FFX POMOC, część 3

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Bahamut ma to koło, bo tak sobie wymyślił Nomura i spółka od designu postaci/Aeonów oraz batlle pragramistów. Z drugiej strony słusznie zauważasz, że jest związek między Aeonami a tymi dziećmi. Dzieci są Faythami - dusze które sprawiają, że dany Aeon w ogóle istnieje, czyli de facto te Faythy to Aeony.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

a) Bo S-E lubi koła w tej części. Jak bardzo się wysilisz i pomyślisz, to może sam sie domyślisz reszty.
b) http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=32
c) sfera w Macalanii jest przy rozstaju dróg przy save poincie. Trudno nie zauważyć. I key items w menu, żeby sprawdzić.

Wysil się trochę -_-
Adura
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 05 lip, 2009 13:45

Post autor: Adura »

a ja mam pytanie co do tych motylkow w Macalianii...ukonczyłam jedno i drugie łapanko...gdzie teraz moge dostac to Saturn Sigil :?: :neutral:
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

"To najtrudniejszy etap całej układanki. Zadanie polega na przejściu questu pt. "łapanie motyli w lasach Macalanii". Można go robić już podczas pierwszego przechodzenia przez las, jednak Saturn Sigil można wygrać dopiero gdy mamy już Air Ship'a. Aby było łatwiej zapraszam do działu mapy. Tam znajdziecie szczegółowe mapki z zaznaczonymi trasami, po których należy biec aby złapać 7 niebieskich a uniknąć 21 czerwonych motyli. W lesie są dwie trasy polowań, trzeba przejść obie - na tej drugiej nagrodą będzie właśnie Saturn Sigil."

http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=28

Jeśli nie dostałaś, znaczy, ze popełniłaś gdzieś błąd.
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Adura: Poczekaj aż zdobędziesz Airshipa, a potem wróć do lasu i powtórz łapanko.
Paradox
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 15 lip, 2009 09:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Paradox »

Mógłby ktoś mi podać nazwy potworków z grupy mole (najlepiej wszystkich) bo sam nie wiem które to są. :roll:
Awatar użytkownika
Samurize
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 18:28

Post autor: Samurize »

Raldo (Mi'ihen Highroad)
Bunyip (Djose Highroad lub Moonflow)
Murussu (Macalania Forest)
Mafdet (Macalania Snowfield)
Shred (Calm Lands)
Halma (Omega Ruins)

O nie chodziło? :)
yakuzamember
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pn 13 lip, 2009 23:06

Post autor: yakuzamember »

Pytanko: Skad moge wytrzasnac Level 4 Key Sphere? Mam spory deficyt, do Nemezis'a nie mam co sie nawet przybierac, a dalszy rozwoj bez owych przedmiotow jest praktcznie niemozliwy w moim przypadku.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=58

Poza tym mi często wypadały w Omega Ruins.
yakuzamember
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pn 13 lip, 2009 23:06

Post autor: yakuzamember »

Dziekowac, dostalem ich dostatek z obu sposobow ale luck sphere mi wyparowaly a na bribe i kradziezy ich nie widzialem albo zle patrze. Greater sphere chyba je zostawia ale nie mam podlotu jeszcze do bossow. Tak czy inaczej pomocy. Z gory dzieki :D
Awatar użytkownika
Samurize
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 18:28

Post autor: Samurize »

No to masz chłopie problem. Dlaczego? Hmm...

W grze można znaleźć (bez walk) 5 luck spheres:
Kilika (woods)
Macalania (trials)
Zanarkand (dome)
Kilika temple (później)
Djose Temple (później)

Jak sam widzisz, to niewiele. Nie mniej, tak jak i inne sphery, możesz je sobie dropnąć. Problem polega na tym, iż twórcy chyba doszli do wniosku, że i tak nie opłaca się zbytnio pakować sporą ilość w luck, a gracze będą woleć maksować inne statystyki, więc sphere tego typu padają tylko z Greather Sphere. Poza tym faktem jest jeszcze inny - mamy mało luck nodów w ogóle, więc jeśli chcesz się bawić z tą statystyką i ją maksować, a brak Ci cierpliwości - odpuść sobie, bo to oznacza, że będziesz ich trochę potrzebować.

No i pamiętaj - luck sphere dadzą Ci TYLKO NIEAKTYWNE nody ;) Więc kłaniasz się ku stworkowi o nazwie Earth Eater, by równie długo dropić Fortune Sphere i aktywować te nody...

Btw, Fortune Sphere (bez walki i dropania) można znaleźć w 4 miejscach:
Mi'ihen old road (jazda na chocobo by dobrać się do skrzynki)
Cavern of the Stolen Fayth
Mt Gagazet (w wodzie)
Zanarkand (ruins)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

yakuzamember, Luck jest potrzebny tylko do jednej rzeczy w grze, mianowicie Dark Aeonów. Na część z nich Luck na poziomie 20 nie wystarcza, bo nawet przy Acc 255 będziesz pudłować. A jeśli chcesz próbować dobrać się do Dark Aeonów, to Earth Eatera i Greater Sphere i tak musisz pożerać na śniadanie. Tak więc najpierw popakuj inne statystki, masz do tego dobry przewodnik na Krypcie. A jeśli nie chcesz walczyć z Dark Aeonami - olej Luck całkowicie.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
BlackBu
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: ndz 19 lip, 2009 09:51

Post autor: BlackBu »

Moze ktos bedzie w stanie mi doradzic.

Wg tego co pisze w poradniku do walki z Penance - 255 defa, 9999 hp, Auto - Protect i Def +20% powinno mi wystarczyc zeby przezyc Obliteration i Immolation. O ile Obliterationem obrywam po okolo 8-9k to juz Immolation zadaje 11k. Wiec jak mam dac rade przezyc,a biorac pod uwage ze korzystam ze stratego podanej na krypcie - to powinnienem.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

BlackBu pisze:pisze
"jest napisane"
BlackBu pisze:Wiec jak mam dac rade przezyc
Auto-Phoenix, HP + 15k
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=78

Poza tym chyba jednak nie robisz dokładnie jak w opisie.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Krypta pisze: W drugiej części bitwy pamiętaj o użyciu Dipsel na postaci zaatakowanej Immolation. Pamiętaj, by wszystkie postaci były zdrowe przed kolejną turą Penance'a, nie można pozwolić na śmierć którejkolwiek postaci, a jedynym momentem, w którym postać może zginąć jest ten, w którym jest ona pod wpływem Armor Break.
Może dlatego twoje postacie giną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”