines). Można tam wykopać Copper Ore (zostawiają je też robaki). Fire Crystal + 4x Copper Ore = Copper Ingot. 12 Copper Ingotów to już dobra kasa na początek. Dlatego polecam nie pozbywać się Fire Crystali, chodzić do kopalnii i expować na początku na robakach. Potem za kasę zarobioną na Miningu można zacząć bawić się w Crafty. Tu już do wyboru. Aha w Bastok mamy kopalnię czyli się tam kopie (Mining), w Sandorii są drzewa czyli tam będzie Logging a w Windurst jest chyba Harvesting. Jakoś tak to można podzielić. Ja "żyję" w Bastok i znam sposób na start w Bastok. Jak o zrobić w Sandorii i Windurst - niemam pojęcia.

ad.3. Mam ten sam problem i olałem ten biznes :P

ad.4. Ani to ani to. Jak chcesz żeby Cie ktoś wziął do party: Menu -> Party -> Seek Party. Zamiast kulki LSa pojawi Ci się zielony wykrzyknik czyli "flaga". Wtedy czekasz na tzw. Invite czyli zaproszenie. Objawia to się wyświetleniem zółtego komunikatu "<osoba> invites you to her party" i pojawieniu się małego zielonego wykrzyknika w prawym dolnym rogu ekranu przy pasku Twojej energii i many. Wtedy tylko wybieramy Menu -> Party i pojawi nam się opcja Yes/No. Yes - dostajesz się do party, No - odrzucasz zaproszenie. Party to minimum 2 a max 6 osób. Skład party w którym się znajdujesz możesz sprawdzić wchodząc do Menu -> Party -> pierwsza opcja od góry (niepamiętam nazwy). Można połączyć 2 lub trzy party tworząc tzw. Alliance mogące mieć nawet 18 osób (3 party po 6 osób w każdym). Można też samemu złożyć party ale narazie zostaw to graczom co trochę dłużej grają. Jeżeli stwierdzisz, że party w którym jesteś jest beznadziejne to wybierasz Menu -> Party -> Disband.

Podstawowe skróty komunikacyjne w Vana'Diel:
/sh - shout, krzyczenie. "Słyszy" Cie każdy w lokacji, w której się znajdujesz
/s - say, mówienie. "Słyszy" Cie każdy w promieniu kilku. kilkunastu metrów
/t nick - tell, czyli priv. Mówisz do osoby o podanym nicku
/l - linkshell. Mówisz "na kanale" swojego LSa
/p - party. Mówisz do osób w party, alliance

Narazie z braku kasiorki zawiesiłem konto FFXI, więc wszystko pisałem z pamięci.

[ Dodano: Pią 13 Maj, 2005 ]
Erelen jesteś na tym samym serwerze co Kairi :?:
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Sorka, nie zauważyłem pytania :/ Jestem na tym samym co Kairi :)
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Krzysiek, prawda to że teraz jak sie skasuje konto to i tak mozna je potem odzyskac z wszystkimi postaciami?
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Można ale to oferta dla Amerykańców i Japsów. Nie słyszałem żeby EU też mogli. Tzn. trzeba być zarejestrowanym jako Amerykanin lub Japoniec wtedy można odzyskać.

Erelen a jaki masz nick? Wpiszę Cie do bazy Polaków w FFXI. Kairi już jest.

Zapomniałem jeszcze o:
- jaką grasz rasą
- jakim grasz jobem
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Mój nick to Galakar.

Rasa: Elf (Elves <- chyba tak to się nazywa ;) )
Job: Thief (narazie :) ).

[Edit] Mam dwa pytania:
- jak ustawić i jak korzystać z tego auto - language (próbowałem samemu, ale mi się nie udaje)
- jak zrobić screena? chciałem za pomocą print screena ale nie mogę (nic nie chce mi się do painta wkleić).
O przypomniałem sobie trzecie:
- Gdy miałem 10 level, mój sword skill wynosił 28 i był na niebiesko. Gdy przeszedłem na level 11 znów był na biało. Czemu?
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Elves chyba tak to się nazywa
Elvaan ;]
(nie próbuj nawet nosić subligarów.. elvaan facet w subligarach wyglada tragicznie >.>)
jak ustawić i jak korzystać z tego auto - language
wpisz pierwsze literki słowa a potem wcisnij 'Tab'
jak zrobić screena? chciałem za pomocą print screena ale nie mogę (nic nie chce mi się do painta wkleić).
w painta należy wklejać póki nie wyjdzie się z PlayOnline
Gdy miałem 10 level, mój sword skill wynosił 28 i był na niebiesko. Gdy przeszedłem na level 11 znów był na biało. Czemu?
kolor niebieski oznacza maksymalny level danej umiejetnosci jaki mozna otrzymać na danym poziomie postaci (tj złodziej na lv 10 nie może miec większej sword skill niż 28..btw że grasz THF zmień sobie broń na sztylet ;]).. gdy twoja postać awansuje maksymalny możliwy level weaponskilla wzrasta i dlatego jest z powrotem na biało ^^
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

nie próbuj nawet nosić subligarów.. elvaan facet w subligarach wyglada tragicznie >.>)
Hę, a co to subligar (btw. czekam aż ciebie w końcu spotkam :D).
w painta należy wklejać póki nie wyjdzie się z PlayOnline
Kurde, a miełem takiego dobrego screena.
btw że grasz THF zmień sobie broń na sztylet ;]
Jeszcze ktoś mi o tym powie, to... :evil: Czy to takie dziwne, że złodziej paraduje z mieczem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”