FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Bart pisze:gdzie zdobyć Dark Knight Dreesphere bo nic nie rozumiem z opisu
Trochę inicjatywy Bart, to zadanie jest łatwe, więc pokobminuj sam. Btw opis jest w porządku, przecież wszystko tu wyjaśniono:
Gdy zbierzesz obydwa przedmioty udaj się przejściem z lewej strony. Idąc tą droga dotrzesz do ślepego zaułka, który jednak się rozstąpi i poprowadzi cię prosto na trzy windy. Najpierw wejdź w prawą. W lokacji, do której zawiozła cię winda, stań na obydwa kamienne występy (na dole i na górze sali) i weź Hi Potion ze skrzyni. Opuść salę dolnym wyjściem. Powinieneś/naś znaleźć się w trójwindowej przystani, tyle że prawej windy nie będzie. Wybierz więc środkową windę i stań na kamiennym postumencie (tam gdzie cię winda zawiezie - zobaczysz wysuwające się bloki w innym pomieszczeniu) i wróć tą samą windą z powrotem do trójwindowej przystani. Weź lewą windę a po wylądowaniu w znanym ci pomieszczeniu pójdź dokładnie na przeciw miejsca lądowania - trafisz do 'prawej' windy. Ta wywiezie cię do przystani. Wybierz centralną windę i ponownie stań na postumencie - kolejne stopnie wysuną się w innym pomieszczeniu. Wróć do przystani i zjedź na dół prawą windą. Przejdź do windy na północnym jego końcu. Zawiezie cię ona do miejsca z wysuwanymi wcześniej stopniami. Zejdź po stopniach i zbierz nagrodę - Dark Knight Dressphere.
Może napisz czego dokładnie nie rozumiesz :]
Kalina

Post autor: Kalina »

A ja mam pytanie dotyczące jaskini w Fermie Chocobo - wszystko świetnie, cały quest wykonany zgodnie z zaleceniami na Krypcie, ale... ale scenka, w której rzekomo miało się ukazać wejście do jaskini się nie pojawia _-_ Wchodzę do niej i wychodzę i dalej nic. Czy komuś się już to zdarzyło i jak to poprawić? >_>
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Kalina pisze:ale scenka, w której rzekomo miało się ukazać wejście do jaskini się nie pojawia _-_ Wchodzę do niej i wychodzę i dalej nic. Czy komuś się już to zdarzyło i jak to poprawić? >_>
Nie masz więc scenki, czy w ogóle jaskini? Bo z posta wynika,że wchodzisz do jaskini, a jedynie nie było scenki jej pojawienia się.

Jeżeli ukryta jaskinia na farmie chocobo jeszcze się nie pojawiła, to spokojnie- mnie też sprawiło to nieco kłopotu. Po prostu wysłałam 5-levelowego chocobo na Calm Lands ( a więc daleko nie pobiegły) i wkrótce któryś z nich odkrywał jaskinię.
Według opisu na Krypcie kurczak ma zostać w stajni, żeby dokonać odkrycia- może to też jest sposób, jednak mnei się udało kiedy wysłałam go na Calm Lands.
Tutaj poradnik na stronie: http://www.k-ff.com/Finalf10-2/index.php?n=24
Kalina

Post autor: Kalina »

Znaczy samej jaskini też nie ma... ani scenki, ani jaskini nie było. No, to spróbuję wysłac kurczaka na Calm LAnds, zobaczymy ^^`
FFFFF

Post autor: FFFFF »

Czy powiecie mi jak się można nauczyć umiejętności blue bullets(od przeciwnika),
bo mi nie wychodzi.Bo przechodzę drugi raz Finala (Fajne zakończenie po napisach)
,no ale wcześniej nie miałem gun mage'a,bo chciałem przejść grę na 100% a ci bandyci mi uciekali no i to mnie wkurzyło. :D
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Wystarczy (chyba) miec zalozony kostium gun maga i przyjac na klate atak.
FFFFF

Post autor: FFFFF »

Aha spróbuje może się udać

[ Dodano: Pon 10 Lip, 2006 20:30 ]
Dużo czasu mineło,ale mam nadzieję żę podziękowania nie są przeterminowane
(właśnie tak trzeba było zrobić dzięki Kimahri). A mam jeszcze jedno pytanie czy na Black Element będzie dobre Charon Dark Knighta i Hurt Berserkera?

[ Dodano: Sro 12 Lip, 2006 16:58 ]
Może ktoś wie czy Trema potrzebuje mp do użycia Dying star,Thundering Wave (czy coś takiego), i jaiś tam Leaf
Bo jak tak to nie będzie źle bo to jego najgroźniejsze ataki

[ Dodano: Sro 12 Lip, 2006 21:54 ]
Ok jakbyco już go pokonałem po 8 próbie nie jest aż tak trudny jak straszy krypta bo jak dobrze idzie to jest łatwy :D. Oczywiście strona Krypty bardzo mi pomogła ale dla ułatwienia jeszczenapisze. Jakbyco
Black Element :arrow: najlepiej użyc hurt berserkera i charon dark knighta
Chac :arrow: Łatwo go pokonać zanim użyje heaven's cataract (za pierwszym razem mi wyszło)Ale z Oversoulem też dobre
Paragon :arrow: Najlepiej za jednym Trigger Happy 20 strzałów i coś na dobicie (jak się trochę po naciskacie to wejdziecie w wprawę)
A Trema :arrow: gunner trigger happy reszta mana spring zabiera aż 200 mp mimo że mnie rozkładał 2 ciosami to i tak dałem radę jak osoba pada to mega phoenix, dużo pewnie ich nie macie ale wystarczy bo ja miałem ich 8 i parę zostało no a jak mu całe mp zjedziecie to u mnie używał już później tylko czarów a jak ataki fizyczne to szybkie wskrzeszanie.Aha nie wiem jak to możliwe ale rozwaliłem szybciej tak jakby nie miał 99999 ale nie róbcie sobie nadziej bo dobrze że w solucji jest zawyżony.Ok to tyle jeszcze raz dzięki Krypcie i Wam(BRAWA BRAWA NAPRAWDĘ ŚWIETNA SOLUCJA GRATULACJE) :!: :!: :!:

[ Dodano: Nie 16 Lip, 2006 21:21 ]
A,właśnie!Myślę,że może zadziałać z Tremą jeszcze jeden sposób (Nie próbowałem ale na pewno się uda).Przecież można założyć strój Gun Mage'a i użyć Blue bullet:ABSORB!
a TO MU ZJEDZIE CAŁE MP!
nuszka16

Post autor: nuszka16 »

Siemka.

Mam problem otóż grałem z waszym opisem wszystko ładnie pięknie, jestem w 5 chapterze i tu nagle kicha... :( nie mam jednej scenki na początku tego rozdziału. Chodzi mi o scenke po przebudzeniu Yuny wysłuchasz rozmowę Brother'a z barmanem na temat Yuny. Teraz przez to zamiast mieć 77% mam 76 :(

Czy ktoś może wie dlaczego nie miałem tej scenki?? jeżeli tak to proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

nuszka16 pisze:Czy ktoś może wie dlaczego nie miałem tej scenki??
Żeby Brother pogadał z Barkeepem, Yuna musi przespać się na statku przynajmniej jeden raz w każdym rozdziale. Tak więc niestety już po ptakach, zostaje Ci NewGame+.
nuszka16

Post autor: nuszka16 »

No to faktycznie LOL :D

A mam takie pytanko. Bo teraz zamiast 100% będę miał pewnie 99% (Wkurzyć się można :P tak niewiele ) co stracę przez ten 1%?? Chodzi mi o to co mnie ominie przez to że będę miał 99%.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

nuszka16 pisze:Chodzi mi o to co mnie ominie przez to że będę miał 99%
Ominie cię możliwość zobaczenia zakończenia Perfect - najlepszego, jakie dostaje się po przejściu gry w 100%. Jest to tylko jedna scenka dodana do zakończnia uzyskiwanego na 99%, ale całkiem satysfakcjonująca. Nie dostaniesz też od Brothera dressphere Mascot - potężnych kostiumów, z przegiętymi wręcz abilitiesami.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Gveir pisze:Nie dostaniesz też od Brothera dressphere Mascot - potężnych kostiumów, z przegiętymi wręcz abilitiesami.
Huh? Ja też kiedyś tam nie miałam tego dialogu, a mimo to dostałam Mascota, więc spokojnie. :)
ALien

Post autor: ALien »

Witam!
Mam pytanie odnośnie końca Chaptera 3. Kiedy skończyłem misje w Bevelle w opisie pisze że musze zdobyć 200 PR zanim pójde do Djose i znaleźć panne młodą. Gdzie moge znaleźć panne młodą? Co oznaczają te punkty PR. I czy jest to obowiązkowe by przejść 100% gry?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

ALien pisze:Gdzie moge znaleźć panne młodą?
Pytasz każda panne odnośnie kolesia, któremu szukasz panny młodej. Tak samo jak reklamujesz firmy.
ALien pisze:Co oznaczają te punkty PR
Nie wiem. Może Punkty Reklamy? :roll:
ALien pisze:I czy jest to obowiązkowe by przejść 100% gry?
Prawdopodobieństwo, ze będziesz mieć 100% za pierwszymrazem jest dość nikłe. Tak, reklamowanie jest potrzebne. Chociaż:
a) nie wysilaj się teraz, zrobisz to w New Game +
b) Ending 100% nie jest wart wysiłku, tak samo jak X-2 nie jest gra wartą zakupu. Niestety. IMO.
ALien

Post autor: ALien »

A skąd będę wiedział ile punktów zdobyłem? I jeżeli znajde tą włąściwą panne to co mam zrobić? Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”