FFX POMOC, część 3

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Angeal1991

Post autor: Angeal1991 »

Dobra to ja mam kilka pytań.

1. Moje postanie zadają maks po 9999 obrażeń tzw Tidus (około 11k z założonym cabaldogiem chyba dobrze napisałem),wakka (bronią zrobioną z firststrike,double od,one mp cost),auron (dragonkillerem z one mp cost,firstrike,alchemy) zbroje: tidus (hp+30%),auron (auto-haste,hp+30%),wakka (hp+30%) wszystkie postacie znają quick hits itp stan ich hp: tidus około 6900,wakka około 7300,auron około 8900. Jak mam pokonać dark aeony z takimi statystykami? Mam wszystkie dodatkowe aeony w tym anime i magus sisters, 3 celestiale wpełni wzmocnione dla rikku,tidusa i yuny. Reszta jest w trakcie zdobywania. 2. Nie mam um bribe a potrzebuję w zbroj auto-haste da się zdobyć zbroję z tym atrybutem na ma? Jesli nie to jak zdobyć te chocobo wing? 3. Jak przejśc tego questa w macalania woods z motylami? Tzw biegam w lewo od tego muzyka ale albo pod sam koniec gdzie jest skrzynia mnie czerwono-niebieski motyl atakuje albo rezygnuję (po 30 próbach każdy by chyba skapitulował) dodam że gram 2 raz,bez problemu zdobyłem celestiale dla yuny,rikku,tidusa i 2 dodatkowe aeony. Z tym jednak nie daje rady,mimo że grając po raz 1 udało mi się zdobyć skrzynkę w macalania.

Ostatnie do kogo napisać w sprawie zablokowanego konta na forum? Bo jak się loguję to wyświetla że konto mam zablokowane z powodu pruby wielokrotnego logowania wtf? Korzystam z neta w fonie. Z góry dzieki.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Angeal1991 pisze: Jak mam pokonać dark aeony z takimi statystykami?
bij aż padną, a jak nie padną to podbij statsy w górę i znowu bij
a to może pomóc: http://k-ff.com/final-fantasy-10/dark-aeony/
Angeal1991 pisze:Nie mam um bribe
to raczej nie problem douczyc jakąś postac
Angeal1991 pisze: potrzebuję w zbroj auto-haste da się zdobyć zbroję z tym atrybutem
Na monster arenie niekiedy można dostać dropa, ale rzadko jest to wtedy sprzęt 4-ro slotowy
Angeal1991 pisze: jak zdobyć te chocobo wing
W 6 różnych sposobów, ładnie opisanych na tej stronie: http://k-ff.com/final-fantasy-10/przedmioty/
Angeal1991 pisze:Jak przejśc tego questa w macalania woods z motylami?
próbować do skutku, nie jest to łatwe ale też nie aż takie trudne
Angeal1991 pisze:do kogo napisać w sprawie zablokowanego konta na forum?
jak na każdym forum, do jednego z moderatorów lub admina, zazwyczaj informacja z kim się skontaktować przychodzi na maila
Angeal1991 pisze:jak się loguję to wyświetla że konto mam zablokowane z powodu pruby wielokrotnego logowania wtf?
Albo robot reklamowy dobijał się do formularza, albo ktoś cię nie lubi i chciał ci podebrać konto
Angeal1991

Post autor: Angeal1991 »

Dzięki serdeczne za tak szybką odpowiedz. Co do tego drugiego konta, to mój nicki Cloud Strife
Może któryś z adminów zajrzy do tego tematu? Byłbym wdzieczny
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Na tej stronie znajdziesz wszystko co trzeba w sprawie podpakowania się do Dark Aeonów. Trzeba tylko trochę cierpliwości. Co do zablokowanego konta, jest to automatyczne i wydaje mi się, że trzeba po prostu poczekać.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Angeal1991

Post autor: Angeal1991 »

Panowie mam mały problem walczę z najsłabszym DA Valeforem i zabija mnie 1 atakiem podam wam może moje dokładne staty.
Tidus (Strength 60,Defence 34,Magic 20,Magic Defence 17,Agility 50,Luck 26,Evasion 28,Accuracy 29)Hp 6786 umie emtrust,quick hit. Miecz Caladbolg,zbroja z hp+30%.
Auron (Strength 68,Defence 41,Magic 21,Magic Defence 27,Agility 30,Luck 17,Evasion 24,Accuracy 11)Hp 8359 umie emtrust,quick hit. Miecz Dragonkiller (1 mp cost,1-st strike,2 overdrive,alchemy) zna to samo co tidus plus (breaki bez fulla,steal,use,haste,protect,dispel,shell i reflect).

Wakka (Strength 67,Defence 36,Magic 33,Magic Defence 16,Agility 29,Luck 23,Evasion 20,Accuracy 50)Hp 7433 umie quick hit,bustery plus 3 breaki aurona
Broń Scoring Spree (1-st strike,2 od,1 mp cost)
Zbroja fast break (hp+30%,auto-haste)

Prubuję już z 20 raz pokonać valefora i mnie deada po 3-4 ruchach. Za słabe postacie? Jeśli tak to po ile mam mieć staty? Ewentualnie jaką ceche zakląć w zbroi bym przeżył atak da za 9999hp? Bribe rikku nauczyłem. Byłbym wdzieczny za pomoc bo przechodzę 2 raz grę, za 1 razem na szybko ale bez maksowania statów i ubijania da. I przepraszam za drugiego tak długiego posta ale nie daję już sobie rady z da.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Taaa , to wszystko zależy od tego jak chcesz przejść grę...

Heh Dark Vel jest ... cienki :) Aczkolwiek przy Twoich statach jest to wyzwanie :)

A) Zanmatto - heh zawsze wchodzi :) - masz chyba tego łapówkarza Yoimbo??

B) Taktyka - przy Twoich statach on jest cholernie szybki. Tu jest problem... Pierwsze co to MUSISZ mieć auto-phoenix , Rikku mixująca różne pierdoły ( hyper mighty guard i trio of 9999 to MUS ) , aeony w stanie overdrive a później na poświętke i Wakka i jego AR . Da radę z nim wygrać.

Powiem tak , jeśli Ci się uda z nim wygrać to jesteś kimś. Przy takich statach ...

Zostaje jeszcze :

C) SZKOLENIE :) , Trzeba podnieść przedewszystkim speed i najlepiej celestiale by się przydały...

Powodzenia życzę Ci...
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

To jest typowy FF. Nie rzucaj się na walki, w których masz marne szanse na wygraną. Jako typowy FF, ta gra wymaga pakowania drużyny, jeśli chcesz w niej zrobić coś więcej niż podstawowy scenariusz.
Angeal1991 pisze:Panowie
*cough*
Angeal1991 pisze:I przepraszam za drugiego tak długiego posta ale nie daję już sobie rady z da.
Przepraszaj za słaba interpunkcję w postach. Albo lepiej - popraw to, bo warn już Cię zwęszył.
Angeal1991 pisze:Co do tego drugiego konta, to mój nicki Cloud Strife
Może któryś z adminów zajrzy do tego tematu?
Ale...po co? Nie, nie odpowiadaj tutaj, na litość boską. znajdź odpowiedni dział i tam wyjaśnij.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Z najwyższym statem 68 to nawet najsłabsze potwory na Monster Arenie Cię obiją, a co dopiero Dark Aeony. Najpierw poeksploruj świat, pozdobywaj Celestiale, Aeony, połap po 10 potworków każdego rodzaju na wspomnianą arenę i przejdź Omega Ruins. To da Ci podstawę potrzebną do ostrego treningu, do którego przewodnik znajdziesz pod linkiem w moim poprzednim poście. Dopiero po dopakowaniu najważniejszych statsów na 255 możesz pogadać z Dark Aeonami.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Cloud Strife
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: ndz 12 wrz, 2010 01:59
Lokalizacja: Spira After
Kontakt:

Post autor: Cloud Strife »

Dobra dzięki wam za pomoc, obecnie mecze turnirj blitza zeby wygrac 2 od dla wakki. A konto udało mi sie już odzyskac.
Ukończone częsci FF: 3 NES(80h), 4 GBA (200h), 5 SNES (120h), 6 SNES (150h), 7 PSX (140h), 9 PSX (60h), 10 PS2 (89h), Crisis Core PSP (70h), Mistic Quest SNES (30h), Tactics Advance GBA (120h)
Wyvern
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 15:51

Post autor: Wyvern »

Cześć, czy pokonując potwory trzema osobami będą dostawali więcej expa, niżeli użyłbym do tej samej walki całego składu? Wydaje mi się, że niezależnie ile osób walczy, każdy dostaje tyle samo expa, mam rację?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie. Kazda postać, która aktywnie uczestniczyła w walce dostaje taki sam exp. Tylko postacie, które nie wykonały ruchu, go nie dostają. Patent z expem dziala natomiast w XII, co jest świetnym rozwiazaniem, ale coż - zupełnie inny system,.
Patrol87

Post autor: Patrol87 »

Witam zaciąłem się w momencie jak Tidus ma powtórzyć strzał ojca.
W momencie treningu przed decydującą próbą nie mogę przejść dalej.

Załączam screena i dodam, że wciskanie przycisków jak w opisie nie przenosi mnie dalej :(
Ktoś miał podobnie i wie jak to rozwiązać?

Obrazek

Znalazłem rozwiązanie problemu.
Przy pomocy strony Test klawiszy można sprawdzić jakie kombinacje klawiszy obsługuje nasza klawiatura i wystarczy zmienić sobie C na jakąś inną literkę i działa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”