FF XI POMOC

Szukasz pomocy przy FF XI? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

wisien

Post autor: wisien »

A jak stworze postac i pozniej skasuje i utworze nowa to zaplace za nia jak za dodatkowa? Jak sie wbic na ten serwer ramuch bo za cholere nie moge?

I jeszcze pare pytań:
1. Gdzie w bastok mozna kupic tarcze?
2. Kiedy i gdzie moge sie nauczyc jakis czarów?
3. Gdzie moge sie nauczyc job ability?
4.Czy na mapie da sie zobaczyć cel questa?
5. Skąd wziac misje?
6. Czy podczas kupna u npc da rade porownac np bron kupowana z ta ktora sie ma?

Dzieki.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Jak się wbić na Ramuha - by CC LS

1. Na Auction House w dziale Armor -> Shield, u NPC w Bastok Mines
2. Kupując lub zdobywając scrolle. Sklepy ze Scrollami: Windurst Port H-8, Bastok Market H-5, Sandoria Port J-8, Selbina H-9... narazie tyle wystarczy. Od kogo zdobyć scrolle? - wybierz Job i jazda.
3. Job ability dostaje się robiąc odpowiedni level.
4. Może i się da ale jak gram od roku tak jeszcze tego nie robiłem.
5. Misje bierze się od strażnika przy bramie. Zawsze jest ich trzech. Dwóch z jednej strony i jeden z drugiej. Misje daje ten jeden.
6. A tak trudno zapamiętać co się ma? Nie da się porównać.

Jak skasujesz postać i stworzysz nową to i tak będziesz płacił te 12.95USD. Żeby płacić 1USD trzeba mieć 2 Content ID. Ale i tak za pierwszy będziesz płacił 12,95USD.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
wisien

Post autor: wisien »

Ok dzieki. Jeszcze troche was pomecze:
1. Jak ktos rzuci na mnie czar to skad mam wiedziec co powoduje?
2. I gdzie sprawdzic co daje dany ability job?
3. Subjoba uczy w moghausie?Czy wymagany jest do tego odpowiedni level?

Apropo serwera to jak tworze postac to nie ma miejsca na wpisanie nazwy serwera. Pojawia sie okienko gdzie sie wpisuje worldpas ale nie da sie tego zrobic bo jest zablokowane. Mam wersje usa wiec moze dlatego. Pozdro.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Czy to wersja US czy EU wszystko wygląda tak samo: wpisujesz nazwę postaci -> zatwierdzasz -> nazwę serwera -> zatwierdzasz -> World Pass -> zatwierdzasz.

1. http://ffxi.somepage.com , http://ffxi.allakhazam.com , http://mysterytour.web.infoseek.co.jp/f ... index.html - tu jest wszystko.
2. j.w. Poza tym jak zaznaczysz cokolwiek z menu to masz u góry ekranu drobną charakterystykę tego.
3. Nie. Możliwość używania drugiego joba daje wykonanie questu dla gostka w Selbinie (wchodzimy od Valkurm Dunes):
Quest na Sub Job Subjob zmienia się w MogHausie.
Ostatnio zmieniony pt 11 lis, 2005 22:10 przez Krzysiek2099, łącznie zmieniany 1 raz.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krzysiek2099 pisze:3. Nie. Możliwość używania drugiego joba daje wykonanie questu dla gostka w Selbinie (wchodzimy od Valkurm Dunes):
Quest na Sub Job Subjob zmienia się w MogHausie.
I musisz mieć MINIMUM 18 level.
wisien

Post autor: wisien »

Jeszce pare pytan:
1. Skad najlepiej na poczatku wziac kase bo poluje na wedke ale te z AH chodza po ok 10 000gil.
2. Co nalezy zrobic w Bastok w misji dla Cid'a?(Geological survey)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

wisien pisze:1. Skad najlepiej na poczatku wziac kase bo poluje na wedke ale te z AH chodza po ok 10 000gil.
Są i tańsze, jeżeli dobrze się rozejrzysz po AH. Zacznij od Human Rod i Insect Ball i łów ryby w Bastok (o ile w Bastok się znajdujesz ;) )...ale nie o tym my tutaj... Sprzedaj Kupon, który dostałeś na samym poczatku (opcja "Trade" z NPC wskazanym przez NPc, który Ci ów kupon wręczał). Potem idź zabijaj (najlepiej) Pszczoły. (cały czas piszę o Bastok, bo na expowaniu w tych rejonach sie znam...dosyć). Pamiętaj, zeby wziąc od strażnika "Signet" (a dokładniej, zeby na Ciebie rzucił). Dzieki temu szczoły bedą dropować Wind Kryształki, które schodzą średnio po 4 - 6 k. Dzieki kasy z kuponu masz za co je umieszczać na AH.

wisien pisze:2. Co nalezy zrobic w Bastok w misji dla Cid'a?(Geological survey)
Od takich spraw masz dwa miejsca.
To forum: http://www.mmorpg.pl/
oraz
http://ffxi.allakhazam.com/
wisien

Post autor: wisien »

Ok wielkie dzieki.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Na jakim grasz serwerze?

Widzę tu mamy problem z przeszukiwaniem zasobów:
Link to słabego opisu misji
Jak dobrez pamiętam do Gejzeru, o którym mowa, idzie się cały czas w prawo po wejściu do Dangruf (trzymać się prawej ściany). Mogę się mylić, gdyż to dawno było, ale pozycja Gejzeru to ( I,J - 8 ). Quest na mapę Dangruf Wadi
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
FantasyFiend
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 17:48

Post autor: FantasyFiend »

Witam. Mam mały problem z pieniędzmi ,a raczej ze sprzedazą item'ków w AH.
Daje item na AH i po kilku godzinach przychodze ,sprawdzam i pisze "You have sold..."ale dlaczego niedostaje za to Gili?? :?

Prosze o szybka odpowiedz.
Ostatnio zmieniony śr 14 maja, 2008 17:24 przez FantasyFiend, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

FantasyFiend pisze:Witam. Ja to mam taki problem ,gdy naprzyklad sprzedaje itemy na AH to nietostaje za to kasy nieiwem dlaczego a pisze "u have sold ...." ?? :?

Prosze o szybka odpowiedz.
Bo pieniądze za sprzedaną rzecz w AH odbierasz w Mog House.
Lucanus

Post autor: Lucanus »

Witam ! Ja mam zapytań kilka, a nie znalazłem odpowiedzi na owym forum :)

1 - Czy da sie zmienić rozdzielczość w grze ?
2 - Czy osoby z questami są zaznaczone jakoś ?
3 - Czy gdzieś na forum lub ogólnie znajdują się informacje na temat poziomów potworów ?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Lucanus pisze:1 - Czy da sie zmienić rozdzielczość w grze ?
Da. wystarczy pogrzebać w ustawieniach.
2 - Czy osoby z questami są zaznaczone jakoś ?
LOL nie.
Lucanus pisze:3 - Czy gdzieś na forum lub ogólnie znajdują się informacje na temat poziomów potworów ?
Czy Ty w ogóle korzystasz z wyszukiwarek internetowych? -_-

http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Main_Page
http://ffxi.allakhazam.com/
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin ... 55735.html
Lucanus

Post autor: Lucanus »

źle sie wyraziłem co do potworków ale Dzięki Bardzo. Natomiast grając w inne MMo zawsze panowie/panie z questami mieli nad łbem coś co powodowało że nie musze ich szukać aż tak bardzo. Dlatego taki wygodny sie zrobiłem. No nic jeszcze poszukam w opcjach tych rozdzielczości.

A możesz mi jeszcze powiedzieć bo wyczytałem że tutaj zadania dzielą się na questy / misje i kampanie? prawda to to?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Lucanus pisze:Natomiast grając w inne MMo
INNE MMO, c zyli nie FFXI. Zapomnij o innych mmorpg, gdy grasz w FFXI. To inna bajka.
Lucanus pisze:Dlatego taki wygodny sie zrobiłem.
FFXI to gra, która Cię szybko pozbawi tej wygody. Tutaj od 1 levelu wszystko zależy od Ciebie. Dlatego musisz pokochać poradniki, bo bez nich sam niewiele byś zdziałał <questy, misje, NMy>
Lucanus pisze:A możesz mi jeszcze powiedzieć bo wyczytałem że tutaj zadania dzielą się na questy / misje i kampanie?
Pokochaj też interpunkcję, bo będzie cienko.
Co do pytania - tak, poczytaj o tym na wiki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”