FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

cayli
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 16 sie, 2010 18:30

Post autor: cayli »

Hej. Mam znowu problem :lol: . Tym razem chodzi o Aurora Rain, gdzie go mozna znalezc

[ Dodano: Pią 11 Mar, 2011 16:34 ]
Ej, No weźcie. Wy też nie wiecie gdzie to jest????????? Chodzi przecież o to czym Yuna przebija barierę 9999 HP . Helpnijcie mnie :( :(

[ Dodano: Pią 18 Mar, 2011 18:23 ]
dobra już wiem gdzie jest. Aaaaaa, mam pytanie dotyczące DSP Omatsuri i Saikikka(psychicer) którą część gry muszę kupić żeby je mieć??????
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Niepełny opis - nie było rozmowy Brothera z barmanem

Post autor: matiu222 »

Pomoże mi ktoś odnośnie FFX-2 ?

Opis przejścia jest wadliwy gdyż wprowadził mnie w błąd, a jestem już w 5 rozdziale.

Nigdzie nie napisano, że mam się wyspać w II rozdziale i teraz w 5 nie mam tej rozmowy Brothera z barmanem. Czyżby kilkadziesiąt godzin gry poszło na marne ?

Mogę coś zrobić oprócz cofania się do II rozdziału ?

Można jakimś hackiem (użyć cheats) itp dodać te 0,4 procenta ? Gram na PCSX2.

Grałem dokładnie według opisu i nie było ani słowa żeby wyspać się w II rozdziale.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Heh , ja także popełniłem ten błąd i wiesz co ??? Grałem od początku aby uzyskać 100% , gdyż :

a) nie miałem szans na pokonanie Via Invinito ( czy jak się to zwało ) , a kolejny CatNip mi się przydał :)

b) mogłem obejrzeć kilka innych rzeczy które w wersji podstawowej nie mogłem / chciałem zrobić

Oczywiście mówię o New Game + , gdy wiedziałem że nie będe miał 100% to poprostu skończyłem grę i zagrałem jeszcze raz w NG+. Wszystkie joby zostały , umiejętności wyuczone , gridy zostały , tylko kilku przedmotów brakowało ( te od chocobo ) , ale przejście gry za 2 razem przy okazji NG+ to farsa , wszystko idzie bardzo szybko :) - pierwszy normalny boss dostaje z np. Firagi , albo czegoś innego baaaardzo zabawnego :) Zresztą co będę gadał , za drugim razem praktycznie przeszedłem z Yuną na krytyku miejącą Catnipa :)
www.ttadvance.ca - let's play
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Ja teraz gram w FFX-2 drugi raz gdyż wcześniej miałem 57 procent.

Zacząłem grać dokładnie z tym opisem i przez to, że nie napisali żeby się wyspać w II rozdziale nie zrobiłem tego. Natomiast niepotrzebne informacje jak chociażby odnośnie walk (te śmieszne porady jak pokonać jakiegoś wroga) to już były.

Nie ma sensu się cofać do II rozdziału gdyż kilkadziesiąt godzin zajęło mi przejście (zdobywałem chociażby 2 razy ribbon co było bardzo długie).

A new game + nie ma sensu gdyż wtedy są inne procenty i nie mogę sprawdzać czy wszystko jest dobrze.

Czy zawsze są jakieś procenty za sen ?

Sprawdzałem i wszystko się zgadzało (z dokładnością do 0,2 % ) z opisem na tej stronie.

A rozmowy i tak nie było.
Oray80 pisze: b) mogłem obejrzeć kilka innych rzeczy które w wersji podstawowej nie mogłem / chciałem zrobić
Na przykład co ?
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

a np głupią scenkę gdzie ta durna laska nas wyprzedza ( jak jej tam było lblanck jakoś tak ) , oddanie sfery innemu klanowi itd.

Po pierwszym przejściu już miałem to w % więc mogłem sobie to obejrzeć bez wpływu na to że mi coś odejdzie...

PS.. Tylko że ja za pierwszym razem przeszedłem na jakieś 98% :) Brakowało mi jedynie gadki na dnie Via Infinito oraz właśnie tej gadki brothera :)

Może coś jeszcze , zapomniałem , swoją przygodę (???) z ffx-2 skończyłem z 2-3 lata temu . I nie zamierzam do niej wracać...

PS2. Taaa jeszcze mi brakowało tego no , scenki z yyy coś na calm lands z tymi turniejami , czy jakoś tak. Nie zdobyłem za 1wszym razem jobów tonberry , moogle i no właśnie jak on się nazywał ... Moomba???
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Oray na litość boską. Nie pomagasz? Nie pisz.
Koniec waszej dysputy. Chcecie sobie popluć na X-2? Śmiało. Nie tutaj.

Nie ma opcji cofania się. Daj sferę drugiej stronie i rób co się da.


Serio, ta gra nie jest warta tylu h wyjętych z życiorysu dla lepszego zakończenia *paw*.
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Final Fantasy X-2 to świetna gra (chociażby transformacje dziewczyn bardzo mi się podobały), ale szczególnie wtedy jak grasz w wersję z japońskim głosem i angielskimi napisami gdyż tak właśnie gram.

Sad Ending, który wgrałem na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=sZy8A3bijNI

Obliczyłem, że ta scena rozmowy Brothera z barmanem to 0,4 % czyli jak wszystko pójdzie dobrze to będę miał 99,6 %, ale perfect endingu nie będzie.

To w takim razie chyba będę musiał tak na szybko (tylko główny wątek) przejść grę 3 raz.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

matiu222 pisze:A new game + nie ma sensu gdyż wtedy są inne procenty
Procenty chyba nie są inne ,masz przypisane te które zdobyłeś i jeśli wykonasz coś nowego (co opuściłeś) to zostaną ci doliczone.
matiu222 pisze:Czy zawsze są jakieś procenty za sen ?
Za sen nie ma żadnych procentów, raczej tylko za scenkę którą dzięki tym odpoczynkom wywołasz, pewnie stąd też w wielu opisach nie ma o tym wspomniane, bo skupiali się głównie na wszystkim co dobijało procent.
matiu222 pisze: z japońskim głosem i angielskimi napisami gdyż tak właśnie gram.
To w wershi PAL jest opcja z japońskimi głosami??? czy skąd masz swoją kopię gry??
Ale reklamować tutaj swojego konta youtube nie musiałeś, a chociaż mogłeś oznaczyć filmik jako spoiler, poza tym te tłumaczenie jest...........dosyć ciekawe :
Arigato = I love you = Ja * ( WTF + LOL) , ach ta matma :P
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

andchaos pisze: Za sen nie ma żadnych procentów, raczej tylko za scenkę którą dzięki tym odpoczynkom wywołasz, pewnie stąd też w wielu opisach nie ma o tym wspomniane, bo skupiali się głównie na wszystkim co dobijało procent.
To w takim razie wszystko jasne. Zresztą od razu się domyśliłem, że w II rozdziale nie było snu gdyż to jedyny rozdział, w którym nie napisali o tym w opisie przejścia (tym na krypta final fantasy).
andchaos pisze: poza tym te tłumaczenie jest...........dosyć ciekawe :
Arigato = I love you = Ja * ( WTF + LOL) , ach ta matma :P
Wiesz chyba dlaczego tłumaczenie nie jest do końca zgodne z oryginalnym językiem ?
Angielski tekst to dokładnie ten sam co był w wersji z angielskim dubbingiem. Jedynie głosy są oryginalne czyli japońskie.

Jednak ja trochę znam japoński ze słuchu i w bardzo wielu miejscach zauważyłem różne błędne tłumaczenia, które tłumacze (możliwe, że celowo) popełniali i jak przekręcali dialogi. Podałeś całkiem dobry przykład czyli w oryginale "dziękuję" (w przypadku Lenne również), a po angielsku było "I love you". Chociaż to "dziękuję" było zapewne w sensie "kocham ciebie" czyli dziękuję za wszystko co dla mnie zrobiłeś.

To jest bardzo wzruszający ending z Shujin i Lenne.

http://www.youtube.com/watch?v=EY8nQeOX-qs
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Na litość boską. WON do tematu o X-2, a nie mi HELP zaśmiecać.

Ogólne -> narzekamy.
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Wczoraj skończyłem FFX-2 i miałem 99, 6 procent. Natomiast dzisiaj ukończyłem grę 3 raz (przejście całej gry z Charm Bangle zajęło mi 8 godzin) i tym razem miałem tą scenkę po śnie. Więc udało mi się zyskać perfect ending.

Nie spodziewałem się, że będę musiał grać 2 razy, ale gra na 100 procent łącznie zajęła mi prawie 90 godzin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”