Wielki problem z ostatnim bossem ;(

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

majonezik
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 23:05

Wielki problem z ostatnim bossem ;(

Post autor: majonezik »

Witam koledzy i koleżanki.

To mój pierwszy post na tym forum. W skrajnej desperacji postanowiłem założyć tu konto i zaczerpnąć porady weteranów finala ósemki. Przejdę od razu do rzeczy, mam problem z ostatnim bossem, najzwyklej w świecie nie mogę go pokonać. Pierwszy etap walki z panią Ultimecią jako tako udaje mi się przejść, ale już w fazie drugiej rozpoczyna się mój horror. Nie jestem w stanie pokonać przywołanego przez wiedźmę potworka. Walczę dzielnie do momentu użycia przez niego Schockwave Pulsar (chodzi mi o jego najsilniejszy czar). Czar ten zabija mi z miejsca całą drużynę, no chyba że ktoś był w trakcie przywoływania GF-a to obrywa GF. Przeglądając filmiki na you tube doszedłem do wniosku, że moi podopieczni nie są zbyt żywotni a zadawane przez nich obrażenia są wręcz żałosne (na filmikach postacie miały po 9999 punktów życia, a nawet ich zwykłe ataki zadawały taką sumę). Moje postacie mają mniej życia (najwięcej to 7000, reszta już mniej), a o ich atakach wręcz się nie wypowiadam (głupi byłem że nie ulepszałem broni :( cały czas opierałem się o magię i GF-y ). Po dłuższych rozmyślaniach doszedłem do wniosku, że wiele rzeczy spaprałem w trakcie gry ( brak lepszych broni chociażby lub brak mocnych zaklęć typu ultima ). Co mnie najbardziej bolało to to, że przez całą grę szło mi całkiem nie najgorzej i skoro doszedłem do finałowego bossa to powinien był w stanie go pokonać. Niestety myliłem się. Nie posiadam też mocnych GF- ów poza podstawowymi (wyjątek Diablos). Stoję przed tym cholernym zamkiem i wyje jak małe dziecko bo tyle czasu zmarnowałem żeby tu dojść a tu taka przykra niespodzianka.

Teraz zwracam się do was z pytaniem drodzy forumowicze, czy jeszcze da się coś zrobić w tej jakże beznadziejnej sytuacji. Jeśli chcecie pomóc to pytajcie, a dostarczę wam więcej informacji na temat mojego problemu. Z góry dziękuje za odpowiedzi i cenne rady ( jeśli w ogóle da się jeszcze coś zrobić).
Kyho
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 22:00

Post autor: Kyho »

Cześć ! Oczywiście, że da się coś z tym zrobić :). Zawsze masz możliwość opuszczenia zamku i przetransportowania się na mapę świata:
skorzystaj do tego celu z tego opisu - http://k-ff.com/final-fantasy-8/opis-pr ... rta-plyta/ - Dokładnie opisuje to punkt 4.2 .
Po tym gdy odzyskasz ragnaroka radziłbym podszkolić postacie na island closest to hell/heaven .
Dokładne położenie tych lokacji możesz poznać dzięki tej mapie : http://k-ff.com/Final8/Grafika/mapa_swiata_ff8.png.
Fajnie by było gdybyś uzyskał Lionheart'a dla Squall'a. Ułatwi Ci to znacznie potyczkę.
Jeśli chcesz uzupełnić chociaż trochę swoją kolekcję GF'ów, możesz podlecieć do Deep Sea Research Facility (również zaznaczone na mapie powyżej). Czekają tam na Ciebie 2 GF'y o ogromnej sile - Bahamut i Eden.

Pozdrawiam i życzę miłej gry :).
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Od siebie dodam tylko, że GF, których nie zdobyłeś podczas gry można zdobyć a pomocą draw od bossów w zamku (po pokonaniu pierwszego odblokowujesz draw, od kolejnych ssiesz GF). Losowi przeciwnicy w zamku posiadają najlepsze czary w grze, podepnij je pod staty, co zwiększy znacznie szanse na pokonanie Ultimecii. Broń można upgrade'ować za pomocą skilla Tonberry'ego (bodajże call shop). Obyś miał tylko save przed pokonywaniem bossów, dalej idzie jakoś sobie poradzić.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Pomęcz się chwilkę i podrawuj po 100 sztuk najsilniejszych czarów od potworków w zamku, do tego niektóre przedmioty można fajnie przerobić dzięki GFom, potem podepnij Full-life czy inną Curagę pod HP, Ultimę albo Aurę pod atak, coś jeszcze pod speed i defense i masz trójkę rzeźników gotowych do akcji. Potem wystarczy rzucać na siebie Aurę i spamować limitami w każdej kolejce. Levele praktycznie nie mają znaczenia bo siła bossów rośnie wraz z nimi, więc skup się tylko na tych czarach.

Z modowskiego obowiązku przypomnę że jest odpowiedni temat od takich pytań ale who cares, i tak prawie nikt nie pisze już na tym forum.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
majonezik
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 23:05

Post autor: majonezik »

Dziękuję wam za pomocne podpowiedzi, ja jednak zamiast latać po zamku odnalazłem na całe szczęście save tuż przed wkroczeniem do Lunatic Pandora na cd 3. Tam jak zapewne wiecie powitali mnie Fuijin i Raijin. Od Fuijin zdobyłem magię Full life ( czego wcześniej nie uczyniłem). Po przyłączeniu tejże magii moi wojacy nabrali w końcu wigoru ( mają ponad 9300 hp, szkoda że nie te magiczne 9999 :D ). Teraz tylko brakuje mi siły ognia. Chciałbym ulepszyć im bronie jednak zawsze brakowało mi jakiś elementów ( choćby stalowej rury ). Wiem, że można je zdobyć na różnych stworkach za pomocą kradzieży czy czegoś w tym rodzaju. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak tejże kradzieży użyć. Moglibyście mnie jakoś naprowadzić ? Bo bez dobrej broni podejrzewam, że też nie wiele wskóram w zmaganiach ze znienawidzoną już przeze mnie Panią Ultimecią.
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Broń nie daje prawie nic. Znajdź sobie jakąś mocną magię do podpięcia pod STR - Meteor, Ultima, Aura, Triple czy coś w tym rodzaju. Gdzieś na Krypcie jest tabelka, ile każdy czar dodaje do danej statystyki. Jeśli któryś z GF posiada umiejętność Str +% (20/40/60), to też warto skorzystać.
Polecam wyssać Red Giantowi GFa Pandemona, jeśli nie masz - wiedźmy generalnie są dość powolne, nawet drobny bonus do szybkości pozwoli np. leczyć się Curą na bieżąco - w praktyce odpowiednia szybkość postaci i zapas HP gwarantują nieśmiertelność.
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Aby kraść, trzeba postaci podpiąć umiejętność Mug (ma ją np. Diablos). Wtedy Twój heros będzie jednocześnie bił i kradł (rozbój połączony z zawłaszczeniem mienia - do dwunastu lat za kratkami :D). Przyda się jeszcze pozbierać magazyny, odblokowujące kolejne upgrade'y broni (przydałoby się także pozbierać/kupić te dodające limity Zellowi).
cast pisze:Broń nie daje prawie nic.
A to nie jest przypadkiem tak, że Lionheart dla Squalla dostaje się dopiero po wykonaniu najlepszej dla niego broni? Mogę się mylić, ostatni raz grałem w VIII jakieś dziesięć lat temu :/.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

1) Wcale nie trzeba kraść. Można pograć w karty. Umiejętność Card Mod (od Quezacotla bodajże) dostarczy odpowiednich składników na praktycznie wszystkie bronie. Jeśli wykonałeś, szanowny graczu, quest poboczny z CC Group to bez problemu zdobędziesz potrzebne do modyfikacji karty.

2) Bronie dają bardzo wiele, jak chociażby podniesienie rangi Limit Breaków (tak qfas, masz rację).

3) Jak jesteś na 3CD to bez najmniejszego problemu możesz zdobyć wszystkie GF'y. Odradzam tylko zdobywanie Odina - to lepiej zrobić na 4CD

Kod: Zaznacz cały

(Sefirek go nie zasiecze)
. Z całą pewnością będziesz potrzebował Bahamuta (po Meltdownie obrażenia po 6-7k na wiedźmie), Edena (over 9999 dmg) i Tonberrego (Call Shop, Junk etc.), a i kaktuskiem też nie gardź ;)

4) Skille, skille i jeszcze raz skille. Jak dobrze pamiętam, to Tonberry dysponuje skillami zwiększającymi statystyki co poziom. Ponadto Str+,HP+,Spd+ i tym podobne powinieneś sobie podpiąć.

Jak się postarasz to nawet się nie obejrzysz, a wiedźma, jej pupilek i dalsze modyfikacje padną jak muchy. Powodzenia ;)
Chaotic by design.
majonezik
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 23:05

Post autor: majonezik »

Pograłem trochę i udało mi się zdobyć kaktuska, Baghamuta i .... Edena :D. Jak myślicie , chyba po pokonaniu Ultima Weapona będę już w stanie natrzaskać Ultimecii? Oprócz tego mam pytanie na temat broni, czy one zwiększają wartość zwykłych ataków czy ulepszają limity? Bo nie wiem czy bawić się jeszcze z ulepszaniem arsenału moich wojaków.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Z tego co pamiętam, zdecydowanie opłaca się ulepszać broń Squalla z tego powodu o którym wspomniał qfas. Wszystkie zwiększają wartość zwykłych ataków, ale ogółem u innych postaci to nie ma wielkiego znaczenia. Może Zell korzysta na zwiększonej sile, ale tu nie jestem pewien.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Kyho
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 22:00

Post autor: Kyho »

Osobiście na twoim miejscu ulepszyłbym broń Squalla do Lionhearta tak jak parę osób tu pisało . Różnica między pierwszymi trzema wykończeniami Renzokukena, a czwartym(Lionheart) jest jak niebo a ziemia. Gdyby udało Ci się złożyć ten oręż myślę , że nie byłoby już żadnych problemów z wiedźmą :P.
majonezik
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 23:05

Post autor: majonezik »

Hmmm, biorąc pod uwagę iż mam pierwszy poziom broni musiałbym bym się nieźle nalatać żeby złożyć tego Lionhearta. Czy bez niego też dam radę czy raczej nie bardzo ?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Co za różnica, który masz? Możesz przeskoczyć z pierwszego na ostatni jeśli masz odpowiednie itemki.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
majonezik
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 23:05

Post autor: majonezik »

A to w porządku, bo myślałem że będę musiał składać każdy poziom broni po kolei aż dojdę do Lionhearta. Na 4 cd da się nadal zdobyć Lionhearta mam nadzieję ?
Kyho
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 22:00

Post autor: Kyho »

Tak, na 4CD da się złożyć Lionheart'a .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”