FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

SomeThing pisze:Mógłbym mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym questem "Panna Młoda", jak go zacząć i zrobić? Bo w poradniku tylko napisali "Musisz mieć ukończone zadanie z panną młodą itd", ale w ogóle nie napisali jak go rozpocząć :?
Quest zaczyna się w Calm Lands (czy jak to sie nazywało) przy sklepie, po prawej siedzi ojciec z synem, zagadaj do nich a okaże się że chłopak szuka żony. Następnie podczas grania w różnych lokacjach rozmawiaj z kobietami by je zainteresować gościem z Calm Lands, to przypomina troszkę reklamowanie firm z calm lands, nie pamietam kiedy dokładnie się quest kończył, ale chyba po dojściu do chapter 5 trzeba iść do calm lands i pogadać z gościem i jeśli pogadałeś z odpowiednią ilością kobiet to obejrzyczsz scenkę i quest wykonany.
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Aha. Dzięki, bo wiem gdzie to dokładnie jest (byłem tam parę razy i raz zagadałem właśnie do tego gościa, coś tam zaczął nawijać, czy Yuna by nie chciała męża czy coś, ale sobie poszedłem). No, w końcu wiem gdzie to jest. Tylko trochę trudno będzie - latać wszędzie i reklamować faceta. No chyba najlepiej do Luca - tam jest full ludzi.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

SomeThing pisze:No chyba najlepiej do Luca - tam jest full ludzi.
Ba, na tym polega ten quest - że jest bolesny. A jak jeszcze złapiesz złą odpowiedź, to najlepiej robić load, żeby się wyrobić w limicie punktowym. Ekstremalnie upierdliwe. A na tym samym polega quest reklamowy _^_
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

To chyba to oleję i obejrzę sobie zakończenie "Perfect" na YouTube. Nie mam jakoś ochoty się męczyć ^_^
Jutsu
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: czw 09 sie, 2007 13:48

Post autor: Jutsu »

o co do zakończenia to mam pytanie.
Grę 2 razy przeszedłem (drugi raz to na chybcika) i udało się ! 100% jest wreszcie. Ale filmik perfekt się nie pojawia ,ba nie ma nawet pytania w którym mam powiedzieć Yes. Czy ktoś może mi powiedzieć kiedy ta scena się dokładnie pojawia? Mogę olać "dziadkowe wywody" czy też grzecznie słuchać?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jutsu pisze:Mogę olać "dziadkowe wywody" czy też grzecznie słuchać?
Grzecznie słuchać i w żadnym momencie nie przerywać. Przy tym nie wolno przerwać absolutnie żadnej scenki w grze i obadać wsie Comm Spheres.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Jutsu
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: czw 09 sie, 2007 13:48

Post autor: Jutsu »

Po pierwsze: nawet jak mam 100% to i tak trzeba to wszystko caałe od nowa?
Po drugie: a jak się nie ma 100% a nic się nie oleje wysłucha dziadka całe common spears nawet pauzy na dialogu nie naciśnie, to scenka się pojawia ? bo mi jak tak grałem za pierwszym razem się nie pojawiła miałem 99% (no to już nie muszę widzieć tego perfect ale jakaś dodatkowa powinna być ta scenka z tym yes ).natomiast jak tera grałem i mam 100 to chociaż była scenka a nie było wyboru odpowiedzi.
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Mam problem w Kilika Woods. Jest napisane "Wciśnij X idąc od Save Sphery na górę i w prawo, przed kolejnym rozgałęzieniem do góry dziewczyny powinny zauważyć konary prowadzące do celu". Tylko nigdzie jakoś tej drogi nie mogę znaleźć, oblazłem wokoło całe najbliższe otoczenie, wciskając X i nic. Może mi ktoś zaznaczyć gdzie to jest? Poniżej przesyłam rysunek
Obrazek
Jutsu
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: czw 09 sie, 2007 13:48

Post autor: Jutsu »

u mnie też tak było a trzeba skręcić tylko w lewo od tego miejsca gdzie stoi. Ważne jednak żebyś najpierw sprawdził wszystkie te miejsca muszą wiedzieć że wszystkie drogi zamknięte.
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Dzięki ;) Się udało ^_^
Jutsu
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: czw 09 sie, 2007 13:48

Post autor: Jutsu »

To ja pytanie do swojego tekstu wyżej zadaje. Czy to możliwe aby scenka się nie pojawiła w ogóle (i nie mówię tu o tym ostatecznym najlepszym zakończeniu) nawet pomimo nie przewijania wysłuchania i zrobienia całych common spears. Nie chce żeby jak przejdę 3 raz ponawiając to wszystko nie było tej scenki.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Jutsu pisze:To ja pytanie do swojego tekstu wyżej zadaje. Czy to możliwe aby scenka się nie pojawiła w ogóle (i nie mówię tu o tym ostatecznym najlepszym zakończeniu) nawet pomimo nie przewijania wysłuchania i zrobienia całych common spears. Nie chce żeby jak przejdę 3 raz ponawiając to wszystko nie było tej scenki.
do najleprzego zakończenia wystarczy mieć 100% i teraz jeszcze kluczowa żecz, jak po pokonaniu końcowego bossa postacie będą wychodzić z Farplane (czy jak to się nazywało) to Yuna usłyszy gwizd (tak samo jak wpadła wtedy w tą dziure w świątyni piorunu o ile sie nie myle co do lokacji) i w tym momęcie musisz nacisnąć "X", wtedy masz komplet i po skończeniu oglądania końcowych napisów obejrzysz dodatkową scenę jako najleprze zakończenie.
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Odnośnie Via Infinito - jak się tam dostać? Wiem tylko, że to jakieś labirynty w Bevelle, no ale właśnie - jak sie do nich dostać? Czy mogę tam pójść kiedy chcę czy można tam się udać dopiero po ukończeniu gry? (jestem jeszcze w 4 rozdziale - chodzi mi o to, że w Via Infinito jest jeden przeciwnik który ponoć zostawia bardzo przydatny przedmiot - Cat Nip)
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Dopiero w V chapterze można tam wejść, wchodzisz do świątyni i w prawe wejście.
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Gveir pisze:
SomeThing pisze:No chyba najlepiej do Luca - tam jest full ludzi.
Ba, na tym polega ten quest - że jest bolesny. A jak jeszcze złapiesz złą odpowiedź, to najlepiej robić load, żeby się wyrobić w limicie punktowym. Ekstremalnie upierdliwe. A na tym samym polega quest reklamowy _^_
No juz nie przesadzaj.. na gamefaqs.com znajdziesz szczegolowy opis z kim jak rozmawiac. Nazywal sie ten faq bodaj PR Missions - to w dlon i kein problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”