Emulacja FFX i FFX-2 na pcsx2 0.9.7

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Zaknafein

Emulacja FFX i FFX-2 na pcsx2 0.9.7

Post autor: Zaknafein »

Jak widzę na forum mówią co innego o emulacji a na stronie co innego, z tego co wiem prawdą jest raczej to z forum gdyż przeszedłem jakąś połowę FFX na emulatorze pcsx2 v.0.9.7 fps looz na wersji ntsc 50-60 na PAL niestety góra 50 ale idzie grać dźwięk się nie tnie, jest tylko jeden mały problem przy filmikach mam morze szarych pikseli a nawet przekopując się przez Youtube nie znajdę wszystkich filmików z gry korzystam z pluginu "GSdx 3068 (MSVC 15.00, SSE2) 0.1.16 [gsdx-sse2-r3068]" poza tym mam "GSnull Driver 0.1.0" i "ZeroGS 0.97.1" ale używanie ich na dowolnej konfiguracji zmniejsza mi fpsa do około 20 a jakości filmików i tak nie poprawia. Konfigurowałem na bazie tego http://forums.pcsx2.net/Thread-Oficjaln ... i-Poradnik co prawda do wersji 0.9.4 ale wszystko wygląda podobnie, wersji tej nie używam bo fps wynosi średnio 430 a w takim tempie to się grac nie da bo raz nacisnę klawisz i przesunie mi na liście o 20 pozycji. Mam Windows XP Service Pack 2,RAMu mam 1GB , kartę NVidia GeForce 8600 GT 512 MB i procek 2 rdzeniowy coś koło 3 GHz (i tak za niedługo pewnie to wszystko pójdzie do wymiany żeby Wiesiek 2 chodził). Jako że chyba wszystko co trzeba poza najważniejszym już powiedziałem zadam pytanie:

Zna ktoś jakiś plugin który przypuszczalnie (bo pewności raczej nie będzie) będzie mi wypalał filmiki bez strat w pozostałych dziedzinach? Sądzę iż leży to w możliwościach zarówno emulatora jak i mojego kompa gdyż FF XII wypala no-problem (ale i tak czekam na spolszczenie (już na szczęście ostatnie poprawki na nie nanoszą x)bo niektóre postaci o dziwacznych gabarytach mówią tak niewyraźnie że ich nie kumam a napisów nie mam (trochę to zabawne kiedyś w Finalach dubbingu nie było a teraz napisów))

P.S. Uprzedzam na emulacji się ja za zbytnio nie znam więc prosiłbym tłumaczyć jak krowie na rowie ustabilizowanie fpsa zajęło mi 2 dni (wcześniej leciał na 10 -15)

P.P.S. Mam nadzieję że napisałem posta w sposób w miarę czytelny, jeśli nie i ktoś chciałby zapytać o powód to od jakiś 20 godzin nie odchodzę od finala (fajnie by było mieć konsole ale nie mam gdzie w pokoju telewizora umieścić wszędzie książki)

P.P.P.S. Jak tak patrzę na początek FF X-2 to tu filmiki lecą nieco lepiej (2 czarne paski na dole (nie, nie chodzi o ograniczenie ekranu) i rozmycie napisów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”