FF 9 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF IX? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Rzeczywiście,
Gdy Eiko używa Guardian Mog statusy venom, Petrified itd: po zakończeniu walki znikają

Dzięki
Orion

Post autor: Orion »

A ja mam pytanie:czy komuś udało się wykonać 1000 skoków na skakance,zdobyć athlete's queen albo najwyższą karcianą rangę?Pytam bo chciałbym spróbować i przydałyby się jakieś wskazówki :].
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Orion pisze:zdobyć athlete's queen
Jeśli grasz na emulatorze, odpuść sobie... można tylko klawiaturę rozwalić, a od sześćdziesiątego poziomu wyścigi stają się niemożliwie trudne (...nie wiem, może na padzie jest łatwiej....)

A karcianka nie jest wcale taka trudna, wymaga tylko trochę czasu, bo nie zawsze można zabrać przeciwnikowi upatrzoną kartę. Zresztą, na Krypcie masz opis, co i jak. :)
Orion

Post autor: Orion »

Lucrecia pisze:Jeśli grasz na emulatorze, odpuść sobie... można tylko klawiaturę rozwalić, a od sześćdziesiątego poziomu wyścigi stają się niemożliwie trudne (...nie wiem, może na padzie jest łatwiej....)
Gram na psx,udało mi się zdobyć Genji,a potem już ani jednego levelu nabić nie mogłem.Ale tą kwestię zostawiam w spokoju,bo tu nie chodzi o taktykę tylko o szybkie palce.
Lucrecia pisze: karcianka nie jest wcale taka trudna, wymaga tylko trochę czasu, bo nie zawsze można zabrać przeciwnikowi upatrzoną kartę. Zresztą, na Krypcie masz opis, co i jak.
Wiem,ale tam jest opis tylko gdzie zdobyć wszystkie karty,maksymalną rangę o ile się nie mylę można zdobyć tylko mając wszystkie karty z "X" i do tego każda musi mieć inne rozłożenie strzałek(tak gdzieś czytałem).

Tutaj widać,że karty są wszystkie ale ranga nie jest najwyższa:
http://www.k-ff.com/Final9/Grafika/kartyspis.JPG
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Orion pisze:Wiem,ale tam jest opis tylko gdzie zdobyć wszystkie karty,maksymalną rangę o ile się nie mylę można zdobyć tylko mając wszystkie karty z "X" i do tego każda musi mieć inne rozłożenie strzałek(tak gdzieś czytałem).
Hm, też to znam:
"And to really raise your rank, you don't just need all the cards, you need each card to have a different arrow configuration and also raise their stats."
"You can raise the statistics on cards by playing with certain cards over and over and winning numerous Tetra Master games with them."

A tak bardziej szczegółowo:

As you collect cards, you gain prestige as a Tetra Master player. This is measured by your Collector's Rank, a number between 0-1700 that is viewable in the Card menu.
To get the maximum number of collector's points, you must collect or capture one of every card type, and each card must have a unique arrow arrangement. You must also play with each card enough times until they all level up to attack type A.

The player's Collector's Rank goes up a little when his or her card's attack type levels up. Raising the card's numeric values has no effect on Collector's Rank. Also, the stat that was used in a card battle (Physical Attack, Magical Defense, etc.) is more likely to level up, but some cards' stats level up faster or slower than others. A few cards have stats that cannot increase at all, like any of Frog's stats, or Lindblum's attack stat.
Orion

Post autor: Orion »

Aha,wielkie dzięki.
Cholera,chyba sobie odpuszczę.Nie chce mi się szkolić każdej karty,pół roku by mi to zajęło.Pozatym pewnie potem bym nie mógł patrzeć na IX :smile: .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Lucrecia pisze: Jeśli grasz na emulatorze, odpuść sobie... można tylko klawiaturę rozwalić, a od sześćdziesiątego poziomu wyścigi stają się niemożliwie trudne (...nie wiem, może na padzie jest łatwiej....)
Luci wie, co mówi - gram na emulku i poddałam się przy 65-tym poziomie wyścigów. Po prostu moje palce tego nie wytrzymują.
Lucrecia pisze:A karcianka nie jest wcale taka trudna, wymaga tylko trochę czasu, bo nie zawsze można zabrać przeciwnikowi upatrzoną kartę. Zresztą, na Krypcie masz opis, co i jak.
Nalii, ale Tetra Master ma łagodnie mówiąc dość porypane zasady, w porównaniu do Triple Triad i pewnie dlatego w FF XI wprowadzili ponownie Triple Triad. w TT zasady są klarowne i szybko idzie się połapać, natomiast w TM wszystko jest dzikie. Jedyną zasadą, którą udało mi się zrozumieć w TMie, to strzałki na obrzeżach. Liczby: Magic Power, Strenght, Reduce Dmg i ta ostatnia są zbyt niewidoczne, a poza tym co mamy z tych statystyk, skoro w bitwie między kartami pojawiają się jakieś liczby z kosmosu i najżałośniejsza karta obraca najmocniejszą od tak z powietrza?

Chyba, że ktoś mi to wyjaśni tak, że załapie. W przypadku TT był tutorial i nie szło nie zrozumieć zasad.
Orion pisze:Aha,wielkie dzięki.
Cholera,chyba sobie odpuszczę.Nie chce mi się szkolić każdej karty,pół roku by mi to zajęło.Pozatym pewnie potem bym nie mógł patrzeć na IX
Dokładnie Orion - TM jest zbyt chaotyczny i zabrałby ci mnóstwo czasu. Dobra decyzja.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Mały Off-top
Orion pisze:Ale tą kwestię zostawiam w spokoju,bo tu nie chodzi o taktykę tylko o szybkie palce.
No Orion,ty powinies miec szybkie jak Vai,Satriani lub Petrucci :grin:
Graj lewą reka a napewno ci sie uda :wink:
FF XII W trakcie katowania
Orion

Post autor: Orion »

Heh,zmotywowałeś mnie.Jak uda mi się przejść Hippaula to żadne solo świętej trójcy mi nie będzie straszne :D .
Koniec OT.

T Hmm..kto tak zrozumie gitarzyste jak drugi gitarzysta :D
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Orion napisał
zdobyć athlete's queen albo najwyższą karcianą rangę
Gram na PSX i zdobyłem athlete's queen
po kilku wygranych już nieszło gościa pokonać to zrobiłem tak:
wziołem cyrkiel przebiłem nim gumkę(szkolną do gumowania), następnie zamieniłem w opcjach przyciski pada kwadratu z X żeby było wygodniej i teraz nałożyłem gumkę na przyciski i ruszałem szybko cyrklem prawo i lewo. można w ten sposób go pokonywać nawet po zdobyciu athlete's queen

Jeśli chodzi o Tetra master to mam wszystkie karty, każda o innej sekwencji szczałek i 4 są typu A i 9 typu X, jeszcze sporo czeka mnie roboty
Orion

Post autor: Orion »

Ciekawe,spróbować nie zaszkodzi.Dam znać jak Twoja metoda poskutkuje :].
Już mnie palce bolą na samą myśl.
TomajS pisze: Hmm..kto tak zrozumie gitarzyste jak drugi gitarzysta
No ba :D !
Flaming Amarant

Post autor: Flaming Amarant »

Xellos miał najwyższą range, a o ile wiem nie miał wszystkich kart x, czy tam każdą z innymi strzałkami...
Xellos

Post autor: Xellos »

Flaming Amarant pisze:Xellos miał najwyższą range, a o ile wiem nie miał wszystkich kart x, czy tam każdą z innymi strzałkami...
Ano miałem! :D Bo ranga nie zależy tylko od kart i wcale nie muszą mieć X i różnych strzałek... do rangi zaliczają się taż kluczowe dodatkowe przedmioty, chocogramphy i wszelkie unikalne przedmioty... więc wcale nie trzeba mieć wszystkich kart, dużo X-ów na nich i różnych strzałek :o
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Xellos miał najwyższą range, a o ile wiem nie miał wszystkich kart x, czy tam każdą z innymi strzałkami
Ale o jaką rangę ci chodzi, tą którą ci podaje cztero ręki gość w Daguerreo

na tą rangę karty nie posiadają żadnego wpływu, decydują o niej wyłącznie znajdowane skarby i żadkie przedmioty
Flaming Amarant

Post autor: Flaming Amarant »

Wiem tyle, ze Xell przeszedł FF9 chyba z 5 razy, odkrył prawie wszystko, co było do odkrycia i zdobył prawie wszystko, co było do zdobycia... Jego się spytajcie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”