FF XI POMOC

Szukasz pomocy przy FF XI? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Zerahat pisze:FF XI i pomimo mojego długiego doświadczenia z grami tego typu FF przysporzył mi nie lada kłopotów.
Bo FFXI jest zupełnie inną grą niz reszta mmorpg...

Wiki to najlepsza strona, ale są tez inne niezłe:
http://ffxi.allakhazam.com/
http://www.killingifrit.com/
http://www.mysterytour.biz/ffxi/

FFXI Atlas omijaj na razie, bo ponoć jakiegoś wirusa można tam złapać.
Laaqueel

Post autor: Laaqueel »

Witam.

Wróciłam do gry po przeszło roku przerwy, loguję się, biorę padzik do ręki i co widzę...? Nie działa.
Wiem, że jest to strasznie głupie pytanie, ale może mi ktoś powiedzieć czy pady dalej działają w tej grze? Sterownik mam odpowiedni zainstalowany. Pad w Tetra Masterze śmiga jak powinien, a w FFXI nic go nie rusza...
Jeżeli na padach dalej można w to grać, to prosiłabym o pomoc w konfiguracji/zrobieniu_czegoś_aby_działał.

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

A dlaczego miałyby nie działać? Z tego co wiem, działaja pady normalnie. Ostatnio wyszedł dodatek i była cała masa mainów. Moze to miało jakiś tam wpływ? Szczerze mówiąc... nie mam pojęcia o co może chodzić. Nikt się nie skarżył na coś takiego. Nie pomogę też zbyt wiele, bo od zawsze gram na klawiaturze.
Może ktoś, kto nie gra w FFXI, ale może pomóc się wypowie. Powodzenia.
http://www.mmorpg.pl/viewforum.php?f=43 ... dd68784352
Popytaj tutaj.
Laaqueel

Post autor: Laaqueel »

Dzięki za pomoc ^^

Problem z padem już rozwiązany (wystarczyło odłączyć matę do DDRa -_-).
KarinsBlade
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 14:18

Post autor: KarinsBlade »

Mam kilka pytanek (mam nadzieje ze nie będą zbyt blache lub niekonkretne-glupie ze wzgledu na to ze jestem swieży i ktos odpowie)

1.Gram na razie w wersie trial mam 8lv(RDM) i nie mam zadnych czarów atakujacych, jedynie jakieś tam 1 i nazwy nawet nie pamietam i nie jest to skill ofensywny(obniza chyba defa dla atakowanego mooba). Pytanie brzmi jak zdobywa sie owe skille-czary, poprzez robienie qwestow czy po prostu jak nabije lvl to kolejny skill jest dostepny, czy moze jeszcze inaczej (kupowanie, wydropienie ze stworka, czy nauczenie sie od zabijanych stworków)?? Zmeczylo mnie jako Maga ciagle walenie sztylecikiem, chyba ze wersja TRIAL jest tak okrojona ze nie mam do nich dostepu, co wydaloby sie nie logiczne skoro chca zachecic ludzi do upienia calej gry :wink:
2. Upodobalem sobie profesje RED MAG, glownie zdolnosc leczenia i dmg, i pytanko jaka rasa najlepiej grac ta profesja, czytalem troche i wiem ze każdą rasa mozna grac każdą profesją. Ale z tego co czytalem i zauwazylem kazda postac ma inne INT i MIND(chyba nie pomylilem sie z tym ostatnim w pisowni) oraz HP(co jest oczywiste) i MP, szczególnie chodzi mi o MP bo zaczelem grac Elevan i z tego co przeczytalem ma najmniej MP zaraz po Galaka, i czy nie lepsza postacia RDM bylaby Mithra lub nawet Tarutaru ktory ma najwiecej MP i najwiecej INT??

Jesli gdzies napisalem kompletna glupote prosze o wybaczenie i wyrozumialosc gram dopiero 3 dzień i mam o wiele wiecej pytan i zawilych spraw ktorych nie rozumiem.
Osobiscie wolalbym pogadac z kims na GG i zasypac go gradem pytań niz osmieszac sie swoja niewiedza przed tylkoma osobami dla ktorych owe pytania wydaja sie bezsensowne i niedorzeczne.
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

1. Scrolle sie kupuje. U zwykłych sklepów NPC bądź z Auction House. Jeśli grasz w Windurst to tam również mozesz zdobyc niektóre scrolle dzieki questom. Od potworków sie niczego nie uczysz chyba, ze grasz Blue Magiem, ale to w wersji trial ci sie nie uda. Potworki moga tez dropnąć scrolle, ale nie licz na to za bardzo, zwłaszcza na początkowym etapie gry. Generealnie magie trzeba po prostu kupić.
A i jako RDM z wielu scrolli będziesz mógł korzystac na nieco późniejszym levelu niz np mógłby BLM czy WHM.

2. Tarutaru genralnie tworzą najlepszych magów :3 Hume nadaje sie do wszystkiego, a mithra tez bedzie spoko. Jeśli chcesz znac moje zdanie to graj po prostu tym, co ci sie podoba, bo najwazniejsze byś czerpał przyjemność z gry ;)
KarinsBlade pisze:niz osmieszac sie swoja niewiedza przed tylkoma osobami
o.. nie przejmuj sie. Kazdy z nas kiedyś był newbie. I nie bój sie zadawać pytań ludziom w samej grze ;) Jedni zignorują a inni chętnie odpowiedzą i pomoga :) <w ff11 najfajniejsi ludzie przeciez są ;p >
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Tak jak zauważyłeś, każdą rasą można grać każdą profesją, ale faktem jest, że jedne są w danej profesji lepsze a inne gorsze. Oczywiście to wszystko jest sprawa dyskusyjna, więc wybierz jaka najbardziej ci się podoba (chociaż taru taru rządzą x3). Nic więcej nie dodam bo ci Kairi-chan wszystko wytłumaczyła ^^.
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Bez urazy ale RDM to imo najgorsza profesja na start. Łatwo się gra pierwsze 10 lvli ale niestety gdy już nadejdzie etap party bez pewnej wiedzy i umiejętności grania czerwonym magiem, bardzo łatwo się zniechęcić. Osobiście bym polecił zaczynać z melee jobów to WAR albo MNK, jeżeli magiem to BLM. A co do czarów to początkowe czary kupuje się w sklepie u npc (na mapie zaznaczone zwojem), następne już u npca kosztują majątek, więc magię na lvl 20-30+ kupuje się na aukcjach. A co do rasy to każda się nadaje to każdego joba, tylko niektóre rasy potrzebują droższego sprzętu (bardzo dobry ekwipunek jest na ~30 lvl tak zwany RSE ale to już swoją drogą, jak zagłębisz się bardziej w grę)
Black Mage
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

W czasach Level Sync nie ma problemu, ale imo ma za dużo spelli jak na początek, a co za tym idzie - jest kosztowny (chyba, ze questy etc. porobisz). Poza tym lepiej zacznij od "subów" dla rdm -> whm i blm. IMO.
vacek pisze:bez pewnej wiedzy i umiejętności grania czerwonym magiem, bardzo łatwo się zniechęcić.
Bez przesady. RDM do 41, to głównie dd. Może walić mieczykiem, black magic spellami i robić za back healera. Od 41 to refresh i haste whore. Taka prawda. W dobrym party, rdm z refleksem i dobrze ustawionymi macrami może swobodnie main healować i refreshować. Nie jest to jednak dobry job dla noobków. Lepiej zacząć od czegoś prostszego.

vacek pisze:Osobiście bym polecił zaczynać z melee jobów to WAR albo MNK
Skoro chce robić rdm, niech zrobi suby dla rdma. Do 75 to must have.
vacek pisze:jeżeli magiem to BLM
Czemu? Łatwiej się bez suba soluje whm imo. Bierzesz pałke i nawalasz, a przy okazji sie podleczysz. Blm skończą się mp i kicha. No i często zdarza się, że jest przerwane castowanie. Przesrane.


Graj tym, czym chcesz. O blm i każdym jobie, nie świadczy rasa, ale umiejętności.
KarinsBlade
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 14:18

Post autor: KarinsBlade »

Nie ma to jak jak posluchac ludzi co maja wieksza wiedze o tej grze. Niestety jestem takim graczem ze nie wyobrazam sobie gry Postacia ktora do konca zycia nieprzerwanie wali jakims mieczem lub pałką chocb nie wiem jak zajebiscie wyglądał/ała (posac lub palka). To nie mój styl. A z opisow jobow najbardziej spodobal mi sie RDM bo troche przypomina mego wizza z Cabala (tego jednak nie da sie porownac, a wrecz nie mozna tego robic).
Moje piewsze kroki w FFXI sa bardzo nieporadne, a gra jest nienajprostrza zeby nie powiedzieć najrudniejsza w jakie gralem dotychdzas. Ale jednak FF XI nawiazuje do swoich starszych cześci np. menu itd i mozna szybko sie oswoic.
Ciagle jednak zastanawiam sie nad kupnem dobrego pada ale to zrobie jak wkoncu zdecyduje sie na kupno pelnej wersji gry.
Na razie jednak kusi mnie by zaczac od nowa grac ale inna rasą a mianowicie Taru Taru i rowniez jako rdm (jesli to trudny wybor jak tu pisali to w sam raz dla mnie bo lubie wyzwania.
Przypomnialo mi sie jeszcze jedno pyatanie:
Dlaczego nie moge zaatakowac pewnych mobów a dokladnie nietoperzy(tych pojedynczych), oraz taki jeden niepowtarzalny mob ktory lata posrod os(taki o beczkowatych ksztaltach - nie czesto sie pojawia)? Przypominam ze gram w wersie trial jesli to ma znaczenie.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

KarinsBlade pisze:ktora do konca zycia nieprzerwanie wali jakims mieczem lub pałką
W FFXI masz 20 jobów i w każdej chwili może Twoja postać robić coś innego. To nie WoW, gdzie dla nowej profesji, musisz robić nową postać.
KarinsBlade pisze:A z opisow jobow najbardziej spodobal mi sie RDM
RDM od 41 to walenie refresh, na każdego w party, kto używa mp i haste na wszystkich. W między czasie healing, buffy, debuffy. Wciskasz macra i tyle. Jasne, na 75 z subem /nin może wysolować masę NMów.
KarinsBlade pisze:gra jest nienajprostrza
O czym niejednokrotnie tutaj wspominano.
KarinsBlade pisze:Ciagle jednak zastanawiam sie nad kupnem dobrego pada ale to zrobie jak wkoncu zdecyduje sie na kupno pelnej wersji gry.
Od początku gram klawiaturą i myszką i nie wyobrażam sobie grania padem. Zwłaszcza RDMem. Tutaj musisz błyskawicznie macra odpalać, a na padzie ich znalezienie wydaje mi się porypane.
KarinsBlade pisze:Na razie jednak kusi mnie by zaczac od nowa grac ale inna rasą a mianowicie Taru Taru i rowniez jako rdm
Rasa nie ma znaczenia, ale jak chcesz grac na poważnie, to 5 razy się zastanów, czym chcesz grać.m Masz trial, to wypróbuj rasy i joby, on do tego służy.
KarinsBlade pisze:Dlaczego nie moge zaatakowac pewnych mobów a dokladnie nietoperzy(tych pojedynczych
Bo one są od eventu, dlatego. Moga je bić tylko ci, którzy ten event robią.
KarinsBlade pisze:oraz taki jeden niepowtarzalny mob ktory lata posrod os(taki o beczkowatych ksztaltach - nie czesto sie pojawia)?
To boss, którego bija ludzie, biorący udział w evencie.
http://www.playonline.com/pcd/topics/ff ... etail.html
KarinsBlade pisze:Przypominam ze gram w wersie trial jesli to ma znaczenie.
Nie ma.


PS: Brak interpunkcji jest karany. Radzę o tym pomyśleć.
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Go Go Yubari pisze:RDM do 41, to głównie dd
raczej cure whore
Go Go Yubari pisze:Może walić mieczykiem, black magic spellami
może ale i tak bedzie cure whore >:3
Go Go Yubari pisze:W dobrym party, rdm z refleksem i dobrze ustawionymi macrami może swobodnie main healować
a raczej musi i niekoniecznie w dobrym party :p

Od czasów levelowania w Whitegate naprawde rzadko zdażyło mi sie być z whm w party. RDM onry prz.
vacek pisze:Osobiście bym polecił zaczynać z melee jobów to WAR albo MNK, jeżeli magiem to BLM
Tez bym tak poleciła, ale komuś niezdecydowanemu. Jak wie co chce to bardzo dobrze :] i niech sie tego trzyma
Go Go Yubari pisze:Czemu? Łatwiej się bez suba soluje whm imo. Bierzesz pałke i nawalasz, a przy okazji sie podleczysz.
Ale strsznie długo to trwa. Nuda >.<. Blm lepszy :3 (chyba bym psychicznie nie była w stanie dociagnąc whm nawet do lvl10 gdyby nie sub /war :lol: )
KarinsBlade pisze:Postacia ktora do konca zycia nieprzerwanie wali jakims mieczem lub pałką chocb nie wiem jak zajebiscie wyglądał/ała (posac lub palka). To nie mój styl.
Moim stylem nie jest bycie magiem. Lubie łuczników, złodziei i takich a tam, a w ffxi o zgrozo gram (pseudo)magiem właśnie i naprawde naprawde nie lubie thf >.< Nie wielu chyba jest ludzi w ffxi, którzy od początku do końca grają tą samą klasą ;) Duży plus ffxi, to właśnie jak powiedziała Go, mozliwość zmieniania joba w dowolnym momencie gry :) Tylko z postacią lepiej zdecydować się raz a dobrze.
RDM od 41 to walenie refresh, na każdego w party, kto używa mp i haste na wszystkich. W między czasie healing, buffy, debuffy. Wciskasz macra i tyle.
I tak chyba bardziej to ciekawe niż automatyczne walenie mieczem gdzie nawet nie trzeba wciskac macro, można spokojnie czytac/jeść obiad w czasie walki i tylko co jakiś czas uzyc weapon skill (ofc są też ciekawsze melee klasy, no choćby święty i prawy palladyn) Imo rdm jest jedna z bardziej ciekawych profesji. Robi w zasadzie dużo rzeczy, nie wspominając juz jak ważnym elementem i niełatwym do odegrania bywa w czasie misji. No i trzeba cały czas być uważnym. Ale to na późniejszych levelach. Wczesniej cure whore prz.
Go Go Yubari pisze:Bo one są od eventu, dlatego. Moga je bić tylko ci, którzy ten event robią.
Wyjasnie jeszcze ze event to takie wydarzenie, która odbywa sie w jakims okresie w roku. Np teraz z okazji halloween. Mozna sobie zrobić takie zabawne przyjemne mini-questy i w ten sposób wygrac interesujace acz bezsensowne <zazwyczaj> przedmioty jak np hełm o wyglądzie dyni.
KarinsBlade pisze:rowniez jako rdm (jesli to trudny wybor jak tu pisali to w sam raz dla mnie bo lubie wyzwania.
Ogólnie powiem tak. RDM to wyzwanie i niełatwy job.. no w porównaniu do innch niektórych. Jest ważny w wielu misjach i ma co robić. Jest tez na pozniejszych levelach bardzo pożądany w party i solo też se świetnie radzi, jeżeli nie jest nawet najlepszy ;0 Niestety jednak w exp party RDM to najczęściej po prostu WHM, który oprócz healowania robi jeszcze pare dodatkowych rzeczy. Takie są moje obserwacje. RDM nigdy nie grałam, ale jestem z RDM praktycznie w każdym party.
KarinsBlade pisze:Na razie jednak kusi mnie by zaczac od nowa grac ale inna rasą a mianowicie Taru Taru i rowniez jako rdm
Nie warto chyba zaczynac od nowa skoro masz tylko 14 dni triala. Tarusia bym wzieła dopiero po kupnie pełnej wersji. Imo tak lepiej wykorzystasz czas. No ale z drugiej strony tym stworzonkom trudno się oprzeć ;)

^-^
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kairi-chan pisze: może ale i tak bedzie cure whore >:3
Pisałam z własnego doświadczenia lol. Nie byłam Cure whore do 41 lol.
Kairi-chan pisze:a raczej musi i niekoniecznie w dobrym party
Jak jest whm, nie musi. LOL. Tylko rzadko jest whm, ale to szczegół XD
Kairi-chan pisze:Ale strsznie długo to trwa.
Teraz ep i dc mobki dają wiecej expa, szybko zlatuje.
Kairi-chan pisze:chyba bym psychicznie nie była w stanie dociagnąc whm nawet do lvl10 gdyby nie sub /war :lol:
Widzisz, ja sobie nie wyobrażam solowanie blm bez laski i /mnk :> Błyskawicznie poszło jeszcze przed updejtem ;)
Kairi-chan pisze:Nie wielu chyba jest ludzi w ffxi, którzy od początku do końca grają tą samą klasą
Odkąd gram nową postacią trzymam się planu. Dobicie war do 37, nie było fajne od 35-37, bo nie było jeszcze level sync lol. Anyway. Tial jest do wypróbowania mechaniki, ras i jobów (jak nie dobijesz do 3o - tych podstawowyh). Dopiero jak kupisz grę, poczytaj wszelkie poradniki o jobach i planuj. Teraz i tak zrobisz tyle, ile Ci pozwoli te 14 dni.
Kairi-chan pisze:I tak chyba bardziej to ciekawe niż automatyczne walenie mieczem gdzie nawet nie trzeba wciskac macro
Jak nie chcesz bezmyslnie walić mieczykiem, graj PLD lol. Utrzymywanie hate rlz XD
Kairi-chan pisze:Imo rdm jest jedna z bardziej ciekawych profesji.
IMO też. Dlatego zrobię go po PLD lol.

RDM to fajny job, ale jeśli jesteś kiepskim rdm - wywala Cię. Nie ma nic gorszego niż przypominanie rdm co chwila o haste czy refresh (bardzo ważne dla PLD). Maat (musisz go pokonać swoim jobem, aby móc dingnąć lvl 71+) dla RDM to jeden z najtrudniejszych w grze. Były przypadki, ze ludzie expowali łatwiejszego oba, aby go pokonać lub rzucali grę w cholerę. RDM tani nie jest. Scrolle dla whm i blm (suby: whm, blm, sch <choć pewna nie jestem>, drk, nin i dnc - wszystkie do 37). Na początek musisz mieć blm i whm. Choć do 41 to jeszcze nie zbyt istotne.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

SCH jak kazdy inny mage subjob jest milym dodatkiem dla rdma, ale jednak nie tak wymaganym jak blm i whm. Ja osobiscie scholara nadal nie dobilem do 37(pare innych priorytetow mam atm) a u nas w LSsie na eventach nigdy to kombo sie nie pojawia. Natomiast chce zrobic tego SJa poniewaz moim zdaniem bylby o wiele przydatniejszy do Merit PT. /whm dla party, ktore nie bije Mamooli czy innych mniej typowych Merit pt mobkow jest praktycznie bezuzyteczny.(zanim zdobylem Dalmatice i AF2 hat chodzilem RDM/SMN bo auto-refresh o wiele bardziej sie przydawal) Na dodatek wlasnie nudny. Taki /Sch wydaje mi sie wprowadzilby troche swierzosci do meritowania RDMem.

DNC bardzo fajny SJ do solowanie, ale nie az tak wazny dla RDMa ze wzgledu na to, ze nie jest to typowy DD job wiec umiejetnosci DNCa nie zawsze go tak wspomagaja jak inne joby. NIN jest przede wszystkim nastawiony na zwiekszenie przezywalnosci, gdzie DNC jest bardziej pol na pol - troche ulatwia przezycie, ale ma tez wzmacniac umiejetnosci ofensywne, ktorych RDMowi praktycznie brak - my wykanczamy wrogow na czas :D. Ogolnie drugi SJ ktory tkwi u mnie gdzies na lv 20+ ze wzgledu na wazniejsze rzeczy ^^;

Ogolnie jesli chodzi o exp to nastawilbym na myslenie o WHM i BLM jako SJ do tego przeznaczonych. Po dobicu 75 DRK powinien byc pierwszym priorytetem, a potem wedle uznania, osobiscie polecalbym wlasnie NIN ;) Oczywiscie kazdy gra jak lubi i nikt nikomu niczego nie kaze. To sa tylko takie male "guidelines" :)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Magik

Post autor: Magik »

Niewiem czy ktoś pytał ale zaryzykuje. W FFXI na PC trzeba płacić ponoć abonament. Czy w wersji na X360 też trzeba?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”