- Poradnik jak emulować FF9 - 2010

Szukasz pomocy przy FF IX? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

traws90

- Poradnik jak emulować FF9 - 2010

Post autor: traws90 »

Witam. Wszedłem na to forum żeby poczytać o FF9 bo akurat skończyłem pierwszą płytę i pomyślałem że podzielę się ustawieniami do ePSXe które znalazłem gdzieś na necie autorstwa Zedeck.

1.
ePSXe 1.7 a nie jakieś starocie.
Pete's OpenGL2 Driver 2.9
Eternal SPU Plugin 1.41
zlib1.dll (potrzebny do epsxe 1.7 [wkleić do folderu z ePSXe])

Tutaj ustawienia do grafiki:

Obrazek
na wersji 1.7 i nowym sterowniku Pete's nie trzeba żadnych gamefixów.

Edit:
(oczywiście jeśli ktoś będzie miał słabszy komp i na tych ustawieniach będzie się cięło czy coś [-.^ raczej rzadkość żeby ePSXe nie hulało na max] to będzie trzeba zmniejszyć efekty np.)

A tu 2 zrzuty jak to wygląda

Obrazek
Obrazek

Nie jest to jakieś HD ale ta gra nie nadaje się do ustawiania HD itd. chyba że ktoś lubi jakieś kreski, ramki krzywe itd.
Tak ustawione i dane na full screen wygląda jak za starych dobrych lat na tv ;]

DOWNLOAD:
Pete's OpenGL Driver 2.9
http://www.pbernert.com/gpupeteogl209.zip

ePSXe
http://www.epsxe.com/files/epsxe170.zip

Eternal SPU Plugin 1.41
http://www.emuxhaven.net/emuxhaven/psx/ ... 41_win.zip

zlib1.dll
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?zlib1 (klikamy na free download na dole)
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Moglbys cos wiecej powiedzieć o swoim sprzecie? bo jakoś
Nie jest to jakieś HD ale ta gra nie nadaje się do ustawiania HD itd. chyba że ktoś lubi jakieś kreski, ramki krzywe itd.
z tym zdaniem sie nie zgadzam - ukonczylem gre 2 razy na 1280x720 i gralo sie swietnie, podejrzewam, że teraz podciagniecie pod 1920 nie zniecheciloby mnie.
Evil is as Evil does
traws90

Post autor: traws90 »

sprzęt mam taki że spokojnie hula hd ale po prostu chodzi o to że final jest już 2x powiększony nawet na psx i na 640x480 wygląda to znośnie a na większych może i jest fajnie ale napisy są poszarpane i tekstury też dlatego jak dla mnie na tych ustawieniach elegancko chodzi. ładnie wszystko wygląda jest w miarę wygładzone i nie widać tak pixeli ;d
polecam sprawdzić te ustawienia.

co do sprzętu hmm
Athlon II x2 250 3Ghz
4 GB Ram Kingston
GF 9600GT 512MB
i płyta Gigabyte ale nie pamiętam modelu

edit:
w sumie na tych ustawieniach nie widzę różnicy między hd a 640x480
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

pobrałem wszystko i mam w jednym folderze...jednak wywala mi ze psx bios not found...I tak ciagle i ciagle a mam wszystko w jednym folderze łacznie z tym co podałeś!Co robię nie tak?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Ustawiłeś sobie ścieżkę w okienku BIOSa, tak?
Obrazek
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

Nie posiadam takiego biosu...pobrałem tylko to co kazał traws90.I co nie wybiorę to wywala mi błąd
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Musisz znaleźć na Sieci bios do psx-a. nie podam Ci źródła, bo to nielegalne, kradziejskie i w ogóle idzie się za to do piekła. Gógl nie ma wyrzutów sumienia, może on Ci pomoże:). Rozpakowany plik bios umieszczasz w katalogu 'bios' w folderze emulatora. traws90 nie podał go w downloadzie, bo umieszczanie biosów konsol jest niezgodne z prawem <duh>.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

pobrać ten bios co on pokazał czy poprostu wpisać w google bios epsxe? ;)
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Zabawne, bo ja go mam z "Krypta PSX Set" (założyłem, że już tam zaglądałeś), który wciąż jest na Krypcie. :roll:
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

Podpiąc tylko bios i reszte z tego co podał traws 90 i bedzie gucior tak?;)

[ Dodano: Pią 26 Lis, 2010 20:30 ]
ej ale czekaj..bo ten emulator to jest jakaś wersja 1.5...czyli staroc i FF może zle chodzić O.o

[ Dodano: Pią 26 Lis, 2010 20:45 ]
heh grałem na poprzednim emu i miałem savy a teraz gdy sciagnałem ten to ten nowy ich nie czyta..na dodatek nie czyta spolszczenia...i jest troche brzydka grafika w FFVII i nie wiem czy to tak ma być czy nie...bo może ta gra mi dobrze chodziła na poprzednim emu(versja 1.6)bo sam nie wiem czy to ma tak chodzić czy nie xD

[ Dodano: Nie 28 Lis, 2010 20:24 ]
Wie ktoś może jak sie pozbyć takich ,,zielonych''otoczek koło przedmiotów,obiektów itp?

[ Dodano: Nie 28 Lis, 2010 20:29 ]
A tak btw mógłbyś podać konfigurację video do moich parametrów:
Karta graf:Nvidia 9800 GTS
2 gb ramu
Procesor Athlon 2x 2.30 Ghz
bo juz nie wiem z tymi ustawieniami sie bawie i bawie i szajby dostaję a grać nie mogę ; <
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Zaboli, ale pewnie będziesz musiał pobawić się samemu z settingiem - nie znalazłem na necie żadnych ustawień pod konkretne parametry. Mogę Ci napisać, jak to u mnie wygląda, bo mam mniej więcej podobnego pieca.

Resolutions & colours

Fullscreen mode, desktop resolution - 1280x800, color depth - 32-bit

Textures

Texture quality - r8g8b8a8, texture filtering - 6, hi-res texture - 0, gfx card vram - autodetect

Framerate

wszystko defalut'owo

Compability

Off-screen drawing - 3, advanced blending - 2 (tu może być rozmaicie, spróbuj ustawienia najlepszego dla swojej karty), framebuffer textures - 2, framebuffer acces - 4, zaznaczone alpha multipass i mask bit

Misc

zaznaczone screen smoothing, może nie współpracować z Twoją kartą, w podmenu special game fixes (rozwijanym tymi fikuśnymi trzema kropkami obok tego checkboxa) zaznaczone te oznaczone 0x0001 i 0x0002 (i TYLKO te).

Config dla Pete's D3D Driver1.76. Może są nowsze, nie wiem, u mnie hula bez bugów graficznych. Cyframi ofkoz oznaczone pozycje na liście. Napisz, czy pomogło.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

Wszystko ok ; > działa ładnie spróbowałem sam sie pobawić plus to co na początku autor podał oraz ty ^^ Wszystko hula ok tylko czasem na niektórych budynkach(i to też tylko czasem raczej rzadko)sa lekkie zielone linie jak któs w innym temacie mówił ; > Muzyka chodzi ładnie,wszystko ok i gra wygląda identyko jak na screenach na google.Myslałem nawet nad przerzuceniem se na wersje PC ale widziałem jakie są z nią problemy oraz nie ma do niej spolszczenia ; >.Podobno w tej wersji jest kiepski sound i kiepskie filmik ^^ wiec zostaje przy mojej wersji na emulator ^^ Dzięki wielkie ;)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Fox Nine Tails pisze:sa lekkie zielone linie jak któs w innym temacie mówił
qfas pisze:Fullscreen mode, desktop resolution - 1280x800, color depth - 32-bit
A ja po prostu wszedłem tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Playstation

ustawiłem podane parametry i przeszedłem grę od początku do końca bez komplikacji, w końcu jak PSX działa maksymalnie na podanych rozdzielczościach to gra jest, według mojego rozumowania, właśnie na takie przeznaczona, no ale na niektórych nowych monitorach co nie obsługują takich rozdzielczości to obraz może być brzydki, lecz na tych ustawieniach emulator nie powinien się zawiesić itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”