FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Jak mam reagowac gdy po raz ktorys powtarzam gdzie poprawic ewidentne babole, a nikt sie tym nie przejmuje? Ja to mam w nosie juz w sumie, sam rozkminilem co jest nie tak przy 2 podejsciu. Ale szkoda mi tych ludzi ktorzy posluguja sie tym poradnikiem, ktory jak moze byc dobry, skoro nie przejdziesz z nim gry na 100%? No wytlumacz mi to.
W grze zdobyc 105% to chyba za drugim podejsciem zmieniajac strone konfliktu. A co do sprawdzania w kilku źródłach to myslisz jak wpadlem na te bledy? Gamefaqs, wiem co to za strona. Patrzac na twoja wypowiedz sam powinienes to zrobic. Nie mam jak obejrzec tego twojego faqu, bo z tego co widze na szybko jest platny.

Generalnie moje 6 punktow z wczesniejszego postu jeszcze raz, inaczej:
1. Inne opisy pisza wyraznie ze trzeba pogadac z Rinem. Na krypcie mamy info ze mozna pozwiedzac Luce i udac sie do szatni, ale nie trzeba (tekst nie jest pogrubiony). Pogrubic i problem z glowy, bo scenka rozmowy wlacza sie chyba automatycznie (nie pamietam).

2. Tutaj juz czas znowu zrobil swoje i niepamietam dobrze watku. Problem raczej jest na pewno bo w opisie mamy napisane ze nic do zrobienia - jak ktos przybedzie na miejsce zobaczy automatycznie scenke, ale moze rozmawiac z Kimarhim ktory daje do wyboru odpowiedzi. Sam nie wiem dobrze, ale chyba ten epizod mozna zrobic na dwa razy w dwoch rozdzialach, albo od razu calosc w drugim. Mozna by o tym wspomniec jakos jednak. Musialbym w to bardziej pownikac, ale bez gry raczej ciezko.

3. Tekst Zadeklaruj chęć udziału w promocji jednej z firm. moze jest zrozumialy dla autora, ktory wie ze z kazdym rozdzialem trza pogadac z ludzmi od nowa. Jak komus zielonemu przypomni sie o tym w 3 rozdziale bedzie sporo punktow do tylu. Nie sadze tez zeby bez rozpiski jak uzyskac 5pkt od kazdej osoby dalo sie to sensownie wykonac.

4. Rusty tutaj akurat mi nie chodzilo o watek procentowy tylko jako sam quest, ktory jest bardziej rozbudowany i ma kilka sposobow wykonania. Jak juz ktos ma 100% moglby za nastepnym podejsciem inaczej go wykonac. Autor pisze ze opisze go bardziej szczegolowo - od wiekow na to czekamy i nic, wiec wytykam. :)

5. Wejdź Yuną do wody, scenka ukończy epizod Tu poprostu bez adnotacji, ze trzeba pogadac najpierw z ostatnim Guado dla scenki zaliczeniowej ktos pomysli ze zrobil cos zle wczesniej. Nie poszuka Guado i juz ma wtopione. Blad i to duzy, na 100% do poprawy, sprawdzone w innych opisach.

6. Tutaj nic wiecej do dodania. Po pokonaniu Angry, trzeba wrocic by pogadac z Benzo w lokacji z kaktusami, co nie jest napisane wogole. Tej scenki brakowali mojej grze do 100%, skonsultowane z innymi opisami - 100% blad.

Tak ogolnie sumujac nie bierzcie mnie za goscia ktory mysli ze wszystkie rozumy pozjadal. Poprostu mowie wam, ze gralem z poradnikiem krypty praktycznie w rece dwa razy - to to i to mi nie pasowalo do 100%. Sprawdzcie sobie moje wytyczne na innych stronach to sie przekonacie ze warto wprowadzic te zmiany o ktorych pisze. Zwlaszcza ze jakby nie patrzec jest ich malutko? W kazdym razie wiecej nie bede o tym pisal. Probowalem spokojnie - nikt nie sluchal. Probowalem ostro - widze ze to samo. :) Bo nie rozumiem co jeszcze mam zrobic, zeby ktos laskawie wklepal te pare linijek tekstu do opisu..

ps.
Rusty pisze:Propo lubienia gry - jak się lubi gre to się gra bez opisów, nie? 100% z opisem to tylko na odpierdol sie, zeby kolegom pokazać...
Gre skonczylem za 1 razem bez opisu zlotko, za 2 z opisem krypty nie mialem 100% wiec za 3 posilkowalem sie innymi poprawiajac co nie pasuje - w nadziei ze pozniej ktos to tu poprawi. (mhmmm) A co do 100% z opisem, uscisk reki prezesa jesli ktos to wykona bez opisu. Jest to niemozliwe, a czemu mam nie miec tych 100% jak chce - dla siebie. Tekst o kolegach beznadziejny.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Gamefaqs, Neoseeker, BradyGames, Krypta. Dobre strony :P.

Fajnie, że przeszedłeś grę bez opisu. Tylko co to ma do tego, że granie z opisem tylko żeby mieć scenkę to głupota? Wybacz, ale da się zrobić 100% bez opisów. Po to, chyba, dodano opcje new game+. Ponownie stwierdzę, że chęć uzyskania 100% czy to za pierwszym czy za drugim graniem przy użyciu opisu jest na odpierdol się. Ja mam aktualny 7 newgame+(bez newgame+ bedzie troche wiecej) i 98% i nie mam zamiaru szukać po opisach czego mi brakuje, z poradników bardziej czerpię wiedzę o walkach, a nie o fabule, stylu przechodzenia.

A co do twoich wytycznych - well, zgadzam się, nie zaszkodzi nikomu ich dodać. Ale nie powtarzaj tego na forum już, tylko napisz do redakcji :).

btw. tekst o kolegach nie beznadziejny, a prawdziwy. ktoś wejdzie potem na board gamefaqs(jakiś randomowy troll) i zacznie rzucać że ma 100% i jest mistrzem tej gry, a ma problemy z rozwaleniem tremy. nie spotkałeś się z takimi trolami, gratuluję.
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

No juz troche lepszy ton rozmowy..
Nie mam zamiaru pisac do redakcji, bo redakcja jest na forum dosc aktywna i juz widziala ten post nie raz.
Ja nie mowie ze gram tylko po to zeby zobaczyc jakas scenke. Chce zagrac w gre tak aby nie umknal mi doslownie zaden szczegol - a tak moge tylko z opisem. Szczerze - skad wiedziales np. ze masz podczas cutscenki wcisnac X aby uslyszec gwizd? No kurde masz na sobie Jasnowidz Dressphere czy jak? :) Sporo takich bzdetow jest w tej grze. Dla mnie za duzo eventow byloby niemozliwych do zobaczenia, po to sa opisy aby mi to umozliwic. I troche irytujace jest ignorowanie uwag w sprawie poprawy, bo sie redaktorowi gra nie podoba, do tego stwierdzajacy ze nie warto dla jednej scenki. Tu kompletnie nie o nia chodzi nawet... 'jak cos robisz, rob to porzadnie albo wcale'. ok? :)

offtop mial sie konczyc na poscie nizej.. ok, to EDIT tego..

Odpowiedz na posta nizej to jedno:
Od: Go Go Yubari
Do: Majin _uQuad
Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 00:00
Temat: Re: ffx-2, autor opisu?
Krakers, który nie bywa. Uwagi Sephi przeniosła do odpowiedniego tematu. Krak wróci i je przeczyta, nie molestuj go dodatkowo na PW -_-'

Drugie - dostalem warna ze niby za co? Moj post o zmianach w tym dziale do ktorego dajesz linka w ostrzezeniu jest juz tam napisany. Bez odzewu.
Ostatnio zmieniony pt 06 cze, 2008 20:41 przez uQuad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

uQuad pisze:Nie mam zamiaru pisac do redakcji, bo redakcja jest na forum dosc aktywna i juz widziala ten post nie raz.
Gdybyś się wysilił i spytał kogo trzeba, wiedziałbyś, ze tylko Krakers może cokolwiek zmienić na stronie. Gdybyś się tego dowiedział, wysłałbyś mu stosowne PW z naniesionymi zmianami i byłoby po bólu.
Łatwiej jest wieszać na nas psy, nie?

Koniec offtopa.
Fabirej
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 18:12
Lokalizacja: Ze swiata FF

Post autor: Fabirej »

Wiem ze to glupie,ale takie pytanie: Pisze, ze zanim pojde do Djose(rozdzial 3) to mam skonczyc misje z reklamowaniem Calm Lands i misje z panna mloda,ale zadna osoba nie wspomina nawet o skonczeniu tego... nie jest to planowane w 5 rozdziale?
Nie ma opisu...Komuna ukradla ;[
Pierutka

Post autor: Pierutka »

A ja mam inny, lecz bardziej banalny problem: w drugim chapterze w Bevelle Labirynth w tym momencie:
Po zebraniu skrzyni skorzystaj z przejścia, do którego prowadzi platforma P3. W skrzyni na filarze, zaraz na poczatku znajdziesz kilka Etherów. Kolejna skrzynia po zejściu na dół kryje Remedy. Na rozgałęzieniu najpierw idź w prawo - dotrzesz do skrzyni z Downtrodder Garment Grid. Wróć do rozgałęzienia i idź w lewo. W kolejnej lokacji wejdź na obie kolumny i przejdź po moście. Znajdziesz się w pomieszczeniu z ogromną maszynerią.
Wybaczcie, że taki banał kanał, ale naprawdę nie mam pojęcia, jak przejść przez ten "most". Podchodzę do kolumn, do krawędzi też, klikam i klikam bez końca O i X i nic. Pomóżcie, bo to straszne utknął w tak głupim punkcie ;(
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Fabirej pisze:Wiem ze to glupie,ale takie pytanie: Pisze, ze zanim pojde do Djose(rozdzial 3) to mam skonczyc misje z reklamowaniem Calm Lands i misje z panna mloda,ale zadna osoba nie wspomina nawet o skonczeniu tego... nie jest to planowane w 5 rozdziale?
W 4 rozdziale praktycznie punktow nie zdobedziesz bo nie ma mozliwosci podrozowania po Spirze, a w samym 5 nie ma ich odpowiedniej ilosci. Dlatego musisz w tym 3 jeszcze nabic maximum ile sie da, pozniej w 5 tez. Teoretycznie powinno byc ich tyle zeby zaliczyc quest, nie pamietam. Zrobisz to tylko z opisem z kim jak rozmawiac, z gamefaqs.com
W kazdym rozdziale rozmawia sie z wszystkimi od nowa, ciezko ten quest zrozumiec z tym opisem. (tak, czepiam sie wrednie)
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Pierutka, Musisz wskoczyć na te kolumny po bokach.
Pierutka

Post autor: Pierutka »

mati90 pisze:Pierutka, Musisz wskoczyć na te kolumny po bokach.
Rzeczywiście ;) Już mi się udało. Wcześniej klikałam tylko O, a nie pomyślałam, żeby też analoga do przodu...hehe...
Dzięki za pomoc.
Desiu

Post autor: Desiu »

Siemka, mam do Was prośbę - moglibyscie mi podać lokację w której stwory używają ataków które nie zmieniają statusu postaci ? CHodzi mi o chapter 5
Kazuki

Post autor: Kazuki »

AJa sie tak namęczyłem atu trzeba pogadać z rinem abyłem w 3 rozdziale jezu! DZIENKI UQUad :cry:
robert3413

Post autor: robert3413 »

Witam.Na imię mam Robek. Mam pytanko odnośnie FFX-2. Czy mozna sciągnąć umiejętność DrillShot (BLUE BULLET) od kogoś jeszcze prócz Baralaia? Bo jesli tylko od niego to kapa nie wiem czy mozna drugi raz gdzies jeszcze z nim zawalczyc a trzeci raz w ostatnich 6 miechach nie bede przechodzic calej gry. Pozdrawiam wszystkich fanów FF. :smile:
Kazuki

Post autor: Kazuki »

Można z nim walczyć 2 ras ale nie wiem czy da się mu się da zabrać jak znajdziesz wszystkie crimison sphere to w takim miejscu chyba deo of pae czy jakoś tak będzie :smile:
robert3413

Post autor: robert3413 »

Dzieki wielkie.Sprawdzę to.

[ Dodano: Sro 16 Lip, 2008 19:03 ]
Witam.w jakich rejonach Bikanel Desert najczęsciej mozna znależć części maszyn typu Z? czy są generowane losowo? Pytam bo szukanie ich jest tak zajmujące jak obserwowanie wyścigów ślimaków. pytam bo ponoć trza mieć po 13czesci do episode complete w Djose.Pozdro.
Emeraldzik

Post autor: Emeraldzik »

Wiem że to głupie pytanie ale naprawdę tego nie wiem, jak wyciągnąć Gun Magerem umiejętności od przeciwników :? .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”