FFX POMOC, część 3

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

No to już przechlapane - jest on dostępny tylko w tej lokacji, na początku gry. Jedyne wyjście to zebranie reszty i po ukończeniu gry zapisanie jej. Po rozpoczęciu na nowo w pierwszej Compilation Sphere masz możliwość odczytania danych z innych save'ów, te dadzą Ci cały alfabet na początku. Niestety, nie ma innego wyjścia. Nagrodą jest 99 sztuk Underdog Secret, od Rin'a, po zebraniu wszystkich sztuk. W każdym razie przy pierwszym przejściu nie dowiesz się wszystkiego co mówią Al-Bhed, możliwe to dopiero przy drugim, tak jak i nie odczytasz wskazówek dla ostatecznych broni (niekonieczne, bo wystarczy zajrzeć w opis dla hasła, jakie potrzebne dla odblokowania lokacji).
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ados17

Post autor: ados17 »

Może to się wydawać dziwne ,ale mam problem z przejściem bossa EXTRACTOR;co prawda ma on tylko 4000 tysiące hp ale nie mogę go zniszczyć.W poradniku na krypcie finalu jest napisane że trzeba użyć jakiejś umiejętności TIDUSA PROVOKE czy coś tak.Rzecz w tym że nie mam takiej umiejętności i nie wiem jak to zrobić żeby ją mieć.Gram pierwszy raz dopiero w X i to jeszcze na emulatorze,ale nic nie mogę zrobić.NIe wiem nawet gdzie kupić broń zadającą uderzenie piorunu bo też w poradniku takie coś było napisane.Wiem również że umiejętności rozwija sięw sphere grid chyba i do końca nie umiem się tym posługiwać :) przyzwyczaiłem się do rozwoju z FInala 8.Prosiłbym o radę jaką kolwiek żebym mógł dalej kontynuować grę.Grać umiem bo przecież pokonywałem silniejszych wrogów,nawet pokonałem tego zjadacza chocoobo bez spadania z klifu.Po prostu nie mam pomysłu bo za każdym razem zrzuca na mnie beczki i po 3 rundach ginę.Pomocy
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Provoke nie jest zbyt potrzebny - proponuję walczyć używając Overdrive obu panów, najlepiej mieć paski naładowane przed wejściem na 'prom' - to wydatnie pomoże. Sprawdź czy nie masz w ekwipunku przedmiotów które zadają obrażenia, jeżeli masz, to skorzystaj z nich przez Item (czasem można się zdziwić jaką siłę mają). Co do broni z mocą błyskawic - taką trzeba by znaleźć w jakimś sklepie (bo możliwość tworzenia własnego ekwipunku otrzymasz dopiero po tej walce niestety). Jeżeli Twój Tidus zna już Haste, to byłoby całkiem dobrze. Btw. jakie masz statystyki postaci, możliwe że są za niskie - za pierwszym razem nie miałem problemów z bossem, nie uciekałem z walk i dzięki temu miałem postacie całkiem sensownie rozwinięte - to może być przyczyna.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Gveir pisze:Btw. jakie masz statystyki postaci, możliwe że są za niskie - za pierwszym razem nie miałem problemów z bossem, nie uciekałem z walk i dzięki temu miałem postacie całkiem sensownie rozwinięte - to może być przyczyna.
Napisał, że nie wie jak się posługiwać SG :D

Lepiej sobie to poczytaj http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=59
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

mati90 pisze:Napisał, że nie wie jak się posługiwać SG :D
Ale zajrzeć do Status może i napisać co tam widnieje ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
zygixxx
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: czw 25 gru, 2008 19:50
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: zygixxx »

Witam.
Postanowiłem po kilku latach przejść sobie FFX na 100%, ale stanąłem w jednym miejscu :/
Chodzi mi o sphere grid, a dokładnie o clear spheres.
Wyczytałem że można je zakupić u kolesia z monster areny, ale... kiedy jest możliwość ich zakupu ?? Przy pierwszym podejściu na monster arenę ich nie ma, czy trzeba wypełnić cały grid dla jakiejś postaci kulkami żeby się pojawiły ??
Cztery postacie mam już prawie cały grid zrobiony (prócz HP i MP, bo mam maxa, 9999 i 999)
I nie wiem czy mam biegać i doładować tylko miejsca na HP i MP, czy cały grid, łącznie z pustymi miejscami ??
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam i wesołych świąt :)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Musisz odblokować najpierw walkę z Ultima Busterem (czyli złapać po 5 sztuk każdego potwora).
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
zygixxx
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: czw 25 gru, 2008 19:50
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: zygixxx »

Ok.
Ślicznie dziękuję :)
To uciekam mordować dalej :)
Pozdrawiam
mik999
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 sty, 2009 14:07

Post autor: mik999 »

Czy ktoś może napisać wszystkie stwory z rodzaju beasts/ horned beasts i ich lokalizacje? (różne nazwy tej samej grupy)? Ewentualnie podać jakąś stronę na której jest to opisane? (bo większość poradników na ten temat pisze albo tylko listy potworów w danym miejscu albo tylko taktyki na odblokowywane stwory).
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Dual Horn - Mi'ihen Highroad
Valaha - Jaskinia Yojimbo
Grendel - Gagazet / Zanarkand
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Mumiapl

Post autor: Mumiapl »

Witam.
Mam maly problem. Przechodze FFx po raz trzeci jednakze 2 pierwsze razy przechodzilem wersje NTSC w ktorej jest brak dark aeonow. I z tymni wlasnie aeonami mam problem. Mianowicie na poczatku gry zupelnie zapomnialem o ukrytej skrzynce w Besaid temple co jest wymagane do zdobycia Animy. Preblem tkwi w tym ze w momencie gdzy probuje wrocic do swiatyni po ta skrzynke na swej drodze napotykam bardzo nie milego przeciwnika ( Dark Valefor ) jak na lvl moich postaci. Da sie go jakos ominac lub w jakis inny sposob dostac do tej swiatyni ?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

No to faktycznie masz problem. Dark Valefor'a nie da się ominąć, tak jak innych Dark Aeon'ów - jeżeli zapomnisz o skrzynce z przedmiotem do Celestial Weapon Tidus'a, to też nie ma wyjścia jak rozwalić Dark Bahamut'a. Masz dwa wyjścia - pakować postacie na Monster Arena tak długo, aż będziesz w stanie go pokonać, albo użyjesz na nim Yojimbo płacąc mu wystarczająco dużo że wykonał Zanmato, zabijając wroga na miejscu. Szczerze polecam napakowanie postaci takie pokonanie paskudnika, bo da znacznie więcej satysfakcji niż Zanmato. Po drugie w wiosce jest jeszcze jeden skarb w tym momencie gry - możesz dostać drugi Overdrive dla Valefor'a.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
mik999
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 sty, 2009 14:07

Post autor: mik999 »

Polecam 2 sposób pokonałem go (jak narazie jako jedynego spośród mrocznych) "tylko" z wymaksowaną siłą u Tidusa i zbroją u niego Auto-Phoenix, Auto-Haste, i jeszcze u innej Auto-Phoenix. 3x Blitz Ace i padł. Zanmato próbowałem ale nieopłacalne płacić milion za jednorazowe wzmocnienie, wolałem miej więcej tyle samo wydać na walkę z potworami na Monster Arena.

(P.S. Jeżeli jeszcze zapomniałeś o skarbie w Macalnii to masz 2x większy problem bo przed wejściem czeka na ciebie Mroczna Śnieżynka zwana też Dark Shiva).
KJG
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 15:08
Lokalizacja: Porąbka

Post autor: KJG »

Mam pytanie: ile trzeba gdzieś zapłacić Yojimbo żeby zrobił Zanmato na Dark Valefor'a?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

1. http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=61
2. Lepiej jest się podpakować i samemu go zabić.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”