FF8 pc - problem graficzny

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

sliwkacz

FF8 pc - problem graficzny

Post autor: sliwkacz »

Witam wszystkich.
Wzięło mnie ostatnio natchnienie, żeby znów zagrać w finala 8 i tu problem powstaje, bo mimo pobraneg patcha dla kart nvidii grafika nie wyglada tak jak powinna. Wokół textur gormadzą się duże czarne kwadraty co psuje juz i tak słaba grafikę. Pogrzebałem trochę w internecie i znalazłem jakis patch poprawiający rozdzielczość, który rzeczywiście działa z tym jednak problemem, że gra stopniowo zwalnia aż w końcu całkiem się zatrzymuje. Może ktoś z was może mi coś poradzić albo co zrobić z samym finalem albo ptachem na rozdzielczość który nazywa się FF8_launcher.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Pirat czy oryginał? xD
sliwkacz

Post autor: sliwkacz »

Jasne, że oryginał. Kupiony w roku premiery FF8 :). Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Z doświadczenia z wersją PC wiem, że im nowsza karta graficzna, tym wiecej problemów z wyświetlaniem grafiki w FF8, wiec jedyna moja rada- kombinować ze sterownikami i patchami ile wlezie. albo kupić kopię na psx i się więcej nie użerać. ;) Sorry że tylko tyle ale mnie ta walka z FF8 zajęła sporo czasu a i tak grafika była gorsza niż ta na konsoli.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

http://forums.qhimm.com/index.php?topic=7248.0 kombinuj. Na moim GTX 280 średno chodzi... a poważnie, to z tym loaderem chodzi lux, polecam i pochylam się.
sliwkacz

Post autor: sliwkacz »

Rusty z tej właśnie stronki ściągnąłem launchera. Z patchami ciągle kombinuje i lipa ;/. będę musiał giere przejśc z ustawieniem software w grafice chyba...;/ Jak już pisałem przy launcherze chodzi mi co raz wolniej a potem sie zamraża...
diesvindu

Post autor: diesvindu »

Odnawiam temat, bo mam ten sam problem. Mój GeForce 9600GT powoduje czarne kwadraty na całym ekranie :/ screen: http://i46.tinypic.com/2vkjewn.jpg

Zassałem ze strony EIDOS patch do kart GeForce, ale nadal mam ten sam problem.

Jak ten problem rozwiązać? :(
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

Popytać kolegów, poszperać na allegro czy innym e-bayu, skołować sobie wersję na psx i grać na emulatorze, gaaa...
Hajże-ho!
tCrw.Kfuck

Post autor: tCrw.Kfuck »

Witam pisze bo może ktoś już zdołał sobie poradzić z tym problemem jeśli tak to proszę o sprecyzowanie gdzie leży problem
Dusza Spc
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: czw 20 sty, 2011 18:45

Post autor: Dusza Spc »

wystarczy w configu gry zmienić w zakładce grafika Renderer z DirectX 3D Hardware Acceleration na Software Renderer i gra na nowych kartach graficznych śmiga bez żadnych problemów.
Wilczyca
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 21 gru, 2011 17:45

Post autor: Wilczyca »

Mam ten sam problem tylko na Viście. Niestety zmiana Rendereru nie działa za bardzo i nie wiem co z tym fantem zrobić.
truskaweczki2

Post autor: truskaweczki2 »

ewentualnie proponuję poszukania w sieci patcha, który naprawi wam błąd z wyświetlaniem grafiki. ja wczoraj instalowałem FF8 na windows 7 i uwierzcie ... to była katorga ale udało się ! :)
Wilczyca
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 21 gru, 2011 17:45

Post autor: Wilczyca »

Wzięłam sobię launchera FF8 v.1.31, tyle, że jest inny problem. Mam ustawioną na najmniejszą rozdzielczość, ale napisy nie przyjmują polskich znaków (mam zainstalowane spolszczenie) i, żeby wyszły polskie znaki to muszę zwiększyć rozdzielczość. Niestety ekran gry się zmniejsza i nie wiem jak mam ustawić lanchera by grafika i napisy współgrały.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Z tego co wiem, mało kto gra z nas na wersji spolonizowanej, więc ewentualne propozycje rozwiązania problemu będą nieliczne.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Przy problemach z rozdzielczością pomóc może kombinowanie w panelu karty graficznej, spróbuj.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”