FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Ma ktoś może jakąś dobrą strategię na Black Element (w Via Infinito?). Ten boss jest irytujący, używam Tableturner, Paine co chwila atakuje Black Sky (który może i efektowny zbyt nie jest, ale jakieś obrażenia zadaje no i daje mi czas, żeby się pasek naładował), ale to i tak w sumie niewiele, bo jak już go osłabię to albo rzuca Full-Cure, albo Ultimę.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Darkness Dark Knighta.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

A co to takiego da?

[EDIT] Dobra, cofam to durne pytanie xD Dzięki, teraz Black Element gryzie glebę, a ja mam w końcu upragniony przedmiot - Cat Nipa ^_^
Fabirej
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 18:12
Lokalizacja: Ze swiata FF

Post autor: Fabirej »

Ja mam takie pytanie co do opisu:
Otoz jestem w 3 Chapterze, robie WSZYSTKO wedlug niego, doslownie WSZYSTKO, lecz zamiast miec 50% po gadaniu z Cid'em i mlodymi Ronso, a ja mam dalej 49% ;/ dopiero po misji ze sklepem Oaka'i pokazalo mi sie 50%.
Nie ma opisu...Komuna ukradla ;[
CIELAK

Nieaktywny Blitzball

Post autor: CIELAK »

Witam!!!
Zadam pytanko odnośnie Blitzballa. Szukałem na forum czy gdzieś nie pojawił się już wątek z odpowiedzią na moje pytanie, bez efektu. Więc moje pytanie brzmi:

Czemu nie mogę grać już w blitzballa? wcześniej grałem normalnie, kilka razy wygrałem ligę.
Zjawisko wystąpiło po wyjściu z Macalania Cloister of Trials. Jak chce grać przy Save Spehre
opcja gry jest widoczna lecz bez możliwości wyboru. Ktoś domyśla się o co chodzi?

z góry dzięki
Fabirej
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 18:12
Lokalizacja: Ze swiata FF

Re: Nieaktywny Blitzball

Post autor: Fabirej »

Mnie sie wydaje, ale chyba nie wszedzie mozna grac w Blitzballa(moze akuratnie tam). Sprobuj gdzie indziej.
Nie ma opisu...Komuna ukradla ;[
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Albo spróbuj w późniejszym etapie gry ...
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Fabirej pisze:Ja mam takie pytanie co do opisu:
Otoz jestem w 3 Chapterze, robie WSZYSTKO wedlug niego, doslownie WSZYSTKO, lecz zamiast miec 50% po gadaniu z Cid'em i mlodymi Ronso, a ja mam dalej 49% ;/ dopiero po misji ze sklepem Oaka'i pokazalo mi sie 50%.
No to masz problem bo opis jest z paroma bledami. Pokazywalem gdzie nieraz, ale widac jak ich to interesuje.
Fabirej
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 18:12
Lokalizacja: Ze swiata FF

Post autor: Fabirej »

uQuad pisze: No to masz problem bo opis jest z paroma bledami. Pokazywalem gdzie nieraz, ale widac jak ich to interesuje.
I przez to nie przejde gry na 100%?Bo pare bledow jest problem poprawic?A moze ktos podac te bledy i szczegoly jakie moglem ominac?Moze te bledy poprawie jeszcze....
Nie ma opisu...Komuna ukradla ;[
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Fabirej pisze:przez to nie przejde gry na 100%?Bo pare bledow jest problem poprawic?
Jak jesteś taki mądry, to sam odkryj gdzie są błędy, a nie przechodzisz grę z opisem. Zresztą katowanie FFX-2 tylko dla najdenniejszej scenki nie FMV w historii FF <poza śmiechem w Luca w FFX> nie ma sensu. Radzę opanować nerwy.
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

nie masz 50% tylko 49%? Może jednak coś zepsułeś? Ja pamiętam, że nie miałem wszystkiego na maxa dopiero przy 90% Po za tym to nie jest też znowu żadna tragedia. Przejdziesz grę jeszcze raz i przy wyborze strony konfliktu musisz wybrać inną niż za pierwszym razem. Jeśli po ukończeniu gry będziesz miec jakieś 98-99% to wystarczy, że wykonasz parę rozmów i już masz stówke.
ps. zakończenie gry nie jest tego warte ŻENADA
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Tym bardziej, że można je bez problemu obejrzeć na youtube ...
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Ale wy wszyscy wyżej sapiecie.. a moze on sobie poprostu chce zdobyc te 100% za pierwszym razem bo po co ma to robic dopiero za drugim? Moze sobie chce miec 100% na save'ie (jak na fana przystalo i wypadalo) i obejrzec wszystkie sceny na TV, a nie na glupim youtube.. nosz malo powodow.. chodzby dla widzimisie.
Go Go Yubari pisze:
Fabirej pisze:przez to nie przejde gry na 100%?Bo pare bledow jest problem poprawic?
Jak jesteś taki mądry, to sam odkryj gdzie są błędy, a nie przechodzisz grę z opisem.
Odpowiedz tworcy strony na sluszne zarzuty.. hm.. <oklaski> Żenada? To po co ta strona i opis istnieje mi powiedz?

W tym dziale znajdziesz kompletny opis przejścia gry w 100%.
A ja mowie, ze bzdura - bo poslugujac sie tylko tym opisem, robiac dokladnie wszystko wg niego nie uzyskasz 100%. Wszyscy o tym wiedza, nikt nic nie robi..
Go Go Yubari pisze: Zresztą katowanie FFX-2 tylko dla najdenniejszej scenki nie FMV w historii FF <poza śmiechem w Luca w FFX> nie ma sensu. Radzę opanować nerwy.
Czytam juz ktorys raz z kolei ta twoja odpowiedz ze nie warto. A co mnie do ciezkiej cegly obchodzi twoj gust? Bo tobie sie ta gra nie podoba to wszystkim nie powinna.. a moze on ja uwielbia? (Podobnie jak ja) Pozatym nerwy to mam teraz dopiero ja, on ci spokojnie powiedzial jak jest.

Moj post sprzed wiekow z poprawkami do wprwadzenia..:
Pare skromnych uwag do autora opisu z krypty..

1. 1 rozdzial Luca - po misji z rozdawaniem balonow ladujemy na statku. Opis sugeruje udanie sie spowrotem do szatni i zapoznanie z regulami sphere break. Z tym ze nie napisane, ze to trzeba zrobic, a jest tam scenka z Rinem ktora musimy obejrzec.

2. W 1 rozdziale na Gagazet jest przeciez od razu scenka z Kimarhim, autor pisze ze nie ma nic do zrobienia. (?) Po rozmowie trzeba wybrac druga opcje z 3 mozliwych. (w scence byla mowa o mlodych ronso ktorzy uciekli z gory - trzeba zapewnic ze sie tym zajmiemy).

3. 1 rozdzial calm lands - "Zadeklaruj chęć udziału w promocji jednej z firm" - dodac, ze dobrze by bylo zaczac od razu, dolaczyc rozpiske z kim jak rozmawiac. (bylo w tym temacie juz, na gamefaqs mozna znalezc).
Info o tym ze nalezy pamietac o tej misji na koncu 3 rozdzialu, zwlaszcza bez rozpiski jest troche nieteges.

4. Warto by napisac jak zwalic wine na Rikku w quescie Mihen Highroad. Grajac z tym opisem moze sie nie udac od razu (co autor zaznacza i wskazuje jak wrobic chocobo eatera).
A mozna inaczej - pomiedzy zdarzeniami z opisu "CAM1- Chocobo Eater goni mewę - wołaj po Rina" oraz "CAM4 - Chocobo Eater ściga pojazd" dolozyc zdarzenie z CAM2 gdzie mozna zobaczyc kobiete majstrujaca przy konsoli - wolamy Rina. Proste, a scenka w chapterze 5 zabawniejsza :) Pozatym nie wiem czy przypadkiem przy wskazaniu na choco eatera dostajemy w nagrode przedmiot Ragnarok - chyba nie?

Caly quest ma pare innych watkow i wogle, i nie zostal ciagle opisany na krypcie :) Co autor obiecuje w glownym opisie :P

5. Macalania w 5 rozdziale. Aby ukonczyc watek trzeba zobaczyc scene nad jeziorem z Yuna. Problem w tym ze w opisie brakuje infa ze predzej trzeba porozmawiac z ostatnim Guado, inaczej scenki niet. Owego Guado znajdziemy idac do gory na prawo na tym wielkim skrzyzowaniu, zaraz przed lokacja z sklepem O'aki.

6. Watek na Bikanel Desert! Pokonanie Angry to nie koniec, trzeba sie potem wrocic do Cactuar nation by zobaczyc scenke z Benzo.

Opis krypty + powyzsze poprawki - 100% za 1 razem
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

uQuad, knypie, mam opis z bradygames.com i tam nie potwierdzają twoich rewelacji na 100% :|. Przestań się pienić i sprawdź w kilku źródłach. Nie wiem czy wiesz ale ogólnie w grze można zdobyć 105% więc nie gadaj, że opis zły. Wejdź na stronę jakąś i kup książkę, a potem swoje pierdoły wypisuj. Propo lubienia gry - jak się lubi gre to się gra bez opisów, nie? 100% z opisem to tylko na odpierdol sie, zeby kolegom pokazać...

co do punktu 4... przecież napisane masz w opisach ubrań, że granie z opisem zapewni ci zdobycie maskotek - inne wykonanie niż chocobo/rikku oznacza że nie zobaczysz chapter complete, więc po jakiego pisać o innych rozwiązaniach? żeby ktoś wszedł i pitolil ze wrobil proroka a tam zonk?
Fabirej
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 18:12
Lokalizacja: Ze swiata FF

Post autor: Fabirej »

Go Go Yubari pisze: Jak jesteś taki mądry, to sam odkryj gdzie są błędy, a nie przechodzisz grę z opisem. Zresztą katowanie FFX-2 tylko dla najdenniejszej scenki nie FMV w historii FF <poza śmiechem w Luca w FFX> nie ma sensu. Radzę opanować nerwy.
Go go Yubari,przepraszam za moja poczatkowa reakcje, po prostu zbyt szybko zareagowalem.


A co do tego za pewne nie zrobilem czegos w 1 Rozdziale, (wedlug bledow wypisanych przez uQuada), ale dopiero w 3 Rozdziale po przejsciu przez thunder plains mi sie to pokazalo ;/ Jest w Chapterze III cos latwego do pominiecia?
Nie ma opisu...Komuna ukradla ;[
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”