FF 9 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF IX? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tenrag
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008 21:13

Post autor: Tenrag »

Musisz użyć greensów gdzieś między skałami.
Pamiętaj że musisz czodzić po wodzie a nie lecieć nad nią.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Tenrag pisze:Musisz użyć greensów gdzieś między skałami.
Nie Greensów tylko Dead Pepper :roll:
Awatar użytkownika
Tanat
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: śr 18 cze, 2008 13:10

Post autor: Tanat »

Odpowiem dokładnie na pytanie Viermy
Viera pisze:To mam jeszcze jedno pytanie. Nie moge znaleźć jednej kawy mam "Moccha" i "Kirma"
Jak już napisał andchaos kawa nazywa się Burman Coffe. Przed karcianym turniejem w Treno idziemy do Dali. Wchodzimy do domu Majora(tego, co nie chciał nas wpuścić do swojego domu). Teraz okazuje się, że majora nie ma i śpi tu jego dziecko. Przeszukujemy szafkę, tak długo, aż budzimy dziecko, ale też tak długo, aż dziecko znowu zaśnie. Teraz idziemy do kominka i znajdujemy tam Major Key. Otwieramy tym przedmiotem wybieg Chocobo i otwieramy znajdującą się tam skrzynkę. Gdy przeszukamy ją drugi raz, znajdziemy tam naszą upragnioną, ostatnią kawę.
Viera pisze:A jaka była za to nagroda?
Jeśli zdążysz zebrać wszystkie kawy i dotrzeć do wieży przed CD4(wieża będzie wtedy niedostępna), to w zamian za to dostaniemy latający statek z domu Morrida. Teraz możemy go podziwiać w pokoju hotelowym Zidana w Lindblum.
Zapraszam na bloga gier. Na razie pisze o Raymanie, ale szybko ten temat skończę bloggier-tanat.blog4u. pl
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

Tanat pisze:
Viera pisze:A jaka była za to nagroda?
Jeśli zdążysz zebrać wszystkie kawy i dotrzeć do wieży przed CD4(wieża będzie wtedy niedostępna), to w zamian za to dostaniemy latający statek z domu Morrida. Teraz możemy go podziwiać w pokoju hotelowym Zidana w Lindblum.
Czyli w sumie żadna nagroda. :smile:
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Arxel pisze:Czyli w sumie żadna nagroda.
nie całkiem, zdobycie wszystkich kaw i miniaturek zwiększa ci punkty do poziomu łowcy skarbów, twój aktualny poziom jest ci pokazywany przez czterorękiego gościa w Daguerreo, aby osiągnąć najleprzy poziom jest właśnie konieczne zdobycie miniaturek i kaw. Gdy osiągniesz poziom S to czteroręki się ździwi i ucieknie, idziesz za nim a on ci poda swoje prawdziwe imie i przekaże ci medal za zdobycie najwyższego poziomu. potem chyba można było z czterorękim grać w karty, czy jakoś tak, bo pamietam że szło od niego wygrać wszystkie karty statków latających.
Awatar użytkownika
Tanat
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: śr 18 cze, 2008 13:10

Post autor: Tanat »

Mam pytanie. Czy po pokonaniu Necrona możemy chodzić swobodnie po świecie, aby poodkrywać wszystkie sekrety?
Zapraszam na bloga gier. Na razie pisze o Raymanie, ale szybko ten temat skończę bloggier-tanat.blog4u. pl
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Tanat pisze:Mam pytanie. Czy po pokonaniu Necrona możemy chodzić swobodnie po świecie, aby poodkrywać wszystkie sekrety?
O ile dobrze pamiętam, to nie. Po pokonaniu Necrona masz zaserwowane zakończenie gry. Sekrety najlepiej pokończyć przed wlotem w tą świetlistą kulę czy inny portal do Memorii nad Lifa Tree.
Ostatnio zmieniony czw 14 sie, 2008 17:37 przez kilmindaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Tanat pisze:O ile dobrze pamiętam, to nie. Po pokonaniu Necrona masz zaserwowane zakończenie gry.
A po nim napisy. Potem możesz wstukać kod i zagrać w Black Jack'a.
Krypta Final Fantasy pisze:Po zakończonym spektaklu wyświetlą się Credits, zobaczysz w skrócie większość filmików z gry, a w tle będzie grać hymn FF IX – Melodies of Life. Po nich pojawi się obrazek The End, ale to jeszcze nie koniec! Wciśnij kombinację klawiszy: R2, L1, R2, R2, Góra, X, prawo, O, dół, trójkąt, L2, R1, R2, L1, kwadrat, kwadrat - będziesz mógł/mogła zagrać w Black Jacka. Kod nie działa? - na pewno źle wpisałeś/łaś - spróbuj jeszcze raz! I to już naprawdę koniec :((((
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Taurinus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 30 lip, 2008 20:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Taurinus »

kilmindaro- sekrety najlepiej jest skonczyc bezpośrednio przed walką z trance kują, bo memorię też warto załatwić wczesniej imo.
flashman

Post autor: flashman »

Witam. Mam taki problem. Jestem na CD3 i zgodnie z poradnikiem wpadlem do Daguerro zeby zrobic zakupy, znalazlem stellazzio coin (capicorn chyba) i synth shop, w ktorym interesuje mnie white&black robe, ale do obu potrzebne jest gaia gear, tylko problem w tym ze jedyna zbroje ktora mam zalozone nie chce zuzywac bo mi sie przyda, wiec wyczytalem ze mozna kupywac ta o to zbroje wlasnie w tym miescie, tyle ze po 30 minutach poszukiwan nie znalazlem tego sklepu. Wie ktos gdzie on sie znajduje ??

Pozdrawiam

P.S. Mam rowniez klopot z wykopywaniem chocographow gdyz mam tylko ten pierwszy "streamside" a zamiast kolejnych to wykopywuje jakies glupie miksturki, ma ktos jakas rade?
Awatar użytkownika
1stbazyl
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 04 lip, 2008 12:02

Post autor: 1stbazyl »

[quote="flashman"]Witam. Mam taki problem. Jestem na CD3 i zgodnie z poradnikiem wpadlem do Daguerro zeby zrobic zakupy, znalazlem stellazzio coin (capicorn chyba) i synth shop, w ktorym interesuje mnie white&black robe, ale do obu potrzebne jest gaia gear, tylko problem w tym ze jedyna zbroje ktora mam zalozone nie chce zuzywac bo mi sie przyda, wiec wyczytalem ze mozna kupywac ta o to zbroje wlasnie w tym miescie, tyle ze po 30 minutach poszukiwan nie znalazlem tego sklepu. Wie ktos gdzie on sie znajduje ??

Jestem tam zbyt wcześnie.Rusz trochę fabułę to i Gaia Gear kupisz.
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

flashman pisze: P.S. Mam rowniez klopot z wykopywaniem chocographow gdyz mam tylko ten pierwszy "streamside" a zamiast kolejnych to wykopywuje jakies glupie miksturki, ma ktos jakas rade?
Kop dalej, w końcu wykopiesz następne.
flashman

Post autor: flashman »

problem z kupywaniem w daguerro rozwiazany, a co do tego kopania to dopiero jeden udalo mi sie wykopac nie liczac tego pierwszego
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

Tak jak napisał Arxel, kopiesz w chocobo forest tak długo, aż natrafisz na Chocograph. Później ustawiasz go w menu Choco i szukasz na mapie świata.

Nie można jakoś "pomóc" z ich wykopywaniem. Po prostu graj w Chocobo Hot & Cold tak długo, aż Mene powie ci, że Choco nie znajdzie tu przez pewien czas Chocographów.

W moim przypadku zazwyczaj była to 1 - 2 udane gry, ale miałem szczęście (kiedyś też musiałem kopać wiele razy).

Następnym razem napisz, jak będziesz miał coś ważnego, powtarzanie tych samych pytań nie prowadzi do lepszych odpowiedzi.
flashman

Post autor: flashman »

A teraz troche z innej beczki. Otoz znalazlem 2 bledy w opisie (no moze duuzo wczesniej je znalazlem ale nie mialem okazji napisac ;p

1) W opisie 2.4. Cleyra's Trunk jest napisane:
W końcu dotrzesz do dużej sali z trzema możliwymi drogami. Najpierw idź w prawo (w skrzynce znajdziesz Remedy), a dalej do góry - okaże się, że przejście prowadzi do środkowej trasy. W zaułku zaraz naprzeciw znajdziesz Mythril Vest, a idąc w górę na kolejnej planszy znajdziesz Mythril Gloves. Idź dalej w górę, przełącz dźwignię, tamując bieg piasku. Wróć do hali z trzema drogami i wybierz tą po prawej.
Ta po lewej a nie prawej

2) W opisie 3.6. Oeilvert i Zapomniany Kontynent jest napisane:
Teraz Udaj się do pomieszczenia z czterema kulami na podłodze, które można zapalić. Zacznij od tej najbardziej na górze po prawej. Kolejne zapalaj zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Na gorze ale po LEWEJ

Jakby ktos mogl to poprawic to bylbym wdzieczny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”