FF XI POMOC

Szukasz pomocy przy FF XI? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

ltj
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 25 mar, 2009 19:07

Post autor: ltj »

vacek pisze: no niby się da ale raczej dużo nie osiągniesz
czyli w sumie nie ma sensu grac?
vacek pisze: konflikt jest, ale w wersji pve, a samo pvp jest ale nikt się na dobrą sprawę w to nie bawi
to co tam sie robi na wysokich lvlach? samo PvE przecierz staje sie nudne po jakims czasie, chyba ze SE wymyslilo cos nowego/ciekawego


generalnie to zassalem triala i sprawdzilem, (2lvl redmage) mechanika gry rozni sie od konkurencyjnych produktow, sterowanie jest mocno konsolowe (co jest zrozumiale ale drazni), tempo gry dosc powolne (+), klimat (feeling) jest bardzo finalowy, co jest ogromnym plusem, ale jezeli gra jest takim porzeraczem czasu to chyba (niestety) bede musial sobie darowac...

Edit:
no i brak PvP boli, bo jednak nic tak nie podnosi adrenalinki jak dobre MassPvP
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

ltj pisze:czyli w sumie nie ma sensu grac?
Jest sens, zależy jakie masz podejście.
ltj pisze: to co tam sie robi na wysokich lvlach? samo PvE przecierz staje sie nudne po jakims czasie, chyba ze SE wymyslilo cos nowego/ciekawego
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Main_Page tu znajdziesz wszystko co jest w grze. Mogę cię zapewnić, że jest mnóstwo, o wiele ciekawszych rzeczy do robienia w tej grze niż samo wybijanie mobków i PvP. 2 lvl'e red mage'a nie pokażą ci z tej gry NIC.
ltj pisze:no i brak PvP boli, bo jednak nic tak nie podnosi adrenalinki jak dobre MassPvP
Ja przez takie coś uciekłem do FFXI od innych MMO. Nie ma to jak ks zabije cie po świeżo zdobytym poziomie, eh? Ja podziękuję za taką adrenalinkę. PvP w FFXI jest, ale jest bardziej rozbudowane. Poczytaj, sam zobacz.
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

to pvp jest nawet fajne, tylko, że nie ma tam nagród. A rzeczy za które nic nie ma ludzie nie chcą robić więc jak raz na miesiąc ktoś się pojawi na baliście to cud.
Black Mage
ltj
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 25 mar, 2009 19:07

Post autor: ltj »

Haichi pisze: Jest sens, zależy jakie masz podejście.
bardzo proste, gram dla zabawy tzn ze nie mam czasu (juz mnie nie bawi) nudne dochodzenie do jakiegos poziomu zeby zaczac naprawde cieszyc sie gra, zdaje sobie sprawe z tego ze wiekszosc (jak nie wszystkie) MMO pokazuja swoje prawdziwe oblicze gdzies w okolicach endgame'u ale w niektorych grach dojscie do tego momentu jest nudnym grindem a w innych nie i wlasnie takiej gry szukam, poza tym (przede wszystkim) lubie gdy gra wymusza taktyczne podejscie czyli gdy nie wszystko da sie rozwiazac bruteforcem (+ do ataku i BANZAI!) i wrecz wymagane jest urzywanie odpowiednich debuffow na wrogu buffow na towarzyszach itp, jezeli walki w ff xi mialy by miec zblizone wymagania taktyczne do tych z ff x lub ff iv, przez wiekszosc czasu gry a nie tylko przy walce z bossmi, to juz mi sie podoba... a i nie lubie craftowania/gatheringowania (robie to bo musze)
Haichi pisze: http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Main_Page tu znajdziesz wszystko co jest w grze. Mogę cię zapewnić, że jest mnóstwo, o wiele ciekawszych rzeczy do robienia w tej grze niż samo wybijanie mobków i PvP. 2 lvl'e red mage'a nie pokażą ci z tej gry NIC.
rzecz w tym ze przegladalem kilka stron i z tego co mi sie wydaje to w tej grze wszystko sporwadza sie do PvE, fakt ubrane jest to w jakas ladna otoczke fabularna z ciekawymi nagrodami itp ale idea jest prosta 'zabij jakiegos potworka/potworki', nie mowie ze PvE jest zle i nudne, tyle ze przewarznie (w grach w ktore gralem) nie wymaga przemyslanego podejscia (czyt. jest proste i malo zaskakujace), a 2lvl pozwolily mi zapoznac sie z bazowa mechanika gry tj. chodzenie, walka, rozmowa, ekwipunek (itemy), korzystanie z mapy, questy, misje, aukcje, mog house i (boska opcja) Check dzieki ktorej juz wiem co bic a co nie (co to by nie pasc poraz kolejny :D) itp.

Haichi pisze: Ja przez takie coś uciekłem do FFXI od innych MMO. Nie ma to jak ks zabije cie po świeżo zdobytym poziomie, eh? Ja podziękuję za taką adrenalinkę. PvP w FFXI jest, ale jest bardziej rozbudowane. Poczytaj, sam zobacz.
wiesz dla mnie to tylko gra, a strata expa czy itemow to poprostu kilka wpisow mniej w bazie danych danej gry, wiem ze niektorzy zaraz powiedza ze to boli jak sie straci jakis ultra miecz na ktory pracowalo sie miesiacami, jesli o mnie chodzi to w grach bawi mnie bardziej pracowanie na cos niz posiadanie, oczywiscie gankowanie (lub inne formy nadurzywania swojej sily) potrafia byc denerwujace, ale wtedy korzystam z bardzo poteznego czaru (ktory jest chyba w kazdym MMO) Logout ide na fajke, herbatke, pogadac z kumplami, przejsc sie na spacerek i jak ochlone wracam gotow do dalszych przygod

zapytam jeszcze, ktory serwer polecacie, jezeli o mnie chodzi to lubie serwery typu RP (czyt. bez glupich dzieci)
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

ltj pisze:nie mowie ze PvE jest zle i nudne, tyle ze przewarznie (w grach w ktore gralem) nie wymaga przemyslanego podejscia (czyt. jest proste i malo zaskakujace)
walki są właśnie ciekawe i taktyczne(jeżeli trafisz na dobre pt) do 55 lvl, bo później włącza się bird_mode_on (jeżeli grasz melee lub support) gdzie bezmyślnie bije się ptaki aż do oporu, bo ludzie sobie ubzdurali, że nie ma lepszego expa niż bicie XXX colibri na minute i tak im to wyczyściło mózgi, że cześć melee w endgame nie wie nawet co to jest skillchain.
ltj pisze:zapytam jeszcze, ktory serwer polecacie, jezeli o mnie chodzi to lubie serwery typu RP (czyt. bez glupich dzieci)
średnia wieku graczy w ffxi jest dużo większa niż w innych grach więc głupich dzieciaków spotyka się sporadycznie.
Black Mage
ltj
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 25 mar, 2009 19:07

Post autor: ltj »

znalazlem dosc ciekawy artykul ktory opisuje gameplay w ff xi:

1 You start off your adventure by making a character in the shitty character creator.
2 You then run around a big ass town not knowing where the hell you are.
3 You find the big gate and start killing 100s of small defenseless creatures until you're level 10.
4 Now you want to join a group because you can't kill anything yourself.
5 Type "LFG" over 9000 times until you have everyone in a party except a white mage.
6 Wait 6 hours for a white mage to show up. (this guy will probably be a Jap so you wont know what the hell he says.)
7 HOW 2 MAEK BONUS POINTS: While waiting, mess around with the in-game English->Japanese translator and say clever things like: <Human> <Male> <Inside> <Human> <Female> <Rear> <Joy> <Hole> <Can I have it?> <Yes, please>. These points can accumulate even further for more intricate combos: <Are you alone?> <jerkin><meat>? <stop!> <You can have this><fantasy> <Mithra> <date> <sale>! <Hand><Job>5000<gil>, <Subtle blow><Job> 10 000 <gil>, <Rear> <enter> <excitement> 50 000<gil>
8 Blow your hard-earned jewgold at the town's Auction House on an item that turns out to be crap. AND! At later levels: Enjoy never being able to get a group because some faggot elitists want you to piss all over that 1.3 million gil item you just bought and substitute it for crappy artifact armor! :D
9 Wait even longer for some random fucking boat to transport you to some shit desert.
10 Find a spot where no one else's party is and pray to god random monsters don't follow you.
11 A random monster wipes your party (fun, right?)
12 Everyone re-spawns and gets back to the area you were at.
13 Some ugly ass monster comes up to your party and you kill it. SUCCESS!
14 On the next pull they get two monsters. OH TEH NOES!
15 White mage uses SUPER DUPER POWER. and the monsters kill him.
16 Party is wiped. You go down a level.
17 The 13 year old in the party has to go eat or some shit.
18 Party disbands.
(pelny tekst tutaj +18)

domyslam sie ze nalezy traktowac go z przymruzeniem oka ale chcialbym uslyszec obiektywna opinie czy spraw gry w ff xi jest troche podobna do tego co jest tam opisane, i czy naprawde tak trudno zebrac rozsadne party w krotkim czasie?
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

tak ogólnie wygląda party na lvl 10-20 gdzie wszelakie noobostwo się wykrusza (każdy kto nie musi omija takie pt z daleka), później jest już tylko lepiej
(btw. takich combosów z auto translatora to ja jeszcze nie widziałem lol)
Black Mage
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Rozbawił mnie ten artykuł hehe <.<' Ale rzeczywiście, tak własnie wygladało exp-owanie na początkowych levelach. Teraz to się trochę zmieniło, bo SE wprowadza różne zmiany by ułatwić życie nowym graczom.

Zebrac party nie jest trudno, ale czasem trudno do party dołączyć. Zależy od joba. Np w dziesiejszych czasach BLM jest raczej skazany na solo albo exp-owanie z samymi innym blm

Co do auto-translatora, słyszałam takie rzeczy milion razy, wystarczy pograć mithrą >P
Ale czasem fajniej jest se tak sobie pogadać dla zabawy i mieć mało skupione party i słabe exp niż w milczeniu i nudzie zdobyć ogromną ilość exp.
Exp-owanie nie jest z reguły zbyt porywające. Ciągle walisz te same mobki i to nawet nie jest quest by móc zdobyć jaką nagrodę.
Taktycznie za to masz okazję wykazać się w różnych eventach, niekoniecznie endgame <np bcnm czyli walki w których można zdobyc fajne itemki> czy w misjach, zwłaszcza tych z dodatku Chains of Promathia.
Zresztą polecam je robić, bo jak to przystało na tytuł final fantasy, fabuła jest dopieszczona i bardzo wysokiej klasy :3

PvE - to takie prawdziwe - w ffxi to niestety dopiero na 75 lvl. Są oczywiście ciekawe eventy dla niższych leveli ale ludzie tego po prostu nie robią <biedne nagrody>. Osobiście lubie robić questy dla zabawy, ale gdy sobie /shoutuje to ludzie tylko krzywo patrza i ktos zawsze powie "po co ci ten quest na 75-lvlu. tylko 2k reward". Jedyna szansa to linkshell(gildia) z osobami, które tez chętnie rozerwą się w jakiś inny sposób.

FFxi nie jest grą dla osoby mającej mało czasu. Zawsze musisz miec te 2 godz by coś osiągnąć, ale przeciez nie musisz grac codziennie. Za to masz tutaj bardzo sympatycznych ludzi i czasem fajnie jest sie zalogowac tylko po to by sie pośmiac z rozmów :3
ltj
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 25 mar, 2009 19:07

Post autor: ltj »

Kairi-chan pisze:Jedyna szansa to linkshell(gildia) z osobami, które tez chętnie rozerwą się w jakiś inny sposób.
a mozesz polecic jakas gildie, ktora gra bardziej 4fun niz dla nagrod
Kairi-chan pisze: FFxi nie jest grą dla osoby mającej mało czasu. Zawsze musisz miec te 2 godz by coś osiągnąć, ale przeciez nie musisz grac codziennie. Za to masz tutaj bardzo sympatycznych ludzi i czasem fajnie jest sie zalogowac tylko po to by sie pośmiac z rozmów :3
dziennie moge poswiecac na gre do 6h tyle ze poprostu nie chce, juz 'zaliczylem' okres w swoim zyciu gdzie zdarzaly sie maratony w lineage2 po 15+ godzin na dobe przez 2 tygodnie; tak optymalnie to moge grac powiedzmy 4h dziennie ale nie w kazdym tygodniu, plus okazyjnie jakas nocka na weekend
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Kairi-chan pisze:Co do auto-translatora, słyszałam takie rzeczy milion razy, wystarczy pograć mithrą >P
Gram mithrą i słyszę tylko <mithra><fun><hole><can I have it?> :P
Black Mage
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

no tak, ten jest zdecydowanie najpopularniejszy ;)
A często jeszcze <male><rod>+<mithra><fun><hole> = <nature><fun><Can I have it>? >:3 Nie wspominając juz o legendarnym <Penta Thurst>. No, jest tego dużo >.>'
ltj pisze:a mozesz polecic jakas gildie, ktora gra bardziej 4fun niz dla nagrod
Nie znam żadnych na twoim serwerze <bo wątpie że to Fairy>
Poza tym w ffxi w odróżnieniu od innych mmorpg możesz mieć tyle linkshelli ile zechcesz. Zdobądź kilka i siedź na tym, który ci najbardziej odpowiada. Nikt cie nie wywali za to że używasz kilku pereł
ltj pisze:tak optymalnie to moge grac powiedzmy 4h dziennie
no w takim razie, pewno ze możesz sobie pozwolic na ffxi !^^
Ludzie i tak dłużej nie wytrzymuja w party zazwyczaj.
Tylko musisz sie liczyć z tym, że ffxi nie jest grą, gdzie dingniesz max lvl w 2 miesiące <no chyba że grasz 24/7 lubiana klasą to da rade w 2tyg hehe - byłam świadkiem =X >
ltj
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 25 mar, 2009 19:07

Post autor: ltj »

Kairi-chan pisze: Nie znam żadnych na twoim serwerze <bo wątpie że to Fairy>
Poza tym w ffxi w odróżnieniu od innych mmorpg możesz mieć tyle linkshelli ile zechcesz. Zdobądź kilka i siedź na tym, który ci najbardziej odpowiada. Nikt cie nie wywali za to że używasz kilku pereł
ja jeszcze nie mam swojego serwera bo jak na razie to korzystam z triala co to by obadac gre, jak sie zdecyduje na kupno retaila to wtedy sobie serwer wybiore, takze mozesz smialo polecac
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ja tam gram *jak odwieszę grę* na Phoenixie lol. Mamy bardzo luzackiego ls'a. Jest nas...2? 3? XD
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Witam wszystkich zainteresowanych tematem, ja miał bym takie pytanko bardziej techniczne, a bowiem jak zrobić screena w grze? jakiego programu do tego użyć? próbowałem kilka programów ale żadnego efektu :(, nawet fraps sobie nie poradził, w grze można robić tylko screeny gdy wyłączę wszystkie okienka, a nie o takiego screena mi chodzi, poza tym jak wyłączę okienka to tracę na chwile kontrole nad postacią :(.

z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”