Chocobo Forest

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Chocobo Forest

Post autor: squall_black »

Po raz pierwszy postanowiłem złapać sobie "kaczkodzioba" w każdym z lasów. Jak już tego dokonałem (pfff...więcej się z tym nie męczę :P ) to przypomniałem sobie, że jest jeszcze ten lasek na świętej ziemi. I zajrzałem do poradnika Krypty, żeby zobaczyć jak się tam dostać. I...jest problem. Jestem już w tym lesie, złapałem wszystkie Chocobo, a karty Chicobo jak nie miałem tak nie mam. Opis Krypty mówi tylko tyle, że po krótkiej scence dostanę kartę. Niestety w moim przypadku stoi tam sobie sześć "Choboco mothers", skierowanych dziobami do siebie i kiwają sobie łebkami i nic nie da się zrobić za wyjątkiem wskoczenia na któregoś i wyjechania z lasu.
Przytrafiło się to już komuś? I przede wszystkim: wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

squall_black pisze:Przytrafiło się to już komuś?
Pewnie każdemu, który zamiast czytać dialogów w grze, przechodzi tylko według opisu :P
squall_black pisze:I przede wszystkim: wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
Ktoś pewnie wie, i ten ktoś by ci poradził porozmawiać z osobą która się zna na łapaniu Chocobów, a jeśli go niema w Chocobo Holy Ground, to warto było by się dowiedzieć jak dokończyć polowanie :P
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

andchaos pisze:Pewnie każdemu, który zamiast czytać dialogów w grze, przechodzi tylko według opisu :P
Czytam dialogi, a opisem posiłkuję się bardzo rzadko. Tym razem zajrzałem do opisu, bo nie wiedziałem jak się dostać do ostatniego z lasów.
Ktoś pewnie wie, i ten ktoś by ci poradził porozmawiać z osobą która się zna na łapaniu Chocobów, a jeśli go niema w Chocobo Holy Ground, to warto było by się dowiedzieć jak dokończyć polowanie :P
Jeśli masz na myśli Chocoboya, to mówi tylko tyle, że wszystkie matki Chocobo zebrały się w tym miejscu.

Problem jak był tak jest. Odwiedziłem nawet ponownie wszystkie lasy - wszędzie Chocobo na mnie czeka i wszędzie wydobyłem skarb ;)
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

squall_black pisze:Jeśli masz na myśli Chocoboya, to mówi tylko tyle, że wszystkie matki Chocobo zebrały się w tym miejscu.
Dokładnie jego mam na myśli, oprócz zakończenia polowania poprzez wezwanie chocobo-mamy do skarbu, jedyne co mogłeś przeoczyć to rozmowa z właśnie Chocoboy, bo po zakończeniu polowania mówił coś w rodzaju "Cool, mama chocobo dała ci skarb" (oczywiście po angielsku :P ) czy coś takiego, ale nie pamiętam czy w wszystkich lasach tak było, może o to chodzi że nie dostajesz karty? ale nigdy nie miałem problemów z tą kartą.

Inna przyczyna to może, nie rozpocząłeś Questa Cart Queen?? bo ta karta jest też częścią tego questa, ale to już tylko moja spekulacja.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Card Queen nie ma tu znaczenia, a wręcz Card Queen Quest zależy od karty Chicobo między innymi.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Questu Królowej Kart nie rozpocząłem. W każdym z lasów zrobiłem wszystko, co dało się zrobić (Chocobo złapane, skarb wykopany, z Chocoboyem rozmawiałem - w jednym z lasów jest to wręcz konieczne do zdobycia skarbu). Chyba nie pozostaje mi nic innego, jak odpalić save'a i spróbować ponownie :)
Chaotic by design.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”