FFX POMOC, część 3

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Jak pisałem wyżej jestem początkujący jeśli chodzi o FFX. Zastanawiał mnie fakt co to za `INFO` jest po lewej na górze ekranu podczas walk? Rozumiem że np. 200/200 to liczba hp, a te owalne kolorowe punkty, co oznaczają? Mógłby ktoś wyjaśnić ? Był bym wdzięczny.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

To oznacza słabość potwora na dany żywioł. W tym wypadku przeciwnik otrzymuje o 50% więcej obrażeń od lodu. Żółta kropka oznacza pioruny, niebieska - wodę, czerwona - ogień.
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Dziękuje :)
Lee
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 18 sie, 2010 06:00

Post autor: Lee »

A ja mam takie pytanie na dzis:

Mam Wakke z siłą na 255 zwykłym atakiem zadaje 99.999 dmg, lecz gdy uzywam Attack Reels (x2x2x2) atakuje 12x po ok 20-25.000, czemu nie 99999 ?
Dodam, że posiadam dla niego celestial Weapon.

Zaś druga kwestia, zrobiłem samodzielnie broń dla Tidusa z Break dmg limit i zadaje on po ok 20000 dmg majac siłe 255...
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

No to ja dorzucę jeszcze swoje pytanie.

Czy grając na Basic Sphere Grid będę mógł wymaksować moim pupilką statystyki? ( 9999 hp, 999mp, 255str etc). Czy muszę zacząć od nowa, na Expert Sphere Grid? ( ps sory za takie noobskie pytania :P, ale jak wspominałem jestem na poziomie `Beginner` )
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Basic od Expert różni się jedynie tym, ze masz zablokowaną ścieżkę, tzn. ze każda postać (chyba poza Kimahrim) musi przejść sobie przypisaną ścieżkę, zanim będzie mogła ruszyć cudzą. Lulu - czarna magia, Auron - warrior etc.
Chociaż nie jestem 100% pewna, nigdy nie grałam na basic. jak jesteś noobem, zostań przy basic. Ja za pierwszym razem olałam Nule niezbędne do jednej walki z bossem. Z basic nie ma raczej takich problemów.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

będę miał warna ale cóż , dupa , dupa , dupa ..... Basic sphere ma więcej powiedzmy 'kulek' do wypełnienia , czyli można upchnąć więcej pierdół. Aczkolwiek nie ma możliwości , aby mieć 99999 HP , 9999 MP i wsio na 255. Gram na basic wszelakie umiejętności mają 255 ( mam nawet luck - nawet nir pytajcie ile(naście)godzin mi to zajęło , walki ze g.sphere egh kocham to ) , ale braknie kilku ' kulek aby mieć wszystko na max.

W sumie nie wiem , patrze na ststy to ... wsio na 255 , MP na 999 , jedyne HP , licząc nie dotrę do 99999...

Wg mnie , basic lepszy dla doskonalenia postaci.
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

da rade nawet na expert miec 99999 hp :) wystarczy mix od rikku, ktory podwaja hp, daje auto-life i protect/shell :) polecam to, gram na expert gridzie, bo jak jest za latwo to jest nudno :P

Szczegolnie expert grid penance jest fajny :)
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

da rade nawet na expert miec 99999 hp :) wystarczy mix od rikku, ktory podwaja hp
no wlasnie - firmowo wyszkolone tego nie masz
www.ttadvance.ca - let's play
Erst
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 01 wrz, 2010 16:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Erst »

Witam. Ja moze mniej z potrzeba pomocy , a poprostu z porada :) Jest jakis specyficzny sektor , w ktorym czesciej wystepuje monster "Ogre" ;p prosze nie udzielac odpowiedzi "Calm" :D Poprostu raz udalo mi sie spotkac tego nietypowego potwora i zlapac :D pozostaje mi zlapac ich jeszcze 9 :) jaki mieliscie sposob na zlapanie go ?:P
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Łazić po Calm Lands. Ja na niego trafiałam w okolicy, gdzie są trzy skrzynki. (po prawej, tam, gdzie cień). Także na prostej trasie Inn - Monster Arena. Cierpliwość to podstawa.
Erst
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 01 wrz, 2010 16:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Erst »

aj aj :D dziekuje :D postaram sie byc cierpliwy , choc to nie jest moja mocna strona ;p
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

A ja też mam pytanie w związku z Monster Areną. Na krypcie jest opisane co i jak, tylko nie ma informacji co daje złapanie po 10 osobników z danego regionu? ( Mówię tutaj o wszystkich potworach po 10 sztuk każdego )
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Siber pisze:A ja też mam pytanie w związku z Monster Areną. Na krypcie jest opisane co i jak, tylko nie ma informacji co daje złapanie po 10 osobników z danego regionu? ( Mówię tutaj o wszystkich potworach po 10 sztuk każdego )
Potrzebujesz zlapac potwory do tego, aby otrzymac Mars Sigil do Celestial Weapon dla Aurona aczkolwiek niekoniecznie dziesiec. Szczególy tutaj:

http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=20


____________________________________

I believe when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains. Go anywhere in the station, when it is quiet, and just listen. After a while, you will hear the echoes of all our conversations, every thoughts and words we've exchanged. Long after we are gone our voices will linger in these walls.

B5 4VR...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jemu chyba chodziło o to, co za każdym razem dostanie za każde 10.

Po 1 - odblokowujesz potwory na MA => Możliwość walki z Penance (m.in.)
Po 2 - dostajesz itemy(tutaj bardziej zwróć uwagę na lokacje, a nie po 10). Wszystkie potwory z każdej lokacji.

Po 3 - sprawdź sobie na Gamefaqs, może mają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”