Lunatic Pandora.

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

mathis
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 05 sty, 2010 21:40
Lokalizacja: Opole

Lunatic Pandora.

Post autor: mathis »

Może mi ktoś powiedzieć jak się dostać do lunatic pandora które znajduje się nad tears point pod koniec dysku trzeciego??? Zupełnie niewiem jak się tam dostać, próbowalem po prostu "wlecieć" ragnarokiem ale to nie działa.

Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź.
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

— Mark Twain
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Przedtem trzeba isc do domu edei i do palacu prezydenckiego w esthar. Zrobiles to?
mathis
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 05 sty, 2010 21:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: mathis »

Właśnie w tym problem że zrobiłem to. Byłem porozmawiac z Edeą, oglądnąłem tam fajną scenkę z Rinoą i Squalem, potem udałem się do Esthar gdzie pogadałem z prezydentem Laguną. Teraz Laguna, Kiros i Ward są już u mnie na statku. Poleciałem też do Shumi żeby dokończyć quest z posągiem laguny. A teraz niewiem kompletnie co robić dalej...:( W opisie przejścia jest napisane zebym po prostu udał sie do Lunatic Pandora ale kompletnie niewiem jak mam się tam dostać. Gdy podlatuję Ragnarokiem to nic się nie dzieje :(

Pomóżcie bo przechodzę tę grę po raz pierwszy do końca, mega się napaliłem i wciągnęła mnie niesamowicie...a tu na końcu 3 płyty taka zawiecha :(
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

— Mark Twain
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Z tego co pamietam leci sie do pandory i gra sama przenosi akcje na statek po czym wbijasz sie statkiem w lunatica. Moze nie podleciales wystarczajaco blisko.

http://www.youtube.com/watch?v=8Xi60dBhQlI
mathis
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 05 sty, 2010 21:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: mathis »

Hmm...uwierz mi że podleciałem wystarczająco blisko już ze 100 razy... jestem załamany. Podlatuję dokładnie tak jak na filmiku z youtube (dzieki za linka) ale nic sie nie dzieje.

Eee załamka.

może winą jest to ze gram już zbyt długo...licznik czasu przekroczył już 100 godzin, zrobił się czerwony, wyzerował się i liczy czas od nowa. Teraz pokazuje 9 godzin gry.

wersja gry jest na PC, instalowałem gre już na dwóch różnych komputerach po to aby wyeliminować ewentualne niedogodności sprzętowe, ale na drugim kompie jest dokładnie tak samo (przeniosłem save'y). System operacyjny to XP.

niewiem co robić :(
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

— Mark Twain
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

A może masz pirata ...?
mathis
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 05 sty, 2010 21:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: mathis »

Nie nie... oryginalna gra kupiona na allegro pare lat temu.

Kiedyś się napaliłem, kupiłem i zagrałem ale jakoś nie mogłem skończyć i przerwałem grę mniej więcej w okolicach końca 2 płyty.

Teraz rozumiem język angielski, o wiele lepiej mie się gra i postanowiłem że tym razem przejdę gierkę od początku do końca. Fabuła i system gry mnie urzekły. Gierka chociaż stara to pod wieloma względami przewyższa najnowże pozycje...a tu lipa.
Zablokowało mnie i dalej nie da rady.

Może jakiegoś patcha mi brakuje albo cuś....

[ Dodano: Nie 24 Sty, 2010 18:49 ]
Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź, bo naprawde niewiem co z tym zrobić..
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

— Mark Twain
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Pozostała zabawa z save. Przekopiuj na inny slot, ewentualnie pogadaj z kimś forum, niech Ci przejdą ten fragment i graj dalej.

Też miałem ten problem, to chyba jakiś bug związany z grą bo nie tylko ja albo Ty go doświadczyliśmy. Nie pamiętam niestety dokładnie jak to rozpracowałem bo w FF8 grałem ostatni raz rok temu, ale także tego doświadczyłem.

Pamiętam tylko tyle, że przeinstalowywałem grę różnymi kombinacjami, raz na pełną raz na minimalną instalację. Nie wiem jaką masz kartę graficzną, ale spróbuj pobawić się z GeForce patch choć on głównie rozwiązuje linie poziome na ekranie.


Raczej płytki są dobre bo moje też mają kilka lat, a jednak dalej śmiga.

W ostateczności odpal wcześniejszego save, leć na LP i potem dopiero pakuj postacie, rozwiązuj quest'y itd.


PS. Licznik czasu raczej nie jest winny, ale coś Ty tam robił przez te 100h gry :D ? Niech zgadnę: zakup potionów, przeróbka na mega-potiony, sprzedaż następnie zakup odpowiednich przedmiotów do wyrobu hp, str, vit, mag, spr i innych upów? Już nie wspomnę o nawalaniu potworków żeby uzyskać itemy do zwiększenia szybkości czy szczęścia.
mathis
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 05 sty, 2010 21:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: mathis »

:D Żebyś wiedział że większość czasu zleciała mi na bawieniu się w przeróbkę przedmiotów (fajna zabawa- trochę czasu pochłania kiedy chcesz uzyskać konkretny przedmiot), pozyskiwaniu GFów, trochę na ubicie Ultima Weapon i baardzo dużo na zabawę w triple triad. Skończyłem chyba wszystkie questy poboczne (najbardziej czasochłonny to chyba był ten z Card Queen) i udało mi się zdobyć wszystkie rzadkie karty (włączając w to kartę PuPu) :D

Mega pożeracz czasu z tej gierki, ale jak najbardziej w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Dzięki za radę. W instalowanie patchy już się bawiłem (mam GeForce'a) i to nie pomaga.
Próbowałem też instalować gierkę po kilka razy- też nic.
A jeśli chodzi o wcześniejsze save'y to problem polega na tym że takowych nie mam:( najwcześniejsze to 100h + 5h gry.

Pozostaje mi chyba tylko prosić...ba, nawet błagać kogoś z forum o przejście tego kawałka gry- do najbliższego savepoint'u i odesłanie mi z powrotem save'a.
Plis, jeśli ktoś jest chętny aby mi pomóc to wyślę mu save'a mailem i będę czekał na odesłąnie z powrotem.

Anyone??? Please?...:(
Może Ty Dyzio? Albo Ty uQuad?
zróbcie dobry uczynek, co?

[ Dodano: Pon 25 Sty, 2010 00:04 ]
(Mam nadzieję że taka prośba nie jest niezgodna z regulaminem forum? Jeśli tak jest to z góry przepraszam, ale sytuacja jest awaryjna. Nie jest to przecież żadna forma piractwa. Po prostu nie widzę żadnego innego wyjścia które pomogłoby mi ukończyć grę.)
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

— Mark Twain
cisekraz
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 sty, 2010 20:33

Post autor: cisekraz »

Mozesz mi przeslac ostatni save. Zobaczymy czy to cos da.
gebala.g@gmail.com
mathis
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 05 sty, 2010 21:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: mathis »

Już wysłałem i czekam niecierpliwie na odpowiedź czy to coś dało.

Dzięki stokrotne za przysługę. :D
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

— Mark Twain
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Przestroga dla innych zeby nie grac w te durne pecetowe wersje. Macie org PC to sobie sciagnijcie konsolowe odpowiedniki i grajcie na emu. Lepszy obraz dzieki dopalaczom i zadnych problemow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”