FFX POMOC, część 3

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

pablo6dr
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 21:37

Post autor: pablo6dr »

Najpierw naucz sie Jecht Shot (nauczysz się go na statku w drodze do luca podczas wykonywania wątku głównego)
z tego co pamiętam to jest do wygrania w turnieju bądź lidze, nie pamiętam już dokładnie wydaje mi się ze ja miałem w turnieju ale to dawno było, oczywiście żeby było ciekawiej dopiero po zdobyciu Jupiter Sigil potem się pojawi (jeśli jednak nie to trzeba zrobić reset gry i wtedy zobaczyć czy jest i tak do skutku)
żeby się nauczyć Jecht Shot 2 nie trzeba chyba znać Jecht Shot
widzę ze poszukać to się nie chce temat ten był poruszany już wiele razy na forum i to bardzo dokładnie.

GGY: Od pouczania noobów są tu inne osoby. Radzę używać dużych liter częściej i popracować także nad kropkami na końcu zdań.Także nauczyć się stawiania przecinków przed "że" etc..
Ostatnio zmieniony wt 17 sie, 2010 10:06 przez pablo6dr, łącznie zmieniany 2 razy.
Lee
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 18 sie, 2010 06:00

Post autor: Lee »

Mam pewien dylemat otóż niedawno zaczełem grac w FF X i kumpel mi zalecil żebym odrazu wybrał Zaawansowany Grid. Jestem na etapie w fabule gdzie moge leciec AirShipem na Sin. I mam słabo wyexpione postacie ataki fizyczne Tidusa i Aurona to ok 3000 dmg. Wakki niestety 300-400.
Do czego zmierzam...? - Potrzebuję opini czy warto expić na maxa Gridy każdej postaci żeby zapelnić/zaznaczyc każde kółeczko i nadrobic zły start wbijania AP ? (chętnie zacząłbym od nowa ale imo jest to jeden z najmniej ekscytujących finali w jakiego grałem, jest przegadany i nudny, a fabuła prowadzi za rączke prawie do samego końca wtf?) Tak więc nie chce mi sie zaczynać od nowa - ile może trwać expienie na max postaci bez broni z double/triple AP na wyspie kaktusów ?
Czy limit Wakki 2x2x2x zalezny jest od dmg jego zwykłych ataków fizycznych? jesli tak to kiepsko bić nim za 3500 zamiast 120000 ^^

Ah i warto do poradnika dopisać że postać Wantza pojawia sie w Macalania Woods dopiero gdy "zaliczymy" pierwszy dialog na Highbridge od kąd mamy AirShipa.

Teraz pytanie 2:
Poszedłem po Anime i okazało sie ze nie mam 2 treasures - Besaid i Zanarkand. W Zanarkand wziełem Sun Crest po walce z Yunalescą - to nie to ? a do Besaid jak chcialem wrocic to mnie zaatakował gościu z Dark Veleforem i po zabawie było... - sugestie?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Zależy czego chcesz od gry. Jeśli satysfakcjonuje Cię skończenie gry na poziomie fabularnym, to nie musisz się specjalnie wysilać nad pakowaniem postaci. Jeżeli chcesz mieć więcej funu i zabrać się za Monster Arena etc. - musisz ostro podpakować. W obu przypadkach polecam Omega Ruins (współrzędne - 70.38)
Lee pisze:Tak więc nie chce mi sie zaczynać od nowa - ile może trwać expienie na max postaci bez broni z double/triple AP na wyspie kaktusów ?
Po co w ogóle tutaj? _^_
Załatw sobie te bronie koniecznie, zaoszczędzi Ci to czasu.
Double AP - Megalixir x20
Triple AP - Wings to Discovery x50

Dostaniesz je za łapanie potworów na Monster Arenę.

Bron z Double AP chyba można było kupić nawet. Nie pamiętam tez, czy przypadkiem nie wypadła z jakiegoś stwora kiedyś...

http://k-ff.com/Finalf10/index.php?n=65
Lee pisze:sugestie?
Biorąc pod uwagę fakt, że masz lame postacie i brakuje Ci 1 skrzynki (o drugiej niżej) - zacznij od nowa i się wysil. Final Fantasy maja to do siebie, ze trzeba expić na potęgę (zwykle).
Jak Ci się nie chce - duuuuuuuuuuuuuuuużo expienie w Omega Ruins (pamiętaj, żeby trzymać się blisko Save Sphery póki co i darować sobie skrzynki).
Lee pisze:W Zanarkand wziełem Sun Crest po walce z Yunalescą - to nie to ?
Nie. Żeby dostać skarb, trzeba wrócić do Zanarkand i odsłonić WSZYSTKIE białe kwadraty na "tetrisowej podłodze" w OBU salach. Nie idź tam, gdzie biłes Yunalesce, bo cię Dark Bahamut zagryzie.
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

Lee pisze: ile może trwać expienie na max postaci bez broni z double/triple AP na wyspie kaktusów ?
GGY juz podpowiedziala co gdzie i jak, ja dodam, ze ponownie przechodze FFX, staram sie wszystko zdobyc lacznie z rozwaleniem Penance i Nemezisem (szczegolnie to drugie, zbieranie monsterow na arene i wlasciwie tylko to mi zostalo) i wlasnie na save mi pokazuje, ze mam 120 godzine gry (okolo). Sam policz, czy warto.

Dodam, ze nie musialem sie cofac, bo wszystkie ruiny zrobilem od razu, a od pierwszej wizyty w calm lands biegam z bronia z capture i double/triple ap.

EDIT: Jeszcze sobie cos przypomnialem. Jesli masz juz przynajmniej 2 postacie z "pelnym" gridem, to daj sobie na luz z omega i cactuar. Wiecej czasu sie spedza na monster arenie, wiec wsadz trzeciej postaci bron z triple AP, dopilnuj, zeby nie zginela podczas walki (auto-phoenix) i wykonala przynajmniej jedna akcje (chociazby obrone). Wlasnie w ten sposob przerzucilem sie teraz na Rikku (MIXy). Bieganie po omega ruins jak masz wszystkie moby na monster arena jest strata czasu. Taki earth eater na triple ap + overkill zostawia 150k AP, a bedzie czesto bity ze wzgledu na luck sphere.
Lee
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 18 sie, 2010 06:00

Post autor: Lee »

Oczywiście ze chce rozwalic wszystko co sie da po to gram to tak jakby w FF7 zatłuc Sephiroda bez koszenia Weaponów - bezsens imo.

Chodziło mi o to czy da sie zrobić jeszcze z tych postaci herosów :) Jak będzie trzeba będe tłukł 120 godzin nie ma problemu bylby nie zaczynać od nowa bo napreawde fabuła mnie znudziła.

Wracając do Treasure z Besaid - jeśli juz zkoxuje postacie i rozwale Dark Velefora (wkońcu jest najprostszy) to czy wtedy spokojnie zalicze quest i odblokuje Anime ?

Póki co mam tylko weapon dla Tidusa z Double AP i zborje z Auto-Haste x1, a Monster Arene odblokowana w ok 70% ale nie dostałem tam poki co Wings to Discovery ani 20x Megaelixirów :)
Złapie all monstery - nie problem i tak expie postacie wiec leje all po drodze teraz. I tu kolejne pytanie:

Jeśli odblokowałem już jakiegoś bossa w na Monster Arenie i jest przy nim numerek 1 (ilość) to czy jak go pokonam musz eponownie łapać all potworki z danego rejonu ? czy juz zawsze bede mial mozliwosc walki z kazdym z bossów na MA ?|


Z innej beczki co musze zrobić żeby odblokować 1 część Sanubia Desert - tą gdzie szaleje burza piaskowa ? bo bez tego trafiam samych Zu i Sandwormy zamiast Cactuarów : P
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jak nie zaczniesz stosować interpunkcji, zaliczysz warna.

Lee pisze:to czy wtedy spokojnie zalicze quest i odblokuje Anime ?
Grunt to dostać się do wioski./ Potem tylko zrobić od nowa cloister (z opisem). Valefor blokuje wejście do wioski, nie blokuje samego skarbu. Logicznie pomyśl.

Jezu, Twoja polszczyzna mnie zabija.

Idziesz po kolei wszelkie lokacje od nowa (te, które się da) i bijesz wszystko po drodze, aż ci wyskoczy, że masz max. to najlepszy sposób. Raz złapiesz wszystkie potwory, starczy. I nie, jak masz np Water Flana 1 tzn., że brakuje ci 9. Trzeba WSZYSTKIEGO złapać 10 sztuk. maszyn i zombiaków się nie da.
Lee pisze:Z innej beczki co musze zrobić żeby odblokować 1 część Sanubia Desert - tą gdzie szaleje burza piaskowa ?
. . .
http://k-ff.com/Finalf10/index.php?n=23
"Mercury Sigil " -> "Umieść ostatnią sferę w kamieniu a burza piaskowa ustanie"
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

Lee pisze: Jeśli odblokowałem już jakiegoś bossa w na Monster Arenie i jest przy nim numerek 1 (ilość) to czy jak go pokonam musz eponownie łapać all potworki z danego rejonu ? czy juz zawsze bede mial mozliwosc walki z kazdym z bossów na MA ?
Dokladnie, raz zdobyty boss nie znika po rozwaleniu i pomimo, ze ma 1 przy sobie, to mozesz nawalac go ile chcesz :)
Lee
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 18 sie, 2010 06:00

Post autor: Lee »

Dobra troche dopakowałem ;D

Ale mam problem ze zdobyciem Attack Reels dla Wakki. Przeszedłem lige 3 razy co jakiś czas pokazywał sie dostępny Turniej, ale nigdy nie było tam w nagrodach do wygrania Attack Reels. Obecnie po skończeniu trzeciego sezonu Blittzla Turniej jest niedostępny. Jakieś wskazówki ?

btw. Żalowym jest nieotrzymywanie AP przez postac uczestniczącą w walce, ale bez wykonanego ruchu... Tidusem z Auto-Haste`m zbyt często zabijam rywali znaim np. Wakka wykona ruch i po AP... ale mniejsza o to ;)
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Teraz przejdź ligę , po skończeniu turniej się pojawi.

Co do tego czy się AR pojawi , wszystko zależy od szczęścia któremu można zawsze pomóc. Reset Blitza jest nieopłacalne gdyż tracisz graczy i umiejętności. Lepiej jest w kołko resetować grę ( reset niech Cię sprowadzi na airshipa - wchodzisz do menu blitza , i jeśli nagrody nie będzie znów robisz reset )

Co do drugiego problemu to poprostu najpierw atakuj słabszymi postaciami , i gdy każdy wykona jakiś ruch atakuj kimś mocnym. W ten sposób każdy zarobi swoje AP.
www.ttadvance.ca - let's play
Lee
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 18 sie, 2010 06:00

Post autor: Lee »

Boziu, ile razy trzeba resetowac konsole, zeby wyskoczył ten szalony Attack Reels !? :(

3 razy zaliczona liga pod rząd, po czym turniej był niedostępny... nic nie grałem w piłe nabijałem se postacie, nagle patrze turniej, resetuje co chwila i nic... jakieś Jecht Shooty 2 i inne bzdury ^^

[ Dodano: Sro 25 Sie, 2010 10:45 ]
Niech ktos mi powie jak działą, gdzie zdobyć "Distill xxxx" ?
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Witam. Otóż wziąłem się za X-tkę po przejściu X-2. I wiem że jest tu dużo więcej możliwości by zdobyć wszystko co `najlepsze` i mam takie pytanko, w którym momencie próbować zdobywać Celestial Weaponsy ? Tak czytałem w poradniku na krypcie gdzie co jak i w ogóle, ale nie bardzo jest napisane kiedy to robić. Bo pierw trzeba zdobyć Celastial Mirrors, więc udajemy się do Calm Lands. Można to zacząć od razu przy pierwszej wizycie na Calm Lands? Czy jest jakiś odpowiedni moment na zdobywanie `ostatecznych` broni? Dzięki za info.
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Po zdobyciu Air Shipa, żeby nie dreptać na piechotę wszędzie.
Lee
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 18 sie, 2010 06:00

Post autor: Lee »

Czy po pokonaniu danego Dark Aeona jest później dostępne gdzieś walczyć z nim ponownie ? :)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Tak i nie - przed walką z Yu Yevonem masz do pokonania wszystkie posiadane Aeony, tyle że ta walka to dowcip zamiast serio.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Możesz też odpalić X-2, pojawiają się tam jako fabularne bossy :)
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”