FF8 PSX Bug?

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

nerka99
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 10:07

FF8 PSX Bug?

Post autor: nerka99 »

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów.

Postanowiłem 2gi raz zasiąść do Finala 8ki, niestety w momencie gdy odpalamy sterowanie gardena i Cid mówi nam byśmy zobaczyli co się dzieje gra troche świruje; wychodzę na balkonik gdzie odpala się króciutki filmik z Rinoą po czym powinienem wrócić spowrotem. W tym miejscu sam już nie wiem czy natrafiłem na jakiś dziwny błąd czy też może popełniam jakieś głupstwo ale najzwyczajniej w świecie nie potrafię otworzyć drzwi. Może ktoś mnie oświeci co tu się dzieje? (jak grałem jakieś 2 lata temu ten moment przeszedłem bez problemu na tej samej kopii co teraz)

Dodam, że gram na epsxe 1.7 ale próbowałem też pSX, nic to nie pomogło
Obrazek
lub http://wstaw.org/p/6040/


[edit]
Widzę, że forum ma nawet ikonki dla konkretnych distro pingu... nice :)
Awatar użytkownika
Ajudah
Kupo!
Kupo!
Posty: 43
Rejestracja: wt 04 wrz, 2007 22:21
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Ajudah »

nerka99 pisze:jak grałem jakieś 2 lata temu ten moment przeszedłem bez problemu na tej samej kopii co teraz
Czyli mamy rozumieć że pirat?
Ja mogę być miła dla jednej osoby dziennie, i to <beeeeep> nie jest Twój dzień

Wiem, że jesteśmy fanatyczkami, ale ile można tańczyć?
nerka99
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 10:07

Post autor: nerka99 »

Hmm bardziej kopia bezp. ; za czasów szaraczka miałem ff8 ale wtedy mnie jakoś nie wciągnęła, więc teraz chce zagrać na emu (szaraczka ani płyt już nie mam, to fakt).

Btw. ja rozumiem, że nie należy popierać piractwa ale pewne rzeczy nie są całkiem białe lub czarne, gdy gry nie można dostać w sklepie to trochę zmienia to "oświetlenie" problemu. Na podobnej zasadzie cały dział Final Fantasy I-VI to źli ludzie bo zapewne grali na ROMie (choć oczywiście niczego takiego nie mówię)

And "for the record" gry na PC i PSP kupuje oryginalne.

Peace.
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Problem w tym, że regulamin krypty do faktu piractwa podchodzi dość surowo. Oryginału nie posiadasz, więc nie jest to kopia bezpieczeństwa, tylko pirat.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
nerka99
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 10:07

Post autor: nerka99 »

Wiesz jakoś tej surowości nie widziałem np przy topiku o spolszczeniu Finala na NES, bo ostatecznie nikt carta z grą sobie nie spatchuje... zrobi to z ROMem i jakoś mi się nie wierzy, że ktoś będzie sobie sam w stanie zdumpować carta dokonując tym samym kopii bezpieczeństwa.

Zresztą spoko, nieważne; nie moja piaskownica więc się nie udzielam, jeśli admin sobie życzy to temat usunie, jeśli zdecyduje się go pozostawić to może ktoś zechce doradzić.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Chaotic by design.
nerka99
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 10:07

Post autor: nerka99 »

heh dzięki, w sumie próbowałem 100kę razy, ale skoro już wiadomo, że to jakiś znany problem to teraz przynajmniej wiem, że trzeba próbować do skutku

[edit] ehhh jednak nie daje rady, jeśli ktoś się już z tym spotkał i to rozwiązał to może się nade mną ulituje i przejdzie mi ten durny moment i podeśle mi save state

http://www.mediafire.com/download.php?3idjtxo4zmy

http://www.mediafire.com/download.php?m3iqtizlnnz

wgrana memorka i savestete, może ktoś będzie miał chęci na wielkopostny dobry uczynek :P


Znalazłem wzmiankę o tym, że dzieję się tak tylko jeśli rinoa jest w drużynie, nie mam starszych savów sprzed bazy rakietowej by to zmienić tu: http://www.gamespot.com/ps/rpg/finalfan ... pid=197343 piszą by zasuwać na skraj balkonu i czekać aż wróci muzyczka... niestety muzyczka nie wraca a drzwi pozostają zamknięte

[edit2] ok w końcu się udało, wiem już co powoduje błąd, wystarczy zmienić plug dźwięku (na spu core)lub wyłączyć go całkiem
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

po raz kolejny dowiadujemy się, że spiracone wersje gier na PSX mają zmieniony kod, że powodują rożne błędy, typu ten... [/sarkazm off], gratulacje z poradzeniem sobie z problemem, ale styknelo by chyba szybko zrobić motyw ze zmiana mounta żeby ominac ten thrash fmv.

btw. gratuluję ominiecia piratowego błędu wywołanego piraceniem spiraconej gry, co powoduje ten błąd na pirackich wersjach.
nerka99
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 10:07

Post autor: nerka99 »

Z tego co czytałem to zwyczajny glitch- primo
pokaż mi sklep gdzie mogę zakupić psxowe FF8 (za wersję pc lub używaną z góry jednak podziękuje) a chętnie to uczynię- duo
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

nerka99 pisze:pokaż mi sklep gdzie mogę zakupić psxowe FF8 (za wersję pc lub używaną z góry jednak podziękuje) a chętnie to uczynię- duo
Pisałeś, że owego oryginału nie posiadasz, więc co byś chciał wymienić?
A jeśli chcesz zakupić, to minuta szukania:
http://www.amazon.com/Final-Fantasy-VII ... 842&sr=8-1
Cena naprawdę przystępna.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Zastanawiam się czy chodzi o brak możliwości zakupienia gry, czy też o brak chęci :twisted:
Chaotic by design.
nerka99
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 10:07

Post autor: nerka99 »

Chodzi o to, że gra nie jest już dostępna w Polsce i nie ma jej gdzie kupić, nie zamierzam udawać świętego i kłamać, że nigdy ob ręce nie obtarł mi się żaden pirat; każdy kto za czasów 8 bitowców a potem "przyjaciółek" (dla młodszych: Amiga) "w coś do grał" też tego nie może stwierdzić bo byłby zwyczajnie kłamcą. W chwili obecnej staram się być osobą "oryginalną", posiadam legalne systemy, legalną nieprzerobioną konsole i legalne gry na nie, jeśli jednak jakaś gra nie jest w sprzedaży detalicznej to ja już za przeproszeniem całe g na to poradzić mogę że wydawca/producent nie chcą moich pieniędzy i muszę zwracać się do innych źródeł.
Ostatnio zmieniony sob 21 mar, 2009 13:46 przez nerka99, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Możliwe, tyle że piraty mają to do siebie, że lubią szwankować. Ryzyko, że trafisz na badziew jest zawsze wliczone, niezależnie od oceny moralnej.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
nerka99
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 10:07

Post autor: nerka99 »

Zresztą obecnie cenega nie posiada licencji do FF8, zresztą nikt w Polsce ich nie ma co z FF8 czyni tak samo szarą strefę jak nielicencjonowane anime z Japonii z których tu sporo avatarów na forum widać...

[edit[ no ale fakt faktem reguły forum złamałem, nie odbierajcie moich wynurzeń jako próby obrony bo nimi nie są, to tylko swobodna dyskusja.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

http://www.allegro.pl/item576579418_fin ... asy_8.html - pierwsza lepsza aukcja, kupuj i nie proś nas o pomoc z piratami >> Używamej nie chcesz? Trudno, ale nie ma wymówki "bo gra jest niedostępna u nas" >> To że co drugi sklep nie ma w sprzedaży nówki FF8 nie powinno Cię dziwić, minęło parę ładnych lat od premiery.
Topic zamykam, piratom nie pomagamy.
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”