FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

Level sie tylko zeruje, caly osprzet i wogle zostaje.

Reklame zrobic trzeba. Szczerze mowiac podawalem juz dokladnie jakie poprawki trza zrobic w tym calym opisie, ktory IMO jest ZLE napisany. Ale nie, po co, lepiej zeby ludzie se dwa razy przechodzili, pytajac w miedzyczasie na forum czemu nie maja 100%.. -_- A to tylko kilka poprawek..
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Całe zielsko w newgame+ Ci przepadnie (tak żebyś nie miał chocobo przed ...).

No, opis lekko jest imba, gdy drugi raz grałem żeby 100% osiągnąć, dopiero na początku opisu 3(??) aktu zostało to napisane że trzeba wybrać spanie u barmana na początku każdego aktu... a tak w ogóle to jest kilka niepodkreślonych rzeczy. Ale co tam! Warto samemu to odkryć, a jak!
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

Nawet mnie nie denerwuj, jak twierdza ze z opisem daje sie przejsc na 100% to niech tak jest, a nie "przejdz se drugi raz" albo "perfect ending nie jest i tak wiele wart".
... -_-
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

hm? czym niby? ostatnim zdaniem? ironia?
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

hm, faktycznie moglem nie zalapac sarkazmu. :) Bojowy nastroj winny.. :f
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Mam pytanie czy siła przedmiotów zależy jakoś od statystyk naszych postaci? Dark Matter zadaje 9999, a co z granate, s-bomb, l-bomb etc.? Chcę zdobyć szybko ostatniego duka więc chciałbym wiedzieć czy zdobywać supreme gemy czy też expować - (nie zakładam duków do 5 aktu bo to lamerstwo - chcę mieć 6 z względu kolekcjonerskiego)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Rusty pisze:Mam pytanie czy siła przedmiotów zależy jakoś od statystyk naszych postaci?
Myśle że nie, przedmioty które zadają obrażenia przeciwniką zazwyczaj zadają swoją bazową ilość obrażeń + / - losowy współczynnik, ale moge się mylić
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Hm, jedyną szansą jest więc alchemik + mix :). Zresztą nieważne, jakoś dostałem się do via infinito(z miare niskim poziomem) i zdążyłem zabić tego wielkiego concherer'a jeszcze oversouled(berserker z evade & counter ftw).
Gavert

Post autor: Gavert »

Rusty pisze:Mam pytanie czy siła przedmiotów zależy jakoś od statystyk naszych postaci? Dark Matter zadaje 9999, a co z granate, s-bomb, l-bomb etc.? Chcę zdobyć szybko ostatniego duka więc chciałbym wiedzieć czy zdobywać supreme gemy czy też expować - (nie zakładam duków do 5 aktu bo to lamerstwo - chcę mieć 6 z względu kolekcjonerskiego)
Niektóre przedmioty mają odrazu ustaloną siłe ataku, wiadomo że taka M-bomb(medium) ma większą siłe ataku niż S Bomb(small) jeśli chodzi o przedmioty elementarne to zawsze można zwiększyć ich siłe za pomocą passiva alchemista który zwie sie elemental, podwaja on obrażenie elementarnych przedmiotów

Jak dla mnie nie potrzebnie martwisz sie tym pseudo lamerstwem bo bezsensu moim zdaniem przechodzić gre 5 razy za każdym razem zbierając Iron Duke'a byle by używać je pod koniec gry co stanowi to jakies3~7 godzin ???
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

hm... 12h cały gameplay trwał no to koło 7(zakładając że robi się tylko hot spoty i bez walk). No niby to bez sensu, ale zawsze jakaś rozrywka zabijać te biedne stworki różnymi strojami :).
saiyuri

Post autor: saiyuri »

Moze mi ktoś najlepszy sposób na pokonanie Tremy???Mecze sie już chyba z 10 walk,ale dziewczęta padają jak muchy :? ,probowałam rożnych strategii.(szczególnie z krypty)nie zadziałały.Jakie najlepiej wybrać akcesoria do walki??
Wspomnę ze mam 2 cat nipy oraz wszystkie dressphery.Dzięki :) :razz:
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

2 x Dark Knight i 1 x Gunner.

Dark Knights rzucają na wszystkich protect, shell, haste. potem wysysasz nimi MP z Tremy (do końca, najlepiej za pomocą bodajże Soul Spring) i dalej służą głównie do leczenia i utrzymywania zaklęć obronnych.
Gunner - wiadomo co. Cat Nip i jedziemy.

BARDZO przydatne jest u każdej dziewczyny Rabite's Foot - z wysokim szczęściem Trema częściej będzie pudłował.

i to chyba wszystko.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

ha, niby mam to samo, ale dodam że warto ubrać crystal gloves co pomoże zredukować obrażenia zadawane przez treme naszym dark knightom do minimum.

początek walki = spring soul wszystkimi paniami, dark knightom (w moim przypadku na 80+lvl z GG valiant lustre) zadawał ponad 200dmg ciosem przy 5000hp. Pozbawiony możliwości czarowania trema posiada 3 komba fizyczne, które potrafią powalić postać ze słabą obroną, oraz kontratak meteorem przy 50% oraz 25% hp (w moim przypadku tylko raz użył). Jeżeli wszystkie stroje są wyszkolone to polecam objechanie całego GG i pozostanie przy wejściowym ustawieniu. Przy takiej obronie + braku many może nam jedynie zaszkodzić meteorem, co jednak da się przezyc. W moim przypadku trema zadawał obrażenia około 60-70 x 2 jednej postaci a waliłem do niego darknessem który zadawał ponad 9999dmg.

Jest też możliwość pokonania go 3x złodziejami ale to wymaga dobrego obcykania w grze i dobrych gg. Początek taki jak normalnie, wyssanie many + protect na wszystkich, po czym walenie na maksa naszymi dual hiterami - niby proste ale wymaga dobrego GG żeby str + def był w miare ok. Na 6 iron dukach to czysta przyjemność patrzeć jak się męczy :)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Rusty pisze:spring soul wszystkimi paniami
po co? u mnie jeden wysysał wszystkie MP.

a, i rzeczywiście - warto, żeby DK miały jakieś akcesoria zwiększające obronę.
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

Potwierdze tez sposob z crystal gloves, jak masz to pozakladane to trema robi wrecz smieszny damage.. przejscie go jest wrecz banalne. Zobacz ktory potworek te glovy dropuje i idz go ubijac w via infinito. Chociaz ja nawet przy zwyklym przechodzeniu mialem juz pare sztuk..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”