Zdolności Selphie

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Ryuugamine13
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 15:39

Zdolności Selphie

Post autor: Ryuugamine13 »

Dzień dobry.
Jestem przy walce z Diablosem (Dokładnie na pociągu w pierwszej misji (porywanie prezydenta)). W poradniku jest powiedziane że warto użyć FullCure Selphie. Ale niestety, nawet przy wyjątkowo krytycznym zdrowiu nie mogę go użyć. Patrzę, a Selphie nawet nie ma FullCure!!! Czy zdobycie go to kwestia poziomu?? :sad: :(
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Selphie defalut'owo ma FullCure, ale nie w magii - za to ma w limicie, musisz ją wylosować, żeby rzuciła czar na drużynę.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Ryuugamine13
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 15:39

Post autor: Ryuugamine13 »

Wylosować? Chyba nie rozumiem. Wiem że FullCure to Limit ale nie wiem jak go użyć
Awatar użytkownika
Thomas
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 25 sie, 2006 22:34

Post autor: Thomas »

Jak będziesz miał Selphie na krytycznym poziomie życia to obok komendy 'attack' będziesz miał strzałkę w prawo, naciskasz w prawo i masz komendę 'SLOT' i teraz szybko wylosuję ci Skilla - możesz go alob rzucić albo losować coś nowego ('do over'). Tylko nie ma żadnego pauzowania czasu, tak wiec w trakcie gdy losujesz - przeciwnicy mogą cię ubić.

Tu masz przykład: http://www.youtube.com/watch?v=K7l1Ox8F ... re=related
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Kiedy punkty życia którejś z Twoich postaci będą miały żółty kolor (kiedy będzie ich mało) jest szansa, że obok komendy Attack pojawi się mała strzałeczka. Wciskając → możesz wykonać specyficzny dla każdej postaci Limit Break. Jeśli postać jest ranna a strzałeczka się nie pojawiła możesz resetować okienko przyciskiem służącym do zmiany postaci (na PS przyciskiem "O" a na kompie nie wiem).
Limit Selphie losuje dowolny dostępny w grze czar i kilka takich, których nigdzie indziej nie znajdziesz. Komendą "Do Over" losujesz następny, a "Cast" używasz. Limitu warto używać w czasie animacji GFa. Boss nic Ci wtedy nie zrobi, a Ty możesz spokojnie wybrać czar.

... a FullCure Selphie nie warto w tamtej walce używać w ogóle -__- Lepiej ustaw wszystkim postacią czar "Blind". Prędzej czy później status Blind wskoczy a wtedy możesz spokojnie siec Diablosa bo jedynym sposobem w jaki może Cię zabić jest jego normal attack gdyż używa on czarów z domeny grawitacji - zadają obrażenia proporcjonalne do aktualnego poziomu życia Twoich postaci. Jak masz 3 postacie ze 100hp to Gravija zbije ich HP do 25... dlatego FullCure jest bezsensowne bo za chwile uleczone hp stracisz ;...;
Tonberry - Moogle - Cactuar fan!
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Ja polecam wyciągnięcie od niego Demi. Co prawda w początkowym etapie to nie jest łatwe, ale jeśli się uda, to za każdym rzuceniem tego czaru, Diablos straci połowę posiadanego Hp (przy okazji masz zatem scan ilości HP), a do tego odwdzięczy Ci się uleczeniem postaci, która owym Demi go poczęstowała. O ile dobrze pamiętam, to przy wyciągnięciu z natychmiastowym rzuceniem(czyli komendą cast) nie działało. Po prostu musisz najpierw wyssać, a następnie rzucić z zapasów.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

O leczeniu postaci czarem Demi nie słyszałem.
Zdawało mi się też, że Demi zabiera 1/4 obecnego HP choć moge się oczywiście mylić :3
Od Diablosa trudno wyciągnąć Demi (szczególnie tuż po otrzymaniu lampy) ale faktycznie dobrze działa... chcąc przyspieszyć walkę możemy próbować mu go zarzucić jednak uważam, że nie uleczanie postaci + blind na Diablosie sprawdzi się lepiej gdyż spamujemy wtedy Limit Breaki.
Tonberry - Moogle - Cactuar fan!
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Gudis pisze:O leczeniu postaci czarem Demi nie słyszałem.
To lepiej spróbować, niż słuchać(tutaj nawet można ten myk oglądnąć). Poza tym nie chodzi o leczenie postaci za pomocą demi, tylko o to, że Diablos po zaatakowaniu go tym czarem, kontruje wspaniałomyślnie curagą (przynajmniej w wersji PC, a nie sądzę by PSX-owa tak znacząco się różniła).
Gudis pisze:Zdawało mi się też, że Demi zabiera 1/4 obecnego HP choć moge się oczywiście mylić :3
Być może, sprzeczał się nie będę (mea culpa).
Gudis pisze:Od Diablosa trudno wyciągnąć Demi (szczególnie tuż po otrzymaniu lampy) ale faktycznie dobrze działa
Czy ktoś powiedział, że będzie z nim łatwo na początkowym etapie gry, jednak ten sposób wydaje mi się o niebo bardziej realny (zawsze tak pokonuję rogacza), niż kopanie w celu wylosowania FullCure, zwłaszcza, że zadawane przez naszych pupili ciosy, na tym etapie także do najmocniejszych nie należą, a szybkość przeciwnika niemal uniemożliwia jednoczesne leczenie i atakowanie.
Ostatnio zmieniony wt 25 sty, 2011 20:21 przez AUDION, łącznie zmieniany 1 raz.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Ryuugamine13
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 15:39

Post autor: Ryuugamine13 »

Niestety, nie posiadam aktualnie czaru Blind. Czy powinienem pokonać go później, żeby podczas walki mieć Blind? (A demi działało pięknie: 1250 DMG. Ale później nic nie dało się Draw zdobyć ani użyć)

[ Dodano: Sro 26 Sty, 2011 14:26 ]
Dziękuję wszystkim. Po prostu musiał występywać jakiś błąd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”