FFX POMOC, część 3

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gudis pisze:Przynajmniej na początku postacie będą zróżnicowane.
Jak już grałeś basic, to wiesz jaka ścieżka komu przypada (poza Kimahrim). Za pierwszym razem wzięłam expert i się szczerze pogubiłam (nie miałam Nuli na Seymoura w Macalanii...), ale za drugim już wszystko jest jasne. I tak pokonasz Darki, wiec przynajmniej daj sobie troche funu. No, ale jak chcesz. End of OT.
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Czy jeśli zabijam stworki przy pomocy broni która je łapie do monster areny to "dropią" inne przedmioty niż normalnie?
Tonberry - Moogle - Cactuar fan!
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Nie , w sumie nie znam jakiejś uniwersalnej metody na rzadkie przedmioty.

Co innego kradziez - kradzieżowe rary zdobywasz dzięki umiejętności 'master thief' - modyfikacja zbroi ( Pendulum x 30 )
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

W ostatnim pytaniu chodziło mi tylko o to, czy łapiąc potworki na MA tracę przedmioty (bo z 500 razy pod rząd dropło XXXX sphere -.-).

Ok no to idzie następne: Które z potworów zaliczamy do grupy Beast.

"Juggernaut - za złapanie min. 5 stworów z grupy Beast"

Oraz co to znaczy 5 stworów z grupy Beast... chodzi o 5 sztuk niezależnie jakiej odmiany? Czy o 5 różnych wersji z różnych lokacji..?

EDIT: Nega Elemental - za złpapanie min. 3 stworów z grupy Elemental
Na pewno mam przynajmniej 3 elementale i przynajmniej 3 rodzaje... o co chodzi?
Tonberry - Moogle - Cactuar fan!
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Niestety zła wiadomość - Stworki na MA ( te za gantunki ) odblokowuja się TYLKO gdy złapiesz minimum x stworków z danego gatunku i to z różnych lokacji. Oznacza to że :

Juggernaut - aby go odblokować potrzebujesz :

Min 5 x Dual Horn (Mi'ihen Highroad),
Min 5 x Valaha (Cavern of the Stolen Fayth),
Min 5x Grendel (Gagazet Cavern lub Zanarkand Ruins).

Nega Elemental -

Min 3 x Yellow Element (Kilika Forest),
Min 3 x White Element (Mi'ihen Highroad),
Min 3 x Red Element (Mushroom Rock Road),
Min 3 x Gold Element (Thunder Plains),
Min 3 x Blue Element (Macalania Forest),
Min 3 x Dark Element (Cavern of the Stolen Fayth),
Min 3 x Black Element (Omega Ruins).

Aby jeszcze Ci umilić życie zapowiem Ci że aby odblokować Ultimę Buster musisz złapać minimum po 5 z każdego gatunku ( tak każdy pojedyńczy potworek musi być złapany w min 5 sztukach ) , ale żeby było mało To Nemezis kosztuje nas idealnego polowania czyli po 10 złapanych stworków ( Ja nie mam odblokowanego Nemezisa gdyż brakuje mi 3 Tonberrych z COSF , a nie chce mi się już biegać za tymi małymi zielonymi durniami z latarenką )

Mam nadzieję że pomogłem.
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Pomogłeś. Dzęki :)
Tak podane to powinno być na krypcie a nie :P
Ruszam na polowanko....

btw. musze to komuś powiedzieć - dzisiaj po szkole zrobiłem sobie chocobo wyścig i za 1 podejściem zgarnąłem sigil - 16 balloons 1 bird xD sry za OT :>
Tonberry - Moogle - Cactuar fan!
celestial
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: pt 19 lut, 2010 11:21

Post autor: celestial »

Witam , wiem ze to nie odpowiedz na pytanie ale najpierw podam kilka porad do FF X+ 2 pytania.


Pyt1.) Mam wszystkie Celestiale oprócz Kimahriego (tutaj prośba , ma ktos dokładną mapę przejścia motylków - część druga) ta zamieszczona jest błędna czerwone sa rozlokowane całkowicie inaczej)

A teraz poradnik:

Celestial Tidusa - robić wyścigi do skutku mi zajęło ok 1h - kiedy biegniecie zbierzcie na prostej startowej ok 4 baloniki potem na zakrecie uciekajcie maksymalnie w prawo nie patrzac na balony imina Was ptaszki i wrócicie na trase przed trenerka która oberwie) nastepnie lećcie maksymalnie w lewo zbierajac kolejne balony powinno wpaśc okolo 5-6 na ostatniej prostej startowej kalsyczny zygzak i nie zwarzanie na balony jak dobrze pójdzie i tak ok 3 złapiecie ale wazniejsze jest unikanie ptaszków. Biegnąc taka trasa wystarczy Wam wynik 12-0 (sam tak ukonczyłem z czasem 0.0.0

Celestial Rikku - krypta mówi wszystko ułatwień nie ma

Celestial Yuny - podejdzcie do Remien temple dopiero po odkryciu wszystkich Aeonów dzięki temu dopiero Siostrzyczki beda jakąś trudnością (pamiętać trzeba o naładowanych OD Aeonów)

Celestial Aurona - po pierwszej wizycie na Calmie od razu catchery dla aurona wakki i tiduda i nie powinno byc problemów.

Celestial Lulu - mi udało się za drugim podejściem - najlepszy sposób to zaraz po uniku pauza , no encounters obowiazkowe , najlepsze miejsce to zaraz po wyjściu z save`a udac się na północ i wejśc na Thunder Plains i stanąc na poczatku pioruny walą w to samo miejsce i dość dokładnie widać błyski , P.S. jesli zbierzecie 200 piorunów to nie musicie się bac kolejnych i tak dostaniecie nagrodę.

Celestial Kimahri - tu problem , druga trasa wg. mapy na krypcie nie do przjścia.

Celestial Wakki - tu mały poradnik. Na start zatrudnijcie Brothera na Airshipie (wczesniej nie ma sensu robić) + Durrena na bramke i Zev Ronso. Nastepnie rozegrajcie lige NIE REJESTRUJĄĆ się w LUCE. W pierwszym sezonie od Al Bhedów odchodzi Berrik od razu go zgarnijcie na rozegranie. Nastepnie rejestracja do ligi i gramy:) w ciągu pierwszego sezonu dołaczą Graav i Bickson. Skład: Bramkarz Durren , Obrona Graav i Jassu Rozegranie Berrik Napad Bickson i Brother. W kolejnych grach dołaczcie Blappe! Eigaara i Nimrooka. Ze składu Aurochów zostaje Tylko Tidus. Koncowy skład przed gra o Aurochs Reel i Jupiter Sigil wygląda nastepująco:
Bramka: Nimrook
Obrona: Graav i Eigaar
Rozegranie: Berrik
Atak: Brother i Blappa
Rezerwa: Tidus i Durren
w takim rozgraniu nie przgerałem ani jednego meczu każdy z wynikime 5/9 - 0
Ustawienie to Normal i Manual. Berrik swoim NapPass2 usypia większośc zawodników a brother ze swoja szybkoscia i Blappa ze Sphere Shot dokańczają akcje.

tutaj ja też mam kolejne pytanie: CO DAJE Team Level ?? mam juz 17 poziom (74 mecze wygrane) ale nie wiem co on daje druzynie:(

Jesli chodzi o Master Tonberrego to ostatnia komnata na Sunken Cave i tam trzeba na niego polować.
Jesli chodzi o MA to dobra rada łowić Great Marlboro w Sinie a nie na Omedze bo wtedy nie trafiamy na zasadzki tej ośmiorniczki.

Co do zbroi: Kazdy lubi co innego ale moje wyglądaja tak:
Break HP Limit
Ribbon
Auto Phoenix
+30% HP

Auto haste niepotrzebne jak Auron na starcie daje Hastegę pozatym większość stworków dostaje cięgi bez Hasty (włacznie z Monster Areną).


Pzdr.
eden

Post autor: eden »

Witam
Przechodze teraz FFX drugi raz (po kilku latach przerwy :P ) i utknąłem na sprawie z odblokowaniem One-eye. Tak jak pisze w FAQ złapałem po min 4 stwory z każdego gatunku tej grupy czyli: 4 x Floating Eye (Mi'ihen Highroad), 4 x Buer (Thunder Plains), 4 x Evil Eye (Macalania Snowfield), 4 x Ahriman (Mt. Gagazet) i 4 x Floating Death (Omega Ruins). Jednak dalej nic mi sie nie odblokowało? w czym może tkwić problem?
celestial
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: pt 19 lut, 2010 11:21

Post autor: celestial »

eden pisze:Witam
Przechodze teraz FFX drugi raz (po kilku latach przerwy :P ) i utknąłem na sprawie z odblokowaniem One-eye. Tak jak pisze w FAQ złapałem po min 4 stwory z każdego gatunku tej grupy czyli: 4 x Floating Eye (Mi'ihen Highroad), 4 x Buer (Thunder Plains), 4 x Evil Eye (Macalania Snowfield), 4 x Ahriman (Mt. Gagazet) i 4 x Floating Death (Omega Ruins). Jednak dalej nic mi sie nie odblokowało? w czym może tkwić problem?
też miałem problem z odblokowanie Species conquest... najlepsza rada to łapac maksymalnie ile sie da i dopiero podejśc do staruszka i tak zeby odblokowac Ultime trzeba min 5 sztuk a do nemesisa 10

Pzdr

EDIT: Sprawdz u starca ile masz złapanych potworków na każdej lokacji. Możliwe że gdzies nie zaliczył.
Wyvern
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 15:51

Post autor: Wyvern »

Mam pewien problem, otóż pokonałem już trenerkę na Calm Lands. Teraz chcę do niej wrócić i uzyskać Sun Sigil. Czy wie ktoś z was gdzie ona się podziewa? Niedawno pokonałem Yunalesce.
Ostatnio zmieniony śr 24 mar, 2010 14:35 przez Wyvern, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

A gdzie ma być? Tam gdzie wcześniej, albo obok sklepu na środku, albo przy drodze na Gagazet.


Calm Down
What
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Może być również na zachód od sklepu.
Wyvern
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 15:51

Post autor: Wyvern »

Była niedaleko przy wejściu do Bevelle ( czy jakoś tak ). Teraz mam kolejne pytanie, sphere gridi rosną a ja nadal nie mogę znaleźć monsterów, które posiadają ability spehere. Czy ktoś z was wie, gdzie można najłatwiej i najszybciej zdobyć te drobiazgi?
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Wakka (lub ktoś inny) powinien mieć umiejętność Distil Ability, po użyciu której tą spherę po wygraniu bitwy masz gwarantowaną.

GGY: Dodam, że to jedna z podstawowych umiejętności do wyuczenia na początku gry...

Edit: Chodziło mi o Extract Ability. Distil to cecha, którą posiadają niektóre bronie. Jest jeszcze przedmiot Ability Distiler, który można kupić w sklepach. Możliwości pozyskania Ability Sphere jest bardzo wiele i choć jest to najrzadsza z podstawowych Sphere to i tak nie powinno jej nigdy zabraknąć.
Ostatnio zmieniony śr 31 mar, 2010 18:26 przez Geralt z Rivii, łącznie zmieniany 2 razy.
Wyvern
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 15:51

Post autor: Wyvern »

Kolejne.

Pomyślałem sobie, że ktoś z was może mieć to o co zaraz poproszę. Otóż jakoś 3/4 gry przechodziłem bez opisu i dowiedziałem się, iż Auron posiada nowe overdrive za sphere z jego wyprawy. Teraz mam pytanie, czy ktoś z was może kiedyś z nudów zapisał wszystkie XY gdzie są sphere z życia Aurona? Wielkie thx.

A o to one
Jecht Sphere #1. Las Macalania, po walce z Spherimorphem.
Jecht Sphere #2. Beasid Village, koło świątyni.
Jecht Sphere #3. SS Liki, Mostek (statek łączący Besaid z Kiliką)
Jecht Sphere #4. Basement A, na stadionie w Luca
Jecht Sphere #5. Mi'ihen Highroad, na południu Oldroad
Auron's Sphere . Precipice, Mushroom Rock Road
Jecht Sphere #6. Moonflow, South Wharf
Jecht Sphere #7. Południowy obszar Thunder Plains, po środku drogi z Guadoslam do Agencji
Jecht Sphere #8. Południowa część lasu Macalanii.
Braska's Sphere. Mt. Gagazet, blisko wejścia

k-ff.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”