FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

czytałem to... tylko nie wiem, czy ten quest jest wymagany by je otrzymać - bo tam pisze, że questy z 5tego rozdziału .... a on w 2gim się zaczyna...
"Moja żeycie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas. To co czuje w niej to moja siła ona we mnie jest już od wielu lat (...) "
Sofa "Moje życie to..."
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Matko boska, czemu nie możesz się czasem zastanowić? Reklamowanie kończy się w chapterze V, więc chyba logicznym jest, że trzeba je zrobić? -_- Heh uczą religii, a nie uczą logicznego myślenia.
gabisssko

Post autor: gabisssko »

Witam! Mam następujący problem. Jak wiadomo w FFX-2 jest Chocobo Ranch. Aby odblokować labirynt należy wyszkolić 4 Chocobo Bold do levelu 5 (poprzez wypuszczanie ich i później dokarmianie). Gdzieś na zagranicznej stronie wyczytałam, że aby w tymże labiryncie znaleźć key item (Machina Reactor) umożliwiający Rikku przekroczyć 9999 HP należy wypuścić każdy level Chocobo po 3 razy w poszukiwaniu itemów (co nam daje konieczność wypuszczenia Chocobo aż 15 razy). W związku z tym pytam: czy ja muszę to zrobić od razu czy może mogę np. wyszkolić Chocobo do 1 levelu, zająć się innymi misjami i potem wrócić na farmę, aby szkolić Chocobo dalej? Przyznam szczerze, że biorąc pod uwagę niewielką ilość walk losowych na Calm Lands, szukanie 15 razy po 7 walk zajmie mi wieki.
Z góry dzięki za pomoc
czarownica

Post autor: czarownica »

Malutkie pytanko... czy jest gdzieś opis questu z małpkami z 5 rozdziału?
Jeszcze jedno jeśli chodzi o farmę chocobo - trzeba walczyć 7 czy 8 razy?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Małpki łącz tak:

Birch - Sequoia
Spring - Autumn
Dusky - Dawne
Rosemary - Thyme
Terran - Skye
Minnie - Maxx
Summer - Winter
Peke - Vallis
Canis - Felina
Arroh - Quivrr
Golde - Sylva
Luna - Sol
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
czarownica

Post autor: czarownica »

Dzięki małpki z Zanarkand przeszła. Mi chodzi o trenerkę z Kilika. Chyba że tu chodzi o tę samą zasadę
leo

Post autor: leo »

Witam.
Mam dwa pytania.
1. Czy, jesli przegapilem wczesniej mozliwosc zdobycia ktorejs Crimson Sphere, to da sie to naprawic w ostatnim rozdziale?
2. W rozdziale piatym, zeby zdobyc Victor Primoris, potrzebny jest chocobo. Problem w tym, ze na Mi'Ihen Highroad nie ma kurczakow do wynajecia, co mozna z tym zrobic?
Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

Mam pytanie czy przechodząc new game plus mogę po raz 3ci rozpocząć grę z wczesniej zgromadzonymi itemami i dressspherami?

PS
Niestety ten quest na calm lands mi nie wyszedł z rozdziału można wyciągnąc max 250 pkt reklamy :(
"Moja żeycie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas. To co czuje w niej to moja siła ona we mnie jest już od wielu lat (...) "
Sofa "Moje życie to..."
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

leo pisze:Problem w tym, ze na Mi'Ihen Highroad nie ma kurczakow do wynajecia, co mozna z tym zrobic?
http://www.k-ff.com/Finalf10-2/index.php?n=24
leo pisze:1. Czy, jesli przegapilem wczesniej mozliwosc zdobycia ktorejs Crimson Sphere, to da sie to naprawic w ostatnim rozdziale?
Nie. Każdy rozdział zaczyna się tak jakby od nowa. Dlatego można reklamować firme we wszystkich 5 pytając tych samych ludzi. Zresztą ja nie pominełam, wiec nie jestem pewna na 100%.
harry1232 pisze:Mam pytanie czy przechodząc new game plus mogę po raz 3ci rozpocząć grę z wczesniej zgromadzonymi itemami i dressspherami?
No CatNip Ci zostaje. Więc raczej tak.
czarownica

Post autor: czarownica »

Halo, czy ktos moglby odpowiedziec na moje pytanie? ^^" XD"
Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

gabisssko pisze: Przyznam szczerze, że biorąc pod uwagę niewielką ilość walk losowych na Calm Lands, szukanie 15 razy po 7 walk zajmie mi wieki.
Zawsze można użyć Lure Bracer, który zwiększa ilośc przypadkowo napotkanych potworów;)

[ Dodano: Wto 15 Sie, 2006 18:40 ]
leo pisze: 2. W rozdziale piatym, zeby zdobyc Victor Primoris, potrzebny jest chocobo. Problem w tym, ze na Mi'Ihen Highroad nie ma kurczakow do wynajecia, co mozna z tym zrobic?
Ja wynająłem bez problemu u tej kobiety, która wynajmuje hover'y (od strony Luca (południowe wejście) ). Tylko sam miałęm pewien problem... dochodząc do tego miejsca, po skrzynkę z Phenix Down kurczak skończył po ok 5 sek. W opisie pisze, że należy wrócić na to samo miejsce i czekać by kurczak skoczył jeszcze raz. Czekałem z ok 1,5 min i nic :/
"Moja żeycie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas. To co czuje w niej to moja siła ona we mnie jest już od wielu lat (...) "
Sofa "Moje życie to..."
gabisssko

Post autor: gabisssko »

harry1232 pisze:
gabisssko pisze: Przyznam szczerze, że biorąc pod uwagę niewielką ilość walk losowych na Calm Lands, szukanie 15 razy po 7 walk zajmie mi wieki.
Zawsze można użyć Lure Bracer, który zwiększa ilośc przypadkowo napotkanych potworów;)

[ Dodano: Wto 15 Sie, 2006 18:40 ]
No dobrze, to wiem. Ale mimo wszystko zrobić ponad 100 walk pod rząd, to trochę dużo. Stąd pytanie: czy muszę to wszystko robić od razu, za jednym zamachem???

Czekam i czekam na odpowiedź, ale chyba nikt nie jest w stanie mi pomóc :(
Postanowiłam wziąć się za tą farmę kurczaków i już na początku natknęłam się na problem. Wypuściłam Chocobo na Calm Lands, stoczyłam 8 walk (w opisie było podane 7 lub 8 ), Chocobo wróciiły z przedmiotami, ale choć bardzo chcę, to podnieść level mogę tylko jednemu (tylko jeden ma w kolumnie "Next Level" 10, reszta ma 0). Co robię nie tak? Wszystkie Choco-Runner są Bold. A może jest potrzebny jeszcze jakiś dodatkowy parametr?
Pomóżcie, please...
Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

Mam pewien problem... W new game plus wziąłem się porządnie za kampanię reklamową i mam już ponad 400 pkt w 3cim chapter'rze. Chcąc sprawdzić jak idzie mi kampania reklamowa u faceta od rozrywek on mi mówi, że nie pracuje dla niego, sprawdziłem pozostałych każdy mi odp tak samo. chcąc zmienić reklamodawcę licznik zeruje się. Czy coś jest nie tak?? Czy to normalne?

a new game plus można zagrać po przejściu gry poraz drugi? (czy ma się wtedy dresssfery i przedmioty z 2ch wcześniejszych przejść?)

[ Dodano: Sro 16 Sie, 2006 23:47 ]
Mam pytanie też do 5 rozdziału. Pod koniec chaptera na pokładzie powinna odbyć się rozmowa z Ricku apropos jej historii, ale u mnie jej tam nie było... :( Czy ktoś wie może dlaczego?
"Moja żeycie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas. To co czuje w niej to moja siła ona we mnie jest już od wielu lat (...) "
Sofa "Moje życie to..."
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

gabisssko pisze:Co robię nie tak?
"Następnie leveluj swoje ptaszki. Spokojnie, powoli! Nakarm każdego kurczaka - 10x Pahsana Greens to jest 1 level. Teraz wyjdź na kolejne siedem walk, wróć, zapisz grę, pogadaj z Clasko, ulecz, leveluj i tak dalej."
Może właśnie to...
Jeżeli nie, to nie wiem. Sama ten opis pisałam i zawsze MI się idealnie sprawdzał ><'
harry1232 pisze:chcąc zmienić reklamodawcę licznik zeruje się. Czy coś jest nie tak?? Czy to normalne?
A dziwi Cię to? Skoro reklamowałeś inna firmę, a potem zmieniłeś ją na drugą, to zaczynasz od zera...
harry1232 pisze:a new game plus można zagrać po przejściu gry poraz drugi?
I po raz 5ty i 10ty i 100ny... -_- Tylko, po co? -_- Eh... Odpowiem pytaniem na pytanie:
Jak zdobędziesz CatNip, to widzisz, ze w NewGame + masz go od początku? No własnie...
harry1232 pisze:Mam pytanie też do 5 rozdziału. Pod koniec chaptera na pokładzie powinna odbyć się rozmowa z Ricku apropos jej historii, ale u mnie jej tam nie było... :( Czy ktoś wie może dlaczego?
Bo pewnie coś wczesniej popsułeś, lub nie zrobiłeś wszystkiego w DOKŁADNEJ kolejności z opisu...
Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

Raczej dziwi mnie fakt, że chcąc sprawdzić jak idzie mi kampania reklamowa u faceta od rozrywek, u którego deklarowałem reklamę w 1szym chapterze, to on mi mówiw 3cim rozdziale, po zdobyćiu ok 420 pkt, że nie pracuje dla niego tylko dla innej firmy, co nie jest zgodne z stanem faktycznym. A kampaniię reklamową w śród ludzi mogę dalej prowadzić i oni reagują tak jak gdyby nigdy nic, czyli normalnie.
(Dla pewności słów kolesia sprawdziłem pozostałych "usługodawców" to każdy mi odpowiada to samo - Pracujesz dla kogoś innego...:(, a przeciaż nie reklamuje sam siebie:D )
"Moja żeycie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas. To co czuje w niej to moja siła ona we mnie jest już od wielu lat (...) "
Sofa "Moje życie to..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”