FF XI POMOC

Szukasz pomocy przy FF XI? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Oo_o, a do tych craftów potrzeba kryształy?? Sama do tej pory zarabiałam na kryształach
Lord_Deshter
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: czw 04 lis, 2004 15:12

Post autor: Lord_Deshter »

Dzięki Torciec. BTW ja nie zamierzałem sprzedawać tych crystali, bo w Sandorii też jest blacksmithing guide. :D

ps. Na jakim grasz severze?? ja gram na remorze.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

A ja sie nie zgodze - uwazam, ze na poczatku sprzedaz krysztalow to mus bo mozna szybko skonczyc bez jakichkolwiek funduszy i caly czas bedziesz szukac innego sposobu na zarobienie kasy, a na nizszych levelach tak naprawde nie ma wielu opcji. Z tym craftem to tez lekko przegioles - 100k w jeden dzien to zaden gwarant. Najpierw trzeba kupe kasy poswiecic zeby wylevelowac craft, a i tak nigdy nie ma sie pewnosci ze akurat bedzie sie dobrze crafowalo - chyba ze bedzie sie czekac na odpowiednie dni/moon phase itp. itd., ale w momencie gdy chce sie zarabiac kase to wydaje sie to byc bezsensowne. No i na samo wylevelowanie craftu do poziomu gdzie mozna zarabiac w miare sensowna kase tez malo nie kosztuje - sam krysztaly ci craftu nie podniosa. Naprawde radze sobie narazie wybic craft z glowy i nie martwic sie zbieraniem krysztalow - w koncu i tak ci miejsca zabraknie w domku, a kasy nie bedziesz mial, a jak juz mowilem jest to jeden z lepszych sposobow zarabiania kasy (nie mowie ze zaraz jakas uber kase zrobisz bo w tej grze sie tak nie da - chyba ze sie jest w HMN LS nastawionym na sell dropy lub ma sie szczescie i ubije NMa ktory dropuje itemek za pare milionow, ale to nic o czym sie mozna martwic na tak niskim poziomie ;) )
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Zacząłem grę w mieście San D'Oria i gram tą uszatą rasą? Po 3 godzinach gry odkryłem jak wyjść poza mury miasta i po pierwszej przegranej walce jak zaaplikować broń memu herosowi. Są jakieś questy w mieście? Na początku gry miałem znaleść jakąś klientkę na M. Znalazłem ją i ona mówi że każdy podróżnik może się gdzieś tam zrekrutować. Ale gdzie to jest (jeżeli ktoś gra to chyba wie o co chodzi)? Jak mogę zdobyć WorldPassa do Ramuha?
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Jesli chodzi o ten quest to najlepiej wlaczyc menu wejsc do map a potem strzalkami na boki bedziesz zmienial markery - ktoryms z markerow jest zaznaczona babka od tego questu, w miescie tak wogole jest masa questow, nie wszystkie odrazu dostepne ale i tak jest masa.

Tu masz ostatni wp:
http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=7281
sprawdz czy dziala, jak nie to napisz na forum a ktos napewno da nowy.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
haichi_kazura

Post autor: haichi_kazura »

Może zadam głupie pytanie ale czy w Final Fantasy XI można mieć wiele klas np. byc Summonerem i Black Mage?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Tak - wystarczy spojrzeć na podpisy Krzyśka2099 i Gokulo. Mają tam napisane jaką grają postacią oraz klasy. Obaj bodaj mają trójklasowców.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Nie do końca tak jest. Na początku gry mamy do dyspozycji 6 klas (jobów) podstawowych. Są to Monk, Warrior, Thief, White Mage, Black Mage i Red Mage. Do 18 levelu można grać tylko jednym jobem. W trakcie expowania (nabijania leveli) żeby to było sensowne trzeba zaliczyć lokację zwaną Diunami (Valkurm Dunes). Można tam zdobyć 3 rare ex (rzadkie i niemożna ich nikomu dawać ani sprzedać) przedmioty. Z tymi przedmiotami możemy zrobić quest na subjob dostępny od 18 levelu. Wtedy możemy zacząć urzywac subjob. Subjob ma połowę leveli main joba. Czyli, że jeżeli mamy np. Warriora na 18 levelu to możemy wyszkolić teraz Monka, ktory urzyty jako subjob moze miec maksymalnie 9 level (jezeli wyszkolimy go do 7 to jako subjob tez bedzie mial 7). Niestety naraz moża levelować tylko jeden job (main). Subjob trzeba szkolić osobno. Od 30 levelu dostępne są questy na tzw. advanced joby. Są to: Paladin, Ninja, Dragooner, Beastmaster, Samurai, Ranger,Dark Knight, Summoner. Szkolimy je tak samo dając subjoby z wyszkolonych już jobów podstawowych. Tak więc jednorazowo można grać max 2 jobami ale szkoląc tylko ten pierwszy. Joby zmieniamy u Moogla.

Zasada dzialania subjoba jest dokladnie wyjasniana przez NPCa podczas wykonywania tego questu.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Mam pytanie: Jakie możecie polecić serwery?
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Najlepiej wejdź tam gdzie są Polacy. Najwięcej jest nas na Ramuhu. Są też Polacy na Hadesie i na Fiary. O innych serwerach niewiem. Ale generalnie community osób z Polski jest na Ramuhu. Do tego 7 osób ma max level (Lv75) i są to naprawdę pomocni ludzie (jeżeli ktoś ich zawczasu nie wkurzy :D). Często są w grze i nie robią nic szczególnego, więc można ich prosić o pomoc z misjami czy questami. Na osoby z niższych leveli też można liczyć.

Aha i na Ramuhu najlepiej należeć do Bastok. Wszyscy Hi-Level są z Bastok więc pomoc jest... kompleksowa.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Oj ciiicho Krzysiek! Starczy już wam tych Polaków na Ramuhu... czas zapełnić Fairy <khe> ^_~
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Kairi jeśli będziesz mnie wspomagała to może wybiorę Fairy :) A teraz czekam, aż się update zrobi ^^
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

hoho update jest śmieszny ^_^ jak zainstalowałam grę przez całą dobę meczyłam sie z updatem... co chwile przerywało i już myślałam ze nigdy nie pogram. potem patrze w opcjach auto-disconnect po jakimś tam czasie... myślałam ze mnie coś trafi

a wspomóc chętnie wspomogę choć nie wiem o co ci chodzi dokładnie i pewnie lepiej ci bedzie na Ramuhu ale i tak cie zapraszam :]
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Kairi ja nikogo do grania na Ramuhu nie zmuszam. Poprostu mówię jak jest u nas. Jest kilka osób co dzielą się wiedzą (oprócz pytań "co najlepiej farmować" bo takie odstraszają). Zresztą byłaś na naszym forum (Final Fantasy XI ) i widziałaś zapewne jak to u nas wygląda. Ludzi zainteresowanych rozpoczęciem grania w FFXI zapraszam do przeczytania tego FAQu: jak przetrwać w Vanadiel...
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

O co chodzi z tym World Pass??

[ Dodano: Sob 23 Kwi, 2005 ]
Acha i jeszcze jedno, kiedy mam wpisać nazwę serwera na którym chcę grać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”