FFX POMOC, część 3

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Gdzieś w opisach do FFX na Krypcie było napisane, że Celestiale dają dużego bonusa do zadawanych obrażeń. W grze o tym nie mówią, ale z doświadczenia wynika, że rzeczywiście coś takiego jest. A na Penanca masz świetną metodę, też na Krypcie, dokładnie opisaną.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

Co do Penanca, to wiem, właśnie do tej metody jestem przygotowany. Szukam tylko trzeciego kompana (Auron obowiązkowo), którym może być Tidus lub Yuna. Tylko z obrażeniami zadawanymi w wysokości 30-50 tys. to kariery nie zrobię... :wink:
A co z leczeniem Aurona w takim razie...? Bo jeżeli to ma działać, jak teraz, to po co mu dawałem 255 Mag.? Myślałem, że nie ma specjalnych predyspozycji do wykonywania pewnych "czynności", jak na przykład Lulu, która czaruje skuteczniej, niż Wakkka czy Tidus. Założyłem, że skoro wszystkie atrybuty mają wartość 255 to wszyscy mają po równo. Wychodzi na to, że tak nie jest. Szkoda tylko, że dopiero teraz się o tym dowiaduję, jak mam wymaksowane charakterystyki...
Jak możecie, odpowiedzcie mi na powyższe pytania lub opiszcie swoje doświadczenia...
Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Magic na 255 nie jest do niczego potrzebne. Wszystkich potężniejszych przeciwników i tak atakujemy fizycznie, a do leczenia wystarczy nam 9999. Mój skład - Tidus, Auron i Wakka/Rikku przy 255 ataku i Celestialach spokojnie zabierał 99 999 fizycznymi.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

Uuufff, dzięki... :) Pocieszyłeś mnie, że masz w składzie Tidusa i Aurona.
A czy Twój Tidus ma Celestiala...?
A co do ataków, to ofkoz, że fizycznie, ale weź pod uwagę, że do tego Penanca jakoś musiałem dojść... :grin:
A co do leczenia, to, jak pisałem wcześniej, Auron mi się nie leczy na pełne 9999, tylko w okolicach 8500-9000. I to mnie trochę niepokoi. Aczkolwiek, biroąc pod uwagę Trio of 9999 Rikku, nie spędza mi to specjalnie snu z powiek... :grin:
A co ze zrobionymi broniami...? Czemu zadają mniejsze obrażenia niż 99999...? Czyżbym odkrywał coś na zasadzie praktyki...?
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Veldon pisze:A co ze zrobionymi broniami...? Czemu zadają mniejsze obrażenia niż 99999...? Czyżbym odkrywał coś na zasadzie praktyki...?
Bo nie są Celestialami i nie mają tego bonusu przy max/min HP/MP :roll:
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

mati90 pisze:nie mają tego bonusu przy max/min HP/MP :roll:
Celestiale i bez bonusu zabierają około cztery razy więcej hp niż bronie własnej roboty. Yuna mając 0 mp w walce Penance zabiera około 97k hp celestialem, podczas gdy robioną bronią zabiera około 22k hp.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

A czy Twój Tidus ma Celestiala...?
Ma
Veldon pisze:A co do ataków, to ofkoz, że fizycznie, ale weź pod uwagę, że do tego Penanca jakoś musiałem dojść...
I tak od 3/4 wątku głównego nie używa się praktycznie magii ofensywnej.
Veldon pisze:Auron mi się nie leczy na pełne 9999, tylko w okolicach 8500-9000
I tak wystarcza.
Veldon pisze: A co ze zrobionymi broniami...? Czemu zadają mniejsze obrażenia niż 99999...? Czyżbym odkrywał coś na zasadzie praktyki...?
Tak jak mówią Mati i Audion - Celestiale są dużo potężniejsze. Nie wiem, czemu tak się uczepiłeś tych własnych? Nie chce Ci się ściagać na chocobo? :D
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

Oki, dzięki za wyjaśnienie... :) Zabieram się więc za Penanca... :)

[ Dodano: Nie 14 Cze, 2009 20:07 ]
Haha... Tu mnie masz...;) I to nie tyle chodzi o ściganie się na Chocobosach, tylko o to, jak się tam dostać. Odpuściłem temat, gdyż po zrobieniu broni uważałem, że to nieważne... A szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie znaleźć pannę, z którą na ten temat trzeba porozmawiać. Wiem, że dużo już zostało napisane na ten temat, ale jakoś nie mogę się "załapać" na odpowiednie wyścigi... Dlatego stworzyłem nowe bronie, które są teoretycznie lepsze od Celestiali. Jednak, jak widać, twórcom FF nic nie umknęło...;)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Veldon pisze:A szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie znaleźć pannę, z którą na ten temat trzeba porozmawiać
Wyląduj w sklepie na środku i idź w dół, albo wejdź od strony Gagazet i zaraz przy wejściu. Nie sposób jej nie znaleźć.

GGY: Veldon po raz setny podziękował... Eh, ludzie.
Ostatnio zmieniony ndz 14 cze, 2009 23:16 przez Raven, łącznie zmieniany 1 raz.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Artoven
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 09 cze, 2009 21:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Artoven »

Mam pytanie odnosnie pozyskiwania Dark Matter. Otóż w poradniku znalazłem dwa sposoby na to:

1. Nagroda w Monster Arena (trochę czasochłonne)
2. Bribe na Land Worm = 2 x Dark Matter

Chciałem spróbować tego drugiego sposobu ale za nic w świecie nie mogę znaleźć tego potwora w Inside Sin. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie go dokładnie szukać?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Land Worm? Co za bzdura. O ile wiem, na tego potwora można natrafić tylko podczas zbierania 10 świecących kryształków, a wtedy nie można się już wrócić. Ta metoda nie ma sensu :roll:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Artoven
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 09 cze, 2009 21:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Artoven »

Omg jeżeli to prawda no to niezła porażka :/ Trzeba by było składać sobie "Break Damage Limit" bezpośrednio przed finałową walką :| a mi to jest potrzebne na Questy Poboczne :/ Czyli zostaje Monster Arena i 99 x Dark Matter, na ile to broni wystarczy? 2-3? Chyba już lepiej skompletować te Celestial Weapons :|
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

O ile pamiętam, to wystarczy li tylko na jedną broń :/. Oprócz sposobów, opisanych powyżej, możesz jeszcze walczyć z Dark Yojimbo: w Cavern of Stolen Fayth, pod sam koniec spotkasz summonera, przywołującego tego Dark Aeona. Będziesz walczył z nim pięć razy. Myk jest prosty - rozwalasz gościa raz, w zamian za pokonanie go dostajesz Dark Matter, opuszczasz labirynt przez sferę, sejwujesz na pokładzie Airshipa, wracasz do jaskini, i tak w kółko. To dużo szybszy sposób niż rozwalanie bossów z MA; tam dostajesz DM raz na bodajże sześć walk, a Yojimbo prawie zawsze zostawia dwa Dark Mattery. Ale skoro piszesz, że ptrzebny Ci Break Damage Limit na questy poboczne, to z biciem tego Aeona mogą być problemy. Dlatego też najłatwiej będzie, jak zrobisz sobie Celestal Weapons.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Artoven
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 09 cze, 2009 21:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Artoven »

O dzięki za info :)

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 00:15 ]
W poradniku jest napisane
Clear Spheres - banał, można kupić od właściciela Monster Areny.
U mojego nie ma. On to sprzedaje od zaraz czy trzeba coś zrobić, żeby miał je na stanie?

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 03:10 ]
Mam problem, otóż skopałem sprawę ze skrzynkami w Omega Ruins, pootwierałem kilka, potem się cofnąłem, zrobiłem save, załatwiłem kilka innych spraw i wróciłem do Omega Ruins. Treaz w Omega Ruins w ogóle nie ma skrzynek a Ultima Weapon nie chce się pokazać, naciskam pierwszy glyph, potem się cofam, naciskam drugi glyph, wchodzę po tej wąskiej ścieżce, pokoleji unoszą się nowe skalne elementy, cofam się do pierwszego glyphu tego co aktywowałem pierwszy, naciskam (nic sie w sumie nie dzieje) i Ultimy jak nie było tak nie ma :/ Co namieszałem?


:: Edit ::

Problem Ultimy rozwiązałem, jest błąd w solucji. Skrzynek jak nie było tak nie ma, ma się tylko jedno podejście do tego? o_O Clear Sphere nadal nie ma u kolesia z Monster Arena :/

:: Edit 2 ::

Znalazłem info na temat Clear Sphere, uff
CS możesz kupić dopiero po odblokowaniu bossa o nazwie Ultima Buster(wszystkie potworki z całej Spiry conajmniej 5 sztuk każdego).
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

Artoven pisze:Omg jeżeli to prawda no to niezła porażka :/ Trzeba by było składać sobie "Break Damage Limit" bezpośrednio przed finałową walką :| a mi to jest potrzebne na Questy Poboczne :/ Czyli zostaje Monster Arena i 99 x Dark Matter, na ile to broni wystarczy? 2-3? Chyba już lepiej skompletować te Celestial Weapons :|
Ja zdobywałem poprzez walkę na Monster Arenie. Średnio raz, czasami dwa, na 10 walk, wypada 2 x Dark Matter. Walczysz np. z Vidatu, który po jednym ciosie ma Overkilla i po sprawie. Zdobycie 99 Dark Matter do Ribbona zajęło mi dwie godziny...:)

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 21:33 ]
dark_raven pisze:
Veldon pisze:A szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie znaleźć pannę, z którą na ten temat trzeba porozmawiać
Wyląduj w sklepie na środku i idź w dół, albo wejdź od strony Gagazet i zaraz przy wejściu. Nie sposób jej nie znaleźć.

No dobra, poszedłem do niej, okazało się, że byłem już tam kilka razy, ale jeżdżę tylko na chocobosach z różnym rezultatem, lub uciekam przed piłkami. I co dalej? Nic z tego nie wynika...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”