FF XI POMOC

Szukasz pomocy przy FF XI? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Dwa pytania:
1) Czy pierwsza misja w Rank 2 jest taka sama jak ostatnia w Rank1? (jestem w Bastok).
2) Jak zrobić aby mieć "title"?
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

1. Ostatnia misja w Rank1 daje Rank2. Dlatego misje określa się tak: np. 1-1 (pierwsza misja dla osoby z rank 1), 2-1 (pierwsza misja dla osoby z rank 2), 1-3 (trzecia misja dla osoby z rank 1 - daje rank 2 i możliwość wykonania misji 2-1).

Jeżeli wykonałeś jakąś misję a niemożesz dostać następnej to daj najtańsze kryształy strażnikowi od misji (trade - 1, 2 stacki. Jeżeli mimo wszystko niemożżemy dostać kolejnej misji tzn. że mamy za niski level).

2. Title się dostaje za wykonanie większości questów i niektórych misji. Wpisz /check Galakar i wtedy w logu na dole ekranu pojawi sie jaki masz title. Innym sposobem sprawdzenia jest menu. Menu -> Status -> Profile. Title mamy na samej górze.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Co do pierwszego, to nie zdążyłem napisać, że już mi to wyjaśniono :) Co do title, to dzięki :)
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Miałem się zabrać za napisanie kilku słów: jak, co i gdzie na początek ale jakoś mam lenia. Jeżeli ktoś z tego forum będzie chciał pograć w FFXI to przynajmniej będzie miał odpowiedzi.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Mi w większości pomaga mój ls, więc jest w miarę dobrze (są wyrozumiali nawet na najgłupsze prośby w stylu: chccę zdobyć kryształy pomocy :P). Właśnie, aby skończyć Offtop, możesz Krzyśku napisać jakie trzeba mieć levele dla odpowiednich rang?
PS. Pozdrawiam ls :D
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Chyba ranków :P Postaram się.

Ogólnie minimalne levele na każdą misję podane są tutaj

Ale do zsolowania to mniej więcej takie (są joby lepsze i gorsze do solowania):
1-1 - 6 (w Zeruhn jest chyba tylko jeden mobek co agrruje - Giant Amoeba - i jest zawsze jedna sztuka w całej kopalni w jednej z "komnat" - niepamiętam której)
1-2 - 12
1-3 (rank 2) - 22
2-1 - 16
2-2 - 22
2-3 (rank 3) - 28, 30 (sądzę, że nawet więcej) ale ostatnia walka ma CAP25 i najlepiej misję robić w 6 osób.
3-1 - niby 32, 34 ale wkoło sporo dużo mocniejszych Quadów, więc albo ok. 50!!! albo pomoc kilku osób (ale i tak 45+ jak pamiętam). W tej misji opłaca się ubić 2 specjalne Quadavy (podobno to nie są NMy) dropujące Quadav Augury Shell (Go'Bhu Gacson) i Quadav Charm (De'Vyu Headhunter) ale do nich bez 52+ levelu się nie podchodzi. Przedmioty te potrzebne są do misji 4-1 (nie będziemy musieli przy tej misji znów śmigać do Beadeaux).
3-2 - nie robiłem tej misji ale w Gusgen to raczej 40 level minimum, żeby bez aggro śmigać. Poza tym chyba te misje się w party robi.
3-3 (rank 4) - 70!!! Można oczywiście już na 20 ale wtedy bez Silent Oili i Prism Powderów to się nie ruszamy. Na samym Qufim do około 30 możemy agrro złapać. Poza tym najlepiej w tej misji mieć tzw. oprowadzacza po wierzy. Pójdzie dużo szybciej.
4-1 (rank 5) - 70!!! Można już na 20 ale wtedy też z oprowadzaczem bez aggro i Prismami i Oilami.
Więcej misji nie zrobiłem narazie ale misję 5-1 to w moim LSie robili na minimum 50 levelu.

Levele podawałem na oko i mogłem się mylić. Ogólnie to do misji 2-2 można solować, potem (od 2-3) już lepiej misje wykonywać w kilka osób z jedną na zdeka wyższym levelu dla bezpiecznego i szybkiego usuwania przeciwników.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Dobra mam kilka pytań odnośnie Balisty:
1) Wiem, że aby do niej przystąpić należy mieć minimum Rank 3 i level 30+, ale czy wykonuje się do tego jakiś quest czy wystarczy zapisać się u herolda?
2) Po zabiciu graczy dostaje się kamyczki, które gdzieś się później wrzuca, ale co one dają?
3) Grupy są podzielone zgodnie z miastem, racja? Chciałbym się tylko upewnić :)
4) Nie mam gdzie się pochwalić, więc zrobie to tutaj: Wczoraj osiągnełem level 30 i zrobiłem quest na ninję :D
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

1) trzeba zdobyć licencję. Tzn musisz pogadać z przewodniczącymi balisty w każdym mieście; nic trudnego ; )
2) punkty; 1 petra (kamyk) = 1pkt
3) ta

wszystko o baliście jest ładnie opisane w instrukcji (str 123) ;]
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Nigdy na Balliście nie byłem, ale wiem, że teraz można dokonywać podziału na teamy jakoś innaczej. Zrobiliśmy Balliste na naszym LSie a tam większość jest z Bastok. Tak więc podział dokonany został jakoś innaczej. Ale niewiem jak, gdyż nigdy nie byłem.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ta sa zmiany, ktore nie zostaly jeszcze wprowadzone.
Mi sie wydaje ze krzyskowi o cos innego chodzi.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Te info to zmiany ktore zostana wprowadzone w patchu w ten poniedzialek.
Krzysiek sam napisal, ze na balliscie nie byl, ale ze wie, ze teraz inaczej mozna wprowadzac zmiany. W niedawnym patchu zostalo to wprowadzone, ale nie uzywalem jeszcze tego i nie jestem pewien jak dokladnie dziala. Ale wiem tylko, ze nie ma barrier jesli chodzi o nacje itp., poprostu system niesprawiedliwie rozdziela druzyny.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Mam pytanie co do misji 4-3 dla Bastok. Ile zajmuje ona czasu (trzeba zwiedzić wiele lokacji, ale można zrobić to szybko bądź wolno) i czy da się ją solnąć na levelu 30? Albo ostatecznie zrobić to w party 2 - 3 osobowym, wszyscy na levelach 30 - 33??
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Jeżeli zdobyłeś dwa itemy od Quadawów w Beadeaux podczas misji "The 4 Musketiers" to da się ją solnąć ale będzie to bardzo ciężkie, gdyż wejścia to jaskini z Magicite w Castle Oztroja strzegą dwa dość mocne Yagudo. Saitou się z nimi troszkę męczył a był jako THF 75/BLM chyba 17. Pozostałe lokacje jak pamiętam dałoby się przejść solo ale trzebaby mieć sporo Silent Oili i Prism Powderów lub WHMa ze Sneak i Invicible. Poza tym dojście pierwszy raz do Magicite w Castle Oztroja graniczy z cudem. Droga jest strasznie zakręcona. Nawet Saitou pomylił drogę.

EDIT: MysteryTour poleca robić to minimum w party 6x40 Lv. Ale to tylko ze względu na zdobywanie itemów od Quadavów i w/w Yagudo w Castle Oztroja.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Ja jestem w stanie skombinować party DRG 50, War 37, Thf 34, Rdm 50 i moze Whm 75, wystarczy aby szybko wszystko przejść?
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Powinno wystarczyc. Zwłaszcza jeżeli WHM będzie miał na subie BLMa.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”