FFX- emulacja PS 2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

marc2006

FFX- emulacja PS 2

Post autor: marc2006 »

Dorwałem w swoje łapki FF9 i mnie chwilkę nie było - działało na emulatorze z krypty. Tylko nie widziałem emulatora do PS2, tylko żeby kupić konsolę. Mam zamiar nabyć FFX i nie wiem czy będę w stanie go włączyć bez konsoli... Czy wiecie na jakim emulatorze da się przejść tą część na kompie? PS2 raczej nie kupię...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez marc2006, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

http://www.pcsx2.net/ -> oficjalna strona emu PS2 - tam jest WSZYSTKO... Google to potęga...
marc2006

Post autor: marc2006 »

O tym wiedziałem jusz dawno. Mi chodzi o to czy da się grać bez zgrzytania zębami "bo się przycieło".
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

marc2006 pisze:O tym wiedziałem jusz dawno. Mi chodzi o to czy da się grać bez zgrzytania zębami "bo się przycieło".
z tego co da sie przeczytac na forum tym i tamtym - wszystko zalezy od komp

z nowym procesorem 2 rdzeniowym, masa pamieci, dobra grafika etc - no i jeszcze w zaleznosci od odpalenej gry - z tego co tam widac w FF X ludzie grali na tym .... a czy zadowoli to Twoje wymagania ... kto to wie ?
marc2006

Post autor: marc2006 »

Ech czyli pewnie nie mam co skakać z moim sprzętem. Widziałem pare screenow i wątpię czy wyciągnę ponad 2 klatki (FF9 mi się przycinało...) :D

[ Dodano: Pią 23 Mar, 2007 21:38 ]
Wnioskując z moich doświadczeń z PCSX2 i wielu stron dot. emulacji widzę, że bardziej się opłaca kupić PS2 niż emulować go na kompie (taniej wyjdzie), a gra i tak będzie udręką (kompatybilnosc...).
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Mam pytanie, mam możliwość zakupu nowego ps2 sprowadzonego z USA po przystępnej cenie. Problem w tym, że nie wiem czy to dobry pomysł. Bo czy gry europejskie takie jak FFX PAL odpalą na tym ps ? Czy będzie można z niego korzystać jak z normalnego ps, którego używałem dotychczas i czy będą konieczne jakieś przeróbki by móc zagrać w gry przeznaczone na europejskie ps? Z góry dziękuję :wink:
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Nie wiem czy teraz kompletnej bzdury nie palnę, ale tu chyba nie tyle chodzi o PAL czy NTSC a o region DVD (to chyba jest ze sobą jakoś powiązane ale ja nie mam zielonego pojęcia jak _O_ ). Fakt jest jednak jeden - bez przeróbki albo bez SWAP MAGIC na konsoli z Ameryki nie pograsz w gry z Europy.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Tesse pisze:mam możliwość zakupu nowego ps2 sprowadzonego z USA po przystępnej cenie.
Hmmmm... zdefiniuj tą "przystępną cenę", bo na Allegro można trafić na naprawdę ciekawe okazy PALowskich PS2. Do tego dorzucą Ci jakieś gratisy... Naprawdę radzę się mocno zastanowić nad tą "okazją" z USA - bo tak jak napisał Haichi bez przeróbki się nie obędzie...
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Tesse pisze:Mam pytanie, mam możliwość zakupu nowego ps2 sprowadzonego z USA po przystępnej cenie. Problem w tym, że nie wiem czy to dobry pomysł. Bo czy gry europejskie takie jak FFX PAL odpalą na tym ps ? Czy będzie można z niego korzystać jak z normalnego ps, którego używałem dotychczas i czy będą konieczne jakieś przeróbki by móc zagrać w gry przeznaczone na europejskie ps? Z góry dziękuję
Nie zagrasz na nim w europejskie gry bo:
PAL ma próbkowanie 25Hz a NTSC 30 Hz a poza tym jak wspomniał tu Haichi to w NTSC jest podzielony na regiony wk których mają odświerzanie ekrany 50, 60 a niekiedy nawet 75Hz.
Dodatkowo Konsola z USA będzie na inne zasilanie bo my mamy w gniazdku 50Hz 220V a oni 60Hz 380V. aby podłączyć konsole z USA trzeba by dokupić przetwornice z wzmacniaczem operacyjnym na 380V.
Bez przerubki i przetwornika sobie nie pograsz.
kwazi pisze:Hmmmm... zdefiniuj tą "przystępną cenę", bo na Allegro można trafić na naprawdę ciekawe okazy PALowskich PS2. Do tego dorzucą Ci jakieś gratisy... Naprawdę radzę się mocno zastanowić nad tą "okazją" z USA - bo tak jak napisał Haichi bez przeróbki się nie obędzie...
Ja kupiłem sobie PS2 Slim na Allegro przebudowany z chipem ModBo 760 i wszystkie gry PS2 chodzą bez problemu nieważne czy są PAL, NTSC czy nawet jNTSC. Jednak wystempują tutaj problemu z grami z PSX, wszystkie europejskie chodzą bez zarzutu ale np. sprowadziłem sobie Final Fantasy Tactics w NTSC i już nie chodzi na mowym chipie ModBo 760. zeby to odpalić musze na mojej starej PSX na starym chipie (niepamientam teraz jego nazwy) lub przez emulator.

Tak czy owak, nie polecam zakupu konsoli z USA ze wzglendu na zasilanie i prubkowanie grafiki a pozatym mogą być problemy z znalezieniem tutaj chipu do przebudowy konsoli takiego typu.
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Mam do was pytanie. Za 2 tygodnie moja kuzynka ma urodziny a ,że zaraziłem ją grą Final Fantasy to chciałbym jej kupić X. Z drugiej strony nie chce za bardzo przepłacać. Czy opłaca się zakupić grę ze stronki http://www.madgames.pl/detale.html?produkt=6 ?
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

"Producent: Activision" ??? Może i jestem "gupi", ale to mi się wydaje dziwne...

"Kat. wiekowa: bez ograniczeń" X jest od lat 11 wzwyż, jakieś dziwne te dane w tym sklepie- nigdy z tamtego źródła nie zamawiałem, więc nie mam zdania na temat tego "miejsca", ale wymienione przeze mnie "dziwactwa" w opisie mogą świadczyć o możliwośc (MOŻLIWOŚCI) ewntualnego zonka- sam kiedyś zamawiałem z nieznanego sklepu internetowego NfS-a Most Wanted na Ps2, a dostałem Splinter Cell: Pandora Tommorrow na PieCa... dlatego radzę uważać :/
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

http://www.ultima.pl
http://www.empik.pl

Przynajmniej bezpiecznie. A najlepiej udać się do MediaMarkt/Saturna/Empiku osobiście i mieć problem z głowy.
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Mam pytanie czy wszyscy użytkownicy palowskiej wersji FFX mają obraz wyśrodkowany z dwoma czarnymi pasami u góry i dołu jak na niektórych filmach ? Jeśli nie jak można to skorygować aby obraz obejmował cały ekran ? :)
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Wydaje mi się, że sytuacja ta wynika z faktu posiadania telewizora 4:3. Poszukaj w opcjach TV ustawień w stylu rozciągnięcie itp. (U mojej babiny pomagało np. "Extended 4:3", choć postacie wyglądały wtedy bardzo głupio - rozciągnięte w pionie). Jeżeli masz panoramiczny TV a mimo wszystko nadal masz te pasy (wszystkie "panoramy są tak na prawdę w formacie 3:2, a nie 16:9 - dlatego na filmach z DVD jest taki obraz), też poszukaj w opcjach obrazu: Fullscreen, Subtitles Zoom, Automatic itp. Albo napisz mi model swojej TV to powiem ci co ustawić w opcjach :D
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Heh...Dzięki za rade, ustawiłem Full-screen w opcjach ps2 i dalej rozdzielczość jest ta sama ale to chyba wynika z faktu, że mam ps2 from USA i dlatego palowskie gry są w trybie 4:3 a NTSC normalnym
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”