FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

takaya

Załośnie desperackie, ale piszemy...

Post autor: takaya »

Witajcie,

przechodzę sobie New Game Plus, z opisem 100% przejścia, pilnuję w panice tych wszystkich % (co na New Game Plus graniczy z cudem...) i jestem obecnie w V rozdziale. I właśnie się okazało, że gdzieś kiedyś w odpowiednim momencie nie przespałam się w statku w związku z czym teraz, w V rozdziale, nie pojawiła mi się rozmowa Brothera z barmanem o Yunie. Rozmowa jest konieczna do zakończenia. :shock: :shock: :shock:

Wiem, że to żałosne o co spytam :oops: , ale czy JEST JAKIS SPOSOB???? Wiem, że powinnam twardo stwierdzić "Luuz, zaczynamy od nowa..." ale umęczyłam się dramatycznie na tych wszystkich Guners' Guntletach, oglądaniu Commspheres itp itd i jak zobaczyłam, że czegoś mi brakuje, i po wygrzebaniu z ang. forów wyczytałam dlaczego, to aż mi macki opadły, i płakać mi się chciało...

Wymyśliłam takie samobójcze rozwiązanie: iść i skończyć grę na prawie-maxa, a potem na New Game Plus przejść znowu "na szybko" z tym przespaniem się - to teoretycznie powinno mi dodać ten brakujący 0,0000ileśtam %? Czy w takim rozumowaniu jest jakaś pułapka?

A może jest jakiś szybszy sposób niż przedzenie po raz trzeci? Szczerze mówiąc praca, studia, facet itp mogą mieć coś przeciw...

Jeśli ktoś ma jakiś pomocny komenatrz - proszę napiszcie. :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

takaya pisze:pilnuję w panice tych wszystkich %
Eh. Ale przecież TO nie jest tego warte -_-''
takaya pisze:Wiem, że to żałosne o co spytam
To nie jest żałosne. Tyle, ze jak już 2gi raz przechodzisz to z palcem w nosie powinienes/as mieć. Chyba, że masę rzeczy pominąłes za 1wszym razem. Mi wystarczylo dac sphere drugiej organizacji i miałam 100% i chapterze 3 NG+
takaya pisze:iść i skończyć grę na prawie-maxa, a potem na New Game Plus przejść znowu "na szybko" z tym przespaniem się - to teoretycznie powinno mi dodać ten brakujący 0,0000ileśtam %? Czy w takim rozumowaniu jest jakaś pułapka?
Raczej nie. Pomiń jak najmniej teraz, a bedziesz miec mniej do roboty. Potem już możesz olewać to, co robiłeś/aś, chyba, ze jest niezbedne dla akcji.
takaya pisze:A może jest jakiś szybszy sposób niż przedzenie po raz trzeci? Szczerze mówiąc praca, studia, facet itp mogą mieć coś przeciw...
Posłuchaj mojej rady - ten ending nie jest wart tego całego czasu i nerwów. Powaznie. Jest żałosny i brzydko zanimowany.

[ Dodano: Sob 29 Lip, 2006 23:13 ]
PS: no i można sobie go w necie obejrzeć <khe>
takaya

Post autor: takaya »

Czy coś jest warte to oczywiście już kwestia osoby, ja jak gram to chcę już przejść na maksa, choćby też po to aby czuć że kasy za oryginał nie wyrzucam w błoto (no chyba że gra jest kiepska)... A szczególnie FF X-2 jest dla mnie jednym z najlepszych FF-ów i koneicznie chcę go jeszcze pomęczyć.

Dzięki za info o New Game Plus, przejdę sobie do końca a potem szybciutko na newgamie jeszcze raz...

A endingów nie spojleruj i nie zniechęcaj kolego, przecież nie wiadomo co się komu spodoba, mogę być bezguściem i powali mnie na glebę :D A że sciągnąć sobie można - to chyba każdy głupi wie :)

Tylko po co?
ALien

Post autor: ALien »

Witam ponownie! Mam jeszcze małe problemy o który pisałem wcześniej, czyli z reklamowaniem Calm Lands (troche jestem upierdliwy :D )

Wziąłem się więc za te nieszczęsne reklamowanie.
Chodzi o to, że jak przeleciałem cały świat i popytałem sie wszystkiech ludzi to z biedą uzbierałem tylko około 90 punktów reklamowych. W opisie jest napisane że musze ich zebrać około 200 punktów reklamowych. Co robie takiego źle że mam tak mało punktów? Z czym to wszystko sie wiąże żeby zdobyć tyle punktów?
Od razu pisze że na gamefaqu nie ma nic wspomniane jak to przejść.

Pozdrawiam!
takaya

Reklamowanie i panna młoda - tu znajdziesz faq

Post autor: takaya »

to się po ang. nazywa PR Mission

W powyższych linkach jest w ogóle dużo ciekawych rzeczy.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz 30 lip, 2006 19:07 przez takaya, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

takaya pisze:jednym z najlepszych FF-ów
nc
takaya pisze:kolego
...nc...
takaya pisze:nie spojleruj
a ktokolwiek tu spoileruje?
ALien pisze:Co robie takiego źle że mam tak mało punktów?
Oh dzizas, jacy wy niereformowalni jesteście -_- Każdy NPc inaczej reaguje na pogadankę i w zalezności od tego czy "trafisz" dostajesz więcej lub mniej punktów.
Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

Mam 2 drobne pytanka:
A priori jestem na samym końcu 3 rożdziału przy Djose Temple, po szukaniu Gippala w Bevelle. Chciałbym się dostać do Via Infito w Bevelle ale nie wiem jak :[
Druga sprawa podobnie jak kolega przeleciałęm całą Spirę jak długa i szeroka i równiez brakuje mi tych punktów do reklamy :( Czy jest jakiś sposob by ich jeszcze dorobić??

[ Dodano: Sro 09 Sie, 2006 23:12 ]
Tak sobie teraz pomyślałem... Piszecie, że można mieć jednego Cat-Nipa i ten najpotężniejszy przedmiot w grze, a co gdyby mieć w drużynie Lady Luck z wyuczoną zdolnością podwajania przedmiotów po walce?? chyba to nie głupi pomysł?? :D
"Moja żeycie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas. To co czuje w niej to moja siła ona we mnie jest już od wielu lat (...) "
Sofa "Moje życie to..."
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

harry1232 pisze:Chciałbym się dostać do Via Infito w Bevelle ale nie wiem jak :[
W opisie przejścia masz napisane dokładnie. Wysil się. Polecam opis przejścia dotychący chapteru V....
harry1232 pisze:Czy jest jakiś sposob by ich jeszcze dorobić??
Jak pytałes kogo sie da, to chyba logiczne, że już nie możesz? W IV prawie się nie pyta, wiec wysil się w V.
harry1232 pisze:chyba to nie głupi pomysł?
Cat-Nipa możesz mieć x2 jak sobie włączysz NewGame+ i zdobędziesz go raz jeszcze.
Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

Wiem , że one są pod Bevelle ale nie wiem gdzie jest wejscie do nich :) Prosżę o pomoc jak do nich trafić (czy trzeba jakies przełączniki w windzie poprzełączać?)
"Moja żeycie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas. To co czuje w niej to moja siła ona we mnie jest już od wielu lat (...) "
Sofa "Moje życie to..."
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Dzizas specjalnie chcesz mnie wpienić, czy miałeś kiepskiego nauczyciela czytania?
A może wzrok nie najlepszy?
"Wewnątrz świątyni skręć w prawo. Zobaczysz scenkę z bawiącymi się dziećmi - zapisz grę i skocz w teleport za nimi. Zrób kilka kroków do przodu a obejrzysz kolejną scenkę, po której musisz podnieść Crimson Sphere 6. Idź dalej przed siebie i zeskocz piętro niżej - znalazłeś/łaś się w Via Infinito."
Trochę wysiłku nie zaszkodzi. Napisałam jasno gdzie szukać.
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Pytanie...


Ja mozna nauczyc sie Blue Bulets White wind? To umiejetnosc defensywna ,a zadnego manipulate chyba nie ma ^^
Tomek

Post autor: Tomek »

nie jestem pewien ale chyba uczy się tej umiejętności jak potwór puści ją na siebie.(nie jestem pewien)
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Nie pamietam dokładnie,ale chyba trzeba rzucic czar Reflect,wtedy White Wind powinien sie odbic i poleciec na ciebie.
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
harry1232
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: pt 07 lip, 2006 20:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: harry1232 »

Mususz rzucić na wroga confuse i przy odrobinie szczęścia rzuci on go na twoje gun mage...

[ Dodano: Pią 11 Sie, 2006 10:09 ]
Mam jeszcze sam jedno pytanko... Czy jak nie wykonam quest z reklamą na Calm Lands to dostane na koniec Maskotki?? Czy muszę się pomęczyć??? Choć nie wiem jak...
"Moja żeycie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas. To co czuje w niej to moja siła ona we mnie jest już od wielu lat (...) "
Sofa "Moje życie to..."
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Czy Ty w ogóle korzystasz z tego, co napisalismy? Dzizas, wpienia mnie to coraz bardziej. A nie chcesz zobaczyć, gdzie się kończy moja cierpliwość.

http://www.k-ff.com/Finalf10-2/index.php?n=17
"Należy ukończyć wszystkie epizody (Episode Complete) w każdej lokacji w Spirze (Chapter 5). Nie należy zostawiać Zanarkand na koniec, tylko odwiedzić go na samym początku. Następnie trzeba udać się na statek by otrzymać sfery od Brothera."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”