FF9 konfiguracja emulatora problem

Szukasz pomocy przy FF IX? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

cierpa

FF9 konfiguracja emulatora problem

Post autor: cierpa »

Mam problem z grafiką w FF9, po konfiguracji emulatora podanym na waszej stronie. Otóż wszystko ładnie pięknie, ale podczas grania grafika się psuje i zacina. Widać na obrazku nr.1
obrazek1
Spójrzcie na Zidana, i strażnika, ich twarze i kontury zniekształcają się i często przyciemniają je lekko czarne plamy, tak też jest z innymi postaciami w grze. Grafika na zmianę poprawia się jak i psuje się, co kilka fps. Na obrazku poniżej nie ma takich problemów, czemu?
Obrazek

Używam emulatora: ePSXe 1.5.2

Video: Pete's OpenGL Driver 1.72

Gra jest oryginalna.

Pomóżcie!
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

Ten Pete's Open GL nie jest aby domyślny :roll:?
Moja rada jest taka:
Ściągnij któregoś P.E.Op.S.-a (nowsze pluginy) albo sterowniki do karty graficznej.
cierpa

Post autor: cierpa »

niestety nie pomogło, wgrałem najnowsze sterowniki dla mojej karty graficznej ale nadal grafika się nie poprawiła. Może to wina emulatora?
Emeraldzik

Post autor: Emeraldzik »

Zobacz cały emulator czy dobrze skonfigurowany.
cierpa pisze:Używam emulatora: ePSXe 1.5.2

Video: Pete's OpenGL Driver 1.72
To nie cała konfiguracja.
cierpa

Post autor: cierpa »

chodzi o dźwięk i rozszerzonych opcjach special game fixes? bo jeżeli tak to mam to skonfigurowane tak jak jest na stornie krypty. CDrom? Co może być wadą? Raczej nic? Bios? Standardowy: bios\scph7502.bin. Netplay? Odpada! Więc co?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

cierpa, jaka karta graficzna

ściągnij wersje 1.7 i najnowszą wersję pluginów, a potem baw się z opengl1/2. Na krypcie dawno nie aktualizowano działu emulacji. Co do ustawień możesz spróbować te http://www.lordkane.co.uk/ff9.php z zastrzeżeniem, że karty ze stajni AMD internal X resolution muszą mieć zawsze 1.
cierpa

Post autor: cierpa »

dlaczego mam ściągać gorszą wersje niż tę co teraz aktualnie posiadam? OpenGL 1 po zmianach konfiguracyjnych -> efekt bez zmian, natomiast przy OpenGL2 wyskakuje mi komunikat o brak wykrycia bufora...

karta graficzna?.... :P NVIDIA GeForce FX 5600 :P okropnie stara co nie?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

rozumiem że masz opór intelektualny, ale epsxe 1.7 to najnowsza wersja wydana kilka miesięcy temu i jest najlepsza, tak samo szanowny pete wydał nowe wersje swoich pluginów opengl1/2, żeby ludzie na lepszych kartach niż gf5+ mogli grać git. Opór tego forum rozwala wszystko...

linki:
http://epsxe.com
http://www.pbernert.com
Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Post autor: Raziel »

Podczepiam się pod temat z jednym pytankiem:
Czy grając w FFIX na PC emulując grę z Pleja (zresztą na PC chyba nie ma FFIX), jest jakaś możliwość by poruszając się po świecie wszystko chodziło płynnie? Bo mam już dosyć tego konfigurowania...
Grę odpalam na emulatorze z Krypty. Skonfigurowane jest tak jak tam radzono.
W sumie teraz wprowadziłem kilka zmian i jest nieco lepiej ale dalej zamula i obracając kamerą zamiast płynnie się przesuwać, przeskakuje.

Dodam, że dzieje się tak tylko chodząc po świecie zewnętrznym, tzn jak jestem wewnątrz jakiś obiektów np. Lublum to wszystko jest w 100% OK. W czasie walki już też jest git (na ustawieniach takich jak proponowano na stronce zamulało). Ale z tym jednym światem zewnętrznym nie mogę sobie dać rady :/
Jakieś rady? Dla zielonego w tej dziedzinie.

Myślałem nad ściągnięciem jakiegoś plugina. Ale nie wiem jaki był by dobry i jak go skonfigurować. Pamiętam, że swojego czasu miałem wersje emulatora z mnóstwem pluginów video i od wybierania i konfigurowanie tylko mi się odechciało grać XD
Serio będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Jeśli chodzi o kompa to
Procek 2,0 (zwykły, nie żaden dual)
Ram 2GB
grafika GF4 MX 440 64MB

P.S.
gra ORYGINAŁ <-- słowo klucz jest :D
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

Gram w FF9 na PieCu na emulatorze ePSXe, skonfigurowałem go tak jak jest opisane na krypcie, ale mam problem z dźwiękiem podczas filmików mianowicie dźwięku w ogóle nie ma. Mógłby ktoś pomóc?
adamek_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: sob 06 cze, 2009 10:13

Post autor: adamek_17 »

Witam :)
Mam problem...
Przyznam się, że nigdy jeszcze nie miałem do czynienia z emulatorami. Więc zechciałbym zagrać w FF 9 na PC. Postąpiłem według działów: Emulacja, Pomoc techniczna. wszystko skonfigurowałem. Gdy odpalam grę z pomocą ePSXe (z krypty) opcją: Run CDROM, pojawia mi się czarny ekran, zdarza się że wyskakuje komunikat, że aplikacja zostanie zamknięta.
Dodam, że mam wersję PAL, ściągnąłem patcha do FF 9, patchowałem tą grę i nic.
Dziś rano włączał się pomarańczowy ekran, z jakimś chłopakiem z dyskietką ? ? ?,a teraz ten czarny ekran (czasem z tym komunikatem o zakończeniu aplikacji).
Być może innego patcha ściągnąć ?? skorzystałem z tej strony http://www.megagames.com/psx/psx_patches_f.shtml

Proszę o pomoc...
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

Skoro masz oryginalną grę to po prostu weź zdejmij sobie z torrentów wersję PAL w ISO i z ISO odpal, to nie powinno być problemów
adamek_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: sob 06 cze, 2009 10:13

Post autor: adamek_17 »

hm... nie za bardzo czaje o co chodzi... jak mówiłem dopiero zaczynam korzystać z emulatorów :)
jak mam zdjąć z torrentów wersje PAL ? ?
I jak odpalić --> klikam RUN ISO i co dalej? jakie foldery/ pliki przeglądać ?

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 08:13 ]
pomoże ktoś :(
Awatar użytkownika
Artoven
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 09 cze, 2009 21:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Artoven »

Ja używałem ePSXe na kompie odkąd wyszła jego pierwsza wersja, postaram się dzisiaj zebrać w paczkę wszystkie potrzebne pliczki (oprócz biosu bo to nielegalne) i zamieścić odpowiednie screeny pod FF 9.

[ Dodano: Czw 11 Cze, 2009 12:48 ]
Raziel pisze:Podczepiam się pod temat z jednym pytankiem:
Czy grając w FFIX na PC emulując grę z Pleja (zresztą na PC chyba nie ma FFIX), jest jakaś możliwość by poruszając się po świecie wszystko chodziło płynnie? Bo mam już dosyć tego konfigurowania...
Grę odpalam na emulatorze z Krypty. Skonfigurowane jest tak jak tam radzono.
W sumie teraz wprowadziłem kilka zmian i jest nieco lepiej ale dalej zamula i obracając kamerą zamiast płynnie się przesuwać, przeskakuje.

Dodam, że dzieje się tak tylko chodząc po świecie zewnętrznym, tzn jak jestem wewnątrz jakiś obiektów np. Lublum to wszystko jest w 100% OK. W czasie walki już też jest git (na ustawieniach takich jak proponowano na stronce zamulało). Ale z tym jednym światem zewnętrznym nie mogę sobie dać rady :/
Jakieś rady? Dla zielonego w tej dziedzinie.

Myślałem nad ściągnięciem jakiegoś plugina. Ale nie wiem jaki był by dobry i jak go skonfigurować. Pamiętam, że swojego czasu miałem wersje emulatora z mnóstwem pluginów video i od wybierania i konfigurowanie tylko mi się odechciało grać XD
Serio będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Jeśli chodzi o kompa to
Procek 2,0 (zwykły, nie żaden dual)
Ram 2GB
grafika GF4 MX 440 64MB

P.S.
gra ORYGINAŁ <-- słowo klucz jest :D
Na razie nie wiem co powiedzieć z racji, że kompletuje emulator i obraz płyty gry aby wam pomóc. Może to być problem grafiki, nie wiem jak FF 9 ma się do tego konkretnego GF4 MX440 64MB. Jeżeli to nie jest problem karty graficznej, to możliwe ze po prostu gubisz klatki przy chodzeniu po świecie, stąd, szarpanie i przeskoki. Spróbuj tak, wejdź w ustawienia plugina graficznego i znajdź ramkę "Default Settings" tam masz dwa przyciski "Nice" oraz "Fast" są to pre definiowane ustawienia plugina czyli "Jakość" i "Wydajność". Wybierz opcję "Fast" i zobacz jak chodzi gra, jeżeli rozwiązało to problem, wybierz opcję "Nice" i ponownie sprawdź, daj znać w tym temacie.

[ Dodano: Czw 11 Cze, 2009 12:54 ]
Seyfer pisze:Gram w FF9 na PieCu na emulatorze ePSXe, skonfigurowałem go tak jak jest opisane na krypcie, ale mam problem z dźwiękiem podczas filmików mianowicie dźwięku w ogóle nie ma. Mógłby ktoś pomóc?
Polecam używać emulatora w wersji 1.7.0 który możesz pobrać TUTAJ. Zobacz czy na wbudowanym pluginie dźwiękowym ePSXe jest dźwięk na wstawkach filmowych. Plugin nazywa się ePSXe SPU core 1.7.0. Upewnij się że po wybraniu plugina, zaznaczona jest opcja Sound enabled.

[ Dodano: Czw 11 Cze, 2009 13:04 ]
adamek_17 pisze:hm... nie za bardzo czaje o co chodzi... jak mówiłem dopiero zaczynam korzystać z emulatorów :)
jak mam zdjąć z torrentów wersje PAL ? ?
I jak odpalić --> klikam RUN ISO i co dalej? jakie foldery/ pliki przeglądać ?

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 08:13 ]
pomoże ktoś :(
Gra z płyt nie wchodzi w rachubę, jedyne rozwiązanie to gra prosto z obrazu płyty który leży u ciebie na HDD. Instrukcję jak zrobić obraz płyty PlayStation masz TUTAJ, kroki od 1 do 4 bo dalej to już nagrywanie gry na nośnik CD-R. Nie opłaca się ściągać ponownie FF 9 z sieci skoro masz już oryginał/kopię w domu. Gdy skończysz robić obraz płyty będziesz miał dwa pliki .MDS oraz .MDF to jest właśnie obraz płyty. Aby uruchomić grę z obrazu a nie płyty wybierasz w emulatorze File->Run ISO po czym znajdujesz u siebie na dysku plik .MDS albo .MDF (oba pliki muszą być razem w jednym folderze, są nierozłączne) i uruchamiasz grę. I nie używaj żadnych patchy do gier, one są obecnie niepotrzebne.

[ Dodano: Czw 11 Cze, 2009 19:51 ]
Ok tak jak obiecałem, podaję w tym poście link do emulatorka 1.7.0 z najlepszymi wtyczkami jakie zostały napisane, biosa nie załączam bo to nielegalne. Na screenach poszczególne ustawienia emulatora aby osiągnąć jak największą wydajność i jakość obrazu. Lepiej się nie da, można jedynie pogorszyć grafikę jeżeli ktoś posiada gorszy sprzęt. Ja gram w okienku jeżeli ktoś chce to zmienić to zaznacza opcję Full Screen i potem ustawia rozdzielczość, polecam 1024x768 ona i tak "praktycznie" nie ma różnicy.

Emulator ePSXe 1.7.0 + Plugins

Pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym.

Screeny jak skonfigurować emulator i wtyczki:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Screeny z gry:

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
adamek_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: sob 06 cze, 2009 10:13

Post autor: adamek_17 »

dzięki za pomoc:)
jednakże po zrobieniu porządków w domu, znalazłem wersję NTSC. Spróbowałem ją odpalić na emulatorze. Postąpiłem według poradnika emulacji. Plugin dźwięku: Eternal SPU Plugin 1.41 powodował "trzaski" dźwięku podczas filmików, zmieniłem na ePSXe SPU. core 1.5.2 to juz o wiele lepiej, ale wydaje mi sie że nie dokońca.
A teraz gdy następuje walka to:
dźwięk i gra przyspiesza i spowalnia gwałtownie jednocześnie...
Grzebałem w Video... zaznaczałem różne opcje, które powodowały, że było jeszcze gorzej...

myślę że juz połowa sukcesu, gra działa normalnie, tylko te walki to kompletna katastrofa :(, nie da się wytrzymać tego zmiksowanego dźwięku i poruszania się postaci.

Prosze o pomoc :) :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”